Medicines / Molecules / Timolol + Brinzolamide

Timolol + BrinzolamideEvery pack, by price.

7 packs of Timolol + Brinzolamide on NPPA's price list for July 2026: 6 brands from 6 companies, in 6 forms and strengths.

Packs
7
Brands
6
Companies
6
Forms and strengths
6
Price-controlled packs
0 of 7

Packs, lowest price per unit first

Timolol + Brinzolamide Eye Drops 1/0.5 %

2 packs, ₹56.25 to ₹76.69 per ml.

  1. ₹56.25/mlBrio T · 5 ml eye dropsSunways (India) · MRP ₹281.25
  2. ₹76.69/mlBrinzotim · 5 ml eye dropsSun Pharma Laboratories · MRP ₹383.44

Timolol + Brinzolamide Eye Drops 5/10 mg

1 pack, ₹104.31 per ml.

  1. ₹104.31/mlAzarga · 5 ml eye dropsJB Chemicals · MRP ₹521.56

Timolol + Brinzolamide Eye Drops

1 pack, ₹114.00 per ml.

  1. ₹114.00/mlBrieze T · 5 ml eye dropsHis Eyeness Opthalmics · MRP ₹570.00

Timolol + Brinzolamide Eye Drops 0.5/1 %

1 pack, ₹76.69 per ml.

  1. ₹76.69/mlBrinzotim · 5 ml eye dropsSun Pharma Laboratories · MRP ₹383.44

Timolol + Brinzolamide Eye Drops 10/5 mg

1 pack, ₹88.69 per ml.

  1. ₹88.69/mlBrinzox T · 5 ml eye dropsAjanta Pharma · MRP ₹443.43

Timolol + Brinzolamide Eye Drops 10/2 mg

1 pack, ₹107.60 per ml.

  1. ₹107.60/mlTrisopt · 5 ml eye dropsMicro Labs · MRP ₹538.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.