Medicines / Molecules / Silymarin Combinations
Silymarin CombinationsEvery pack, by price.
49 packs of Silymarin Combinations on NPPA's price list for July 2026: 32 brands from 31 companies, in 14 forms and strengths.
- Packs
- 49
- Brands
- 32
- Companies
- 31
- Forms and strengths
- 14
- Price-controlled packs
- 0 of 49
Packs, lowest price per unit first
Silymarin Combinations Tablet
16 packs, ₹5.00 to ₹43.00 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹5.00/tabletHeparid · 15 tabletGeno Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
- ₹15.47/tabletVitap XT · 10 tabletIntag Remedies · MRP ₹154.68
- ₹16.02/tabletFibrohep · 10 tabletAarux Pharmaceuticals · MRP ₹160.17
- ₹16.84/tabletThiasil · 10 tabletArdent Life Sciences · MRP ₹168.35
- ₹19.90/tabletHpliv · 10 tabletValue Formulations · MRP ₹199.00
- ₹20.54/tabletBenuliv · 10 tabletSaffron Formulations · MRP ₹205.36
- ₹21.60/tabletHepacyp · 10 tabletQurewell Lifesciences · MRP ₹216.00
- ₹23.00/tabletHepatrioz · 10 tabletNexgen RX Life Sciences · MRP ₹230.00
- ₹24.50/tabletToxifite · 10 tabletTriton Health Care · MRP ₹245.00
- ₹25.20/tabletInnovliv · 10 tabletInnovcare Life Sciences · MRP ₹252.00
- ₹25.31/tabletLivorus · 10 tabletIcarus Healthcare Primus · MRP ₹253.13
- ₹25.60/tabletLiveril · 15 tabletMeyer Organics · MRP ₹384.00
The other 4 by price per tablet
- ₹25.60/tabletLiveril · 15 tabletMeyer Organics · MRP ₹384.00
- ₹36.50/tabletSynertab · 10 tabletPharmed · MRP ₹365.00
- ₹36.56/tabletLivrite · 10 tabletMedley Pharmaceuticals · MRP ₹365.63
- ₹43.00/tabletLivorus · 10 tabletIcarus Healthcare Primus · MRP ₹430.00
Silymarin Combinations Syrup
14 packs, ₹0.24 to ₹1.79 per ml. The 12 lowest per ml come first.
- ₹0.24/mlSillium · 200 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹48.12
- ₹0.46/mlHepacyp · 200 ml syrupQurewell Lifesciences · MRP ₹92.81
- ₹0.65/mlSyrial Plus · 200 ml syrupOlcare · MRP ₹130.78
- ₹0.69/mlHeparid · 200 ml syrupGeno Pharmaceuticals · MRP ₹137.00
- ₹0.73/mlSilycom Plus · 200 ml syrupLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹146.82
- ₹0.95/mlAptifit SL · 200 ml syrupMedicross Pharmaceuticals · MRP ₹190.00
- ₹0.95/mlMarin l · 200 ml syrupThree Dots Lifescience · MRP ₹190.00
- ₹0.98/mlHeptovit · 200 ml syrupMillennium Herbal Care · MRP ₹195.00
- ₹1.19/mlHeparid · 100 ml syrupGeno Pharmaceuticals · MRP ₹119.00
- ₹1.20/mlVitap XT · 150 ml syrupIntag Remedies · MRP ₹180.00
- ₹1.21/mlBenuliv · 200 ml syrupSaffron Formulations · MRP ₹241.13
- ₹1.22/mlEliv · 200 ml syrupRavian Pharmaceuticals · MRP ₹243.75
The other 2 by price per ml
- ₹1.36/mlLivboost l · 200 ml syrupCanvarzys Healthcare · MRP ₹271.88
- ₹1.79/mlHpliv · 100 ml syrupValue Formulations · MRP ₹179.00
Silymarin Combinations Suspension
5 packs, ₹0.97 to ₹1.90 per ml.
- ₹0.97/mlReheptin RF · 200 ml suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹194.70
- ₹1.29/mlRejuliv l · 200 ml suspensionShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹257.81
- ₹1.43/mlSyrin B · 200 ml suspensionOmni Life Sciences · MRP ₹285.00
- ₹1.55/mlLivowill · 200 ml suspensionWill Care Life Sciences · MRP ₹310.00
- ₹1.90/mlLiveril · 200 ml suspensionMeyer Organics · MRP ₹380.00
Silymarin Combinations Capsule
4 packs, ₹10.50 to ₹25.33 per capsule.
- ₹10.50/capsuleRejuliv l · 10 capsuleShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹105.00
- ₹14.87/capsuleEliv · 10 capsuleRavian Pharmaceuticals · MRP ₹148.70
- ₹18.74/capsuleMarin l · 10 capsuleThree Dots Lifescience · MRP ₹187.41
- ₹25.33/capsuleLiveraid · 15 capsulePharmed · MRP ₹380.00
Silymarin Combinations Syrup 35/125 mg
1 pack, ₹1.22 per ml.
- ₹1.22/mlLecivit S · 200 ml syrupLife Line Biotech · MRP ₹243.00
Silymarin Combinations Tablet 525/140 mg
1 pack, ₹18.74 per tablet.
- ₹18.74/tabletLecivit S · 10 tabletLife Line Biotech · MRP ₹187.41
Silymarin Combinations Tablet 70/250/75 mg
1 pack, ₹23.70 per tablet.
- ₹23.70/tabletLiviz · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹237.00
Silymarin Combinations Tablet 250/70/75/3/1 mg
1 pack, ₹30.00 per tablet.
- ₹30.00/tabletLivodox Plus · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹300.00
Silymarin Combinations Tablet 140/450 mg
1 pack, ₹22.13 per tablet.
- ₹22.13/tabletMariliv · 10 tabletEmcee Pharmaceuticals · MRP ₹221.25
Silymarin Combinations Drops 35/90 mg
1 pack, ₹5.38 per ml.
- ₹5.38/mlMariliv · 15 ml dropsEmcee Pharmaceuticals · MRP ₹80.63
Silymarin Combinations Suspension 35 mg
1 pack, ₹1.71 per ml.
- ₹1.71/mlMariliv · 200 ml suspensionEmcee Pharmaceuticals · MRP ₹342.20
Silymarin Combinations Suspension 140/420/2000 mg
1 pack, ₹1.94 per ml.
- ₹1.94/mlMariliv · 200 ml suspensionEmcee Pharmaceuticals · MRP ₹388.13
Silymarin Combinations Injection 100 mg
1 pack, ₹24.13 per ml.
- ₹24.13/mlThiasil · 2 ml injectionArdent Life Sciences · MRP ₹48.26
Silymarin Combinations Sachet
1 pack, ₹9.89 per g.
- ₹9.89/gUdbest (Intra) · 12 gm sachetIntra Life · MRP ₹118.64
Companies marketing it
- Emcee Pharmaceuticals4 packs
- Geno Pharmaceuticals3 packs
- Meyer Organics3 packs
- Saffron Formulations2 packs
- Ravian Pharmaceuticals2 packs
- Qurewell Lifesciences2 packs
- Value Formulations2 packs
- Life Line Biotech2 packs
- Pharmed2 packs
- Icarus Healthcare Primus2 packs
- Three Dots Lifescience2 packs
- Shrinivas Gujarat Laboratories2 packs
- Ardent Life Sciences2 packs
- Intag Remedies2 packs
- Medicross Pharmaceuticals1 pack
- Aarux Pharmaceuticals1 pack
- Nexgen RX Life Sciences1 pack
- Millennium Herbal Care1 pack
- Innovcare Life Sciences1 pack
- Canvarzys Healthcare1 pack
- Linux Laboratories1 pack
- Icon Lifesciences1 pack
- Will Care Life Sciences1 pack
- Medley Pharmaceuticals1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.