Medicines / Molecules / Sulfacetamide + Neomycin + Bacitracin
Sulfacetamide + Neomycin + BacitracinEvery pack, by price.
12 packs of Sulfacetamide + Neomycin + Bacitracin on NPPA's price list for July 2026: 10 brands from 9 companies, in 8 forms and strengths.
- Packs
- 12
- Brands
- 10
- Companies
- 9
- Forms and strengths
- 8
- Price-controlled packs
- 0 of 12
Packs, lowest price per unit first
Sulfacetamide + Neomycin + Bacitracin Powder 60/5 Mg/250 iu
5 packs, ₹2.67 to ₹8.98 per g.
- ₹2.67/gBestosulf · 10 gm powderBestochem Formulations · MRP ₹26.66
- ₹6.70/gNeosmart · 10 gm powderSmart Laboratories · MRP ₹67.00
- ₹7.00/gNosramycin · 10 gm powderLeeford Healthcare · MRP ₹70.00
- ₹8.53/gIntasporin · 10 gm powderIntas Pharmaceuticals · MRP ₹85.31
- ₹8.98/gNebaspor · 10 gm powderIntas Pharmaceuticals · MRP ₹89.80
Sulfacetamide + Neomycin + Bacitracin Powder
1 pack, ₹7.22 per g.
- ₹7.22/gAlkasulf · 10 gm powderAlkem Laboratories · MRP ₹72.19
Sulfacetamide + Neomycin + Bacitracin Oral Powder 60/5 Mg/250 iu
1 pack, ₹9.50 per g.
- ₹9.50/gMacsporin · 10 gm oral powderMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹95.00
Sulfacetamide + Neomycin + Bacitracin Ointment 5000/3400/400 iu
1 pack, ₹7.50 per g.
- ₹7.50/gNebasulf · 20 gm ointmentAbbott Healthcare · MRP ₹150.00
Sulfacetamide + Neomycin + Bacitracin Dusting Powder 60/5 Mg/250 iu
1 pack, ₹8.98 per g.
- ₹8.98/gNebasulf · 10 gm dusting powderAbbott Healthcare · MRP ₹89.80
Sulfacetamide + Neomycin + Bacitracin Ointment 60/5 Mg/250 iu
1 pack, ₹9.19 per g.
- ₹9.19/gNebasulf · 5 gm ointmentAbbott Healthcare · MRP ₹45.94
Sulfacetamide + Neomycin + Bacitracin Oral Powder
1 pack, ₹7.00 per g.
- ₹7.00/gNeotreat · 10 gm oral powderSmartway Wellness · MRP ₹70.00
Sulfacetamide + Neomycin + Bacitracin Dusting Powder
1 pack, ₹9.80 per g.
- ₹9.80/gSulfa BN · 10 gm dusting powderAustro Lab · MRP ₹97.97
Companies marketing it
- Abbott3 packs
- Intas2 packs
- Alkem1 pack
- Bestochem Formulations1 pack
- Macleods Pharmaceuticals1 pack
- Smart Laboratories1 pack
- Smartway Wellness1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- Austro Lab1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.