Medicines / Molecules / Pregabalin

PregabalinEvery pack, by price.

181 packs of Pregabalin on NPPA's price list for July 2026: 94 brands from 72 companies, in 32 forms and strengths.

Packs
181
Brands
94
Companies
72
Forms and strengths
32
Price-controlled packs
0 of 181

Packs, lowest price per unit first

Pregabalin Capsule 75 mg

36 packs, ₹3.73 to ₹60.13 per capsule. The 12 lowest per capsule come first.

  1. ₹3.73/capsulePregaeco · 15 capsuleSmart Laboratories · MRP ₹56.00
  2. ₹5.47/capsulePreglobin · 15 capsuleSymbiotic Drugs · MRP ₹82.00
  3. ₹5.63/capsulePregason · 10 capsuleUnison Pharmaceuticals · MRP ₹56.25
  4. ₹7.50/capsulePregacrest · 10 capsuleSmart Laboratories · MRP ₹75.00
  5. ₹8.84/capsuleZylin · 10 capsuleZydus Healthcare · MRP ₹88.40
  6. ₹9.00/capsulePregabacad · 10 capsuleCadila Pharmaceuticals · MRP ₹90.00
  7. ₹9.00/capsulePregafab · 10 capsuleSmart Laboratories · MRP ₹90.00
  8. ₹10.10/capsulePrelin · 10 capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹101.00
  9. ₹10.78/capsulePregavent · 10 capsuleUniventis Medicare · MRP ₹107.75
  10. ₹12.76/capsulePyrope · 10 capsuleArinna Lifesciences · MRP ₹127.64
  11. ₹13.00/capsulePregader · 10 capsuleElder Projects · MRP ₹130.00
  12. ₹13.10/capsuleGabaniche · 10 capsuleAlniche Life Sciences · MRP ₹131.00
The other 24 by price per capsule
  1. ₹13.60/capsulePregarica · 10 capsuleHealing Pharma India · MRP ₹136.00
  2. ₹14.00/capsulePegten · 10 capsuleEveren Healthcare · MRP ₹140.00
  3. ₹14.64/capsuleGB 29 New · 10 capsuleCorona · MRP ₹146.40
  4. ₹15.36/capsuleNova · 10 capsuleCipla · MRP ₹153.60
  5. ₹16.39/capsulePregalyv · 10 capsuleHelios Pharmaceuticals · MRP ₹163.93
  6. ₹16.40/capsulePregabel · 10 capsuleKnoll Healthcare · MRP ₹164.00
  7. ₹16.46/capsuleRevlin · 10 capsuleEris Lifesciences · MRP ₹164.60
  8. ₹16.61/capsuleGB 29 New · 15 capsuleCorona · MRP ₹249.09
  9. ₹18.23/capsulePriux · 10 capsuleAjanta Pharma · MRP ₹182.34
  10. ₹18.63/capsuleMaxgalin · 10 capsuleSun Pharma Laboratories · MRP ₹186.25
  11. ₹19.69/capsuleMaxgalin · 15 capsuleSun Pharma Laboratories · MRP ₹295.31
  12. ₹20.38/capsulePregaba · 10 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹203.80
  13. ₹20.54/capsuleProsovit · 10 capsuleZydus Healthcare · MRP ₹205.41
  14. ₹20.57/capsuleSonaxa · 15 capsuleEris Lifesciences · MRP ₹308.55
  15. ₹21.40/capsulePregeb · 10 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹214.00
  16. ₹21.60/capsuleNeugaba · 10 capsuleSun Pharma Laboratories · MRP ₹216.00
  17. ₹22.05/capsulePregeb · 15 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹330.75
  18. ₹23.11/capsulePregadoc · 10 capsuleLupin · MRP ₹231.10
  19. ₹23.16/capsuleNeurokem · 10 capsuleAlkem Laboratories · MRP ₹231.55
  20. ₹25.36/capsulePregaba · 15 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹380.43
  21. ₹25.36/capsulePregalin · 15 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹380.43
  22. ₹25.43/capsulePregastar · 15 capsuleLupin · MRP ₹381.45
  23. ₹38.04/capsulePregabin · 10 capsuleMolekule (Ind)pvt · MRP ₹380.43
  24. ₹60.13/capsuleLyrica · 14 capsuleViatris · MRP ₹841.87

Pregabalin Tablet 75 mg

32 packs, ₹0.01 to ₹23.08 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹0.01/tabletPregazide · 10 tabletInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹0.13
  2. ₹0.08/tabletPreglin · 15 tabletZydus Healthcare · MRP ₹1.25
  3. ₹6.50/tabletLegasy · 10 tabletWalton Health Care · MRP ₹65.00
  4. ₹8.33/tabletPregarol · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹83.30
  5. ₹9.03/tabletPregaohm · 15 tabletVotary Laboratories · MRP ₹135.50
  6. ₹9.14/tabletPrebaneuro · 15 tabletRPG Life Sciences · MRP ₹137.15
  7. ₹9.71/tabletPrenura · 14 tabletPulse Pharmaceuticals · MRP ₹135.94
  8. ₹9.80/tabletNeurostab · 10 tabletStarus Pharmaceuticals · MRP ₹98.00
  9. ₹9.93/tabletNurogab · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹99.25
  10. ₹10.08/tabletPrebid · 10 tabletExeltis · MRP ₹100.80
  11. ₹11.80/tabletPreganerve · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹117.98
  12. ₹12.19/tabletPregawick · 10 tabletElder Projects · MRP ₹121.88
The other 20 by price per tablet
  1. ₹13.00/tabletWegalin SR · 10 tabletRonyd Health Care · MRP ₹130.00
  2. ₹13.59/tabletPreega · 10 tabletTalent India · MRP ₹135.94
  3. ₹14.30/tabletPreropain · 10 tabletCyrus Remedies · MRP ₹143.00
  4. ₹14.43/tabletNeurica · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹144.30
  5. ₹14.44/tabletJunelin · 10 tabletPrimus Remedies · MRP ₹144.38
  6. ₹14.80/tabletNeutaprig · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹148.00
  7. ₹15.00/tabletNeuron M · 10 tabletAgm Biotec · MRP ₹150.00
  8. ₹15.36/tabletNova · 10 tabletCipla · MRP ₹153.60
  9. ₹17.10/tabletPrestiller · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹171.00
  10. ₹17.62/tabletGabawin · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹176.20
  11. ₹18.28/tabletPbren · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹182.81
  12. ₹18.60/tabletPregalex · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹186.01
  13. ₹18.72/tabletReligaba · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹187.17
  14. ₹19.10/tabletPregacent · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹190.98
  15. ₹19.54/tabletPregabid · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹293.10
  16. ₹19.78/tabletNeurokem · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹197.80
  17. ₹21.20/tabletPegsr · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹212.00
  18. ₹22.00/tabletPrigasurme · 10 tabletSurge Pharmaceuticals · MRP ₹220.00
  19. ₹23.08/tabletPregalin · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹230.75
  20. ₹23.08/tabletPregeb · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹230.75

Pregabalin Capsule 50 mg

16 packs, ₹6.00 to ₹16.17 per capsule. The 12 lowest per capsule come first.

  1. ₹6.00/capsulePgaba (D.d) · 10 capsuleD D Pharmaceuticals · MRP ₹60.00
  2. ₹6.05/capsulePreganza · 10 capsuleEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹60.45
  3. ₹9.80/capsulePegten · 10 capsuleEveren Healthcare · MRP ₹98.00
  4. ₹9.97/capsulePyrope · 10 capsuleArinna Lifesciences · MRP ₹99.65
  5. ₹10.22/capsulePreganix · 10 capsuleMed Genix · MRP ₹102.19
  6. ₹11.23/capsuleGabafix · 10 capsuleAareen Healthcare · MRP ₹112.30
  7. ₹11.98/capsuleGB 29 Semi · 10 capsuleCorona · MRP ₹119.75
  8. ₹12.50/capsulePregarica · 10 capsuleHealing Pharma India · MRP ₹125.00
  9. ₹13.54/capsuleSonaxa · 15 capsuleEris Lifesciences · MRP ₹203.15
  10. ₹13.58/capsuleGB 29 Semi · 15 capsuleCorona · MRP ₹203.72
  11. ₹14.03/capsuleNeurokem · 10 capsuleAlkem Laboratories · MRP ₹140.25
  12. ₹14.20/capsuleMaxgalin · 10 capsuleSun Pharma Laboratories · MRP ₹142.00
The other 4 by price per capsule
  1. ₹14.32/capsulePregalodos · 10 capsuleAnthem Biopharma · MRP ₹143.20
  2. ₹14.73/capsulePregalin · 10 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹147.32
  3. ₹15.98/capsulePregabid · 10 capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹159.80
  4. ₹16.17/capsulePregaba · 10 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹161.71

Pregabalin Capsule 150 mg

11 packs, ₹13.96 to ₹78.07 per capsule.

  1. ₹13.96/capsulePregastar · 10 capsuleLupin · MRP ₹139.60
  2. ₹15.00/capsulePregabanyl · 10 capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹150.00
  3. ₹20.30/capsulePregabel · 10 capsuleKnoll Healthcare · MRP ₹203.00
  4. ₹27.40/capsulePregarica · 10 capsuleHealing Pharma India · MRP ₹274.00
  5. ₹29.50/capsuleNeugaba · 10 capsuleSun Pharma Laboratories · MRP ₹295.00
  6. ₹29.60/capsuleNeurokem · 10 capsuleAlkem Laboratories · MRP ₹295.95
  7. ₹33.66/capsuleMaxgalin · 10 capsuleSun Pharma Laboratories · MRP ₹336.56
  8. ₹38.86/capsulePregabid · 10 capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹388.59
  9. ₹39.19/capsulePregeb · 10 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹391.92
  10. ₹40.77/capsulePregalin · 10 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹407.71
  11. ₹78.07/capsuleLyrica · 14 capsuleViatris · MRP ₹1,093

Pregabalin Tablet 150 mg

10 packs, ₹12.92 to ₹34.22 per tablet.

  1. ₹12.92/tabletPregarol · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹129.20
  2. ₹13.87/tabletPreganerve · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹138.74
  3. ₹14.70/tabletEngaba · 10 tabletSigmund Promedica · MRP ₹147.00
  4. ₹17.72/tabletPreega · 10 tabletTalent India · MRP ₹177.19
  5. ₹22.22/tabletPregalex · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹222.20
  6. ₹23.16/tabletPbren · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹231.56
  7. ₹27.87/tabletPregacent · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹278.66
  8. ₹28.36/tabletReligaba · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹283.59
  9. ₹34.22/tabletPregalin · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹342.15
  10. ₹34.22/tabletPregeb · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹342.15

Pregabalin Gel 8 %

10 packs, ₹6.40 to ₹13.28 per g.

  1. ₹6.40/gFinenerve · 30 gm gelAkumentis Healthcare · MRP ₹192.00
  2. ₹7.19/gGrantin D · 30 gm gelAnthem Biopharma · MRP ₹215.60
  3. ₹8.13/gPrixain · 30 gm gelAjanta Pharma · MRP ₹244.00
  4. ₹8.25/gSonaxa · 30 gm gelEris Lifesciences · MRP ₹247.50
  5. ₹13.28/gMahagaba · 30 gm gelMankind Pharmaceuticals · MRP ₹398.44
  6. ₹13.28/gMovicam · 30 gm gelIpca Laboratories · MRP ₹398.44
  7. ₹13.28/gPregaba · 30 gm gelTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹398.40
  8. ₹13.28/gPregabid · 30 gm gelIntas Pharmaceuticals · MRP ₹398.44
  9. ₹13.28/gPregalin · 30 gm gelTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹398.40
  10. ₹13.28/gReperi · 30 gm gelZuventus Healthcare · MRP ₹398.40

Pregabalin Tablet 50 mg

10 packs, ₹0.01 to ₹16.11 per tablet.

  1. ₹0.01/tabletPregalus · 10 tabletIcarus Healthcare Primus · MRP ₹0.13
  2. ₹8.91/tabletNeutaprig · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹89.06
  3. ₹9.20/tabletPre Gabacure · 10 tabletHBC Healthcare · MRP ₹92.00
  4. ₹10.22/tabletNeurostab · 10 tabletStarus Pharmaceuticals · MRP ₹102.19
  5. ₹11.44/tabletPbren · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹114.37
  6. ₹11.90/tabletPregatip · 10 tabletGalaxus Pharmaecuticals · MRP ₹119.00
  7. ₹12.25/tabletGabaniche · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹122.51
  8. ₹12.46/tabletGabawin · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹124.60
  9. ₹13.59/tabletMetlin(alteus) · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹203.84
  10. ₹16.11/tabletPregadd · 10 tabletSanix Formulations · MRP ₹161.05

Pregabalin Tablet SR 75 mg

9 packs, ₹9.60 to ₹23.08 per tablet.

  1. ₹9.60/tabletPre Gabacure · 10 tablet srHBC Healthcare · MRP ₹96.00
  2. ₹10.40/tabletPregarol · 10 tablet srEast West Pharma · MRP ₹104.00
  3. ₹11.81/tabletSenzapreg · 10 tablet srSpectra Therapeutics · MRP ₹118.13
  4. ₹12.60/tabletPregateo · 10 tablet srMatteo Healthcare · MRP ₹126.00
  5. ₹14.19/tabletNervphil · 10 tablet srStartos Health Care · MRP ₹141.90
  6. ₹17.94/tabletPrebeta · 10 tablet srAurum Life Science · MRP ₹179.40
  7. ₹19.55/tabletPregadoc SR · 10 tablet srLupin · MRP ₹195.50
  8. ₹22.77/tabletPregacon SR · 10 tablet srConcertina Pharma · MRP ₹227.70
  9. ₹23.08/tabletPregaba · 10 tablet srTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹230.75

Pregabalin Tablet SR 150 mg

4 packs, ₹16.70 to ₹34.59 per tablet.

  1. ₹16.70/tabletPregateo · 10 tablet srMatteo Healthcare · MRP ₹167.00
  2. ₹19.49/tabletGabafix · 10 tablet srAareen Healthcare · MRP ₹194.91
  3. ₹21.09/tabletNervphil · 10 tablet srStartos Health Care · MRP ₹210.94
  4. ₹34.59/tabletPregabid · 10 tablet srIntas Pharmaceuticals · MRP ₹345.94

Pregabalin Tablet 25 mg

4 packs, ₹4.38 to ₹13.66 per tablet.

  1. ₹4.38/tabletNeurostab · 10 tabletStarus Pharmaceuticals · MRP ₹43.75
  2. ₹5.36/tabletNeutaprig · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹53.58
  3. ₹8.60/tabletGabawin · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹86.00
  4. ₹13.66/tabletMetlin(alteus) · 10 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹136.64

Pregabalin Tablet ER 75 mg

4 packs, ₹14.85 to ₹21.28 per tablet.

  1. ₹14.85/tabletPregalift · 10 tablet erLinux Laboratories · MRP ₹148.50
  2. ₹15.75/tabletPregalift · 15 tablet erLinux Laboratories · MRP ₹236.30
  3. ₹19.41/tabletNeugaba · 10 tablet erSun Pharma Laboratories · MRP ₹194.06
  4. ₹21.28/tabletMaxgalin · 10 tablet erSun Pharma Laboratories · MRP ₹212.81

Pregabalin Tablet

3 packs, ₹17.25 to ₹22.70 per tablet.

  1. ₹17.25/tabletPregsal · 15 tabletSalas Pharma · MRP ₹258.75
  2. ₹21.50/tabletPrenura · 10 tabletPulse Pharmaceuticals · MRP ₹215.00
  3. ₹22.70/tabletGabaniche ET · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹227.00

Pregabalin Capsule

3 packs, ₹3.38 to ₹13.21 per capsule.

  1. ₹3.38/capsuleRanprega · 10 capsuleRanbaxy Laboratories · MRP ₹33.75
  2. ₹10.71/capsulePrebaneuro · 15 capsuleRPG Life Sciences · MRP ₹160.71
  3. ₹13.21/capsuleParvolin · 10 capsuleJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹132.14

Pregabalin Capsule 300 mg

3 packs, ₹16.40 to ₹33.30 per capsule.

  1. ₹16.40/capsulePregabanyl · 10 capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹164.00
  2. ₹27.84/capsulePregacap · 10 capsuleLaborate Pharmaceutical · MRP ₹278.40
  3. ₹33.30/capsulePregarica · 10 capsuleHealing Pharma India · MRP ₹333.00

Pregabalin Capsule 25 mg

3 packs, ₹7.41 to ₹11.32 per capsule.

  1. ₹7.41/capsulePreganix · 10 capsuleMed Genix · MRP ₹74.06
  2. ₹7.70/capsulePregalin · 10 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹76.95
  3. ₹11.32/capsulePregalodos · 10 capsuleAnthem Biopharma · MRP ₹113.15

Pregabalin Tablet SR 100 mg

2 packs, ₹16.49 to ₹22.68 per tablet.

  1. ₹16.49/tabletGabafix · 10 tablet srAareen Healthcare · MRP ₹164.89
  2. ₹22.68/tabletPregabid · 10 tablet srIntas Pharmaceuticals · MRP ₹226.80

Pregabalin Tablet ER 82.5 mg

2 packs, ₹19.65 to ₹22.50 per tablet.

  1. ₹19.65/tabletPregalin · 15 tablet erTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹294.80
  2. ₹22.50/tabletGabawin · 10 tablet erIcon Lifesciences · MRP ₹225.00

Pregabalin Gel

2 packs, ₹6.17 to ₹9.22 per g.

  1. ₹6.17/gPregabanyl · 30 gm gelLeeford Healthcare · MRP ₹185.00
  2. ₹9.22/gGabawin · 30 gm gelIcon Lifesciences · MRP ₹276.50

Pregabalin Tablet SR

2 packs, ₹17.84 to ₹18.50 per tablet.

  1. ₹17.84/tabletPregadd · 10 tablet srSanix Formulations · MRP ₹178.42
  2. ₹18.50/tabletLeegaba · 10 tablet srJupiter Biolabs · MRP ₹185.00

Pregabalin Tablet CR 82.5 mg

2 packs, ₹21.66 to ₹23.81 per tablet.

  1. ₹21.66/tabletPyrope · 10 tablet crArinna Lifesciences · MRP ₹216.56
  2. ₹23.81/tabletPregabid · 10 tablet crIntas Pharmaceuticals · MRP ₹238.13

Pregabalin Tablet ER 50 mg

2 packs, ₹9.62 to ₹9.90 per tablet.

  1. ₹9.62/tabletPregalift · 10 tablet erLinux Laboratories · MRP ₹96.20
  2. ₹9.90/tabletPregalift · 15 tablet erLinux Laboratories · MRP ₹148.50

Pregabalin Tablet ER 165 mg

1 pack, ₹34.68 per tablet.

  1. ₹34.68/tabletGabawin · 10 tablet erIcon Lifesciences · MRP ₹346.80

Pregabalin Tablet ER 100 mg

1 pack, ₹24.28 per tablet.

  1. ₹24.28/tabletMaxgalin · 10 tablet erSun Pharma Laboratories · MRP ₹242.81

Pregabalin Tablet ER 150 mg

1 pack, ₹34.90 per tablet.

  1. ₹34.90/tabletMaxgalin · 10 tablet erSun Pharma Laboratories · MRP ₹349.00

Pregabalin Tablet CR 165 mg

1 pack, ₹37.06 per tablet.

  1. ₹37.06/tabletPregabid · 10 tablet crIntas Pharmaceuticals · MRP ₹370.55

Pregabalin Oral Solution 20 mg

1 pack, ₹4.15 per ml.

  1. ₹4.15/mlPregabid · 100 ml oral solutionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹415.00

Pregabalin Sachet

1 pack, ₹7.50 per g.

  1. ₹7.50/gPregabless · 5 gm sachetLeeford Healthcare · MRP ₹37.50

Pregabalin Capsule 100 mg

1 pack, ₹18.20 per capsule.

  1. ₹18.20/capsulePregalin · 15 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹273.00

Pregabalin Tablet SR 50 mg

1 pack, ₹9.20 per tablet.

  1. ₹9.20/tabletPregateo · 10 tablet srMatteo Healthcare · MRP ₹92.00

Pregabalin Tablet 82.5 mg

1 pack, ₹20.31 per tablet.

  1. ₹20.31/tabletPrixain · 15 tabletAjanta Pharma · MRP ₹304.69

2 further forms and strengths with fewer packs are on the price list and reachable from each brand's page.

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.