Medicines / Molecules / Vitamin B Complex Combinations
Vitamin B Complex CombinationsEvery pack, by price.
29 packs of Vitamin B Complex Combinations on NPPA's price list for July 2026: 24 brands from 23 companies, in 8 forms and strengths.
- Packs
- 29
- Brands
- 24
- Companies
- 23
- Forms and strengths
- 8
- Price-controlled packs
- 0 of 29
Packs, lowest price per unit first
Vitamin B Complex Combinations Tablet
9 packs, ₹1.58 to ₹37.83 per tablet.
- ₹1.58/tabletDigabion · 30 tabletLucrose Pharma · MRP ₹47.53
- ₹2.25/tabletBecozyme C Forte · 20 tabletPiramal Healthcare · MRP ₹45.00
- ₹2.93/tabletCytoplex Forte · 20 tabletAnglo-French Drugs & Industries · MRP ₹58.55
- ₹3.00/tabletIntaplex Forte · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹45.00
- ₹4.38/tabletBecovit Z · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹43.75
- ₹6.33/tabletJetositol · 20 tabletJohnson & Johnson · MRP ₹126.56
- ₹6.50/tabletAdenoxyl · 10 tabletPulse Pharmaceuticals · MRP ₹65.00
- ₹9.79/tabletZamulti · 10 tabletUniza Healthcare · MRP ₹97.90
- ₹37.83/tabletNerviday Plus · 10 tabletAareen Healthcare · MRP ₹378.28
Vitamin B Complex Combinations Syrup
7 packs, ₹0.34 to ₹0.90 per ml.
- ₹0.34/mlFolinac · 200 ml syrupKim Lab · MRP ₹67.00
- ₹0.36/mlIrotone · 200 ml syrupOrison Pharmaceuticals · MRP ₹71.87
- ₹0.50/mlNuroplex (Zee) · 200 ml syrupZee Laboratories · MRP ₹99.00
- ₹0.59/mlHicoplex LZ · 300 ml syrupLeben Laboratories · MRP ₹178.13
- ₹0.78/mlHicoplex LZ · 150 ml syrupLeben Laboratories · MRP ₹117.19
- ₹0.88/mlBigamil · 200 ml syrupXena Coronus Health Care · MRP ₹175.00
- ₹0.90/mlSupaliv · 200 ml syrupBion Thearapeutics · MRP ₹180.00
Vitamin B Complex Combinations Capsule
6 packs, ₹4.00 to ₹20.63 per capsule.
- ₹4.00/capsuleBecovit Z · 15 capsuleZydus Healthcare · MRP ₹60.00
- ₹6.09/capsuleFrutivit LB · 10 capsuleSynchem Lab · MRP ₹60.94
- ₹7.50/capsuleSupaliv · 30 capsuleBion Thearapeutics · MRP ₹225.00
- ₹15.00/capsuleBigamil · 15 capsuleXena Coronus Health Care · MRP ₹225.00
- ₹15.00/capsuleCytoplex · 10 capsuleAnglo-French Drugs & Industries · MRP ₹150.00
- ₹20.63/capsuleNeuronz Plus · 10 capsuleElbrit Life Sciences · MRP ₹206.25
Vitamin B Complex Combinations Injection
3 packs, ₹5.96 to ₹24.50 per ml.
- ₹5.96/mlEmbion · 2 ml injectionSymbiotic Drugs · MRP ₹11.91
- ₹14.90/mlAmeco Plus · 2 ml injectionST Morrison · MRP ₹29.79
- ₹24.50/mlNuroplex (Zee) · 2 ml injectionZee Laboratories · MRP ₹49.00
Vitamin B Complex Combinations Oral Liquid
1 pack, ₹0.88 per ml.
- ₹0.88/mlB Complex (Concept) · 200 ml oral liquidConcept Biosciences · MRP ₹175.00
Vitamin B Complex Combinations Suspension
1 pack, ₹0.70 per ml.
- ₹0.70/mlBecoflow · 200 ml suspensionSmart Laboratories · MRP ₹140.00
Vitamin B Complex Combinations Drops
1 pack, ₹1.07 per ml.
- ₹1.07/mlMediplex · 15 ml dropsMedley Pharmaceuticals · MRP ₹16.10
Vitamin B Complex Combinations Tablet 12 mg
1 pack, ₹12.00 per tablet.
- ₹12.00/tabletMylin · 10 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹120.00
Companies marketing it
- Zydus2 packs
- Xena Coronus Health Care2 packs
- Anglo-French Drugs & Industries2 packs
- Leben Laboratories2 packs
- Zee Laboratories2 packs
- Bion Thearapeutics2 packs
- Pulse Pharmaceuticals1 pack
- ST Morrison1 pack
- Concept Biosciences1 pack
- Smart Laboratories1 pack
- Piramal Healthcare1 pack
- Lucrose Pharma1 pack
- Symbiotic Drugs1 pack
- Kim Lab1 pack
- Synchem Lab1 pack
- Intas1 pack
- Orison Pharmaceuticals1 pack
- Johnson & Johnson1 pack
- Medley Pharmaceuticals1 pack
- Alkem1 pack
- Aareen Healthcare1 pack
- Elbrit Life Sciences1 pack
- Uniza Healthcare1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.