Medicines / Molecules / Sucralfate + Oxetacaine
Sucralfate + OxetacaineEvery pack, by price.
93 packs of Sucralfate + Oxetacaine on NPPA's price list for July 2026: 81 brands from 71 companies, in 15 forms and strengths.
- Packs
- 93
- Brands
- 81
- Companies
- 71
- Forms and strengths
- 15
- Price-controlled packs
- 0 of 93
Packs, lowest price per unit first
Sucralfate + Oxetacaine Suspension 1000/20 mg
38 packs, ₹0.31 to ₹2.87 per ml. The 12 lowest per ml come first.
- ₹0.31/mlSucrader O · 200 ml suspensionElder Projects · MRP ₹61.60
- ₹0.44/mlSucraone O · 100 ml suspensionMorepen Laboratories · MRP ₹44.38
- ₹0.53/mlSucro O · 200 ml suspensionBennet Pharmaceuticals · MRP ₹106.88
- ₹0.72/mlStarfateo · 100 ml suspensionInvision Medi Sciences · MRP ₹72.18
- ₹0.75/mlSufate O · 100 ml suspensionOlcare · MRP ₹75.00
- ₹0.77/mlSucrotas O · 100 ml suspensionTas Med (India) · MRP ₹76.97
- ₹0.82/mlNeocid O · 170 ml suspensionKim Lab · MRP ₹139.00
- ₹0.89/mlRab Sfo · 200 ml suspensionAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹178.13
- ₹0.90/mlSucrapilo · 100 ml suspensionPsychotropics India · MRP ₹90.00
- ₹1.08/mlBsox · 100 ml suspensionBios Lab · MRP ₹108.00
- ₹1.17/mlSucralrose · 200 ml suspensionRonyd Health Care · MRP ₹233.43
- ₹1.18/mlAcicot O · 200 ml suspensionSkymax Laboratories · MRP ₹235.00
The other 26 by price per ml
- ₹1.21/mlSucralrose · 100 ml suspensionRonyd Health Care · MRP ₹120.94
- ₹1.24/mlLenocarb S Plus · 200 ml suspensionLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹247.50
- ₹1.25/mlMucocoato · 100 ml suspensionNexgen RX Life Sciences · MRP ₹125.00
- ₹1.25/mlSuphacid · 100 ml suspensionLeeford Healthcare · MRP ₹125.00
- ₹1.26/mlSomashield O · 200 ml suspensionSomatico Pharmacal · MRP ₹251.00
- ₹1.26/mlSucrafil O · 200 ml suspensionFourrts India Laboratories · MRP ₹251.00
- ₹1.27/mlSalfate O · 100 ml suspensionBueno Salud Care India · MRP ₹126.78
- ₹1.28/mlSucrotas O · 200 ml suspensionTas Med (India) · MRP ₹255.00
- ₹1.31/mlColdfate · 200 ml suspensionLyceum Life Science · MRP ₹262.50
- ₹1.32/mlKulfi · 100 ml suspensionObsurge Biotech · MRP ₹131.50
- ₹1.35/mlElcid O · 100 ml suspensionEmbiotic Lab · MRP ₹135.00
- ₹1.35/mlStancool · 200 ml suspensionStanwell Life Sciences · MRP ₹270.00
- ₹1.36/mlKulfi · 200 ml suspensionObsurge Biotech · MRP ₹271.88
- ₹1.40/mlJufate O · 200 ml suspensionDr. Johns Laboratories · MRP ₹280.31
- ₹1.49/mlMacralfate O · 200 ml suspensionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹298.33
- ₹1.56/mlSucrachem O · 200 ml suspensionZydus Healthcare · MRP ₹311.43
- ₹1.59/mlSucramal O · 200 ml suspensionMenarini India · MRP ₹317.60
- ₹1.60/mlSucramax O · 100 ml suspensionMarc Laboratories · MRP ₹160.00
- ₹1.64/mlUltracid · 100 ml suspensionObsurge Biotech · MRP ₹163.91
- ₹1.68/mlJufate O · 100 ml suspensionDr. Johns Laboratories · MRP ₹167.81
- ₹1.75/mlSucrawall O · 100 ml suspensionVotary Laboratories · MRP ₹175.00
- ₹1.77/mlStancool · 100 ml suspensionStanwell Life Sciences · MRP ₹177.19
- ₹2.19/mlSucrachem O · 100 ml suspensionZydus Healthcare · MRP ₹218.53
- ₹2.31/mlSkf O · 100 ml suspensionShine Pharmaceuticals · MRP ₹230.63
- ₹2.37/mlFilcer O · 100 ml suspensionNavil Laboratories · MRP ₹237.00
- ₹2.87/mlStalfate O · 100 ml suspensionStadmed · MRP ₹287.00
Sucralfate + Oxetacaine Suspension
16 packs, ₹0.73 to ₹1.58 per ml. The 12 lowest per ml come first.
- ₹0.73/mlSamsuc · 200 ml suspensionST Morrison · MRP ₹146.91
- ₹0.96/mlSuv O · 100 ml suspensionShrrishti Healthcare · MRP ₹96.20
- ₹0.98/mlSamsuc · 100 ml suspensionST Morrison · MRP ₹98.00
- ₹1.06/mlDuofate · 200 ml suspensionKregar Pharma · MRP ₹211.00
- ₹1.08/mlOcgel-O · 170 ml suspensionOctane Biotech · MRP ₹183.75
- ₹1.10/mlTucral-O · 100 ml suspensionBiomax Biotechnics · MRP ₹109.52
- ₹1.13/mlSucralime O · 200 ml suspensionIcarus Healthcare Primus · MRP ₹225.00
- ₹1.17/mlTasul O · 200 ml suspensionAarpik Remedies · MRP ₹233.44
- ₹1.20/mlSucrazest O · 100 ml suspensionInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹119.90
- ₹1.22/mlCoatezl · 200 ml suspensionZelleven Healthcare · MRP ₹243.75
- ₹1.22/mlOxalfate · 200 ml suspensionSignity Pharmaceuticals · MRP ₹244.00
- ₹1.35/mlSucrax O · 200 ml suspensionVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹269.00
The other 4 by price per ml
- ₹1.40/mlUlcoat O · 100 ml suspensionTheia Health Care · MRP ₹140.00
- ₹1.49/mlScarfate O · 200 ml suspensionUnistar Biotech · MRP ₹298.95
- ₹1.53/mlSucrashield O · 200 ml suspensionVasu Organics · MRP ₹306.27
- ₹1.58/mlNucool O · 100 ml suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹158.40
Sucralfate + Oxetacaine Suspension 1000/10 mg
11 packs, ₹1.04 to ₹2.85 per ml.
- ₹1.04/mlSucrapen O · 100 ml suspensionMorepen Laboratories · MRP ₹103.78
- ₹1.24/mlSucralfine O · 200 ml suspensionZerico Lifesciences · MRP ₹248.44
- ₹1.34/mlFlacid O · 200 ml suspensionSignova Pharma · MRP ₹268.00
- ₹1.47/mlSufrate O · 200 ml suspensionEskag Pharma · MRP ₹294.00
- ₹1.57/mlPepsigard O · 200 ml suspensionSaf Fermion · MRP ₹314.06
- ₹1.60/mlSparacid O · 200 ml suspensionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹320.62
- ₹1.62/mlSft O · 100 ml suspensionCaplet India · MRP ₹161.98
- ₹1.73/mlMac OS · 200 ml suspensionCorona · MRP ₹345.00
- ₹1.87/mlTricaine S · 120 ml suspensionRPG Life Sciences · MRP ₹224.38
- ₹2.05/mlSucralhenz · 200 ml suspensionLa Renon Healthcare · MRP ₹410.62
- ₹2.85/mlZukrid O · 100 ml suspensionKivi Labs · MRP ₹285.00
Sucralfate + Oxetacaine Suspension 1 GM/20 mg
6 packs, ₹0.14 to ₹2.15 per ml.
- ₹0.14/mlSucrasif O · 100 ml suspensionSifco Pharma · MRP ₹13.50
- ₹1.25/mlMysucral O · 200 ml suspensionTas Med (India) · MRP ₹250.00
- ₹1.36/mlSucfate O · 100 ml suspensionEast West Pharma · MRP ₹135.50
- ₹1.50/mlUltracid · 200 ml suspensionObsurge Biotech · MRP ₹299.00
- ₹1.59/mlSucramal O (Lupin) · 200 ml suspensionLupin · MRP ₹317.60
- ₹2.15/mlMysucral O · 100 ml suspensionTas Med (India) · MRP ₹215.00
Sucralfate + Oxetacaine Suspension 500/10 mg
5 packs, ₹1.24 to ₹1.78 per ml.
- ₹1.24/mlSucrashine O · 200 ml suspensionTablets India · MRP ₹247.50
- ₹1.48/mlSucrafil O · 200 ml suspensionFourrts India Laboratories · MRP ₹295.00
- ₹1.51/mlSucralcoat O · 200 ml suspensionExeltis · MRP ₹301.58
- ₹1.58/mlCoatz AF · 200 ml suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹316.94
- ₹1.78/mlSucrace O · 200 ml suspensionZydus Healthcare · MRP ₹355.99
Sucralfate + Oxetacaine Syrup
3 packs, ₹0.91 to ₹1.11 per ml.
- ₹0.91/mlGreycid · 100 ml syrupST Morrison · MRP ₹91.44
- ₹1.05/mlSucosan O · 200 ml syrupSanatra Health Care · MRP ₹210.94
- ₹1.11/mlQP Fate O · 170 ml syrupQuality Pharma · MRP ₹188.58
Sucralfate + Oxetacaine Suspension 1 GM/10 mg
3 packs, ₹1.41 to ₹1.56 per ml.
- ₹1.41/mlSft O · 200 ml suspensionCaplet India · MRP ₹281.84
- ₹1.55/mlSigral Forte · 100 ml suspensionSignova Pharma · MRP ₹154.50
- ₹1.56/mlSucral O · 200 ml suspensionStrassenburg Pharmaceuticals · MRP ₹312.19
Sucralfate + Oxetacaine Oral Suspension
2 packs, ₹0.75 to ₹1.22 per ml.
- ₹0.75/mlMucoat · 200 ml oral suspensionEast India Pharmaceutical Works · MRP ₹150.00
- ₹1.22/mlMucoat O · 200 ml oral suspensionEast India Pharmaceutical Works · MRP ₹243.75
Sucralfate + Oxetacaine Suspension 20/1000 mg
2 packs, ₹0.49 to ₹2.25 per ml.
- ₹0.49/mlSucraking O · 200 ml suspensionElder Projects · MRP ₹98.00
- ₹2.25/mlSuco O · 100 ml suspensionSanatra Health Care · MRP ₹225.00
Sucralfate + Oxetacaine Oral Suspension 10/1000 mg
2 packs, ₹1.66 to ₹1.89 per ml.
- ₹1.66/mlSucratas O · 200 ml oral suspensionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹331.88
- ₹1.89/mlSucratas O · 100 ml oral suspensionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹189.38
Sucralfate + Oxetacaine Suspension 500/20 mg
1 pack, ₹1.28 per ml.
- ₹1.28/mlAcicrol O · 170 ml suspensionPulse Pharmaceuticals · MRP ₹217.50
Sucralfate + Oxetacaine Suspension 100/20 mg
1 pack, ₹1.56 per ml.
- ₹1.56/mlAlbefate O · 200 ml suspensionAlbert David · MRP ₹311.44
Sucralfate + Oxetacaine Oral Suspension 1000/20 mg
1 pack, ₹1.19 per ml.
- ₹1.19/mlAngel S · 200 ml oral suspensionAurz Pharmaceuticals · MRP ₹237.15
Sucralfate + Oxetacaine Syrup 1000/20 mg
1 pack, ₹0.82 per ml.
- ₹0.82/mlSucnol O · 100 ml syrupKnoll Healthcare · MRP ₹81.66
Sucralfate + Oxetacaine Suspension 1/20 mg
1 pack, ₹1.42 per ml.
- ₹1.42/mlSucraday O · 200 ml suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹283.58
Companies marketing it
- Obsurge Biotech4 packs
- Tas Med (India)4 packs
- ST Morrison3 packs
- Zydus3 packs
- Mankind2 packs
- Signova Pharma2 packs
- Dr. Johns Laboratories2 packs
- East India Pharmaceutical Works2 packs
- Caplet India2 packs
- Stanwell Life Sciences2 packs
- Sanatra Health Care2 packs
- Elder Projects2 packs
- Fourrts India Laboratories2 packs
- Ronyd Health Care2 packs
- Morepen Laboratories2 packs
- Intas2 packs
- Skymax Laboratories1 pack
- Pulse Pharmaceuticals1 pack
- Albert David1 pack
- Aurz Pharmaceuticals1 pack
- Bios Lab1 pack
- Zelleven Healthcare1 pack
- Lyceum Life Science1 pack
- Kregar Pharma1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.