Medicines / Molecules / Timolol + Travoprost
Timolol + TravoprostEvery pack, by price.
16 packs of Timolol + Travoprost on NPPA's price list for July 2026: 15 brands from 13 companies, in 6 forms and strengths.
- Packs
- 16
- Brands
- 15
- Companies
- 13
- Forms and strengths
- 6
- Price-controlled packs
- 0 of 16
Packs, lowest price per unit first
Timolol + Travoprost Eye Drops 5 MG/40 mcg
10 packs, ₹108.28 to ₹316.25 per ml.
- ₹108.28/mlTravoflo T · 3 ml eye dropsIpca Laboratories · MRP ₹324.84
- ₹112.09/mlTravotim · 3 ml eye dropsMicro Labs · MRP ₹336.26
- ₹131.67/mlTravisight T · 3 ml eye dropsAlembic · MRP ₹395.00
- ₹144.33/mlLupitros TZ · 3 ml eye dropsLupin · MRP ₹433.00
- ₹144.33/mlLupitros-T · 3 ml eye dropsLupin · MRP ₹433.00
- ₹150.00/mlTbet PF · 3 ml eye dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹450.00
- ₹168.75/mlOpacia Duo · 3 ml eye dropsSentiss Pharma · MRP ₹506.25
- ₹185.62/mlTovaxo T · 2.5 ml eye dropsAjanta Pharma · MRP ₹556.87
- ₹195.70/mlTravotas T · 3 ml eye dropsIntas Pharmaceuticals · MRP ₹587.11
- ₹316.25/mlTravacom · 2.5 ml eye dropsJB Chemicals · MRP ₹948.74
Timolol + Travoprost Eye Drops
2 packs, ₹66.33 to ₹130.80 per ml.
- ₹66.33/mlTravix T · 3 ml eye dropsSynovia Life Sciences · MRP ₹199.00
- ₹130.80/mlAwarene T PF · 5 ml eye dropsHis Eyeness Opthalmics · MRP ₹654.00
Timolol + Travoprost Eye Drops 0.004/0.5 %
1 pack, ₹154.53 per ml.
- ₹154.53/mlTbet Z · 3 ml eye dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹463.59
Timolol + Travoprost Eye Drops 400 Mcg/0.5 %
1 pack, ₹185.62 per ml.
- ₹185.62/mlTovaxo T · 3 ml eye dropsAjanta Pharma · MRP ₹556.87
Timolol + Travoprost Drops
1 pack, ₹129.38 per ml.
- ₹129.38/mlTravoprostin T · 5 ml dropsEye Kare Kilitch · MRP ₹646.88
Timolol + Travoprost Eye Drops 0.5/0.004 %
1 pack, ₹75.00 per ml.
- ₹75.00/mlTravorite T · 3 ml eye dropsAlkem Laboratories · MRP ₹225.00
Companies marketing it
- Lupin2 packs
- Entod Pharmaceuticals2 packs
- Ajanta Pharma2 packs
- His Eyeness Opthalmics1 pack
- Sentiss Pharma1 pack
- JB Chemicals1 pack
- Alembic1 pack
- Synovia Life Sciences1 pack
- Ipca Laboratories1 pack
- Eye Kare Kilitch1 pack
- Alkem1 pack
- Intas1 pack
- Micro Labs1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.