Medicines / Molecules / Promethazine + Paracetamol

Promethazine + ParacetamolEvery pack, by price.

7 packs of Promethazine + Paracetamol on NPPA's price list for July 2026: 6 brands from 6 companies, in 5 forms and strengths.

Packs
7
Brands
6
Companies
6
Forms and strengths
5
Price-controlled packs
0 of 7

Packs, lowest price per unit first

Promethazine + Paracetamol Syrup 5/125 mg

3 packs, ₹0.50 to ₹0.88 per ml.

  1. ₹0.50/mlSymol · 60 ml syrupKim Lab · MRP ₹29.90
  2. ₹0.70/mlFnorm P · 60 ml syrupOctane Biotech · MRP ₹42.19
  3. ₹0.88/mlPhena-P · 60 ml syrupIndswift Laboratories · MRP ₹52.60

Promethazine + Paracetamol Suspension 2.5/125 mg

1 pack, ₹0.39 per ml.

  1. ₹0.39/mlFevril · 60 ml suspensionMeyer Organics · MRP ₹23.29

Promethazine + Paracetamol Suspension 2.5/250 mg

1 pack, ₹0.70 per ml.

  1. ₹0.70/mlFevril · 60 ml suspensionMeyer Organics · MRP ₹42.20

Promethazine + Paracetamol Suspension 6.25/125 mg

1 pack, ₹0.98 per ml.

  1. ₹0.98/mlKelvin PI · 60 ml suspensionLeben Laboratories · MRP ₹58.78

Promethazine + Paracetamol Suspension 5/125 mg

1 pack, ₹0.48 per ml.

  1. ₹0.48/mlProceta · 60 ml suspensionZen Labs India · MRP ₹29.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.