Medicines / Molecules / Protein Supplements

Protein SupplementsEvery pack, by price.

732 packs of Protein Supplements on NPPA's price list for July 2026: 337 brands from 165 companies, in 24 forms and strengths.

Packs
732
Brands
337
Companies
165
Forms and strengths
24
Price-controlled packs
0 of 732

Packs, lowest price per unit first

Protein Supplements Oral Powder

619 packs, ₹0.06 to ₹2,870 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹0.06/gActisure · 200 gm oral powderAagam Life Sciences · MRP ₹12.30
  2. ₹0.07/gChocotroy · 200 gm oral powderTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹13.50
  3. ₹0.07/gChocotroy Plus · 200 gm oral powderTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹13.50
  4. ₹0.07/gResource · 200 gm oral powderNovartis India · MRP ₹13.50
  5. ₹0.17/gProteen · 200 gm oral powderIntas Pharmaceuticals · MRP ₹33.12
  6. ₹0.23/gRenown Fresh · 210 gm oral powderNextgen Health Care · MRP ₹48.00
  7. ₹0.25/gVimpro · 200 gm oral powderLupin · MRP ₹49.17
  8. ₹0.28/gProtipen · 200 gm oral powderMorepen Laboratories · MRP ₹56.00
  9. ₹0.29/gProticad · 200 gm oral powderZydus Healthcare · MRP ₹57.00
  10. ₹0.29/gProtipal · 400 gm oral powderJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹114.38
  11. ₹0.30/gProtiost · 200 gm oral powderAustro Lab · MRP ₹59.38
  12. ₹0.34/gProtiost · 200 gm oral powderAustro Lab · MRP ₹68.75
The next 48 by price per g
  1. ₹0.35/gPulmofit · 200 gm oral powderZydus Healthcare · MRP ₹69.09
  2. ₹0.36/gProtiost Dha · 200 gm oral powderAustro Lab · MRP ₹72.31
  3. ₹0.38/gProteen · 200 gm oral powderIntas Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
  4. ₹0.44/gComplan · 1000 gm oral powderZydus Healthcare · MRP ₹437.50
  5. ₹0.52/gProtone · 200 gm oral powderAristo Pharmaceuticals · MRP ₹103.82
  6. ₹0.54/gJunior Horlicks · 500 gm oral powderGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹272.00
  7. ₹0.55/gBoost · 200 gm oral powderGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹110.00
  8. ₹0.55/gStalpro · 200 gm oral powderStallion Laboratories · MRP ₹110.00
  9. ₹0.58/gProtinz · 200 gm oral powderManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹115.00
  10. ₹0.58/gRecharj · 200 gm oral powderMorepen Laboratories · MRP ₹115.00
  11. ₹0.59/gBoost · 500 gm oral powderGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹295.00
  12. ₹0.60/gB Protin · 200 gm oral powderBritish Biological · MRP ₹120.00
  13. ₹0.60/gComplan · 50 gm oral powderZydus Healthcare · MRP ₹30.00
  14. ₹0.60/gInta Prot · 200 gm oral powderIntas Pharmaceuticals · MRP ₹120.00
  15. ₹0.63/gComplan · 500 gm oral powderZydus Healthcare · MRP ₹315.00
  16. ₹0.63/gComplan · 500 gm oral powderZydus Healthcare · MRP ₹315.00
  17. ₹0.63/gProtibox · 200 gm oral powderZydus Healthcare · MRP ₹126.00
  18. ₹0.66/gComplan · 500 gm oral powderZydus Healthcare · MRP ₹328.00
  19. ₹0.66/gJoyfit-Cz · 105 gm oral powderCoxswain Healthcare · MRP ₹69.40
  20. ₹0.66/gProtolex · 200 gm oral powderLaborate Pharmaceutical · MRP ₹132.00
  21. ₹0.68/gComplan · 500 gm oral powderZydus Healthcare · MRP ₹342.00
  22. ₹0.68/gProsif · 200 gm oral powderSifco Pharma · MRP ₹135.00
  23. ₹0.68/gProtinex · 1000 gm oral powderNutricia International · MRP ₹675.00
  24. ₹0.70/gProtivita · 200 gm oral powderCore Healthcare · MRP ₹140.00
  25. ₹0.73/gComplan · 200 gm oral powderZydus Healthcare · MRP ₹146.00
  26. ₹0.73/gPronep · 200 gm oral powderPsycormedies · MRP ₹145.00
  27. ₹0.74/gProrich · 200 gm oral powderRaptakos Brett & Co · MRP ₹148.00
  28. ₹0.74/gProtinex · 400 gm oral powderNutricia International · MRP ₹297.38
  29. ₹0.74/gProtinova · 200 gm oral powderLividus Pharma · MRP ₹148.00
  30. ₹0.75/gBiowhey · 200 gm oral powderBiomax Biotechnics · MRP ₹149.00
  31. ₹0.75/gGrovital · 200 gm oral powderST Morrison · MRP ₹149.90
  32. ₹0.75/gResource · 56 gm oral powderNovartis India · MRP ₹42.26
  33. ₹0.80/gProbest · 250 gm oral powderSurge Biotech · MRP ₹199.00
  34. ₹0.81/gZintra · 50 gm oral powderRavenbhel Pharmaceuticals · MRP ₹40.56
  35. ₹0.83/gComplan · 175 gm oral powderZydus Healthcare · MRP ₹146.00
  36. ₹0.83/gGrofast · 200 gm oral powderWinsome Lab · MRP ₹165.25
  37. ₹0.85/gProsif · 200 gm oral powderSifco Pharma · MRP ₹169.00
  38. ₹0.86/gComplan · 175 gm oral powderZydus Healthcare · MRP ₹150.00
  39. ₹0.86/gJoyfit XT · 200 gm oral powderCoxswain Healthcare · MRP ₹172.00
  40. ₹0.88/gProtosol DX · 250 gm oral powderLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹219.89
  41. ₹0.89/gProtinex · 750 gm oral powderNutricia International · MRP ₹665.00
  42. ₹0.89/gStrong · 200 gm oral powderLife Line Biotech · MRP ₹178.15
  43. ₹0.90/gGrovital · 200 gm oral powderST Morrison · MRP ₹179.60
  44. ₹0.92/gMothers Horlicks · 450 gm oral powderGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹415.63
  45. ₹0.92/gPentasure · 200 gm oral powderHexagon Nutrition · MRP ₹184.76
  46. ₹0.93/gHealth Pro · 300 gm oral powderAlteus Biogenics · MRP ₹278.30
  47. ₹0.93/gRenown · 200 gm oral powderNextgen Health Care · MRP ₹185.00
  48. ₹0.93/gStpro · 200 gm oral powderS S Health Care · MRP ₹185.00

Protein Supplements Diskette

24 packs, ₹1.56 to ₹2.92 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹1.56/gGrd · 250 gm disketteZydus Healthcare · MRP ₹390.00
  2. ₹1.73/gThreptin · 1000 gm disketteRaptakos Brett & Co · MRP ₹1,725
  3. ₹1.75/gThreptin · 275 gm disketteRaptakos Brett & Co · MRP ₹480.00
  4. ₹1.75/gThreptin · 275 gm disketteRaptakos Brett & Co · MRP ₹480.00
  5. ₹1.75/gThreptin · 275 gm disketteRaptakos Brett & Co · MRP ₹480.00
  6. ₹1.85/gThreptin Lite · 275 gm disketteRaptakos Brett & Co · MRP ₹510.00
  7. ₹1.87/gProhance D · 250 gm disketteRanbaxy Laboratories · MRP ₹467.81
  8. ₹1.87/gProhance D · 250 gm disketteRanbaxy Laboratories · MRP ₹467.81
  9. ₹1.88/gThreptin · 250 gm disketteRaptakos Brett & Co · MRP ₹470.00
  10. ₹1.96/gThreptin Lite · 50 gm disketteRaptakos Brett & Co · MRP ₹98.00
  11. ₹1.98/gGrd · 250 gm disketteZydus Healthcare · MRP ₹495.28
  12. ₹1.98/gGrd · 250 gm disketteZydus Healthcare · MRP ₹495.28
The other 12 by price per g
  1. ₹1.98/gGrd · 250 gm disketteZydus Healthcare · MRP ₹495.28
  2. ₹1.98/gGrd · 250 gm disketteZydus Healthcare · MRP ₹495.28
  3. ₹1.98/gGrd · 250 gm disketteZydus Healthcare · MRP ₹495.28
  4. ₹2.00/gKetograce · 250 gm disketteBiokindle Lifesciences · MRP ₹499.00
  5. ₹2.18/gGrd · 250 gm disketteZydus Healthcare · MRP ₹544.50
  6. ₹2.18/gGrd · 250 gm disketteZydus Healthcare · MRP ₹544.50
  7. ₹2.18/gGrd · 250 gm disketteZydus Healthcare · MRP ₹544.50
  8. ₹2.18/gGrd · 250 gm disketteZydus Healthcare · MRP ₹544.50
  9. ₹2.18/gGrd · 250 gm disketteZydus Healthcare · MRP ₹544.50
  10. ₹2.18/gGrd · 250 gm disketteZydus Healthcare · MRP ₹544.50
  11. ₹2.24/gNubics SF · 250 gm disketteJubilant Generics · MRP ₹560.00
  12. ₹2.92/gNutriright Mom · 200 gm disketteEris Lifesciences · MRP ₹583.00

Protein Supplements Syrup

20 packs, ₹0.12 to ₹2.50 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.12/mlProtipen · 200 ml syrupMorepen Laboratories · MRP ₹24.43
  2. ₹0.16/mlPro HB · 200 ml syrupAlembic · MRP ₹31.25
  3. ₹0.16/mlProtiron · 200 ml syrupGalpha Laboratories · MRP ₹31.50
  4. ₹0.28/mlZenglobin (Zen Labs) · 300 ml syrupZen Labs India · MRP ₹85.00
  5. ₹0.35/mlFruitobin · 100 ml syrupRanbaxy Laboratories · MRP ₹35.20
  6. ₹0.35/mlVerotone · 200 ml syrupVarroc Lifesciences · MRP ₹69.56
  7. ₹0.40/mlAlplex · 200 ml syrupIntra Labs · MRP ₹80.00
  8. ₹0.47/mlCadpro · 200 ml syrupZydus Healthcare · MRP ₹93.00
  9. ₹0.50/mlProtibin · 200 ml syrupCipla · MRP ₹100.00
  10. ₹0.51/mlJoyfit · 200 ml syrupCoxswain Healthcare · MRP ₹102.00
  11. ₹0.54/mlProtobex Plus · 200 ml syrupCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹107.96
  12. ₹0.55/mlSoyavit · 200 ml syrupElder Projects · MRP ₹110.00
The other 8 by price per ml
  1. ₹0.65/mlProtectone · 200 ml syrupGeno Pharmaceuticals · MRP ₹130.75
  2. ₹0.71/mlHarison Z · 200 ml syrupMcastro Pharma · MRP ₹142.00
  3. ₹0.73/mlCider · 200 ml syrupDrakt Phrma · MRP ₹145.00
  4. ₹0.79/mlFruitobin · 225 ml syrupRanbaxy Laboratories · MRP ₹178.13
  5. ₹0.85/mlJoyfit · 200 ml syrupCoxswain Healthcare · MRP ₹170.00
  6. ₹0.87/mlBioprot · 200 ml syrupZydus Healthcare · MRP ₹174.79
  7. ₹1.15/mlAlprovit Plus · 200 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹229.65
  8. ₹2.50/mlCelin R · 100 ml syrupKoye Pharmaceuticals · MRP ₹250.00

Protein Supplements Sachet

20 packs, ₹0.67 to ₹90.04 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹0.67/gComplan · 15 gm sachetZydus Healthcare · MRP ₹10.00
  2. ₹1.61/gPrototal Whey · 40 gm sachetEris Lifesciences · MRP ₹64.47
  3. ₹1.96/gProco M · 30 gm sachetDr. Johns Laboratories · MRP ₹58.73
  4. ₹2.50/gMetalite Pro · 60 gm sachetAnthem Biopharma · MRP ₹150.00
  5. ₹3.07/gObesigo · 50 gm sachetHexagon Nutrition · MRP ₹153.56
  6. ₹3.09/gPro3max · 30 gm sachetHealth N U · MRP ₹92.81
  7. ₹4.67/gRenuris · 16 gm sachetSteadfast Medishield · MRP ₹74.75
  8. ₹10.34/gReplaid · 8 gm sachetMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹82.75
  9. ₹11.20/gLamino HP · 30 gm sachetLa Renon Healthcare · MRP ₹336.00
  10. ₹11.82/gReplaid · 7 gm sachetMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹82.75
  11. ₹13.77/gLamino HP · 30 gm sachetLa Renon Healthcare · MRP ₹413.00
  12. ₹20.00/gPrototal Whey · 45 gm sachetEris Lifesciences · MRP ₹900.00
The other 8 by price per g
  1. ₹20.00/gPrototal Whey · 45 gm sachetEris Lifesciences · MRP ₹900.00
  2. ₹21.09/gObesigo · 58 gm sachetHexagon Nutrition · MRP ₹1,223
  3. ₹24.47/gWlp · 40 gm sachetEris Lifesciences · MRP ₹978.81
  4. ₹25.00/gSB Kid · 1 gm sachetBueno Salud Care India · MRP ₹25.00
  5. ₹53.39/sachetPrototal Whey · 15 sachetEris Lifesciences · MRP ₹800.85
  6. ₹63.42/gCelevida Maxx · 33 gm sachetDr. Reddys Laboratories · MRP ₹2,093
  7. ₹63.42/gCelevida Maxx · 33 gm sachetDr. Reddys Laboratories · MRP ₹2,093
  8. ₹90.04/sachetLamino HP · 1 sachetLa Renon Healthcare · MRP ₹90.04

Protein Supplements Tablet

10 packs, ₹4.00 to ₹54.50 per tablet.

  1. ₹4.00/tabletProzink · 10 tabletTripada Biotec · MRP ₹40.00
  2. ₹5.27/tabletColostrum · 30 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹158.18
  3. ₹9.50/tabletNutramax · 10 tabletSkymax Laboratories · MRP ₹95.00
  4. ₹12.19/tabletMansex · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹121.88
  5. ₹15.40/tabletC49 · 10 tabletMeditia Labs · MRP ₹154.00
  6. ₹15.63/tabletHealth Pro · 10 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹156.33
  7. ₹17.00/tabletCol-Immune · 30 tabletEpione Pharmaceuticals · MRP ₹510.00
  8. ₹19.03/tabletLamino · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹190.31
  9. ₹35.90/tabletStifease · 10 tabletAkumentis Healthcare · MRP ₹359.00
  10. ₹54.50/tabletColy Q · 10 tabletRadhe Medtech · MRP ₹545.00

Protein Supplements Infusion

6 packs, ₹1.05 to ₹4.08 per ml.

  1. ₹1.05/mlCelemin 5S · 500 ml infusionClaris Lifesciences · MRP ₹525.00
  2. ₹1.20/mlCelemin 5S · 200 ml infusionClaris Lifesciences · MRP ₹240.00
  3. ₹1.66/mlCelemix · 1000 ml infusionClaris Lifesciences · MRP ₹1,656
  4. ₹2.50/mlIntralipid · 500 ml infusionFresenius Kabi India · MRP ₹1,249
  5. ₹2.70/mlCelemin 10 Plus · 200 ml infusionClaris Lifesciences · MRP ₹539.12
  6. ₹4.08/mlIntralipid · 250 ml infusionFresenius Kabi India · MRP ₹1,021

Protein Supplements Oral Liquid

6 packs, ₹0.34 to ₹0.85 per ml.

  1. ₹0.34/mlSantevini Plus · 250 ml oral liquidNovartis India · MRP ₹85.00
  2. ₹0.62/mlProtosol · 200 ml oral liquidLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹124.03
  3. ₹0.66/mlKetograce Pro · 150 ml oral liquidBiokindle Lifesciences · MRP ₹99.00
  4. ₹0.66/mlKetograce Pro · 150 ml oral liquidBiokindle Lifesciences · MRP ₹99.00
  5. ₹0.77/mlProfeton Z · 200 ml oral liquidMercury Laboratories · MRP ₹154.69
  6. ₹0.85/mlEnergizer (Neon) · 296 ml oral liquidNeon Laboratories · MRP ₹252.00

Protein Supplements Infusion 8 %

4 packs, ₹2.37 to ₹4.31 per ml.

  1. ₹2.37/mlCelemin Hepa · 500 ml infusionClaris Lifesciences · MRP ₹1,185
  2. ₹2.41/mlLamino · 500 ml infusionLa Renon Healthcare · MRP ₹1,203
  3. ₹2.50/mlAminosteril N Hepa · 500 ml infusionFresenius Kabi India · MRP ₹1,250
  4. ₹4.31/mlLamino · 200 ml infusionLa Renon Healthcare · MRP ₹862.40

Protein Supplements Granules

3 packs, ₹0.57 to ₹1.91 per g.

  1. ₹0.57/gKaspro · 200 gm granulesKaiser Pharmaceuticals · MRP ₹113.54
  2. ₹1.50/gProtminol · 200 gm granulesKnoll Healthcare · MRP ₹300.00
  3. ₹1.91/gAglofit · 200 gm granulesAglowmed Pharmaceuticals · MRP ₹382.63

Protein Supplements Biscuit

2 packs, ₹0.49 to ₹11.83 per g.

  1. ₹0.49/gCelevida · 100 gm biscuitDr. Reddys Laboratories · MRP ₹49.00
  2. ₹11.83/unitBiscal D · 30 biscuitMedley Pharmaceuticals · MRP ₹355.00

Protein Supplements Capsule

2 packs, ₹8.10 to ₹25.00 per capsule.

  1. ₹8.10/capsuleZintra l · 10 capsuleRavenbhel Pharmaceuticals · MRP ₹81.00
  2. ₹25.00/capsuleCelin R · 10 capsuleKoye Pharmaceuticals · MRP ₹250.00

Protein Supplements Drops

2 packs, ₹2.30 to ₹10.67 per ml.

  1. ₹2.30/mlMultizac · 15 ml dropsPsychotropics India · MRP ₹34.50
  2. ₹10.67/mlRapgrow · 15 ml dropsRaptakos Brett & Co · MRP ₹160.00

Protein Supplements Oral Liquid 10 gm

2 packs, ₹8.25 per ml.

  1. ₹8.25/mlProti Medic · 20 ml oral liquidPristine Pearl Pharma · MRP ₹165.00
  2. ₹8.25/mlProti Medic · 20 ml oral liquidPristine Pearl Pharma · MRP ₹165.00

Protein Supplements Oral Liquid 5 gm

2 packs, ₹8.81 per ml.

  1. ₹8.81/mlProti Medic · 10 ml oral liquidPristine Pearl Pharma · MRP ₹88.09
  2. ₹8.81/mlProti Medic · 10 ml oral liquidPristine Pearl Pharma · MRP ₹88.09

Protein Supplements Oral Powder 12.5 %

1 pack, ₹1.85 per g.

  1. ₹1.85/gBoss · 200 gm oral powderForgen Healthcare · MRP ₹370.00

Protein Supplements Suspension

1 pack, ₹0.78 per ml.

  1. ₹0.78/mlGrocal P · 200 ml suspensionMagnachem Pharmaceuticals · MRP ₹155.00

Protein Supplements Infusion 10 %

1 pack, ₹1.78 per ml.

  1. ₹1.78/mlIntralipid · 500 ml infusionFresenius Kabi India · MRP ₹889.00

Protein Supplements Infusion 20 %

1 pack, ₹5.64 per ml.

  1. ₹5.64/mlIntralipid · 100 ml infusionFresenius Kabi India · MRP ₹564.00

Protein Supplements Infusion 30 %

1 pack, ₹4.08 per ml.

  1. ₹4.08/mlIntralipid · 250 ml infusionFresenius Kabi India · MRP ₹1,021

Protein Supplements Suppository

1 pack, ₹4.00 per suppository.

  1. ₹4.00/suppositoryMultizac Dia · 10 suppositoryPsychotropics India · MRP ₹40.00

Protein Supplements Oral Powder 2 Lbs

1 pack, price per unit not filed.

  1. ₹0.00Nutriright · 1 oral powderEris Lifesciences · MRP ₹0.00

Protein Supplements Tablet 40 mg

1 pack, ₹13.46 per tablet.

  1. ₹13.46/tabletProtocent · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹134.62

Protein Supplements Oral Powder 400 mg

1 pack, ₹3.11 per g.

  1. ₹3.11/gRematin Plus · 400 gm oral powderWaterley Pharmaceuticals · MRP ₹1,245

Protein Supplements Tetrapack

1 pack, ₹0.38 per ml.

  1. ₹0.38/mlZefrich · 200 ml tetrapackFDC · MRP ₹75.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.