Medicines / Molecules / Tofacitinib

TofacitinibEvery pack, by price.

188 packs of Tofacitinib on NPPA's price list for July 2026: 116 brands from 58 companies, in 18 forms and strengths.

Packs
188
Brands
116
Companies
58
Forms and strengths
18
Price-controlled packs
0 of 188

Packs, lowest price per unit first

Tofacitinib Tablet 5 mg

80 packs, ₹11.16 to ₹407.85 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹11.16/tabletTofanox · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹167.34
  2. ₹12.00/tabletJakcare · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹120.00
  3. ₹12.84/tabletTobraza · 10 tabletGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹128.44
  4. ₹13.03/tabletJakshine · 10 tabletGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹130.31
  5. ₹14.00/tabletImojac · 10 tabletCanixa Life Sciences · MRP ₹140.00
  6. ₹14.00/tabletTofasure · 10 tabletCanixa Life Sciences · MRP ₹140.00
  7. ₹15.38/tabletDel Jak · 10 tabletDelvin Formulations · MRP ₹153.75
  8. ₹15.47/tabletEvertop · 10 tabletOaknet Healthcare · MRP ₹154.68
  9. ₹16.88/tabletTofalig · 10 tabletEncore Healthcare · MRP ₹168.75
  10. ₹16.88/tabletTofatas · 14 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹236.25
  11. ₹17.01/tabletJakauto · 10 tabletOaknet Healthcare · MRP ₹170.14
  12. ₹17.79/tabletJakbic · 14 tabletAlembic · MRP ₹249.00
The next 48 by price per tablet
  1. ₹17.81/tabletTofagod · 10 tabletGoddres Pharmaceuticals · MRP ₹178.13
  2. ₹17.81/tabletTofastar · 14 tabletAlembic · MRP ₹249.38
  3. ₹18.00/tabletBdtofa · 10 tabletBDR Pharmaceuticals Internationals · MRP ₹180.00
  4. ₹18.28/tabletFacitinib · 10 tabletTricos Dermatologics · MRP ₹182.81
  5. ₹19.14/tabletTofadoz · 120 tabletMSN Laboratories · MRP ₹2,297
  6. ₹19.22/tabletOfacitix · 10 tabletKLM Laboratories · MRP ₹192.19
  7. ₹19.58/tabletTofalembic · 14 tabletAlembic · MRP ₹274.05
  8. ₹20.63/tabletTojacia · 10 tabletCipla · MRP ₹206.25
  9. ₹21.00/tabletTfct Nib · 15 tabletIpca Laboratories · MRP ₹315.00
  10. ₹21.00/tabletTroynib · 10 tabletTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹210.00
  11. ₹21.55/tabletTofatop · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹215.45
  12. ₹21.55/tabletTofe · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹215.45
  13. ₹22.50/tabletXjankin · 15 tabletRemember India Medicos · MRP ₹337.50
  14. ₹22.69/tabletJakmac · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹226.87
  15. ₹22.69/tabletTofajak · 60 tabletCipla · MRP ₹1,361
  16. ₹22.69/tabletTofajak IN · 10 tabletCipla · MRP ₹226.87
  17. ₹23.44/tabletTacitinix · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹234.38
  18. ₹23.63/tabletTofatas · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹236.25
  19. ₹25.70/tabletTofase · 10 tabletHealing Pharma India · MRP ₹257.00
  20. ₹25.78/tabletFlexjak · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹257.81
  21. ₹27.47/tabletAztofa · 15 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹412.00
  22. ₹27.47/tabletTofashine · 15 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹412.00
  23. ₹27.84/tabletTofabrint · 10 tabletBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹278.40
  24. ₹27.88/tabletTC Pack · 30 tabletRPG Life Sciences · MRP ₹836.25
  25. ₹27.89/tabletTC Pack · 60 tabletRPG Life Sciences · MRP ₹1,673
  26. ₹27.94/tabletTofaone · 10 tabletJupiter Biolabs · MRP ₹279.37
  27. ₹28.33/tabletTofaziff · 30 tabletAlembic · MRP ₹850.00
  28. ₹28.60/tabletTofarus · 10 tabletCyrus Remedies · MRP ₹286.00
  29. ₹28.85/tabletEmtofa · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹288.45
  30. ₹29.73/tabletIntajac · 60 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹1,784
  31. ₹30.00/tabletJaklin · 10 tabletLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹300.00
  32. ₹32.81/tabletTofaxen · 10 tabletPulse Pharmaceuticals · MRP ₹328.13
  33. ₹33.30/tabletIntajac · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹333.00
  34. ₹34.20/tabletTofus · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹342.00
  35. ₹34.59/tabletTonib · 10 tabletMedsol India Overseas · MRP ₹345.94
  36. ₹34.69/tabletJaknat · 10 tabletNatco Pharma · MRP ₹346.88
  37. ₹35.00/tabletTofawise · 10 tabletEpione Pharmaceuticals · MRP ₹350.00
  38. ₹35.63/tabletTofastar · 10 tabletAlembic · MRP ₹356.25
  39. ₹36.04/tabletBetrecep · 14 tabletPfizer · MRP ₹504.49
  40. ₹37.50/tabletJakseas · 10 tabletOverseas Healthcare · MRP ₹375.00
  41. ₹38.00/tabletTofameyer · 10 tabletMeyer Organics · MRP ₹380.00
  42. ₹39.00/tabletTofamov · 15 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹585.00
  43. ₹39.00/tabletToxpert · 10 tabletKoye Pharmaceuticals · MRP ₹390.00
  44. ₹40.00/tabletArtinib · 10 tabletAglowmed Pharmaceuticals · MRP ₹400.00
  45. ₹40.00/tabletTosanib · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹400.00
  46. ₹40.97/tabletTofanta · 10 tabletAjanta Pharma · MRP ₹409.69
  47. ₹41.06/tabletTofaziff · 10 tabletAlembic · MRP ₹410.62
  48. ₹41.16/tabletProjak · 10 tabletPercos India · MRP ₹411.56

Tofacitinib Tablet 11 mg

21 packs, ₹21.20 to ₹89.06 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹21.20/tabletBdtofa XR · 10 tabletBDR Pharmaceuticals Internationals · MRP ₹212.00
  2. ₹22.69/tabletJakauto XR · 10 tabletOaknet Healthcare · MRP ₹226.87
  3. ₹25.31/tabletToxpert ER · 15 tabletKoye Pharmaceuticals · MRP ₹379.69
  4. ₹28.13/tabletTofatas XR · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹421.88
  5. ₹30.00/tabletJakbic XR · 14 tabletAlembic · MRP ₹420.00
  6. ₹31.88/tabletDel Jak XR · 10 tabletDelvin Formulations · MRP ₹318.75
  7. ₹32.85/tabletTofalembic OD · 14 tabletAlembic · MRP ₹459.89
  8. ₹32.85/tabletTofastar OD · 14 tabletAlembic · MRP ₹459.89
  9. ₹33.00/tabletTofatop XR · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹330.00
  10. ₹34.60/tabletTofarus XR · 10 tabletCyrus Remedies · MRP ₹346.00
  11. ₹37.50/tabletTacitinix ER · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹375.00
  12. ₹40.00/tabletTfct Nib OD · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹400.00
The other 9 by price per tablet
  1. ₹55.00/tabletTcitib · 10 tabletAkumentis Healthcare · MRP ₹550.00
  2. ₹59.00/tabletNib XR · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹590.00
  3. ₹59.38/tabletAztofa XR · 15 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹890.63
  4. ₹59.38/tabletTofashine XR · 15 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹890.63
  5. ₹60.94/tabletTritonib · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹609.35
  6. ₹64.70/tabletTofabrint · 10 tabletBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹647.00
  7. ₹65.00/tabletTofameyer · 10 tabletMeyer Organics · MRP ₹650.00
  8. ₹70.00/tabletTofaxen XR · 10 tabletPulse Pharmaceuticals · MRP ₹700.00
  9. ₹89.06/tabletTofashine XR · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹890.63

Tofacitinib Tablet XR 11 mg

21 packs, ₹11.67 to ₹113.43 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹11.67/tabletTofajak XR · 60 tablet xrCipla · MRP ₹700.00
  2. ₹21.00/tabletJakcare · 10 tablet xrCNX Healthcare · MRP ₹210.00
  3. ₹22.59/tabletTobraza XR · 10 tablet xrGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹225.94
  4. ₹28.00/tabletTofasure XR · 10 tablet xrCanixa Life Sciences · MRP ₹280.00
  5. ₹34.03/tabletTofajak IN XR · 10 tablet xrCipla · MRP ₹340.30
  6. ₹34.03/tabletTofajak XR · 10 tablet xrCipla · MRP ₹340.30
  7. ₹41.21/tabletTofaziff XR · 10 tablet xrAlembic · MRP ₹412.10
  8. ₹42.19/tabletTofatas XR · 10 tablet xrIntas Pharmaceuticals · MRP ₹421.88
  9. ₹55.00/tabletTofamov XR · 15 tablet xrIndchemie Health Specialities · MRP ₹825.00
  10. ₹56.50/tabletEmtofa XR · 10 tablet xrEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹564.95
  11. ₹66.84/tabletTofadoz 11 XR · 10 tablet xrMSN Laboratories · MRP ₹668.44
  12. ₹67.00/tabletTofza XR · 10 tablet xrWallace Pharmaceuticals · MRP ₹670.00
The other 9 by price per tablet
  1. ₹67.50/tabletJakseas XR · 10 tablet xrOverseas Healthcare · MRP ₹675.00
  2. ₹74.06/tabletTofanta XR · 10 tablet xrAjanta Pharma · MRP ₹740.63
  3. ₹74.25/tabletTofatinib XR · 10 tablet xrVasu Organics · MRP ₹742.50
  4. ₹79.69/tabletJaknat XR · 10 tablet xrNatco Pharma · MRP ₹796.88
  5. ₹89.06/tabletAztofa XR · 10 tablet xrSun Pharma Laboratories · MRP ₹890.63
  6. ₹92.80/tabletJakura XR · 10 tablet xrHetero Healthcare · MRP ₹928.00
  7. ₹92.80/tabletUcjak · 10 tablet xrHetero Healthcare · MRP ₹928.00
  8. ₹102.19/tabletT-Jaki · 10 tablet xrRPG Life Sciences · MRP ₹1,022
  9. ₹113.43/tabletTofajak IN XR · 3 tablet xrCipla · MRP ₹340.30

Tofacitinib Ointment 2 %

15 packs, ₹29.97 to ₹62.33 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹29.97/gTofasol · 30 gm ointmentSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹899.00
  2. ₹34.95/gTofasol · 20 gm ointmentSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹699.00
  3. ₹38.47/gTobraza · 30 gm ointmentGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹1,154
  4. ₹43.15/gT-Jaki · 30 gm ointmentRPG Life Sciences · MRP ₹1,295
  5. ₹44.64/gTofadoz · 15 gm ointmentMSN Laboratories · MRP ₹669.65
  6. ₹46.67/gTofasure · 15 gm ointmentCanixa Life Sciences · MRP ₹700.00
  7. ₹47.97/gTofamod AD · 15 gm ointmentEast West Pharma · MRP ₹719.60
  8. ₹48.43/gNovanib T · 30 gm ointmentIpca Laboratories · MRP ₹1,453
  9. ₹48.44/gTofatas · 30 gm ointmentIntas Pharmaceuticals · MRP ₹1,453
  10. ₹49.20/gVitisolv · 30 gm ointmentLa Pristine Bioceuticals · MRP ₹1,476
  11. ₹50.00/gAztofa · 15 gm ointmentSun Pharma Laboratories · MRP ₹750.00
  12. ₹50.00/gT-Jaki · 15 gm ointmentRPG Life Sciences · MRP ₹750.00
The other 3 by price per g
  1. ₹50.00/gTofatas · 15 gm ointmentIntas Pharmaceuticals · MRP ₹750.00
  2. ₹52.80/gVitisolv · 15 gm ointmentLa Pristine Bioceuticals · MRP ₹792.00
  3. ₹62.33/gJakauto · 20 gm ointmentOaknet Healthcare · MRP ₹1,247

Tofacitinib Ointment

12 packs, ₹27.50 to ₹56.67 per g.

  1. ₹27.50/gTofatop · 30 gm ointmentAlkem Laboratories · MRP ₹825.00
  2. ₹35.00/gTofasure · 20 gm ointmentCanixa Life Sciences · MRP ₹700.00
  3. ₹39.90/gTofasol · 10 gm ointmentSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹399.00
  4. ₹43.13/gImojac · 15 gm ointmentCanixa Life Sciences · MRP ₹647.00
  5. ₹46.87/gTofajak · 15 gm ointmentCipla · MRP ₹703.12
  6. ₹46.88/gTofajak · 30 gm ointmentCipla · MRP ₹1,406
  7. ₹49.69/gOfacitix · 15 gm ointmentKLM Laboratories · MRP ₹745.31
  8. ₹49.81/gJaktas · 8 gm ointmentIntas Pharmaceuticals · MRP ₹398.44
  9. ₹49.81/gTofatas · 8 gm ointmentIntas Pharmaceuticals · MRP ₹398.44
  10. ₹50.00/gJaktas · 15 gm ointmentIntas Pharmaceuticals · MRP ₹750.00
  11. ₹50.00/gTacitinix · 15 gm ointmentAbbott Healthcare · MRP ₹750.00
  12. ₹56.67/gEvertop · 20 gm ointmentOaknet Healthcare · MRP ₹1,133

Tofacitinib Tablet ER 11 mg

8 packs, ₹27.19 to ₹77.25 per tablet.

  1. ₹27.19/tabletTofagod ER · 10 tablet erGoddres Pharmaceuticals · MRP ₹271.88
  2. ₹30.94/tabletJacmac · 10 tablet erMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹309.37
  3. ₹30.94/tabletJakmac ER · 10 tablet erMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹309.37
  4. ₹33.00/tabletTofe ER · 10 tablet erAlkem Laboratories · MRP ₹330.00
  5. ₹41.25/tabletFlexjak · 10 tablet erAbbott Healthcare · MRP ₹412.50
  6. ₹56.69/tabletTofakin ER · 10 tablet erLupin · MRP ₹566.90
  7. ₹59.90/tabletTofase · 10 tablet erHealing Pharma India · MRP ₹599.00
  8. ₹77.25/tabletExnib OD · 15 tablet erZydus Healthcare · MRP ₹1,159

Tofacitinib Gel 2 %

6 packs, ₹43.75 to ₹113.33 per g.

  1. ₹43.75/gTofadoz · 10 gm gelMSN Laboratories · MRP ₹437.50
  2. ₹44.67/gTofadoz · 15 gm gelMSN Laboratories · MRP ₹670.00
  3. ₹46.78/gTcitib · 10 gm gelAkumentis Healthcare · MRP ₹467.81
  4. ₹56.67/gJakauto · 20 gm gelOaknet Healthcare · MRP ₹1,133
  5. ₹109.90/gFacitinib · 10 gm gelTricos Dermatologics · MRP ₹1,099
  6. ₹113.33/gJakauto · 10 gm gelOaknet Healthcare · MRP ₹1,133

Tofacitinib Ointment 20 mg

5 packs, ₹46.87 to ₹70.31 per g.

  1. ₹46.87/gTofatop · 15 gm ointmentAlkem Laboratories · MRP ₹703.10
  2. ₹49.00/gEmtofa · 20 gm ointmentEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹980.00
  3. ₹49.90/gTcitib · 10 gm ointmentAkumentis Healthcare · MRP ₹499.00
  4. ₹50.00/gTfct Nib · 15 gm ointmentIpca Laboratories · MRP ₹750.00
  5. ₹70.31/gEmtofa · 10 gm ointmentEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹703.10

Tofacitinib Tablet 10 mg

5 packs, ₹53.44 to ₹98.80 per tablet.

  1. ₹53.44/tabletTritonib · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹534.35
  2. ₹53.50/tabletTofe · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹535.00
  3. ₹56.49/tabletTofadoz · 10 tabletMSN Laboratories · MRP ₹564.85
  4. ₹60.94/tabletJaknat · 10 tabletNatco Pharma · MRP ₹609.38
  5. ₹98.80/tabletT-Jaki · 10 tabletRPG Life Sciences · MRP ₹988.00

Tofacitinib Tablet XR

3 packs, ₹26.30 to ₹32.00 per tablet.

  1. ₹26.30/tabletImojac XR · 10 tablet xrCanixa Life Sciences · MRP ₹263.00
  2. ₹29.00/tabletEthinib · 10 tablet xrEthinext Pharma · MRP ₹290.00
  3. ₹32.00/tabletTroynib · 10 tablet xrTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹320.00

Tofacitinib Oral Solution 1 mg

3 packs, ₹2.99 to ₹3.05 per ml.

  1. ₹2.99/mlTofadoz · 100 ml oral solutionMSN Laboratories · MRP ₹299.06
  2. ₹3.05/mlNovanib T · 100 ml oral solutionIpca Laboratories · MRP ₹304.50
  3. ₹3.05/mlTfct Nib · 100 ml oral solutionIpca Laboratories · MRP ₹304.50

Tofacitinib Tablet ER 5 mg

2 packs, ₹53.00 to ₹59.53 per tablet.

  1. ₹53.00/tabletIntajac · 10 tablet erIntas Pharmaceuticals · MRP ₹530.00
  2. ₹59.53/tabletTnib · 10 tablet erMicro Labs · MRP ₹595.30

Tofacitinib Tablet

2 packs, ₹20.52 to ₹37.41 per tablet.

  1. ₹20.52/tabletTofashot · 10 tabletForgen Healthcare · MRP ₹205.22
  2. ₹37.41/tabletTR Five · 10 tabletBlisson Mediplus · MRP ₹374.06

Tofacitinib Tablet 22 mg

1 pack, ₹56.20 per tablet.

  1. ₹56.20/tabletDel Jak XR · 10 tabletDelvin Formulations · MRP ₹562.00

Tofacitinib Ointment 5 %

1 pack, ₹50.00 per g.

  1. ₹50.00/gNovanib T · 15 gm ointmentIpca Laboratories · MRP ₹750.00

Tofacitinib Tablet XR 22 mg

1 pack, ₹93.75 per tablet.

  1. ₹93.75/tabletTofadoz 22 XR · 10 tablet xrMSN Laboratories · MRP ₹937.50

Tofacitinib Gel

1 pack, ₹64.90 per g.

  1. ₹64.90/gTofarus · 10 gm gelCyrus Remedies · MRP ₹649.00

Tofacitinib Tablet ER 22 mg

1 pack, ₹48.00 per tablet.

  1. ₹48.00/tabletTofe ER · 10 tablet erAlkem Laboratories · MRP ₹480.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.