Medicines / Molecules / Pyrimethamine + Sulphadoxine

Pyrimethamine + SulphadoxineEvery pack, by price.

6 packs of Pyrimethamine + Sulphadoxine on NPPA's price list for July 2026: 3 brands from 3 companies, in 5 forms and strengths.

Packs
6
Brands
3
Companies
3
Forms and strengths
5
Price-controlled packs
0 of 6

Packs, lowest price per unit first

Pyrimethamine + Sulphadoxine Tablet 25/500 mg

2 packs, ₹3.32 to ₹12.50 per tablet.

  1. ₹3.32/tabletReziz · 8 tabletShreya Life Sciences · MRP ₹26.53
  2. ₹12.50/tabletMalcidal · 10 tabletLark Laboratories · MRP ₹125.00

Pyrimethamine + Sulphadoxine Suspension 25/500 mg

1 pack, ₹1.99 per ml.

  1. ₹1.99/mlMalcidal · 10 ml suspensionLark Laboratories · MRP ₹19.85

Pyrimethamine + Sulphadoxine Injection 60 mg

1 pack, ₹92.61 per ml.

  1. ₹92.61/mlMalocide · 2 ml injectionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹185.21

Pyrimethamine + Sulphadoxine Suspension 12.5/250 mg

1 pack, ₹2.65 per ml.

  1. ₹2.65/mlReziz · 10 ml suspensionShreya Life Sciences · MRP ₹26.53

Pyrimethamine + Sulphadoxine Tablet 37.5/750 mg

1 pack, ₹3.01 per tablet.

  1. ₹3.01/tabletReziz · 2 tabletShreya Life Sciences · MRP ₹6.02

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.