Medicines / Molecules / Sertaconazole
SertaconazoleEvery pack, by price.
54 packs of Sertaconazole on NPPA's price list for July 2026: 30 brands from 25 companies, in 8 forms and strengths.
- Packs
- 54
- Brands
- 30
- Companies
- 25
- Forms and strengths
- 8
- Price-controlled packs
- 0 of 54
Packs, lowest price per unit first
Sertaconazole Cream 2 %
36 packs, ₹1.35 to ₹20.09 per g. The 12 lowest per g come first.
- ₹1.35/gSertaford · 10 gm creamLeeford Healthcare · MRP ₹13.50
- ₹4.20/gSertamid · 20 gm creamLeeford Healthcare · MRP ₹84.00
- ₹4.67/gSlson · 30 gm creamUnison Pharmaceuticals · MRP ₹140.00
- ₹6.25/gSertaford · 20 gm creamLeeford Healthcare · MRP ₹125.00
- ₹6.33/gSlson · 15 gm creamUnison Pharmaceuticals · MRP ₹95.00
- ₹7.59/gZaloter · 30 gm creamBios Lab · MRP ₹227.81
- ₹8.20/gSertaspor · 50 gm creamIntas Pharmaceuticals · MRP ₹410.00
- ₹8.37/gSertabor · 30 gm creamHetero Healthcare · MRP ₹251.00
- ₹8.40/gSertamid · 10 gm creamLeeford Healthcare · MRP ₹84.00
- ₹8.80/gSertavan · 10 gm creamAvancer Lab · MRP ₹88.00
- ₹9.14/gMycoclin · 20 gm creamCanixa Life Sciences · MRP ₹182.81
- ₹9.19/gSertalin · 30 gm creamLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹275.63
The other 24 by price per g
- ₹9.21/gMonoguard · 50 gm creamMicro Labs · MRP ₹460.31
- ₹9.28/gSertavan · 20 gm creamAvancer Lab · MRP ₹185.63
- ₹9.68/gSertacream · 10 gm creamMankind Pharmaceuticals · MRP ₹96.80
- ₹9.83/gOnabet Max · 50 gm creamOaknet Healthcare · MRP ₹491.40
- ₹10.31/gSertaset · 15 gm creamMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹154.69
- ₹10.31/gSertaspor · 15 gm creamIntas Pharmaceuticals · MRP ₹154.69
- ₹10.63/gEpisert · 30 gm creamKLM Laboratories · MRP ₹318.75
- ₹10.93/gMycoclin · 30 gm creamCanixa Life Sciences · MRP ₹328.00
- ₹11.00/gMycoclin · 15 gm creamCanixa Life Sciences · MRP ₹165.00
- ₹11.05/gSerstar · 30 gm creamAjanta Pharma · MRP ₹331.40
- ₹11.09/gSzhh · 30 gm creamHegde & Hegde · MRP ₹332.81
- ₹11.19/gMonoguard · 30 gm creamMicro Labs · MRP ₹335.60
- ₹11.22/gSertagold · 30 gm creamKivi Labs · MRP ₹336.56
- ₹11.33/gSertaspor · 30 gm creamIntas Pharmaceuticals · MRP ₹340.00
- ₹11.72/gEpisert · 20 gm creamKLM Laboratories · MRP ₹234.38
- ₹12.37/gSertalin · 10 gm creamLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹123.66
- ₹13.40/gSetrabet · 30 gm creamMed Manor Organics · MRP ₹402.00
- ₹13.41/gSertabet · 10 gm creamHealing Pharma India · MRP ₹134.06
- ₹13.70/gEpisert · 10 gm creamKLM Laboratories · MRP ₹137.00
- ₹15.00/gMonoguard · 10 gm creamMicro Labs · MRP ₹150.00
- ₹15.13/gOnabet · 30 gm creamOaknet Healthcare · MRP ₹453.99
- ₹16.07/gOnabet · 15 gm creamOaknet Healthcare · MRP ₹241.05
- ₹16.12/gSeriva · 30 gm creamTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹483.46
- ₹20.09/gSeriva · 10 gm creamTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹200.90
Sertaconazole Cream
6 packs, ₹7.96 to ₹12.66 per g.
- ₹7.96/gSertoz · 50 gm creamTrikona Pharmaceuticals · MRP ₹398.00
- ₹9.03/gSertajoy · 30 gm creamIzng Pharmaceuticals · MRP ₹271.00
- ₹9.63/gSatasun · 15 gm creamDermakare Pharmaceuticals · MRP ₹144.38
- ₹10.84/gIZ S · 30 gm creamMRHM Pharma · MRP ₹325.31
- ₹11.25/gSertamoon · 10 gm creamMoonstar Lifecare · MRP ₹112.50
- ₹12.66/gSertoz · 20 gm creamTrikona Pharmaceuticals · MRP ₹253.13
Sertaconazole Lotion 2 %
5 packs, ₹6.09 to ₹15.00 per ml.
- ₹6.09/mlSertaspor · 50 ml lotionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹304.69
- ₹7.67/mlSeriva · 30 ml lotionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹230.00
- ₹11.83/mlSetrabet · 30 ml lotionMed Manor Organics · MRP ₹355.00
- ₹14.28/mlOnabet · 30 ml lotionOaknet Healthcare · MRP ₹428.41
- ₹15.00/mlMycoclin · 15 ml lotionCanixa Life Sciences · MRP ₹225.00
Sertaconazole Tablet 500 mg
2 packs, ₹170.00 to ₹176.33 per tablet.
- ₹170.00/tabletMycoclin VT · 1 tabletCanixa Life Sciences · MRP ₹170.00
- ₹176.33/tabletOnabet V1 · 1 tabletOaknet Healthcare · MRP ₹176.33
Sertaconazole Powder 2 %
2 packs, ₹2.48 to ₹4.96 per g.
- ₹2.48/gOnabet · 100 gm powderOaknet Healthcare · MRP ₹248.19
- ₹4.96/gOnabet · 50 gm powderOaknet Healthcare · MRP ₹248.19
Sertaconazole Dusting Powder 2 %
1 pack, ₹4.50 per g.
- ₹4.50/gMycoclin · 50 gm dusting powderCanixa Life Sciences · MRP ₹225.00
Sertaconazole Paint 2 %
1 pack, ₹10.00 per ml.
- ₹10.00/mlMycoclin Mouth · 15 ml paintCanixa Life Sciences · MRP ₹150.00
Sertaconazole Pessaries 300 mg
1 pack, ₹115.30 per unit.
- ₹115.30/unitZalain · 1 pessariesElder Projects · MRP ₹115.30
Companies marketing it
- Canixa Life Sciences7 packs
- Eris7 packs
- Leeford Healthcare4 packs
- Intas4 packs
- KLM Laboratories3 packs
- Micro Labs3 packs
- Torrent Pharmaceuticals3 packs
- Lincoln Pharmaceuticals2 packs
- Avancer Lab2 packs
- Trikona Pharmaceuticals2 packs
- Med Manor Organics2 packs
- Unison Pharmaceuticals2 packs
- MRHM Pharma1 pack
- Dermakare Pharmaceuticals1 pack
- Ajanta Pharma1 pack
- Healing Pharma India1 pack
- Hetero1 pack
- Mankind1 pack
- Kivi Labs1 pack
- Izng Pharmaceuticals1 pack
- Moonstar Lifecare1 pack
- Macleods Pharmaceuticals1 pack
- Hegde & Hegde1 pack
- Elder Projects1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.