Medicines / Molecules / Polyethylene Glycol+potassium Chloride+sodium Bicarbonate+sodium Chloride

Polyethylene Glycol+potassium Chloride+sodium Bicarbonate+sodium ChlorideEvery pack, by price.

8 packs of Polyethylene Glycol+potassium Chloride+sodium Bicarbonate+sodium Chloride on NPPA's price list for July 2026: 8 brands from 7 companies, in 7 forms and strengths.

Packs
8
Brands
8
Companies
7
Forms and strengths
7
Price-controlled packs
0 of 8

Packs, lowest price per unit first

Polyethylene Glycol+potassium Chloride+sodium Bicarbonate+sodium Chloride Oral Solution

2 packs, ₹1.39 to ₹1.60 per ml.

  1. ₹1.39/mlPegshine · 200 ml oral solutionNovelty Healthshine · MRP ₹278.00
  2. ₹1.60/mlGeripan PG · 200 ml oral solutionGerrysun Pharmaceuticals · MRP ₹319.00

Polyethylene Glycol+potassium Chloride+sodium Bicarbonate+sodium Chloride Oral Powder 118/1.484/3.37/2.93 gm

1 pack, ₹2.02 per g.

  1. ₹2.02/gConstipania · 138.15 gm oral powderHBC Pharmaceuticals · MRP ₹278.44

Polyethylene Glycol+potassium Chloride+sodium Bicarbonate+sodium Chloride Infusion

1 pack, ₹0.22 per ml.

  1. ₹0.22/mlElectrolyte P (Baxter) · 500 ml infusionBaxter India · MRP ₹109.93

Polyethylene Glycol+potassium Chloride+sodium Bicarbonate+sodium Chloride Sachet

1 pack, ₹3.73 per g.

  1. ₹3.73/gPegalup XL · 137.15 gm sachetLupin · MRP ₹510.45

Polyethylene Glycol+potassium Chloride+sodium Bicarbonate+sodium Chloride Oral Solution 13.125/0.0466/0.1785/0.3507 gm

1 pack, ₹2.12 per ml.

  1. ₹2.12/mlPegovag C · 200 ml oral solutionLa Renon Healthcare · MRP ₹423.84

Polyethylene Glycol+potassium Chloride+sodium Bicarbonate+sodium Chloride Oral Powder

1 pack, ₹3.73 per g.

  1. ₹3.73/gPregalup XL · 137.15 gm oral powderLupin · MRP ₹510.45

Polyethylene Glycol+potassium Chloride+sodium Bicarbonate+sodium Chloride Oral Suspension 13.125/0.0466/0.1785/0.3507 gm

1 pack, ₹1.85 per ml.

  1. ₹1.85/mlSmulyte · 200 ml oral suspensionAristo Pharmaceuticals · MRP ₹370.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.