Medicines / Molecules / Sulfiram

SulfiramEvery pack, by price.

12 packs of Sulfiram on NPPA's price list for July 2026: 5 brands from 5 companies, in 6 forms and strengths.

Packs
12
Brands
5
Companies
5
Forms and strengths
6
Price-controlled packs
0 of 12

Packs, lowest price per unit first

Sulfiram Soap 5 %

4 packs, ₹0.96 to ₹1.30 per g.

  1. ₹0.96/gTetmosol · 100 gm soapPiramal Healthcare · MRP ₹96.10
  2. ₹1.26/gScabelice · 75 gm soapMankind Pharmaceuticals · MRP ₹94.32
  3. ₹1.28/gScaboma · 75 gm soapGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹96.11
  4. ₹1.30/gT Sol · 75 gm soapPsychotropics India · MRP ₹97.70

Sulfiram Soap

3 packs, ₹1.00 to ₹1.01 per g.

  1. ₹1.00/gTetmosol · 75 gm soapPiramal Healthcare · MRP ₹75.00
  2. ₹1.00/gTetmosol · 60 gm soapPiramal Healthcare · MRP ₹60.00
  3. ₹1.01/gScabirose · 75 gm soapLucrose Pharma · MRP ₹75.60

Sulfiram Powder

2 packs, ₹1.31 to ₹1.34 per g.

  1. ₹1.31/gTetmosol · 50 gm powderPiramal Healthcare · MRP ₹65.63
  2. ₹1.34/gTetmosol · 100 gm powderPiramal Healthcare · MRP ₹134.06

Sulfiram Lotion 5 %

1 pack, ₹0.99 per ml.

  1. ₹0.99/mlTetmosol · 50 ml lotionPiramal Healthcare · MRP ₹49.28

Sulfiram Cream

1 pack, ₹4.38 per g.

  1. ₹4.38/gTetmosol · 15 gm creamPiramal Healthcare · MRP ₹65.63

Sulfiram Dusting Powder

1 pack, ₹0.66 per g.

  1. ₹0.66/gTetmosol · 150 gm dusting powderPiramal Healthcare · MRP ₹99.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.