Medicines / Molecules / Tacrolimus

TacrolimusEvery pack, by price.

195 packs of Tacrolimus on NPPA's price list for July 2026: 76 brands from 64 companies, in 25 forms and strengths.

Packs
195
Brands
76
Companies
64
Forms and strengths
25
Price-controlled packs
74 of 195

Packs, lowest price per unit first

Tacrolimus Ointment 0.1 %

52 packs, ₹10.30 to ₹81.00 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹10.30/gTacrotopic · 10 gm ointmentElder Projects · MRP ₹103.00
  2. ₹13.88/gTacrolimus (Ranbaxy) · 10 gm ointmentRanbaxy Laboratories · MRP ₹138.75
  3. ₹15.19/gTacmod · 60 gm ointmentLa Pristine Bioceuticals · MRP ₹911.25
  4. ₹18.15/gTacrovera · 50 gm ointmentAlkem Laboratories · MRP ₹907.50
  5. ₹19.45/gTecum · 20 gm ointmentKLM Laboratories · MRP ₹389.06
  6. ₹19.53/gTacmod · 30 gm ointmentLa Pristine Bioceuticals · MRP ₹586.00
  7. ₹21.09/gTakfa Forte · 40 gm ointmentIntas Pharmaceuticals · MRP ₹843.75
  8. ₹21.33/gTacroz · 40 gm ointmentGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹853.13
  9. ₹21.56/gTacrovin · 30 gm ointmentGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹646.87
  10. ₹23.47/gTacrolin · 30 gm ointmentLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹704.16
  11. ₹24.07/gImograf Forte · 30 gm ointmentCanixa Life Sciences · MRP ₹722.00
  12. ₹25.00/gHhmus XL · 30 gm ointmentHegde & Hegde · MRP ₹750.00
The other 40 by price per g
  1. ₹25.66/gTacroz · 40 gm ointmentGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹1,027
  2. ₹25.70/gTacmotop · 10 gm ointmentLeeford Healthcare · MRP ₹257.00
  3. ₹26.00/gTacronol · 10 gm ointmentKnoll Healthcare · MRP ₹260.00
  4. ₹27.00/gOlix · 10 gm ointmentZee Laboratories · MRP ₹270.00
  5. ₹28.28/gLoprolif · 30 gm ointmentEast West Pharma · MRP ₹848.51
  6. ₹30.00/gTacoseal · 5 gm ointmentOrganic Laboratories · MRP ₹150.00
  7. ₹31.39/gTbis · 50 gm ointmentOaknet Healthcare · MRP ₹1,569
  8. ₹32.24/gTacrojon · 10 gm ointmentDr. Johns Laboratories · MRP ₹322.42
  9. ₹32.34/gTakfa · 20 gm ointmentIntas Pharmaceuticals · MRP ₹646.88
  10. ₹32.80/gTacrobest · 10 gm ointmentDermakare Pharmaceuticals · MRP ₹328.00
  11. ₹33.75/gTacoseal · 10 gm ointmentOrganic Laboratories · MRP ₹337.50
  12. ₹33.90/gImograf Forte · 10 gm ointmentCanixa Life Sciences · MRP ₹339.00
  13. ₹34.50/gMylimus · 10 gm ointmentViatris · MRP ₹345.00
  14. ₹34.65/gOrcat · 20 gm ointmentPremier Nutraceuticals · MRP ₹693.00
  15. ₹34.97/gMylimus · 20 gm ointmentViatris · MRP ₹699.30
  16. ₹35.16/gTacsis · 10 gm ointmentTrikona Pharmaceuticals · MRP ₹351.56
  17. ₹35.95/gEczrid · 20 gm ointmentSalve Pharmaceuticals · MRP ₹719.00
  18. ₹36.25/gTacvido · 20 gm ointmentMohrish Pharmaceuticals · MRP ₹725.00
  19. ₹37.13/gBiomus · 10 gm ointmentAlniche Life Sciences · MRP ₹371.25
  20. ₹38.16/gKivitro · 10 gm ointmentKivi Labs · MRP ₹381.56
  21. ₹38.44/gTakfa · 10 gm ointmentIntas Pharmaceuticals · MRP ₹384.38
  22. ₹38.91/gTecum · 10 gm ointmentKLM Laboratories · MRP ₹389.06
  23. ₹39.69/gPangraf · 10 gm ointmentMankind Pharmaceuticals · MRP ₹396.92
  24. ₹40.10/gTacomax · 10 gm ointmentAnhox Healthcare · MRP ₹401.00
  25. ₹41.93/gCrolim Power · 15 gm ointmentRanbaxy Laboratories · MRP ₹629.00
  26. ₹42.66/gTacroz · 20 gm ointmentGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹853.13
  27. ₹43.86/gLoprolif · 10 gm ointmentEast West Pharma · MRP ₹438.61
  28. ₹45.00/gTacriva · 10 gm ointmentRivan Pharmaceuticals · MRP ₹450.00
  29. ₹45.00/gTbis · 30 gm ointmentOaknet Healthcare · MRP ₹1,350
  30. ₹46.75/gTacrovera · 15 gm ointmentAlkem Laboratories · MRP ₹701.25
  31. ₹46.78/gTederm · 10 gm ointmentOmni Life Sciences · MRP ₹467.81
  32. ₹48.56/gTacsal · 10 gm ointmentAvancer Lab · MRP ₹485.63
  33. ₹48.74/gTopgraf · 10 gm ointmentGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹487.40
  34. ₹51.56/gHhmus · 10 gm ointmentHegde & Hegde · MRP ₹515.62
  35. ₹56.25/gTacroz · 10 gm ointmentGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹562.50
  36. ₹61.77/gTbis · 10 gm ointmentOaknet Healthcare · MRP ₹617.68
  37. ₹62.53/gT Top · 10 gm ointmentWallace Pharmaceuticals · MRP ₹625.32
  38. ₹62.84/gTacrel · 10 gm ointmentZydus Healthcare · MRP ₹628.40
  39. ₹76.14/gTacrotor · 10 gm ointmentTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹761.35
  40. ₹81.00/gTalimus · 5 gm ointmentAjanta Pharma · MRP ₹405.00

Tacrolimus Ointment 0.03 %

26 packs, ₹9.97 to ₹72.19 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹9.97/gTacrovin · 30 gm ointmentGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹299.06
  2. ₹10.29/gTacsal · 10 gm ointmentAvancer Lab · MRP ₹102.86
  3. ₹14.00/gTacvido · 20 gm ointmentMohrish Pharmaceuticals · MRP ₹280.00
  4. ₹14.06/gTacromiz · 10 gm ointmentHBC Dermiza Healthcare · MRP ₹140.62
  5. ₹14.20/gBiomus · 10 gm ointmentAlniche Life Sciences · MRP ₹142.00
  6. ₹14.53/gTacromiz · 20 gm ointmentHBC Dermiza Healthcare · MRP ₹290.62
  7. ₹14.80/gTacomax · 10 gm ointmentAnhox Healthcare · MRP ₹148.00
  8. ₹14.91/gTacrobest · 10 gm ointmentDermakare Pharmaceuticals · MRP ₹149.06
  9. ₹15.75/gEczrid · 20 gm ointmentSalve Pharmaceuticals · MRP ₹315.00
  10. ₹15.80/gKivitro · 10 gm ointmentKivi Labs · MRP ₹158.00
  11. ₹15.83/gLoprolif · 10 gm ointmentEast West Pharma · MRP ₹158.30
  12. ₹16.41/gTakfa · 10 gm ointmentIntas Pharmaceuticals · MRP ₹164.06
The other 14 by price per g
  1. ₹17.31/gTopgraf · 10 gm ointmentGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹173.10
  2. ₹17.37/gTacrovera · 15 gm ointmentAlkem Laboratories · MRP ₹260.60
  3. ₹17.58/gTacroz · 20 gm ointmentGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹351.56
  4. ₹17.81/gTecum · 10 gm ointmentKLM Laboratories · MRP ₹178.13
  5. ₹20.60/gTacriva · 10 gm ointmentRivan Pharmaceuticals · MRP ₹206.00
  6. ₹21.09/gHhmus · 10 gm ointmentHegde & Hegde · MRP ₹210.93
  7. ₹21.56/gTacroz · 10 gm ointmentGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹215.63
  8. ₹23.63/gT Top · 10 gm ointmentWallace Pharmaceuticals · MRP ₹236.25
  9. ₹23.94/gTbis · 10 gm ointmentOaknet Healthcare · MRP ₹239.35
  10. ₹25.50/gTacmod · 10 gm ointmentLa Pristine Bioceuticals · MRP ₹255.00
  11. ₹26.70/gTacrotopic · 10 gm ointmentElder Projects · MRP ₹267.00
  12. ₹29.04/gTacroment · 5 gm ointmentExeltis · MRP ₹145.20
  13. ₹29.36/gTacrotor · 10 gm ointmentTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹293.62
  14. ₹72.19/gTalimus · 5 gm ointmentAjanta Pharma · MRP ₹360.94

Tacrolimus Capsule 1 mg

24 packs, ₹26.82 to ₹44.20 per capsule. Price-controlled: ceiling ₹41.60 per capsule. The 12 lowest per capsule come first.

  1. ₹26.82/capsuleTacloran · 30 capsuleWockhardt · MRP ₹804.47
  2. ₹30.74/capsuleTacrosan · 10 capsuleSanzyme · MRP ₹307.37
  3. ₹32.71/capsuleRolitrans · 10 capsuleCipla · MRP ₹327.11
  4. ₹35.22/capsuleTacloran · 10 capsuleWockhardt · MRP ₹352.15
  5. ₹35.63/capsuleTacmus · 10 capsuleVHB Life Sciences · MRP ₹356.25
  6. ₹38.04/capsuleMylimus · 10 capsuleViatris · MRP ₹380.40
  7. ₹40.20/capsuleTacrolimus · 10 capsulePanacea Biotec · MRP ₹402.00
  8. ₹40.40/capsuleTacsant · 10 capsuleNovartis India · MRP ₹404.00
  9. ₹40.70/capsuleAmigraf · 10 capsuleBiokindle Lifesciences · MRP ₹407.00
  10. ₹41.53/capsuleImunotac · 10 capsuleRPG Life Sciences · MRP ₹415.33
  11. ₹42.56/capsuleTacrorite · 10 capsuleCelera Pharma · MRP ₹425.63
  12. ₹42.65/capsuleTacrocord · 10 capsuleConcord Biotech · MRP ₹426.51
The other 12 by price per capsule
  1. ₹42.65/capsuleTacrotor · 10 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹426.50
  2. ₹42.65/capsuleTocyl · 10 capsuleAjanta Pharma · MRP ₹426.51
  3. ₹43.22/capsuleTacroren · 10 capsuleLa Renon Healthcare · MRP ₹432.18
  4. ₹43.22/capsuleTacroren · 15 capsuleLa Renon Healthcare · MRP ₹648.27
  5. ₹43.31/capsuleKeygraf · 10 capsuleAnthem Biopharma · MRP ₹433.10
  6. ₹43.38/capsuleOdventa · 10 capsuleZydus - Biologics · MRP ₹433.80
  7. ₹43.39/capsulePangraf · 10 capsuleMankind Pharmaceuticals · MRP ₹433.91
  8. ₹43.39/capsuleVingraf · 10 capsuleEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹433.91
  9. ₹43.40/capsuleTakfa · 10 capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹433.97
  10. ₹43.62/capsuleSeegraf · 10 capsuleMicro Labs · MRP ₹436.24
  11. ₹43.66/capsuleTacromus · 10 capsuleZydus - Biologics · MRP ₹436.60
  12. ₹44.20/capsuleTacrotec · 10 capsuleUnited Biotech · MRP ₹442.00

Tacrolimus Capsule 0.5 mg

22 packs, ₹5.60 to ₹173.78 per capsule. Price-controlled: ceiling ₹21.16 per capsule. The 12 lowest per capsule come first.

  1. ₹5.60/capsuleTacrolimus · 10 capsulePanacea Biotec · MRP ₹56.00
  2. ₹17.50/capsuleTaclicept · 10 capsuleLupin · MRP ₹175.00
  3. ₹18.25/capsuleTacrofil · 10 capsuleNeon Laboratories · MRP ₹182.50
  4. ₹19.10/capsuleTacrosan · 10 capsuleSanzyme · MRP ₹191.03
  5. ₹20.33/capsuleTacloran · 10 capsuleWockhardt · MRP ₹203.31
  6. ₹20.64/capsuleTacrotor · 10 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹206.41
  7. ₹21.56/capsuleAmigraf · 10 capsuleBiokindle Lifesciences · MRP ₹215.62
  8. ₹21.63/capsuleImunotac · 10 capsuleRPG Life Sciences · MRP ₹216.27
  9. ₹21.69/capsuleTacrocord · 10 capsuleConcord Biotech · MRP ₹216.93
  10. ₹21.69/capsuleTacsant · 10 capsuleNovartis India · MRP ₹216.90
  11. ₹21.69/capsuleTocyl · 10 capsuleAjanta Pharma · MRP ₹216.93
  12. ₹21.90/capsuleMylimus · 10 capsuleViatris · MRP ₹219.00
The other 10 by price per capsule
  1. ₹21.94/capsuleTacroren · 10 capsuleLa Renon Healthcare · MRP ₹219.37
  2. ₹21.94/capsuleTacroren · 15 capsuleLa Renon Healthcare · MRP ₹329.05
  3. ₹22.06/capsuleKeygraf · 10 capsuleAnthem Biopharma · MRP ₹220.55
  4. ₹22.06/capsuleOdventa · 10 capsuleZydus - Biologics · MRP ₹220.60
  5. ₹22.07/capsulePangraf · 10 capsuleMankind Pharmaceuticals · MRP ₹220.68
  6. ₹22.07/capsuleTakfa · 10 capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹220.71
  7. ₹22.07/capsuleVingraf · 10 capsuleEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹220.68
  8. ₹22.20/capsuleTacromus · 10 capsuleZydus - Biologics · MRP ₹222.00
  9. ₹23.24/capsuleSeegraf · 10 capsuleMicro Labs · MRP ₹232.40
  10. ₹173.78/capsuleTacrotec · 10 capsuleUnited Biotech · MRP ₹1,738

Tacrolimus Capsule 2 mg

11 packs, ₹70.69 to ₹90.69 per capsule. Price-controlled: ceiling ₹86.37 per capsule.

  1. ₹70.69/capsuleTacrorite · 10 capsuleCelera Pharma · MRP ₹706.88
  2. ₹73.12/capsuleMylimus · 10 capsuleViatris · MRP ₹731.21
  3. ₹80.06/capsuleTacroren · 10 capsuleLa Renon Healthcare · MRP ₹800.62
  4. ₹82.50/capsuleAmigraf · 10 capsuleBiokindle Lifesciences · MRP ₹825.00
  5. ₹85.18/capsulePangraf · 10 capsuleMankind Pharmaceuticals · MRP ₹851.77
  6. ₹85.79/capsuleImunotac · 10 capsuleRPG Life Sciences · MRP ₹857.86
  7. ₹88.55/capsuleTacrocord · 10 capsuleConcord Biotech · MRP ₹885.47
  8. ₹88.56/capsuleTocyl · 10 capsuleAjanta Pharma · MRP ₹885.56
  9. ₹90.08/capsuleTacromus · 10 capsuleZydus - Biologics · MRP ₹900.80
  10. ₹90.10/capsuleVingraf · 10 capsuleEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹900.96
  11. ₹90.69/capsuleTakfa · 10 capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹906.89

Tacrolimus Lotion 0.1 %

11 packs, ₹18.12 to ₹43.62 per ml.

  1. ₹18.12/mlTacrovin · 15 ml lotionGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹271.87
  2. ₹27.66/mlTederm · 20 ml lotionOmni Life Sciences · MRP ₹553.13
  3. ₹28.13/mlTakfa · 20 ml lotionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹562.50
  4. ₹30.60/mlTacriva · 15 ml lotionRivan Pharmaceuticals · MRP ₹459.00
  5. ₹31.43/mlTacrovin · 20 ml lotionGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹628.66
  6. ₹31.95/mlImograf · 20 ml lotionCanixa Life Sciences · MRP ₹639.00
  7. ₹33.44/mlLoprolif · 20 ml lotionEast West Pharma · MRP ₹668.83
  8. ₹34.81/mlTacrovin · 15 ml lotionGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹522.18
  9. ₹35.00/mlTecum · 15 ml lotionKLM Laboratories · MRP ₹525.00
  10. ₹39.84/mlTacroz · 20 ml lotionGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹796.88
  11. ₹43.62/mlTbis · 20 ml lotionOaknet Healthcare · MRP ₹872.33

Tacrolimus Capsule 0.25 mg

7 packs, ₹10.82 to ₹16.36 per capsule.

  1. ₹10.82/capsuleTacrocord · 10 capsuleConcord Biotech · MRP ₹108.18
  2. ₹10.91/capsuleTocyl · 10 capsuleAjanta Pharma · MRP ₹109.11
  3. ₹11.30/capsuleTacromus · 10 capsuleZydus - Biologics · MRP ₹113.00
  4. ₹12.20/capsuleAmigraf · 10 capsuleBiokindle Lifesciences · MRP ₹122.00
  5. ₹14.47/capsulePangraf · 10 capsuleMankind Pharmaceuticals · MRP ₹144.72
  6. ₹15.81/capsuleVingraf · 10 capsuleEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹158.05
  7. ₹16.36/capsuleTakfa · 10 capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹163.59

Tacrolimus Tablet 2 mg

7 packs, ₹70.00 to ₹90.10 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹79.55 per tablet.

  1. ₹70.00/tabletEmgraf · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹700.00
  2. ₹88.54/tabletKeygraf · 10 tabletAnthem Biopharma · MRP ₹885.42
  3. ₹90.04/tabletTacrograf · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹900.39
  4. ₹90.07/tabletBiomus · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹900.71
  5. ₹90.09/tabletTacloran · 10 tabletWockhardt · MRP ₹900.87
  6. ₹90.10/tabletTacstead · 10 tabletSteadfast Medishield · MRP ₹901.00
  7. ₹90.10/tabletTacva · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹901.00

Tacrolimus Tablet 1 mg

5 packs, ₹43.30 to ₹87.50 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹40.94 per tablet.

  1. ₹43.30/tabletTacrograf · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹433.03
  2. ₹43.39/tabletBiomus · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹433.92
  3. ₹43.40/tabletTacstead · 10 tabletSteadfast Medishield · MRP ₹433.97
  4. ₹43.40/tabletTacva · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹433.96
  5. ₹87.50/tabletAdvagraf · 50 tabletAstellas India · MRP ₹4,375

Tacrolimus Tablet 0.5 mg

5 packs, ₹21.66 to ₹22.21 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹21.47 per tablet.

  1. ₹21.66/tabletTacrorite · 10 tabletCelera Pharma · MRP ₹216.56
  2. ₹22.03/tabletTacrograf · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹220.33
  3. ₹22.07/tabletTacstead · 10 tabletSteadfast Medishield · MRP ₹220.71
  4. ₹22.07/tabletTacva · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹220.70
  5. ₹22.21/tabletBiomus · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹222.13

Tacrolimus Tablet 0.25 mg

4 packs, ₹10.31 to ₹18.98 per tablet.

  1. ₹10.31/tabletTacroren · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹103.12
  2. ₹12.37/tabletImunotac · 10 tabletRPG Life Sciences · MRP ₹123.74
  3. ₹13.78/tabletBiomus · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹137.81
  4. ₹18.98/tabletTacrograf · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹189.75

Tacrolimus Solution 0.1 %

3 packs, ₹27.19 to ₹48.12 per ml.

  1. ₹27.19/mlTacvido · 25 ml solutionMohrish Pharmaceuticals · MRP ₹679.69
  2. ₹39.84/mlTacroz · 20 ml solutionGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹796.88
  3. ₹48.12/mlTacrovera · 15 ml solutionAlkem Laboratories · MRP ₹721.85

Tacrolimus Ointment

2 packs, ₹12.50 to ₹24.90 per g.

  1. ₹12.50/gTacrozen M · 10 gm ointmentDermo Care Laboratories · MRP ₹125.00
  2. ₹24.90/gAcroli · 10 gm ointmentPsycormedies · MRP ₹249.00

Tacrolimus Eye Ointment 0.03 %

2 packs, ₹45.00 to ₹75.94 per g.

  1. ₹45.00/gAcrotak · 5 gm eye ointmentPharmtak · MRP ₹225.00
  2. ₹75.94/gEntrak · 5 gm eye ointmentEntod Pharmaceuticals · MRP ₹379.69

Tacrolimus Cream 0.1 %

2 packs, ₹35.00 to ₹48.90 per g.

  1. ₹35.00/gTacsite · 10 gm creamLupin · MRP ₹350.00
  2. ₹48.90/gTacroheal · 10 gm creamHealing Pharma India · MRP ₹489.00

Tacrolimus Capsule 5 mg

2 packs, ₹17.30 to ₹18.48 per capsule.

  1. ₹17.30/capsuleTakfa · 10 capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹172.98
  2. ₹18.48/capsuleTacrolimus · 10 capsulePanacea Biotec · MRP ₹184.83

Tacrolimus Ointment 0.01 %

2 packs, ₹27.89 to ₹32.81 per g.

  1. ₹27.89/gTacromiz · 20 gm ointmentHBC Dermiza Healthcare · MRP ₹557.81
  2. ₹32.81/gTacromiz · 10 gm ointmentHBC Dermiza Healthcare · MRP ₹328.12

Tacrolimus Capsule 3 mg

1 pack, ₹253.13 per capsule.

  1. ₹253.13/capsuleAdvagraf · 10 capsuleAstellas India · MRP ₹2,531

Tacrolimus Capsule 1000 mg

1 pack, ₹100.00 per capsule.

  1. ₹100.00/capsulePrograf · 10 capsuleAstellas India · MRP ₹1,000

Tacrolimus Capsule 500 mg

1 pack, ₹70.00 per capsule.

  1. ₹70.00/capsulePrograf · 10 capsuleAstellas India · MRP ₹700.00

Tacrolimus Lotion 0.03 %

1 pack, ₹14.00 per ml.

  1. ₹14.00/mlTacriva · 15 ml lotionRivan Pharmaceuticals · MRP ₹210.00

Tacrolimus Cream

1 pack, ₹29.97 per g.

  1. ₹29.97/gTacrolee · 30 gm creamTalent India · MRP ₹899.00

Tacrolimus Cream 0.3 %

1 pack, ₹15.00 per g.

  1. ₹15.00/gTacsite · 10 gm creamLupin · MRP ₹150.00

Tacrolimus Gel 0.1 %

1 pack, ₹29.00 per ml.

  1. ₹29.00/mlTacvido · 25 ml gelMohrish Pharmaceuticals · MRP ₹725.00

Tacrolimus Combi Kit 4 mg

1 pack, ₹459.38 per unit.

  1. ₹459.38/unitTakfa Enema · 1 combi kitIntas Pharmaceuticals · MRP ₹459.38

Ceiling prices fixed by NPPA

This formulation is in Schedule I of the Drugs (Prices Control) Order, 2013. No pack may be sold above the ceiling price per unit, plus taxes.

  1. 25 Mar 2026Capsule 0.5 mg · ceiling 21.16 ₹ (1 Capsule)Order S.O. 1575(E)
  2. 25 Mar 2026Tablet 0.5 mg · ceiling 21.47 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)
  3. 25 Mar 2026Capsule 1 mg · ceiling 41.60 ₹ (1 Capsule)Order S.O. 1575(E)
  4. 25 Mar 2026Tablet 1 mg · ceiling 40.94 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)
  5. 25 Mar 2026Capsule 2 mg · ceiling 86.37 ₹ (1 Capsule)Order S.O. 1575(E)
  6. 25 Mar 2026Tablet 2 mg · ceiling 79.55 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.