Medicines / Molecules / Timolol + Brimonidine
Timolol + BrimonidineEvery pack, by price.
39 packs of Timolol + Brimonidine on NPPA's price list for July 2026: 37 brands from 33 companies, in 11 forms and strengths.
- Packs
- 39
- Brands
- 37
- Companies
- 33
- Forms and strengths
- 11
- Price-controlled packs
- 0 of 39
Packs, lowest price per unit first
Timolol + Brimonidine Eye Drops 0.5/0.2 %
24 packs, ₹23.44 to ₹104.42 per ml. The 12 lowest per ml come first.
- ₹23.44/mlBrimed T · 10 ml eye dropsRaymed Pharmaceuticals · MRP ₹234.38
- ₹24.00/mlSynobrim T · 5 ml eye dropsSynovia Life Sciences · MRP ₹120.00
- ₹24.28/mlBrimotim · 5 ml eye dropsOptho Remedies · MRP ₹121.40
- ₹26.40/mlDuobrim T · 5 ml eye dropsSenses Pharmaceuticals · MRP ₹132.00
- ₹31.50/mlSightim · 5 ml eye dropsNeon Laboratories · MRP ₹157.50
- ₹31.69/mlCibrim T · 5 ml eye dropsSunways (India) · MRP ₹158.44
- ₹33.37/mlAlbrim T · 5 ml eye dropsAlembic · MRP ₹166.87
- ₹36.65/mlBromostar T · 5 ml eye dropsMankind Pharmaceuticals · MRP ₹183.26
- ₹38.25/mlBrimotas-T · 5 ml eye dropsIntas Pharmaceuticals · MRP ₹191.25
- ₹39.56/mlVidinorm · 10 ml eye dropsSentiss Pharma · MRP ₹395.63
- ₹40.00/mlBrimoni XT · 5 ml eye dropsPhoenix Lifesciences · MRP ₹200.00
- ₹41.04/mlBramolide T · 5 ml eye dropsAlkem Laboratories · MRP ₹205.20
The other 12 by price per ml
- ₹46.41/mlBrimoeye-T · 10 ml eye dropsEye Kare Kilitch · MRP ₹464.06
- ₹47.00/mlBritigan · 5 ml eye dropsIndoco Remedies · MRP ₹235.00
- ₹47.52/mlBritiblu · 5 ml eye dropsLupin · MRP ₹237.60
- ₹51.56/mlBidin T · 5 ml eye dropsAjanta Pharma · MRP ₹257.81
- ₹58.03/mlTimview B · 5 ml eye dropsKLM Laboratories · MRP ₹290.17
- ₹62.78/mlRimoflo T · 5 ml eye dropsBaush & Lomb · MRP ₹313.88
- ₹76.12/mlBetabrim · 5 ml eye dropsMicro Labs · MRP ₹380.60
- ₹81.18/mlBriopt · 5 ml eye dropsZydus - Biologics · MRP ₹405.90
- ₹82.29/mlIotim B · 5 ml eye dropsFDC · MRP ₹411.47
- ₹89.64/mlBrimopress-T · 5 ml eye dropsCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹448.22
- ₹96.64/mlBrimocom · 5 ml eye dropsCipla · MRP ₹483.18
- ₹104.42/mlCombigan · 5 ml eye dropsAllergan India · MRP ₹522.09
Timolol + Brimonidine Eye Drops 0.5/0.15 %
3 packs, ₹47.30 to ₹68.00 per ml.
- ₹47.30/mlAbpress PF · 10 ml eye dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹473.00
- ₹52.50/mlGlubrim · 5 ml eye dropsPharmtak · MRP ₹262.50
- ₹68.00/mlAbpress · 5 ml eye dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹340.00
Timolol + Brimonidine Eye Drops
3 packs, ₹33.03 to ₹71.10 per ml.
- ₹33.03/mlBeposharp · 5 ml eye dropsSamarth Life Sciences · MRP ₹165.17
- ₹70.00/mlBrimosoft T · 5 ml eye dropsNeomedix Healthcare India · MRP ₹350.00
- ₹71.10/mlBritivin · 5 ml eye dropsZivira Labs · MRP ₹355.50
Timolol + Brimonidine Drops 0.5/0.2 %
2 packs, ₹47.52 to ₹55.30 per ml.
- ₹47.52/mlBritiblu BF · 5 ml dropsLupin · MRP ₹237.60
- ₹55.30/mlAlfabet PF · 10 ml dropsHis Eyeness Opthalmics · MRP ₹553.00
Timolol + Brimonidine Eye Drops 5/1 mg
1 pack, ₹65.63 per ml.
- ₹65.63/mlBidin LS TM · 5 ml eye dropsAjanta Pharma · MRP ₹328.13
Timolol + Brimonidine Eye Drops 5/2 %
1 pack, ₹96.64 per ml.
- ₹96.64/mlBrimocom PF · 5 ml eye dropsCipla · MRP ₹483.18
Timolol + Brimonidine Eye Drops 5/2 mg
1 pack, ₹63.84 per ml.
- ₹63.84/mlBrimocom PF · 10 ml eye dropsCipla · MRP ₹638.38
Timolol + Brimonidine Eye Drops 5/1.5 mg
1 pack, ₹98.40 per ml.
- ₹98.40/mlBrimolol · 5 ml eye dropsSun Pharma Laboratories · MRP ₹492.00
Timolol + Brimonidine Eye Drops 0.2/0.5 %
1 pack, ₹46.80 per ml.
- ₹46.80/mlGlaucobrit · 5 ml eye dropsDeys Medical · MRP ₹234.00
Timolol + Brimonidine Solution 0.5/0.02 mg
1 pack, ₹62.78 per ml.
- ₹62.78/mlRimoflo T · 5 ml solutionBaush & Lomb · MRP ₹313.88
Timolol + Brimonidine Solution 0.5/0.2 %
1 pack, ₹62.78 per ml.
- ₹62.78/mlRimoflo T (Ipca) · 5 ml solutionIpca Laboratories · MRP ₹313.88
Companies marketing it
- Cipla3 packs
- Entod Pharmaceuticals2 packs
- Ajanta Pharma2 packs
- Lupin2 packs
- Baush & Lomb2 packs
- Alembic1 pack
- His Eyeness Opthalmics1 pack
- Samarth Life Sciences1 pack
- Micro Labs1 pack
- Alkem1 pack
- Raymed Pharmaceuticals1 pack
- Eye Kare Kilitch1 pack
- Sun Pharma1 pack
- Phoenix Lifesciences1 pack
- Centaur Pharmaceuticals1 pack
- Neomedix Healthcare India1 pack
- Intas1 pack
- Optho Remedies1 pack
- Zydus1 pack
- Indoco Remedies1 pack
- Zivira Labs1 pack
- Mankind1 pack
- Sunways (India)1 pack
- Allergan India1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.