Medicines / Molecules / Sildenafil

SildenafilEvery pack, by price.

126 packs of Sildenafil on NPPA's price list for July 2026: 83 brands from 59 companies, in 23 forms and strengths.

Packs
126
Brands
83
Companies
59
Forms and strengths
23
Price-controlled packs
0 of 126

Packs, lowest price per unit first

Sildenafil Tablet 100 mg

47 packs, ₹2.60 to ₹562.50 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹2.60/tabletVigojoy · 4 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹10.40
  2. ₹2.63/tabletVigara · 5 tabletConcept Biosciences · MRP ₹13.13
  3. ₹2.85/tabletFengra · 5 tabletFranklin Laboratories (India) · MRP ₹14.25
  4. ₹3.12/tabletZenegra Red · 1 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹3.12
  5. ₹3.23/tabletZenegra Red · 100 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹323.44
  6. ₹3.33/tablet1 2 3 · 4 tabletAglowmed Pharmaceuticals · MRP ₹13.32
  7. ₹3.73/tabletZeagra · 4 tabletZee Laboratories · MRP ₹14.91
  8. ₹4.38/tabletMoontime · 10 tabletMoonstar Lifecare · MRP ₹43.75
  9. ₹5.04/tabletZenegra Red · 4 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹20.15
  10. ₹7.81/tabletHiforce (Healing) · 4 tabletHealing Pharma India · MRP ₹31.25
  11. ₹16.25/tabletSanagra · 4 tabletUnicure India · MRP ₹65.00
  12. ₹22.50/tabletBigfun · 4 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹90.00
The other 35 by price per tablet
  1. ₹23.44/tabletFuntime · 4 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹93.75
  2. ₹29.50/tabletVighoda · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹295.00
  3. ₹29.88/tabletVigore · 4 tabletZydus Healthcare · MRP ₹119.53
  4. ₹30.00/tabletExygra · 4 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹120.00
  5. ₹30.00/tabletSiogra · 4 tabletSmart Laboratories · MRP ₹120.00
  6. ₹30.40/tabletVistagra · 4 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹121.61
  7. ₹31.50/tabletVirgo · 4 tabletSyncom Formulations · MRP ₹126.00
  8. ₹31.95/tabletVigotab · 4 tabletJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹127.78
  9. ₹32.38/tabletFullplay · 4 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹129.50
  10. ₹32.95/tabletNicogra · 4 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹131.80
  11. ₹34.32/tabletPowerman (Psychotropice) · 4 tabletPsychotropics India · MRP ₹137.26
  12. ₹34.60/tabletManegra · 4 tabletJB Chemicals · MRP ₹138.40
  13. ₹37.75/tabletManpil · 4 tabletPsychotropics India · MRP ₹150.98
  14. ₹38.67/tabletIntagra · 4 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹154.69
  15. ₹41.09/tabletVicogra · 4 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹164.36
  16. ₹41.25/tabletVigorway · 4 tabletSmartway Wellness · MRP ₹165.00
  17. ₹46.00/tabletVigrock · 4 tabletAustro Lab · MRP ₹184.00
  18. ₹51.21/tablet6XE Sild · 4 tabletKoye Pharmaceuticals · MRP ₹204.83
  19. ₹51.79/tabletDeper · 10 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹517.86
  20. ₹53.88/tabletAlforce · 4 tabletMankind Prime Labs · MRP ₹215.52
  21. ₹53.90/tabletZenegra · 4 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹215.60
  22. ₹54.25/tabletDeper · 4 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹217.00
  23. ₹57.82/tabletEnthusia · 4 tabletLupin · MRP ₹231.28
  24. ₹58.00/tabletInstarise · 4 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹232.00
  25. ₹58.00/tabletMacsutra · 4 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹232.00
  26. ₹59.75/tabletDA Sutra X · 4 tabletHetero Healthcare · MRP ₹239.00
  27. ₹59.90/tabletSuhagra · 4 tabletCipla · MRP ₹239.58
  28. ₹64.69/tabletPowerforce · 4 tabletAristo Laboratories · MRP ₹258.75
  29. ₹66.25/tabletManforce · 4 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹265.00
  30. ₹74.65/tabletJuan · 4 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹298.59
  31. ₹95.00/tabletViraha · 4 tabletMicro Labs · MRP ₹380.00
  32. ₹110.60/tabletPenegra · 4 tabletZydus Healthcare · MRP ₹442.41
  33. ₹110.86/tabletCaverta · 4 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹443.44
  34. ₹281.25/tabletViagra · 4 tabletViatris · MRP ₹1,125
  35. ₹562.50/tabletViagra · 2 tabletViatris · MRP ₹1,125

Sildenafil Tablet 50 mg

19 packs, ₹18.00 to ₹246.05 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹18.00/tabletFengra · 9 tabletFranklin Laboratories (India) · MRP ₹162.00
  2. ₹18.75/tabletSiogra · 4 tabletSmart Laboratories · MRP ₹75.00
  3. ₹19.00/tabletViraha · 4 tabletMicro Labs · MRP ₹76.00
  4. ₹20.03/tabletVigore · 4 tabletZydus Healthcare · MRP ₹80.10
  5. ₹20.25/tabletZeagra · 4 tabletZee Laboratories · MRP ₹81.00
  6. ₹23.37/tabletNicogra · 4 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹93.47
  7. ₹25.71/tabletVicogra · 4 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹102.82
  8. ₹27.42/tabletIntagra · 4 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹109.69
  9. ₹27.50/tabletAlforce · 4 tabletMankind Prime Labs · MRP ₹110.00
  10. ₹28.31/tabletEnthusia · 4 tabletLupin · MRP ₹113.25
  11. ₹30.00/tabletInstarise · 4 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹120.00
  12. ₹30.00/tabletMacsutra · 4 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹120.00
The other 7 by price per tablet
  1. ₹31.22/tabletManforce · 9 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹281.00
  2. ₹38.66/tabletZenegra · 4 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹154.65
  3. ₹39.38/tabletJuan · 4 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹157.50
  4. ₹44.64/tabletX Strong · 4 tabletLloyd Healthcare · MRP ₹178.57
  5. ₹54.47/tabletPenegra · 4 tabletZydus Healthcare · MRP ₹217.89
  6. ₹61.75/tabletCaverta · 4 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹247.00
  7. ₹246.05/tabletViagra · 2 tabletViatris · MRP ₹492.10

Sildenafil Tablet 25 mg

19 packs, ₹12.00 to ₹141.96 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹12.00/tabletHernafil · 10 tabletSuremed Lifecare · MRP ₹120.00
  2. ₹12.00/tabletKamagra · 4 tabletAjanta Pharma · MRP ₹48.00
  3. ₹16.39/tabletSil XT · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹163.90
  4. ₹16.80/tabletShefill · 10 tabletLiveon Healthcare Pharma · MRP ₹167.99
  5. ₹18.66/tabletFunpill Evt · 10 tabletJ S Labortories · MRP ₹186.56
  6. ₹19.20/tabletFemsil · 10 tabletApios Lifesciences · MRP ₹192.00
  7. ₹20.00/tabletHernafilcet · 6 tabletSuremed Lifecare · MRP ₹120.00
  8. ₹20.06/tabletIugr Plus · 10 tabletZerico Lifesciences · MRP ₹200.63
  9. ₹22.03/tabletEreva · 10 tabletVivo Life Science · MRP ₹220.31
  10. ₹22.60/tabletHernafil · 10 tabletSuremed Lifecare · MRP ₹226.00
  11. ₹26.78/tabletAlivher · 10 tabletAkumentis Healthcare · MRP ₹267.76
  12. ₹27.20/tabletPrimiwal S · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹272.01
The other 7 by price per tablet
  1. ₹33.07/tabletSuhagra · 4 tabletCipla · MRP ₹132.26
  2. ₹35.87/tabletSilnafil · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹358.70
  3. ₹46.88/tabletCaverta · 4 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹187.50
  4. ₹52.58/tabletPenegra · 4 tabletZydus Healthcare · MRP ₹210.32
  5. ₹66.64/tabletPenegra Xpress · 4 tabletZydus Healthcare · MRP ₹266.57
  6. ₹70.31/tabletIntagra · 4 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹281.25
  7. ₹141.96/tabletSeleg · 1 tabletBharat Serums & Vaccines · MRP ₹141.96

Sildenafil Tablet 20 mg

6 packs, ₹8.53 to ₹36.16 per tablet.

  1. ₹8.53/tabletBigfun · 4 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹34.11
  2. ₹15.54/tabletPulmoday · 10 tabletAprica Healthcare · MRP ₹155.36
  3. ₹19.51/tabletPah(msn) · 15 tabletMSN Laboratories · MRP ₹292.59
  4. ₹20.00/tabletPenegra Pah · 15 tabletZydus Healthcare · MRP ₹300.00
  5. ₹27.80/tabletAssurans · 15 tabletCipla · MRP ₹416.96
  6. ₹36.16/tabletVasosure · 10 tabletLupin · MRP ₹361.60

Sildenafil Tablet

6 packs, ₹1.40 to ₹51.50 per tablet.

  1. ₹1.40/tabletSilden · 100 tabletAlarsin Pharmaceuticals · MRP ₹140.00
  2. ₹15.72/tabletPlezher · 10 tabletCarexia Healthcare · MRP ₹157.17
  3. ₹20.31/tabletSilnapro · 10 tabletViolette Remedies · MRP ₹203.05
  4. ₹22.13/tabletVagil DS · 10 tabletNovelty Healthshine · MRP ₹221.25
  5. ₹39.70/tabletPenegra · 4 tabletZydus Healthcare · MRP ₹158.80
  6. ₹51.50/tabletSkyshot Plus · 4 tabletGentech Healtcare · MRP ₹206.00

Sildenafil Spray

4 packs, ₹1.25 to ₹11.68 per ml.

  1. ₹1.25/mlCignal · 10 ml sprayLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹12.50
  2. ₹3.16/gViraha · 20 gm sprayMicro Labs · MRP ₹63.12
  3. ₹8.75/gFuntime · 20 gm sprayLeeford Healthcare · MRP ₹175.00
  4. ₹11.68/gVigore · 15 gm sprayZydus Healthcare · MRP ₹175.15

Sildenafil Injection 0.8 mg

3 packs, ₹112.50 to ₹209.06 per ml.

  1. ₹112.50/mlPulmosil · 10 ml injectionSun Pharma Laboratories · MRP ₹1,125
  2. ₹158.29/mlPulmosil · 12.5 ml injectionSun Pharma Laboratories · MRP ₹2,058
  3. ₹209.06/mlAssurans · 12.5 ml injectionCipla · MRP ₹2,718

Sildenafil Injection 10 mg

3 packs, ₹169.15 to ₹209.06 per ml.

  1. ₹169.15/mlPulmofree · 12.5 ml injectionAbbott India · MRP ₹2,199
  2. ₹190.38/mlCyldena · 12.5 ml injectionNeon Laboratories · MRP ₹2,475
  3. ₹209.06/mlAssurans · 12.5 ml injectionCipla · MRP ₹2,718

Sildenafil Oral Jelly 100 mg

3 packs, ₹2.75 to ₹10.31 per g.

  1. ₹2.75/gVigore · 5 gm oral jellyZydus Healthcare · MRP ₹13.75
  2. ₹7.00/gBigfun · 5 gm oral jellyLeeford Healthcare · MRP ₹35.00
  3. ₹10.31/gKamagra FX · 5 gm oral jellyAjanta Pharma · MRP ₹51.56

Sildenafil Oral Jelly

2 packs, ₹7.00 to ₹9.20 per g.

  1. ₹7.00/gFuntime · 5 gm oral jellyLeeford Healthcare · MRP ₹35.00
  2. ₹9.20/gHiforce (Healing) · 5 gm oral jellyHealing Pharma India · MRP ₹46.00

Sildenafil Softgel Capsule

2 packs, ₹17.60 to ₹35.60 per unit.

  1. ₹17.60/unitUgr Free · 15 softgel capsuleZelleven Healthcare · MRP ₹264.00
  2. ₹35.60/unitSkyshot Total · 15 softgel capsuleGentech Healtcare · MRP ₹534.00

Sildenafil Tablet 10 mg

1 pack, ₹26.78 per tablet.

  1. ₹26.78/tabletAlivher T · 10 tabletAkumentis Healthcare · MRP ₹267.76

Sildenafil Syrup

1 pack, ₹1.41 per ml.

  1. ₹1.41/mlBison · 100 ml syrupJuggat Pharma · MRP ₹140.62

Sildenafil Granules 100 mg

1 pack, ₹93.75 per unit.

  1. ₹93.75/unitDarictiv · 1 granulesCorona · MRP ₹93.75

Sildenafil Granules 50 mg

1 pack, ₹50.00 per unit.

  1. ₹50.00/unitDarictiv · 1 granulesCorona · MRP ₹50.00

Sildenafil Capsule 100 mg

1 pack, ₹32.00 per capsule.

  1. ₹32.00/capsuleFuntime · 10 capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹320.00

Sildenafil Oral Suspension 100 mg

1 pack, ₹9.30 per ml.

  1. ₹9.30/mlManforce Shots · 10 ml oral suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹93.00

Sildenafil Suspension 10 mg

1 pack, ₹11.25 per ml.

  1. ₹11.25/mlPulmosil · 100 ml suspensionSun Pharma Laboratories · MRP ₹1,125

Sildenafil Film 50 mg

1 pack, ₹39.00 per unit.

  1. ₹39.00/unitS Film · 5 filmDelvin Formulations · MRP ₹195.00

Sildenafil Spray 25 mg

1 pack, ₹29.33 per ml.

  1. ₹29.33/mlSilfin · 30 ml sprayLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹880.00

Sildenafil Capsule 8 mg

1 pack, ₹29.53 per capsule.

  1. ₹29.53/capsuleSilosig · 10 capsuleSignova Pharma · MRP ₹295.31

Sildenafil Sachet

1 pack, ₹14.40 per g.

  1. ₹14.40/gSkyshot Total · 5 gm sachetGentech Healtcare · MRP ₹72.00

Sildenafil Tablet 40 mg

1 pack, ₹6.75 per tablet.

  1. ₹6.75/tabletTrigger (Medi) · 10 tabletMedichem Pharmceuticals · MRP ₹67.50

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.