Medicines / Molecules / Ranitidine + Ondansetron

Ranitidine + OndansetronEvery pack, by price.

8 packs of Ranitidine + Ondansetron on NPPA's price list for July 2026: 7 brands from 5 companies, in 8 forms and strengths.

Packs
8
Brands
7
Companies
5
Forms and strengths
8
Price-controlled packs
0 of 8

Packs, lowest price per unit first

Ranitidine + Ondansetron Tablet 150/4 mg

1 pack, ₹6.66 per tablet.

  1. ₹6.66/tabletAnset OR · 10 tabletMypher Pharmaceuticals · MRP ₹66.56

Ranitidine + Ondansetron Injection 150/4 mg

1 pack, ₹12.00 per ml.

  1. ₹12.00/mlAnset R · 2 ml injectionMypher Pharmaceuticals · MRP ₹24.00

Ranitidine + Ondansetron Injection 50/4 mg

1 pack, ₹9.99 per ml.

  1. ₹9.99/mlDoran O · 2 ml injectionBestochem Formulations · MRP ₹19.98

Ranitidine + Ondansetron Tablet 4/150 mg

1 pack, ₹7.73 per tablet.

  1. ₹7.73/tabletNovadom R · 10 tabletPacific Drugs & Chemicals · MRP ₹77.29

Ranitidine + Ondansetron Injection

1 pack, ₹16.48 per ml.

  1. ₹16.48/mlNovadom R · 2 ml injectionPacific Drugs & Chemicals · MRP ₹32.95

Ranitidine + Ondansetron Tablet 150/5 mg

1 pack, ₹4.00 per tablet.

  1. ₹4.00/tabletRanikul O · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹40.00

Ranitidine + Ondansetron Tablet 150/2 mg

1 pack, ₹3.75 per tablet.

  1. ₹3.75/tabletRanimost O · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹37.50

Ranitidine + Ondansetron Injection 25/2 mg

1 pack, ₹11.04 per ml.

  1. ₹11.04/mlVomirek R · 2 ml injectionRekvina Pharmaceuticals · MRP ₹22.07

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.