Medicines / Molecules / Rabeprazole

RabeprazoleEvery pack, by price.

285 packs of Rabeprazole on NPPA's price list for July 2026: 229 brands from 179 companies, in 18 forms and strengths.

Packs
285
Brands
229
Companies
179
Forms and strengths
18
Price-controlled packs
0 of 285

Packs, lowest price per unit first

Rabeprazole Tablet 20 mg

204 packs, ₹0.01 to ₹22.64 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹0.01/tabletCelerab · 10 tabletCelera Pharma · MRP ₹0.13
  2. ₹0.89/tabletRabider · 10 tabletElder Labs · MRP ₹8.85
  3. ₹0.90/tabletRabizena · 10 tabletElder Projects · MRP ₹9.00
  4. ₹1.40/tabletRben · 10 tabletLeben Laboratories · MRP ₹14.00
  5. ₹2.44/tabletRabopep · 10 tabletSeagull Pharma · MRP ₹24.38
  6. ₹2.70/tabletMyrab · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹27.00
  7. ₹2.78/tabletRobbie · 10 tabletFranklin Laboratories (India) · MRP ₹27.77
  8. ₹2.81/tabletCyra · 10 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹28.12
  9. ₹2.81/tabletRabiline · 10 tabletShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹28.10
  10. ₹2.97/tabletRantac R · 10 tabletJB Chemicals · MRP ₹29.65
  11. ₹3.09/tabletStomeck · 10 tabletBiomiicron Pharmaceuticals · MRP ₹30.93
  12. ₹3.15/tabletHirabezole · 15 tabletHiglance Laboratories · MRP ₹47.31
The next 48 by price per tablet
  1. ₹3.22/tabletRabitop Fast · 10 tabletAristo Laboratories · MRP ₹32.16
  2. ₹3.47/tabletR Ppi · 10 tabletBlue Cross Laboratories · MRP ₹34.69
  3. ₹3.50/tabletRebok · 10 tabletAgm Biotec · MRP ₹35.00
  4. ₹3.50/tabletSuzol (Sunij) · 10 tabletSunij Pharma · MRP ₹34.96
  5. ₹3.53/tabletBeepraz · 10 tabletGalpha Laboratories · MRP ₹35.28
  6. ₹3.67/tabletRabeprazole Sodium · 10 tabletCipla · MRP ₹36.70
  7. ₹3.92/tabletRaboserv · 10 tabletSeagull Labs · MRP ₹39.20
  8. ₹3.99/tabletLocker · 10 tabletLeo Life Science · MRP ₹39.90
  9. ₹4.00/tabletRabikem · 10 tabletShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹40.00
  10. ₹4.02/tabletRabelor · 10 tabletLorance Pharma · MRP ₹40.18
  11. ₹4.02/tabletRabobenz · 10 tabletNexa Wellness · MRP ₹40.18
  12. ₹4.06/tabletR Ppi · 15 tabletBlue Cross Laboratories · MRP ₹60.93
  13. ₹4.17/tabletRabin (Invision) · 10 tabletInvision Medi Sciences · MRP ₹41.65
  14. ₹4.18/tabletRabikon · 10 tabletKontest Chemicals · MRP ₹41.80
  15. ₹4.22/tabletRaptac · 10 tabletRapross Pharmaceuticals · MRP ₹42.20
  16. ₹4.40/tabletReol · 10 tabletOlcare · MRP ₹44.00
  17. ₹4.46/tabletRabiza · 10 tabletMedinza Biotech · MRP ₹44.64
  18. ₹4.59/tabletChilkul (Aptus) · 10 tabletAptus Pharma · MRP ₹45.90
  19. ₹4.88/tabletHyheal · 10 tabletGroup Pharmaceuticals · MRP ₹48.75
  20. ₹4.89/tabletChilkul · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹48.90
  21. ₹4.94/tabletRabimor · 10 tabletST Morrison · MRP ₹49.40
  22. ₹4.95/tabletRabepep · 10 tabletInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹49.50
  23. ₹4.97/tabletRabiva · 10 tabletIva Healthcare · MRP ₹49.65
  24. ₹5.00/tabletOdirab Fast · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹49.95
  25. ₹5.02/tabletRabipot · 10 tabletAkesiss Pharma · MRP ₹50.16
  26. ₹5.18/tabletRabimond · 10 tabletEysys Pharmaceutical · MRP ₹51.79
  27. ₹5.18/tabletRabot · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹51.78
  28. ₹5.33/tabletRabephex · 10 tabletMolekule (Ind)pvt · MRP ₹53.32
  29. ₹5.34/tabletRebocare · 10 tablet4 Care Lifescience · MRP ₹53.43
  30. ₹5.36/tabletR OD · 10 tabletShrrishti Healthcare · MRP ₹53.55
  31. ₹5.43/tabletRabez · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹54.30
  32. ₹5.45/tabletPepcia · 10 tabletFDC · MRP ₹54.52
  33. ₹5.53/tabletHeol · 10 tabletArkas Pharma · MRP ₹55.31
  34. ₹5.53/tabletRacer · 10 tabletUniserve Health Care · MRP ₹55.31
  35. ₹5.54/tabletRabicool (Icon) · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹55.36
  36. ₹5.54/tabletRazonic · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹55.36
  37. ₹5.63/tabletRabigem · 10 tabletST Morrison · MRP ₹56.25
  38. ₹5.63/tabletRabigold · 10 tabletSymbiotic Drugs · MRP ₹56.25
  39. ₹5.67/tabletComcid · 10 tabletComed Chemicals · MRP ₹56.72
  40. ₹5.67/tabletRabinta · 10 tabletIntra Labs · MRP ₹56.70
  41. ₹5.78/tabletMac · 10 tabletCorona · MRP ₹57.80
  42. ₹5.80/tabletSmily · 10 tabletGenfo Bioceuticals · MRP ₹58.04
  43. ₹5.84/tabletRaboc · 10 tabletOctane Biotech · MRP ₹58.37
  44. ₹5.85/tabletRabipen · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹58.50
  45. ₹5.99/tabletRabekind · 15 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹89.82
  46. ₹5.99/tabletRubix · 10 tabletST Morrison · MRP ₹59.90
  47. ₹6.00/tabletRabotix · 10 tabletSignity Pharmaceuticals · MRP ₹60.00
  48. ₹6.00/tabletRcool · 10 tabletAltius Pharmaceuticals · MRP ₹60.00

Rabeprazole Injection 20 mg

19 packs, ₹7.50 to ₹387.15 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹7.50/mlRebozen · 10 ml injectionLeeford Healthcare · MRP ₹75.00
  2. ₹9.17/mlRab SF · 10 ml injectionAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹91.74
  3. ₹10.55/mlRabemac · 10 ml injectionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹105.50
  4. ₹14.51/mlRabifast · 10 ml injectionZuventus Healthcare · MRP ₹145.05
  5. ₹16.33/mlRablet · 10 ml injectionLupin · MRP ₹163.30
  6. ₹22.03/mlRabeloc · 5 ml injectionCadila Pharmaceuticals · MRP ₹110.16
  7. ₹28.94/mlVeloz · 5 ml injectionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹144.70
  8. ₹52.12/mlRapeed · 5 ml injectionAlkem Laboratories · MRP ₹260.60
  9. ₹61.39/mlRekool · 2 ml injectionAlembic · MRP ₹122.77
  10. ₹92.81/mlArorab · 1 ml injectionAareen Healthcare · MRP ₹92.81
  11. ₹99.00/vialRabsig · 1 vial injectionSignova Pharma · MRP ₹99.00
  12. ₹110.00/injectionUnirab · 1 injectionUnited Biotech · MRP ₹110.00
The other 7 by price per ml
  1. ₹114.29/mlCbrab · 1 ml injectionChandra Bhagat Pharma · MRP ₹114.29
  2. ₹147.90/injectionDazol · 1 injectionNeon Laboratories · MRP ₹147.90
  3. ₹157.23/injectionRabicip · 1 injectionCipla · MRP ₹157.23
  4. ₹167.17/injectionHappi · 1 injectionZydus Healthcare · MRP ₹167.17
  5. ₹208.13/injectionPeptard · 1 injectionIndchemie Health Specialities · MRP ₹208.13
  6. ₹255.94/injectionAkurab · 1 injectionAkumentis Healthcare · MRP ₹255.94
  7. ₹387.15/injectionRebez · 1 injectionEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹387.15

Rabeprazole Tablet 40 mg

18 packs, ₹4.80 to ₹28.41 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹4.80/tabletRabilio · 10 tabletJenova Laboratories · MRP ₹48.00
  2. ₹6.00/tabletCyra · 10 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹60.00
  3. ₹6.38/tabletLrabi · 10 tabletLloyd Healthcare · MRP ₹63.83
  4. ₹8.40/tabletRazocid (Sanatra) · 10 tabletSanatra Health Care · MRP ₹84.00
  5. ₹9.80/tabletRabekind · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹97.96
  6. ₹13.13/tabletRabsig · 10 tabletSignova Pharma · MRP ₹131.25
  7. ₹14.20/tabletZadorab · 10 tabletCanvarzys Healthcare · MRP ₹142.00
  8. ₹16.38/tabletRafron · 10 tabletSaffron Formulations · MRP ₹163.82
  9. ₹19.27/tabletArorab · 10 tabletAareen Healthcare · MRP ₹192.72
  10. ₹20.06/tabletRabonik · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹200.56
  11. ₹21.72/tabletRabifast · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹217.15
  12. ₹22.26/tabletRekool · 15 tabletAlembic · MRP ₹333.94
The other 6 by price per tablet
  1. ₹22.93/tabletVeloz · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹229.26
  2. ₹24.02/tabletRabium · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹240.20
  3. ₹24.96/tabletRazo · 15 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹374.34
  4. ₹25.19/tabletRablet · 15 tabletLupin · MRP ₹377.85
  5. ₹27.36/tabletHappi · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹273.56
  6. ₹28.41/tabletRabeloc · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹284.06

Rabeprazole Tablet 10 mg

11 packs, ₹1.80 to ₹11.78 per tablet.

  1. ₹1.80/tabletHelirab · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹18.00
  2. ₹2.12/tabletPepcia · 10 tabletFDC · MRP ₹21.15
  3. ₹2.40/tabletPepraz · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹24.03
  4. ₹2.50/tabletRab SF · 10 tabletAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹25.00
  5. ₹2.95/tabletRabium · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹29.53
  6. ₹3.85/tabletRabonik · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹38.50
  7. ₹6.08/tabletRabemac · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹60.84
  8. ₹6.89/tabletRekool · 15 tabletAlembic · MRP ₹103.40
  9. ₹7.59/tabletRazo · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹75.90
  10. ₹9.73/tabletRablet · 15 tabletLupin · MRP ₹146.00
  11. ₹11.78/tabletDrego · 10 tabletUsv · MRP ₹117.75

Rabeprazole Capsule 20 mg

10 packs, ₹2.91 to ₹32.44 per capsule.

  1. ₹2.91/capsuleRbson · 10 capsuleUnison Pharmaceuticals · MRP ₹29.06
  2. ₹8.02/capsuleRabigo · 10 capsuleWilshire Pharmaceuticals · MRP ₹80.16
  3. ₹8.70/capsuleQxole · 10 capsuleQurewell Lifesciences · MRP ₹87.00
  4. ₹9.05/capsuleLafumac Plus · 10 capsuleMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹90.47
  5. ₹9.29/capsuleOlez (Dr.johns) · 10 capsuleDr. Johns Laboratories · MRP ₹92.91
  6. ₹11.82/capsuleRabicent · 10 capsuleCrescent Formulations · MRP ₹118.24
  7. ₹14.02/capsuleAsidrop · 10 capsuleIndian Drug & Pharmaceuticals LTD (Idpl) · MRP ₹140.16
  8. ₹16.36/capsuleRabiplus · 15 capsuleWanbury · MRP ₹245.34
  9. ₹17.53/capsuleRabikem l · 10 capsuleShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹175.31
  10. ₹32.44/capsulePeptard l · 10 capsuleIndchemie Health Specialities · MRP ₹324.38

Rabeprazole Capsule

5 packs, ₹1.70 to ₹13.50 per capsule.

  1. ₹1.70/capsuleGastovent DSR · 10 capsuleUniventis Medicare · MRP ₹17.00
  2. ₹5.24/capsuleRebazo · 10 capsuleVirchow Biotech · MRP ₹52.37
  3. ₹10.13/capsuleOprol D · 10 capsuleColinz Laboratories · MRP ₹101.25
  4. ₹10.99/capsuleRabemol A · 10 capsuleWilburt Remedies · MRP ₹109.90
  5. ₹13.50/capsuleDabisafe · 10 capsuleAcmedix Pharma · MRP ₹135.00

Rabeprazole Tablet

4 packs, ₹4.39 to ₹9.43 per tablet.

  1. ₹4.39/tabletChilkul SB · 10 tabletAptus Pharma · MRP ₹43.90
  2. ₹6.10/tabletRibotos · 10 tabletGentech Healtcare · MRP ₹61.00
  3. ₹8.68/tabletRzole (Abbott) · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹86.77
  4. ₹9.43/tabletPhilrab D · 10 tabletStartos Health Care · MRP ₹94.27

Rabeprazole Syrup

2 packs, ₹1.00 to ₹30.73 per ml.

  1. ₹1.00/mlArorab · 200 ml syrupAareen Healthcare · MRP ₹199.90
  2. ₹30.73/mlThemikool · 5 ml syrupThemis Medicare · MRP ₹153.64

Rabeprazole Capsule 40 mg

2 packs, ₹20.04 to ₹30.06 per capsule.

  1. ₹20.04/capsuleMac Rabonik · 15 capsuleEris Lifesciences · MRP ₹300.59
  2. ₹30.06/capsuleMac Rabonik · 10 capsuleEris Lifesciences · MRP ₹300.59

Rabeprazole Injection

2 packs, ₹67.08 to ₹196.25 per injection.

  1. ₹67.08/injectionRacer · 1 injectionUniserve Health Care · MRP ₹67.08
  2. ₹196.25/injectionRabez (Emcure) · 1 injectionEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹196.25

Rabeprazole Sachet

1 pack, ₹3.20 per g.

  1. ₹3.20/gAsidrop · 2 gm sachetIndian Drug & Pharmaceuticals LTD (Idpl) · MRP ₹6.40

Rabeprazole Capsule ER 20 mg

1 pack, ₹20.57 per capsule.

  1. ₹20.57/capsuleHappi · 15 capsule erZydus Healthcare · MRP ₹308.55

Rabeprazole Capsule 20/30 mg

1 pack, ₹8.05 per capsule.

  1. ₹8.05/capsuleRabepep · 10 capsuleInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹80.50

Rabeprazole Tablet SR 20 mg

1 pack, ₹8.00 per tablet.

  1. ₹8.00/tabletRabifine (Finecure) · 10 tablet srFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹80.00

Rabeprazole Capsule 30/20 mg

1 pack, ₹18.30 per capsule.

  1. ₹18.30/capsuleRabisafe · 15 capsuleSafe Pharmaceuticals · MRP ₹274.52

Rabeprazole Infusion 20 mg

1 pack, ₹11.34 per ml.

  1. ₹11.34/mlRazo · 10 ml infusionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹113.43

Rabeprazole Capsule XL 20 mg

1 pack, ₹21.50 per capsule.

  1. ₹21.50/capsuleRazocid (Sanatra) · 10 capsule xlSanatra Health Care · MRP ₹215.00

Rabeprazole Sachet 20 mg

1 pack, ₹31.02 per sachet.

  1. ₹31.02/sachetRazo Easy · 1 sachetDr. Reddys Laboratories · MRP ₹31.02

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.