Medicines / Molecules / Polyethelene Glycol
Polyethelene GlycolEvery pack, by price.
36 packs of Polyethelene Glycol on NPPA's price list for July 2026: 27 brands from 17 companies, in 18 forms and strengths.
- Packs
- 36
- Brands
- 27
- Companies
- 17
- Forms and strengths
- 18
- Price-controlled packs
- 0 of 36
Packs, lowest price per unit first
Polyethelene Glycol Oral Powder 17 gm
8 packs, ₹1.57 to ₹3.54 per g.
- ₹1.57/gPegmini · 255 gm oral powderCadila Pharmaceuticals · MRP ₹400.31
- ₹2.08/gLaxopeg Fiber · 140 gm oral powderFourrts India Laboratories · MRP ₹291.00
- ₹2.36/gLaxopeg · 255 gm oral powderFourrts India Laboratories · MRP ₹602.00
- ₹2.45/gLaxopeg · 119 gm oral powderFourrts India Laboratories · MRP ₹291.00
- ₹2.68/gPegmove · 119 gm oral powderSun Pharma Laboratories · MRP ₹319.00
- ₹2.75/gPegura · 121.1 gm oral powderCipla · MRP ₹332.16
- ₹3.02/gCipeg · 121.1 gm oral powderCipla · MRP ₹365.38
- ₹3.54/gPegred · 119 gm oral powderDr. Reddys Laboratories · MRP ₹421.25
Polyethelene Glycol Oral Liquid 10 gm
4 packs, ₹1.50 to ₹2.33 per ml.
- ₹1.50/mlSoftiflo · 200 ml oral liquidApex Laboratories · MRP ₹300.00
- ₹2.01/mlRelux · 100 ml oral liquidEskag Pharma · MRP ₹201.00
- ₹2.03/mlLaxolite · 200 ml oral liquidJB Chemicals · MRP ₹406.69
- ₹2.33/mlLaxolite · 100 ml oral liquidJB Chemicals · MRP ₹233.46
Polyethelene Glycol Syrup 10 gm
3 packs, ₹1.31 to ₹1.72 per ml.
- ₹1.31/mlRelux SF · 200 ml syrupEskag Pharma · MRP ₹262.55
- ₹1.64/mlBepeg · 200 ml syrupBiological E · MRP ₹327.19
- ₹1.72/mlRelux · 210 ml syrupEskag Pharma · MRP ₹361.00
Polyethelene Glycol Oral Powder 8.5 gm
3 packs, ₹2.13 to ₹3.02 per g.
- ₹2.13/gConstipania Lite · 119 gm oral powderHBC Pharmaceuticals · MRP ₹253.12
- ₹2.18/gHpeg · 119 gm oral powderHetero Healthcare · MRP ₹259.60
- ₹3.02/gCipeg · 121.1 gm oral powderCipla · MRP ₹365.37
Polyethelene Glycol Sachet 17 gm
2 packs, ₹2.88 to ₹2.97 per g.
- ₹2.88/gLaxopeg · 17 gm sachetFourrts India Laboratories · MRP ₹49.00
- ₹2.97/gPegura · 17 gm sachetCipla · MRP ₹50.57
Polyethelene Glycol Syrup 17 gm
2 packs, ₹1.60 to ₹1.75 per ml.
- ₹1.60/mlPegmove · 200 ml syrupSun Pharma Laboratories · MRP ₹319.00
- ₹1.75/mlLaxopeg FC · 200 ml syrupFourrts India Laboratories · MRP ₹350.00
Polyethelene Glycol Oral Powder
2 packs, ₹2.04 to ₹3.40 per g.
- ₹2.04/gMuout XL · 238 gm oral powderDr. Reddys Laboratories · MRP ₹486.48
- ₹3.40/gPegpass · 119 gm oral powderNeon Laboratories · MRP ₹405.00
Polyethelene Glycol Sachet 118 gm
2 packs, ₹3.31 to ₹3.96 per g.
- ₹3.31/gPegwash · 137.15 gm sachetCadila Pharmaceuticals · MRP ₹452.81
- ₹3.96/gPeglec · 137.15 gm sachetTablets India · MRP ₹542.81
Polyethelene Glycol Syrup 13.125 gm
1 pack, ₹1.82 per ml.
- ₹1.82/mlFreego Peg · 200 ml syrupAlembic · MRP ₹363.84
Polyethelene Glycol Solution
1 pack, ₹50.00 per ml.
- ₹50.00/mlJovidriz · 10 ml solutionJB Chemicals · MRP ₹500.00
Polyethelene Glycol Sachet 8.5 gm
1 pack, ₹3.56 per g.
- ₹3.56/gLaxopeg · 8.5 gm sachetFourrts India Laboratories · MRP ₹32.00
Polyethelene Glycol Oral Powder 13.125 gm
1 pack, ₹3.11 per g.
- ₹3.11/gMacrogol · 14 gm oral powderAjanta Pharma · MRP ₹43.50
Polyethelene Glycol Tablet 100 mg
1 pack, ₹6.00 per tablet.
- ₹6.00/tabletMegahist · 10 tabletPacific Drugs & Chemicals · MRP ₹59.95
Polyethelene Glycol Oral Liquid 13.125 gm
1 pack, ₹1.64 per ml.
- ₹1.64/mlPeglec LX · 200 ml oral liquidTablets India · MRP ₹328.12
Polyethelene Glycol Sachet 116.8 gm
1 pack, ₹4.60 per g.
- ₹4.60/gPeglec Plus · 136.8 gm sachetTablets India · MRP ₹630.00
Polyethelene Glycol Syrup
1 pack, ₹1.80 per ml.
- ₹1.80/mlPegzor · 200 ml syrupZorvia Healthcare · MRP ₹360.00
Polyethelene Glycol Oral Liquid
1 pack, ₹0.99 per ml.
- ₹0.99/mlRelux · 500 ml oral liquidEskag Pharma · MRP ₹495.00
Polyethelene Glycol Oral Powder 14.6 gm
1 pack, ₹3.28 per g.
- ₹3.28/gSafelax · 17.1 gm oral powderTablets India · MRP ₹55.78
Companies marketing it
- Fourrts India Laboratories6 packs
- Cipla4 packs
- Tablets India4 packs
- Eskag Pharma4 packs
- JB Chemicals3 packs
- Dr. Reddy's2 packs
- Cadila Pharmaceuticals2 packs
- Sun Pharma2 packs
- Biological E1 pack
- HBC1 pack
- Alembic1 pack
- Hetero1 pack
- Ajanta Pharma1 pack
- Pacific Drugs & Chemicals1 pack
- Neon Laboratories1 pack
- Zorvia Healthcare1 pack
- Apex Laboratories1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.