Medicines / Molecules / Prilocaine + Lidocaine

Prilocaine + LidocaineEvery pack, by price.

24 packs of Prilocaine + Lidocaine on NPPA's price list for July 2026: 13 brands from 13 companies, in 9 forms and strengths.

Packs
24
Brands
13
Companies
13
Forms and strengths
9
Price-controlled packs
0 of 24

Packs, lowest price per unit first

Prilocaine + Lidocaine Gel 2.5/2.5 %

8 packs, ₹16.50 to ₹30.00 per g.

  1. ₹16.50/gManforce Staylong · 8 gm gelMankind Pharmaceuticals · MRP ₹132.00
  2. ₹17.68/gProsil · 10 gm gelGufic Bioscience · MRP ₹176.78
  3. ₹19.35/gProsil · 30 gm gelGufic Bioscience · MRP ₹580.36
  4. ₹24.00/gEmlap (DR) · 30 gm gelDr. Reddys Laboratories · MRP ₹720.00
  5. ₹28.00/gPriloderm · 10 gm gelKLM Laboratories · MRP ₹280.00
  6. ₹29.83/gPriloderm · 30 gm gelKLM Laboratories · MRP ₹895.00
  7. ₹30.00/gToplap · 10 gm gelTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹300.00
  8. ₹30.00/gToplap · 30 gm gelTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹900.00

Prilocaine + Lidocaine Cream 2.5/2.5 %

6 packs, ₹21.09 to ₹30.00 per g.

  1. ₹21.09/gPrilido · 5 gm creamEthinext Pharma · MRP ₹105.47
  2. ₹27.84/gPrilox · 10 gm creamNeon Laboratories · MRP ₹278.40
  3. ₹28.58/gDolocaine · 30 gm creamCadila Pharmaceuticals · MRP ₹857.34
  4. ₹28.60/gDolocaine · 5 gm creamCadila Pharmaceuticals · MRP ₹143.00
  5. ₹30.00/gToplap · 10 gm creamTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹300.00
  6. ₹30.00/gToplap · 30 gm creamTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹900.00

Prilocaine + Lidocaine Gel

2 packs, ₹21.58 to ₹25.78 per g.

  1. ₹21.58/gLidovel · 30 gm gelRely On Pharmaceuticals · MRP ₹647.35
  2. ₹25.78/gLidovel · 10 gm gelRely On Pharmaceuticals · MRP ₹257.81

Prilocaine + Lidocaine Cream 2.5/2.5 mg

2 packs, ₹16.46 to ₹23.40 per g.

  1. ₹16.46/gNumbex · 50 gm creamSalve Pharmaceuticals · MRP ₹823.00
  2. ₹23.40/gNumbex · 10 gm creamSalve Pharmaceuticals · MRP ₹234.00

Prilocaine + Lidocaine Ointment 2.5/2.5 mg

2 packs, ₹28.59 to ₹31.10 per g.

  1. ₹28.59/gPrilox · 30 gm ointmentNeon Laboratories · MRP ₹857.80
  2. ₹31.10/gPrilox · 5 gm ointmentNeon Laboratories · MRP ₹155.50

Prilocaine + Lidocaine Gel 2.50/2.50 %

1 pack, ₹12.66 per g.

  1. ₹12.66/gEJ · 8 gm gelDelvin Formulations · MRP ₹101.25

Prilocaine + Lidocaine Spray 2.5/7.5 mg

1 pack, ₹37.20 per g.

  1. ₹37.20/gLidonair · 12 gm sprayCipla · MRP ₹446.42

Prilocaine + Lidocaine Spray 7.5/2.5 mg

1 pack, ₹19.50 per g.

  1. ₹19.50/gLong Drive XT · 12 gm sprayLeeford Healthcare · MRP ₹234.00

Prilocaine + Lidocaine Sachet 2.5/2.5 %

1 pack, ₹25.00 per g.

  1. ₹25.00/gManforce Staylong · 1 gm sachetMankind Pharmaceuticals · MRP ₹25.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.