Medicines / Molecules / Sucralose

SucraloseEvery pack, by price.

17 packs of Sucralose on NPPA's price list for July 2026: 8 brands from 7 companies, in 8 forms and strengths.

Packs
17
Brands
8
Companies
7
Forms and strengths
8
Price-controlled packs
0 of 17

Packs, lowest price per unit first

Sucralose Tablet

5 packs, ₹0.60 to ₹6.87 per tablet.

  1. ₹0.60/tabletSugar Free Natura · 500 tabletZydus Healthcare · MRP ₹300.00
  2. ₹0.68/tabletSugar Free Natura · 200 tabletZydus Healthcare · MRP ₹135.00
  3. ₹0.69/tabletSugar Free Natura (Cadila) · 300 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹206.00
  4. ₹0.75/tabletSugar Free Natura · 100 tabletZydus Healthcare · MRP ₹75.00
  5. ₹6.87/tabletSugar Free Natura · 30 tabletZydus Healthcare · MRP ₹206.00

Sucralose Oral Powder

3 packs, ₹0.94 to ₹1.54 per g.

  1. ₹0.94/gSugar Free Natura · 1000 gm oral powderZydus Healthcare · MRP ₹936.00
  2. ₹1.33/gGlukfri · 200 gm oral powderDaylon Healthcare · MRP ₹266.00
  3. ₹1.54/gSugar Free Natura · 100 gm oral powderZydus Healthcare · MRP ₹154.00

Sucralose Tablet 6 mg

3 packs, ₹0.49 to ₹0.58 per tablet.

  1. ₹0.49/tabletSugar Bite SL · 100 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹48.75
  2. ₹0.54/tabletSweetela · 200 tabletMeyer Organics · MRP ₹107.62
  3. ₹0.58/tabletSweetela · 100 tabletMeyer Organics · MRP ₹57.62

Sucralose Sachet

2 packs, ₹1.58 to ₹1.68 per sachet.

  1. ₹1.58/sachetSugar Free Natura · 50 sachetZydus Healthcare · MRP ₹79.00
  2. ₹1.68/sachetSugar Free Natura · 25 sachetZydus Healthcare · MRP ₹42.00

Sucralose Sachet 13 mg

1 pack, ₹109.00 per g.

  1. ₹109.00/gKaltame · 1 gm sachetHexagon Nutrition · MRP ₹109.00

Sucralose Drops 200 mg

1 pack, ₹13.50 per ml.

  1. ₹13.50/mlSugar Free Natura · 10 ml dropsZydus Healthcare · MRP ₹135.00

Sucralose Oral Powder 100 mg

1 pack, ₹3.00 per g.

  1. ₹3.00/gSugar Free Natura Diet · 80 gm oral powderZydus Healthcare · MRP ₹240.00

Sucralose Drops

1 pack, ₹14.95 per ml.

  1. ₹14.95/mlSweetmate · 20 ml dropsHelios Pharmaceuticals · MRP ₹299.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.