Medicines / Molecules / Supplement

SupplementEvery pack, by price.

17 packs of Supplement on NPPA's price list for July 2026: 6 brands from 6 companies, in 6 forms and strengths.

Packs
17
Brands
6
Companies
6
Forms and strengths
6
Price-controlled packs
0 of 17

Packs, lowest price per unit first

Supplement Oral Powder

11 packs, ₹1.85 to ₹2.70 per g.

  1. ₹1.85/gVivamom · 200 gm oral powderWin-Medicare · MRP ₹369.00
  2. ₹1.94/gVivamom · 200 gm oral powderWin-Medicare · MRP ₹387.00
  3. ₹1.94/gVivamom · 400 gm oral powderWin-Medicare · MRP ₹775.00
  4. ₹1.94/gVivamom · 400 gm oral powderWin-Medicare · MRP ₹775.00
  5. ₹1.94/gVivamom · 400 gm oral powderWin-Medicare · MRP ₹775.00
  6. ₹1.94/gVivamom · 400 gm oral powderWin-Medicare · MRP ₹775.00
  7. ₹2.00/gVivamom · 200 gm oral powderWin-Medicare · MRP ₹400.00
  8. ₹2.16/gVivamom · 250 gm oral powderWin-Medicare · MRP ₹540.00
  9. ₹2.21/gVivamom · 200 gm oral powderWin-Medicare · MRP ₹441.00
  10. ₹2.21/gVivamom · 200 gm oral powderWin-Medicare · MRP ₹441.00
  11. ₹2.70/gVivamom · 200 gm oral powderWin-Medicare · MRP ₹540.00

Supplement Capsule

2 packs, ₹17.80 to ₹18.00 per capsule.

  1. ₹17.80/capsuleRacufol · 20 capsuleNutragenix Healthcare · MRP ₹355.93
  2. ₹18.00/capsuleCN Gut · 10 capsuleCNX Healthcare · MRP ₹180.00

Supplement Tablet

1 pack, ₹33.81 per tablet.

  1. ₹33.81/tabletDuofrax Plus · 10 tabletDyota Numandis Pharma · MRP ₹338.14

Supplement Injection 1500 mg

1 pack, ₹2.57 per ml.

  1. ₹2.57/mlKesol · 10 ml injectionEisen Pharmaceuticals Co · MRP ₹25.69

Supplement Syrup 20 mg

1 pack, ₹1.38 per ml.

  1. ₹1.38/mlKesol · 200 ml syrupEisen Pharmaceuticals Co · MRP ₹275.00

Supplement Syrup 1500 mg

1 pack, ₹0.32 per ml.

  1. ₹0.32/mlKeylyte · 200 ml syrupWallace Pharmaceuticals · MRP ₹64.50

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.