Medicines / Molecules / Probiotic Microbes

Probiotic MicrobesEvery pack, by price.

327 packs of Probiotic Microbes on NPPA's price list for July 2026: 234 brands from 148 companies, in 51 forms and strengths.

Packs
327
Brands
234
Companies
148
Forms and strengths
51
Price-controlled packs
0 of 327

Packs, lowest price per unit first

Probiotic Microbes Capsule

151 packs, ₹0.01 to ₹180.00 per capsule. The 12 lowest per capsule come first.

  1. ₹0.01/capsulePresential · 10 capsuleRene Pharmaceuticals · MRP ₹0.13
  2. ₹2.00/capsuleZebiotic · 10 capsuleZee Laboratories · MRP ₹20.00
  3. ₹3.28/capsuleCyfolac · 10 capsuleKarnataka Antibiotics & Pharmaceuticals Ltd(kapl) · MRP ₹32.81
  4. ₹6.14/capsule2 Flora · 10 capsuleMCW Healthcare · MRP ₹61.40
  5. ₹6.80/capsuleLactobion Forte · 10 capsulePharmasynth Formulations · MRP ₹68.00
  6. ₹7.31/capsuleBiolact · 10 capsuleRanbaxy Laboratories · MRP ₹73.13
  7. ₹7.50/capsuleProseallb · 10 capsuleOrganic Laboratories · MRP ₹75.00
  8. ₹8.50/capsuleLG Pro · 10 capsuleMedico Labs · MRP ₹85.00
  9. ₹8.50/capsuleN2D · 10 capsuleIndi Pharma · MRP ₹85.00
  10. ₹8.77/capsuleGitzer · 10 capsuleSeagull Pharma · MRP ₹87.66
  11. ₹8.92/capsuleLactofol · 10 capsuleSaf Fermion · MRP ₹89.21
  12. ₹9.25/capsuleProwel · 10 capsuleAlkem Laboratories · MRP ₹92.50
The next 48 by price per capsule
  1. ₹9.38/capsulePreotic · 10 capsuleMeridian Medicare · MRP ₹93.75
  2. ₹10.60/capsuleIMM-4 · 10 capsuleBiomax Biotechnics · MRP ₹106.00
  3. ₹10.93/capsuleProbiflora Active · 15 capsuleGraf Laboratories · MRP ₹164.00
  4. ₹11.06/capsuleCadbios · 10 capsuleCadila Pharmaceuticals · MRP ₹110.63
  5. ₹11.10/capsulePicpro · 10 capsuleRonyd Health Care · MRP ₹111.00
  6. ₹11.11/capsuleBestalac · 10 capsuleMapra Laboratories · MRP ₹111.09
  7. ₹11.30/capsuleEndobact · 10 capsuleEast West Pharma · MRP ₹113.00
  8. ₹11.30/capsuleImubless · 10 capsuleMankind Pharmaceuticals · MRP ₹113.03
  9. ₹11.57/capsuleSavogut · 10 capsuleMypher Pharmaceuticals · MRP ₹115.67
  10. ₹11.62/capsuleRexflora · 10 capsuleKontest Chemicals · MRP ₹116.24
  11. ₹11.73/capsuleProbilife-P · 10 capsuleIntra Life · MRP ₹117.25
  12. ₹11.88/capsuleGutgermina · 10 capsuleApex Laboratories · MRP ₹118.78
  13. ₹11.88/capsuleZeegut · 10 capsuleEris Lifesciences · MRP ₹118.83
  14. ₹11.90/capsuleEubolac · 10 capsuleIntel Pharmaceuticals · MRP ₹119.00
  15. ₹12.02/capsuleProbefix · 10 capsuleGrandcure Healthcare · MRP ₹120.23
  16. ₹12.04/capsuleGutlo · 10 capsuleBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹120.40
  17. ₹12.19/capsuleLactofol · 10 capsuleSaf Fermion · MRP ₹121.87
  18. ₹12.42/capsuleCyfolac Forte · 10 capsuleKarnataka Antibiotics & Pharmaceuticals Ltd(kapl) · MRP ₹124.22
  19. ₹12.50/capsuleLeebiotic · 10 capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹125.00
  20. ₹12.50/capsuleRejulac · 10 capsuleInvision Medi Sciences · MRP ₹125.00
  21. ₹12.50/capsuleVebiotic · 10 capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹125.00
  22. ₹12.59/capsuleLupigut · 10 capsuleLupin · MRP ₹125.85
  23. ₹12.70/capsuleStimup Flora · 10 capsuleIndian Drug & Pharmaceuticals LTD (Idpl) · MRP ₹127.00
  24. ₹13.00/capsuleVivagut · 10 capsuleIndian Immunologicals · MRP ₹130.00
  25. ₹13.10/capsuleMisbact · 10 capsuleTas Med (India) · MRP ₹131.00
  26. ₹13.13/capsuleGutkure Plus · 10 capsuleCanvarzys Healthcare · MRP ₹131.25
  27. ₹13.48/capsuleEcobion · 10 capsuleProcter & Gamble Health · MRP ₹134.79
  28. ₹13.50/capsuleVitagut · 10 capsuleMedley Pharmaceuticals · MRP ₹135.00
  29. ₹13.65/capsuleCombiflora · 10 capsuleMedopharm · MRP ₹136.50
  30. ₹13.90/capsuleProslac · 10 capsuleMatias Healthcare · MRP ₹139.00
  31. ₹13.97/capsulePplac · 10 capsuleSanatra Health Care · MRP ₹139.70
  32. ₹14.00/capsuleDigigard · 10 capsuleAlniche Life Sciences · MRP ₹140.00
  33. ₹14.00/capsuleGastrobact · 10 capsuleExeltis · MRP ₹140.00
  34. ₹14.06/capsuleBenepro · 10 capsuleZerico Lifesciences · MRP ₹140.63
  35. ₹14.30/capsuleGudgut · 10 capsuleKamron Laboratories · MRP ₹143.00
  36. ₹14.42/capsuleRegermina · 10 capsuleMorepen Laboratories · MRP ₹144.22
  37. ₹14.50/capsuleCyraflora · 10 capsuleSystopic Laboratories · MRP ₹145.00
  38. ₹14.90/capsuleBifilac · 10 capsuleTablets India · MRP ₹149.00
  39. ₹14.90/capsuleOregut · 10 capsuleArrient Healthcare · MRP ₹149.00
  40. ₹14.92/capsuleBiglac · 10 capsuleForgen Healthcare · MRP ₹149.18
  41. ₹14.92/capsuleVibact · 10 capsuleUsv · MRP ₹149.20
  42. ₹15.54/capsuleHappibiotic · 10 capsuleZydus Healthcare · MRP ₹155.41
  43. ₹15.57/capsuleGutshanti · 10 capsuleGoddres Pharmaceuticals · MRP ₹155.72
  44. ₹15.75/capsuleRinilab · 10 capsuleElan Pharma(india) · MRP ₹157.50
  45. ₹15.75/capsuleVitagut · 10 capsuleMedley Pharmaceuticals · MRP ₹157.50
  46. ₹15.94/capsuleBactiv · 10 capsuleEast India Pharmaceutical Works · MRP ₹159.38
  47. ₹16.22/capsuleGut OK NF · 10 capsuleMankind Pharmaceuticals · MRP ₹162.20
  48. ₹16.70/capsuleNovobiotic · 10 capsuleAlkem Laboratories · MRP ₹167.00

Probiotic Microbes Sachet

63 packs, ₹1.51 to ₹70.30 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹1.51/gBiozora · 20 gm sachetCipla · MRP ₹30.25
  2. ₹5.27/gOzolab XT · 1 gm sachetOzone Pharmaceuticals · MRP ₹5.27
  3. ₹6.88/gPreproder · 1 gm sachetElder Projects · MRP ₹6.88
  4. ₹7.80/gProhydrate Z · 4.6 gm sachetGufic Bioscience · MRP ₹39.00
  5. ₹8.20/gBestalac · 1 gm sachetMapra Laboratories · MRP ₹8.20
  6. ₹9.62/gLacfid · 1 gm sachetSerum Institute of India · MRP ₹9.62
  7. ₹9.66/sachetBion · 1 sachetProcter & Gamble Health · MRP ₹9.66
  8. ₹9.90/gDiacowin · 1 gm sachetZee Laboratories · MRP ₹9.90
  9. ₹9.90/gIntebact · 5 gm sachetMorepen Laboratories · MRP ₹49.50
  10. ₹10.00/gUristream · 5 gm sachetTas Med (India) · MRP ₹50.00
  11. ₹10.60/gIntebact Lax · 5 gm sachetMorepen Laboratories · MRP ₹53.00
  12. ₹13.00/gDiaflora · 1.3 gm sachetMCW Healthcare · MRP ₹13.00
The next 48 by price per g
  1. ₹13.50/gLacmotop · 1 gm sachetLeeford Healthcare · MRP ₹13.50
  2. ₹14.98/gBifilac · 3 gm sachetTablets India · MRP ₹44.94
  3. ₹15.95/gP Biotics · 1 gm sachetMankind Pharmaceuticals · MRP ₹15.95
  4. ₹16.00/gNutrakick · 1 gm sachetAnglo-French Drugs & Industries · MRP ₹16.00
  5. ₹16.00/gProbase · 1 gm sachetBestochem Formulations · MRP ₹16.00
  6. ₹16.31/gDiaflora · 3 gm sachetMCW Healthcare · MRP ₹48.94
  7. ₹17.25/gGutrite · 1 gm sachetFDC · MRP ₹17.25
  8. ₹17.50/gProsig · 1 gm sachetSignova Pharma · MRP ₹17.50
  9. ₹18.15/gColonorm Z · 1 gm sachet4 Care Lifescience · MRP ₹18.15
  10. ₹18.69/gCombiflora · 1 gm sachetMedopharm · MRP ₹18.69
  11. ₹18.75/gBifilac · 0.5 gm sachetTablets India · MRP ₹18.75
  12. ₹19.50/gIntebact · 2 gm sachetMorepen Laboratories · MRP ₹39.00
  13. ₹19.96/gZeegut Z · 1 gm sachetEris Lifesciences · MRP ₹19.96
  14. ₹20.40/gFlora ZN · 1 gm sachetMankind Pharmaceuticals · MRP ₹20.40
  15. ₹20.62/gEugi · 1 gm sachetWallace Pharmaceuticals · MRP ₹20.62
  16. ₹21.80/gBeneflora S · 1 gm sachetShreya Life Sciences · MRP ₹21.80
  17. ₹22.00/gImubless · 1 gm sachetMankind Pharmaceuticals · MRP ₹22.00
  18. ₹24.28/sachetProgut · 1 sachetLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹24.28
  19. ₹24.37/gVizylac Rich · 1 gm sachetTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹24.37
  20. ₹25.00/gLeebiotic · 1 gm sachetLeeford Healthcare · MRP ₹25.00
  21. ₹25.00/gVebiotic · 1 gm sachetLeeford Healthcare · MRP ₹25.00
  22. ₹26.25/gBifilac ZN · 1 gm sachetTablets India · MRP ₹26.25
  23. ₹27.02/gRemune · 1 gm sachetSundyota Numandis Pharma · MRP ₹27.02
  24. ₹28.00/gPre Pro · 1 gm sachetFourrts India Laboratories · MRP ₹28.00
  25. ₹28.13/gAlibac Z · 1 gm sachetLeeford Healthcare · MRP ₹28.13
  26. ₹29.66/gResbiotics · 1 gm sachetAkumentis Healthcare · MRP ₹29.66
  27. ₹31.88/gReflora Kid · 1 gm sachetSundyota Numandis Pharma · MRP ₹31.88
  28. ₹33.00/gAllerbio · 1 gm sachetFourrts India Laboratories · MRP ₹33.00
  29. ₹33.81/gRemune AL · 1 gm sachetSundyota Numandis Pharma · MRP ₹33.81
  30. ₹36.04/gGutnext · 1 gm sachetAbbott Healthcare · MRP ₹36.04
  31. ₹36.49/gRhinobio · 1 gm sachetApex Laboratories · MRP ₹36.49
  32. ₹37.00/gJoygut · 1 gm sachetCoxswain Healthcare · MRP ₹37.00
  33. ₹37.50/gBactiv · 1 gm sachetEast India Pharmaceutical Works · MRP ₹37.50
  34. ₹37.50/gTerflora Z · 1 gm sachetGujarat Terce Laboratories · MRP ₹37.50
  35. ₹38.02/gVelgut D · 1 gm sachetEris Lifesciences · MRP ₹38.02
  36. ₹38.17/gDuogut · 1 gm sachetLeben Laboratories · MRP ₹38.17
  37. ₹38.44/gReflora Z · 1 gm sachetSundyota Numandis Pharma · MRP ₹38.44
  38. ₹42.50/sachetGnorm · 1 sachetNouveau Medicament · MRP ₹42.50
  39. ₹42.95/gReflora Plus · 1 gm sachetSundyota Numandis Pharma · MRP ₹42.95
  40. ₹43.60/gActivstart · 1 gm sachetCipla · MRP ₹43.60
  41. ₹43.68/gRegermina · 1 gm sachetMorepen Laboratories · MRP ₹43.68
  42. ₹45.00/gWanpro · 1 gm sachetWander Medicare · MRP ₹45.00
  43. ₹46.94/gLactiviest · 1 gm sachetFranco Indian Pharmaceuticals · MRP ₹46.94
  44. ₹48.00/gActivstart · 1 gm sachetCipla · MRP ₹48.00
  45. ₹51.00/gPre Pro Kid l · 1.2 gm sachetFourrts India Laboratories · MRP ₹51.00
  46. ₹54.00/gLactobrain · 1 gm sachetKepler Health Care · MRP ₹54.00
  47. ₹54.25/gH-Gut · 1 gm sachetHetero Healthcare · MRP ₹54.25
  48. ₹55.15/gAtogla Probio · 0.75 gm sachetTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹55.15

Probiotic Microbes Tablet

28 packs, ₹1.38 to ₹56.10 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹1.38/tabletCyfolac · 10 tabletKarnataka Antibiotics & Pharmaceuticals Ltd(kapl) · MRP ₹13.80
  2. ₹2.15/tabletLac · 10 tabletOmega Remedies · MRP ₹21.50
  3. ₹2.15/tabletRexflora · 10 tabletKontest Chemicals · MRP ₹21.50
  4. ₹2.87/tabletRexflora · 10 tabletKontest Chemicals · MRP ₹28.73
  5. ₹3.11/tabletCyfolac · 10 tabletKarnataka Antibiotics & Pharmaceuticals Ltd(kapl) · MRP ₹31.14
  6. ₹4.00/tabletLacmotop · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹40.00
  7. ₹4.64/tabletOnly LB · 10 tabletShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹46.41
  8. ₹7.90/tabletDiacowin Plus · 10 tabletZee Laboratories · MRP ₹79.00
  9. ₹8.91/tabletCynobac · 10 tabletStrassenburg Pharmaceuticals · MRP ₹89.06
  10. ₹8.91/tabletEndolac · 10 tabletEndocard · MRP ₹89.06
  11. ₹9.50/tabletBifido · 10 tabletTycoon Pharmaceuticals · MRP ₹95.00
  12. ₹10.00/tabletAvilac · 10 tabletAvis Life Care · MRP ₹100.00
The other 16 by price per tablet
  1. ₹10.80/tabletStamic · 10 tabletDeys Medical · MRP ₹108.00
  2. ₹12.20/tabletEcobact · 10 tabletTriton Health Care · MRP ₹122.00
  3. ₹12.38/tabletOflobic SB · 10 tabletMedicross Pharmaceuticals · MRP ₹123.75
  4. ₹12.66/tabletFlorobact · 10 tabletIcarus Healthcare Primus · MRP ₹126.56
  5. ₹15.00/tabletOkgi · 10 tabletManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹150.00
  6. ₹15.90/tabletGutonac Plus · 10 tabletSunberry Lifesciences · MRP ₹159.00
  7. ₹17.89/tabletUrifine Pro · 10 tabletInvision Medi Sciences · MRP ₹178.87
  8. ₹24.05/tabletEnbios · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹240.50
  9. ₹25.00/tabletEubiota · 10 tabletLloyd Healthcare · MRP ₹250.00
  10. ₹31.69/tabletUristream · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹316.87
  11. ₹43.16/tabletPopel · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹431.56
  12. ₹49.50/tabletAurobl · 10 tabletAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹495.00
  13. ₹49.72/tabletSubtilis · 10 tabletMSN Laboratories · MRP ₹497.24
  14. ₹54.50/tabletProtectis · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹545.00
  15. ₹54.50/tabletProtectis · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹545.00
  16. ₹56.10/tabletLobun · 10 tabletJB Chemicals · MRP ₹561.00

Probiotic Microbes Oral Powder

11 packs, ₹1.08 to ₹168.70 per g.

  1. ₹1.08/gKidis ON · 200 gm oral powderBiomiicron Pharmaceuticals · MRP ₹216.26
  2. ₹10.80/gCyfolac Forte · 1 gm oral powderKarnataka Antibiotics & Pharmaceuticals Ltd(kapl) · MRP ₹10.80
  3. ₹12.66/gVibact · 0.5 gm oral powderUsv · MRP ₹12.66
  4. ₹13.54/gRexflora · 4.6 gm oral powderKontest Chemicals · MRP ₹67.70
  5. ₹15.00/gGitzer · 1 gm oral powderSeagull Pharma · MRP ₹15.00
  6. ₹16.25/gEubioz · 1 gm oral powderLupin · MRP ₹16.25
  7. ₹23.65/gBiglac · 1 gm oral powderForgen Healthcare · MRP ₹23.65
  8. ₹46.61/gBiozora GG · 1 gm oral powderCipla · MRP ₹46.61
  9. ₹49.83/gLbr GG · 1 gm oral powderApex Laboratories · MRP ₹49.83
  10. ₹66.50/gAllerbio · 6 gm oral powderFourrts India Laboratories · MRP ₹399.00
  11. ₹168.70/gDarolac Plus · 1.3 gm oral powderAristo Pharmaceuticals · MRP ₹168.70

Probiotic Microbes Dry Syrup

8 packs, ₹1.26 to ₹3.00 per ml.

  1. ₹1.26/mlGutwell · 60 ml dry syrupCharak Pharma · MRP ₹75.64
  2. ₹1.65/mlEndolac · 60 ml dry syrupEndocard · MRP ₹99.00
  3. ₹1.69/mlNovobiotic · 60 ml dry syrupAlkem Laboratories · MRP ₹101.25
  4. ₹1.86/mlProbefix · 30 ml dry syrupGrandcure Healthcare · MRP ₹55.69
  5. ₹2.08/mlVibact · 50 ml dry syrupUsv · MRP ₹104.11
  6. ₹2.17/mlPicpro · 30 ml dry syrupRonyd Health Care · MRP ₹65.00
  7. ₹2.94/mlBifilac · 50 ml dry syrupTablets India · MRP ₹147.00
  8. ₹3.00/mlGut OK · 50 ml dry syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹150.22

Probiotic Microbes Suspension

7 packs, ₹2.17 to ₹10.92 per ml.

  1. ₹2.17/mlUristream · 100 ml suspensionTas Med (India) · MRP ₹217.12
  2. ₹6.40/mlBeneflora · 5 ml suspensionShreya Life Sciences · MRP ₹32.00
  3. ₹7.22/mlCyfolac · 5 ml suspensionKarnataka Antibiotics & Pharmaceuticals Ltd(kapl) · MRP ₹36.09
  4. ₹8.72/mlProsig · 5 ml suspensionSignova Pharma · MRP ₹43.59
  5. ₹8.74/mlBiglac · 5 ml suspensionForgen Healthcare · MRP ₹43.68
  6. ₹10.54/mlEmuflora · 5 ml suspensionHBC Lifesciences · MRP ₹52.72
  7. ₹10.92/mlProgut · 5 ml suspensionLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹54.60

Probiotic Microbes Syrup

5 packs, ₹0.12 to ₹10.14 per ml.

  1. ₹0.12/mlIndilac · 100 ml syrupIndswift Laboratories · MRP ₹12.00
  2. ₹0.60/mlStimup · 200 ml syrupIndian Drug & Pharmaceuticals LTD (Idpl) · MRP ₹119.00
  3. ₹1.29/mlIndilac · 200 ml syrupIndswift Laboratories · MRP ₹258.30
  4. ₹1.52/mlColicure · 30 ml syrupEmpiai Pharmaceuticals · MRP ₹45.47
  5. ₹10.14/mlRemune AL · 30 ml syrupSundyota Numandis Pharma · MRP ₹304.32

Probiotic Microbes Drops

3 packs, ₹26.40 to ₹247.40 per ml.

  1. ₹26.40/mlCombiflora GG · 15 ml dropsMedopharm · MRP ₹396.00
  2. ₹149.80/mlTrubiome JR · 5 ml dropsTruhealthy · MRP ₹749.00
  3. ₹247.40/mlProtectis · 5 ml dropsDr. Reddys Laboratories · MRP ₹1,237

Probiotic Microbes Lozenges

2 packs, ₹13.62 to ₹24.66 per unit.

  1. ₹13.62/unitBifilac · 15 lozengesTablets India · MRP ₹204.37
  2. ₹24.66/unitBifilac · 10 lozengesTablets India · MRP ₹246.56

Probiotic Microbes Sachet 250 mg

2 packs, ₹21.00 to ₹40.31 per g.

  1. ₹21.00/gBiogit · 1 gm sachetBharat Bio Tech International · MRP ₹21.00
  2. ₹40.31/sachetSacro · 1 sachetDr. Johns Laboratories · MRP ₹40.31

Probiotic Microbes Sachet 282.5 mg

2 packs, ₹43.31 to ₹46.60 per g.

  1. ₹43.31/gEnbios · 1 gm sachetMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹43.31
  2. ₹46.60/gBoular · 1 gm sachetLark Laboratories · MRP ₹46.60

Probiotic Microbes Capsule 100 mg

2 packs, ₹11.98 to ₹34.00 per capsule.

  1. ₹11.98/capsuleZegat · 10 capsuleZydus Healthcare · MRP ₹119.75
  2. ₹34.00/capsuleDiaflora · 10 capsuleMCW Healthcare · MRP ₹340.00

Probiotic Microbes Sachet 2 B

2 packs, ₹28.92 to ₹42.09 per g.

  1. ₹28.92/gFloramac · 1 gm sachetMacmillon Pharmaceuticals · MRP ₹28.92
  2. ₹42.09/gIntebact · 1 gm sachetMorepen Laboratories · MRP ₹42.09

Probiotic Microbes Capsule 500 mg

2 packs, ₹83.44 to ₹161.13 per capsule.

  1. ₹83.44/capsuleGutckd · 10 capsuleHealth N U · MRP ₹834.38
  2. ₹161.13/capsuleSacro · 4 capsuleDr. Johns Laboratories · MRP ₹644.53

Probiotic Microbes Oral Liquid

2 packs, ₹8.12 to ₹55.82 per ml.

  1. ₹8.12/mlProdiof · 30 ml oral liquidZuventus Healthcare · MRP ₹243.50
  2. ₹55.82/mlGutpro · 5 ml oral liquidJB Chemicals · MRP ₹279.11

Probiotic Microbes Capsule 2 Biu

2 packs, ₹53.72 per capsule.

  1. ₹53.72/capsuleGutsium · 10 capsuleTablets India · MRP ₹537.18
  2. ₹53.72/capsuleGutsium · 30 capsuleTablets India · MRP ₹1,612

Probiotic Microbes Capsule 300 mg

1 pack, ₹18.44 per capsule.

  1. ₹18.44/capsuleActigut · 10 capsuleAlembic · MRP ₹184.36

Probiotic Microbes Tablet 2 B

1 pack, ₹49.50 per tablet.

  1. ₹49.50/tabletAurobl · 10 tabletAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹495.00

Probiotic Microbes Capsule 45 mg

1 pack, ₹80.33 per capsule.

  1. ₹80.33/capsuleAwaytox · 15 capsuleSteadfast Medishield · MRP ₹1,205

Probiotic Microbes Capsule 11 mg

1 pack, ₹22.50 per capsule.

  1. ₹22.50/capsuleBifias · 10 capsuleHiglance Laboratories · MRP ₹225.00

Probiotic Microbes Dry Syrup 10 gm

1 pack, ₹1.43 per ml.

  1. ₹1.43/mlBiogut · 60 ml dry syrupEskag Pharma · MRP ₹86.00

Probiotic Microbes Capsule 15 mg

1 pack, ₹30.47 per capsule.

  1. ₹30.47/capsuleBiokraft · 10 capsuleSaffron Formulations · MRP ₹304.69

Probiotic Microbes Sachet 1.7 B

1 pack, ₹78.00 per g.

  1. ₹78.00/gCognibiotic · 1 gm sachetShield Healthcare · MRP ₹78.00

Probiotic Microbes Capsule 90 B

1 pack, ₹193.80 per capsule.

  1. ₹193.80/capsuleCudo · 10 capsuleLa Renon Healthcare · MRP ₹1,938

Probiotic Microbes Capsule 2.5 Biu

1 pack, ₹13.59 per capsule.

  1. ₹13.59/capsuleDarolac · 10 capsuleAristo Pharmaceuticals · MRP ₹135.93

Probiotic Microbes Syrup 2 Biu

1 pack, ₹6.23 per ml.

  1. ₹6.23/mlDarolac · 30 ml syrupAristo Pharmaceuticals · MRP ₹186.85

Probiotic Microbes Suspension 2 Biu

1 pack, ₹6.35 per ml.

  1. ₹6.35/mlDarolac · 5 ml suspensionAristo Pharmaceuticals · MRP ₹31.74

Probiotic Microbes Sachet 1.25 Biu

1 pack, ₹9.00 per g.

  1. ₹9.00/gDarolac · 2 gm sachetAristo Pharmaceuticals · MRP ₹18.00

Probiotic Microbes Suspension 3 Biu

1 pack, ₹10.54 per ml.

  1. ₹10.54/mlEmunz · 5 ml suspensionHBC Lifesciences · MRP ₹52.72

Probiotic Microbes Softgel Capsule 300 mg

1 pack, ₹16.30 per unit.

  1. ₹16.30/unitEubioz · 10 softgel capsuleLupin · MRP ₹163.00

21 further forms and strengths with fewer packs are on the price list and reachable from each brand's page.

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.