Medicines / Molecules / Thiocolchicoside + Diclofenac
Thiocolchicoside + DiclofenacEvery pack, by price.
26 packs of Thiocolchicoside + Diclofenac on NPPA's price list for July 2026: 23 brands from 19 companies, in 15 forms and strengths.
- Packs
- 26
- Brands
- 23
- Companies
- 19
- Forms and strengths
- 15
- Price-controlled packs
- 0 of 26
Packs, lowest price per unit first
Thiocolchicoside + Diclofenac Gel 0.125/1 %
5 packs, ₹4.84 to ₹8.67 per g.
- ₹4.84/gVivian TH · 30 gm gelLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹145.31
- ₹6.87/gInstaflex Gel · 30 gm gelInnovcare Life Sciences · MRP ₹206.00
- ₹7.94/gDolentia Relax Gel · 30 gm gelAkumentis Healthcare · MRP ₹238.13
- ₹8.33/gThioquest · 30 gm gelAlchem Phytoceuticals · MRP ₹250.00
- ₹8.67/gThiox · 30 gm gelWallace Pharmaceuticals · MRP ₹260.00
Thiocolchicoside + Diclofenac Tablet 4/50 mg
5 packs, ₹14.33 to ₹30.34 per tablet.
- ₹14.33/tabletThioorthodex · 10 tabletPsychotropics India · MRP ₹143.34
- ₹14.90/tabletVoltaflam TH · 10 tabletNovartis India · MRP ₹148.97
- ₹15.36/tabletExudaseth · 10 tabletRavenbhel Pharmaceuticals · MRP ₹153.56
- ₹17.59/tabletExudol TH · 10 tabletMacmillon Pharmaceuticals · MRP ₹175.90
- ₹30.34/tabletMyospas TH · 10 tabletWin-Medicare · MRP ₹303.37
Thiocolchicoside + Diclofenac Tablet MR 4/50 mg
3 packs, ₹13.65 to ₹27.39 per tablet.
- ₹13.65/tabletVolitra MR · 10 tablet mrRanbaxy Laboratories · MRP ₹136.50
- ₹16.50/tabletDivon MR · 10 tablet mrMicro Labs · MRP ₹165.00
- ₹27.39/tabletDynapar MR · 10 tablet mrTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹273.94
Thiocolchicoside + Diclofenac Capsule 4/50 mg
2 packs, ₹14.80 to ₹21.00 per capsule.
- ₹14.80/capsuleThioquest D · 10 capsuleAlchem Phytoceuticals · MRP ₹148.00
- ₹21.00/capsuleThioact D · 10 capsuleSun Pharma Laboratories · MRP ₹210.00
Thiocolchicoside + Diclofenac Tablet MR 8/50 mg
1 pack, ₹34.03 per tablet.
- ₹34.03/tabletDynapar MR · 10 tablet mrTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹340.31
Thiocolchicoside + Diclofenac Tablet 8 mg
1 pack, ₹15.11 per tablet.
- ₹15.11/tabletExudaseth · 10 tabletRavenbhel Pharmaceuticals · MRP ₹151.10
Thiocolchicoside + Diclofenac Capsule 8 mg
1 pack, ₹21.89 per capsule.
- ₹21.89/capsuleNifoxide D · 10 capsuleIntra Labs · MRP ₹218.90
Thiocolchicoside + Diclofenac Gel 1/0.125 %
1 pack, ₹7.31 per g.
- ₹7.31/gOxalgin TH · 30 gm gelZydus Healthcare · MRP ₹219.19
Thiocolchicoside + Diclofenac Gel 0.125/1.16 %
1 pack, ₹6.69 per g.
- ₹6.69/gSpafast · 30 gm gelAkumentis Healthcare · MRP ₹200.63
Thiocolchicoside + Diclofenac Injection 4/75 mg
1 pack, ₹73.00 per injection.
- ₹73.00/injectionSpafast-D · 1 injectionAkumentis Healthcare · MRP ₹73.00
Thiocolchicoside + Diclofenac Tablet MR 4/75 mg
1 pack, ₹14.10 per tablet.
- ₹14.10/tabletSystaflam MR · 10 tablet mrSystopic Laboratories · MRP ₹141.00
Thiocolchicoside + Diclofenac Ointment 0.125/1.16 %
1 pack, ₹7.47 per g.
- ₹7.47/gThioford Plus · 15 gm ointmentLeeford Healthcare · MRP ₹112.00
Thiocolchicoside + Diclofenac Capsule 8/50 mg
1 pack, ₹24.50 per capsule.
- ₹24.50/capsuleThioquest D · 10 capsuleAlchem Phytoceuticals · MRP ₹245.00
Thiocolchicoside + Diclofenac Capsule
1 pack, ₹15.47 per capsule.
- ₹15.47/capsuleThivim 4D · 10 capsuleST Morrison · MRP ₹154.68
Thiocolchicoside + Diclofenac Tablet
1 pack, ₹17.81 per tablet.
- ₹17.81/tabletVoveran TH · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹178.12
Companies marketing it
- Akumentis Healthcare3 packs
- Alchem Phytoceuticals3 packs
- Troikaa Pharmaceuticals2 packs
- Ravenbhel Pharmaceuticals2 packs
- Sun Pharma2 packs
- Micro Labs1 pack
- Macmillon Pharmaceuticals1 pack
- Innovcare Life Sciences1 pack
- Win-Medicare1 pack
- Intra Labs1 pack
- Zydus1 pack
- Systopic Laboratories1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- Psychotropics India1 pack
- Wallace Pharmaceuticals1 pack
- ST Morrison1 pack
- Lincoln Pharmaceuticals1 pack
- Novartis India1 pack
- Dr. Reddy's1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.