Medicines / Molecules / Polyethelene Glycol And Combinations
Polyethelene Glycol And CombinationsEvery pack, by price.
42 packs of Polyethelene Glycol And Combinations on NPPA's price list for July 2026: 30 brands from 26 companies, in 14 forms and strengths.
- Packs
- 42
- Brands
- 30
- Companies
- 26
- Forms and strengths
- 14
- Price-controlled packs
- 0 of 42
Packs, lowest price per unit first
Polyethelene Glycol And Combinations Syrup
11 packs, ₹0.69 to ₹2.42 per ml.
- ₹0.69/mlPegford · 200 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹137.50
- ₹1.13/mlDpeg · 200 ml syrupDelvin Formulations · MRP ₹225.00
- ₹1.56/mlDpeg Plus · 200 ml syrupDelvin Formulations · MRP ₹312.15
- ₹1.58/mlPolytero · 200 ml syrupHetero Healthcare · MRP ₹315.00
- ₹1.75/mlPegeze · 200 ml syrupAlniche Life Sciences · MRP ₹350.00
- ₹1.79/mlLaxitas PG · 200 ml syrupTas Med (India) · MRP ₹358.58
- ₹1.90/mlPegclear · 200 ml syrupZuventus Healthcare · MRP ₹380.40
- ₹1.91/mlCremapeg · 200 ml syrupAbbott India · MRP ₹382.94
- ₹2.11/mlPegicol · 200 ml syrupModi Mundi Pharma · MRP ₹422.00
- ₹2.41/mlLooz Peg · 200 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹481.88
- ₹2.42/mlPregalup · 200 ml syrupLupin · MRP ₹484.80
Polyethelene Glycol And Combinations Sachet
8 packs, ₹2.16 to ₹392.81 per g.
- ₹2.16/gEzlax · 10.4 gm sachetNouveau Medicament · MRP ₹21.60
- ₹2.67/gLaxopeg CW · 138.4 gm sachetFourrts India Laboratories · MRP ₹369.00
- ₹3.82/gMovicol · 6.85 gm sachetWin-Medicare · MRP ₹26.71
- ₹3.95/gPegalup · 13.81 gm sachetLupin · MRP ₹55.31
- ₹4.59/gMovicol · 13.81 gm sachetWin-Medicare · MRP ₹64.21
- ₹5.57/gPegicol · 13.81 gm sachetModi Mundi Pharma · MRP ₹78.00
- ₹13.29/gPegicol · 6.85 gm sachetModi Mundi Pharma · MRP ₹93.00
- ₹392.81/gPegovag · 1 gm sachetLa Renon Healthcare · MRP ₹392.81
Polyethelene Glycol And Combinations Oral Solution
4 packs, ₹1.44 to ₹2.85 per ml.
- ₹1.44/mlApeg · 200 ml oral solutionApex Laboratories · MRP ₹288.47
- ₹1.80/mlGutwash · 200 ml oral solutionMSN Laboratories · MRP ₹360.66
- ₹2.55/mlMuout · 200 ml oral solutionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹510.98
- ₹2.85/gPegovag · 137.9 gm oral solutionLa Renon Healthcare · MRP ₹392.81
Polyethelene Glycol And Combinations Oral Powder
4 packs, ₹2.04 to ₹4.34 per g.
- ₹2.04/gMuout Plus · 238 gm oral powderDr. Reddys Laboratories · MRP ₹486.48
- ₹2.90/gPegclear · 119 gm oral powderZuventus Healthcare · MRP ₹345.35
- ₹3.23/gMuout Plus · 119 gm oral powderDr. Reddys Laboratories · MRP ₹384.64
- ₹4.34/gPegred C · 138.4 gm oral powderDr. Reddys Laboratories · MRP ₹599.53
Polyethelene Glycol And Combinations Oral Liquid
3 packs, ₹2.06 to ₹2.63 per ml.
- ₹2.06/mlMovicol · 25 ml oral liquidWin-Medicare · MRP ₹51.56
- ₹2.08/mlRelux l · 210 ml oral liquidEskag Pharma · MRP ₹436.00
- ₹2.63/mlRelux l · 100 ml oral liquidEskag Pharma · MRP ₹263.00
Polyethelene Glycol And Combinations Granules
2 packs, ₹3.16 to ₹328.00 per g.
- ₹3.16/g4K Peg · 105 gm granulesEris Lifesciences · MRP ₹331.54
- ₹328.00/unitPegfiber · 1 granulesSun Pharma Laboratories · MRP ₹328.00
Polyethelene Glycol And Combinations Oral Solution 10 gm
2 packs, ₹1.31 to ₹1.62 per ml.
- ₹1.31/mlEmty Peg · 100 ml oral solutionAlkem Laboratories · MRP ₹131.25
- ₹1.62/mlEmty Peg · 200 ml oral solutionAlkem Laboratories · MRP ₹323.40
Polyethelene Glycol And Combinations Syrup 13.12 gm
2 packs, ₹2.42 to ₹2.58 per ml.
Polyethelene Glycol And Combinations Tablet 300 mg
1 pack, ₹4.20 per tablet.
- ₹4.20/tabletFenolex · 10 tabletFranklin Laboratories (India) · MRP ₹42.00
Polyethelene Glycol And Combinations Lotion 3 %
1 pack, ₹3.40 per ml.
- ₹3.40/mlIchthylyn · 50 ml lotionPraise Pharma · MRP ₹170.00
Polyethelene Glycol And Combinations Injection
1 pack, ₹4,064 per ml.
- ₹4,064/mlLagipeg · 5 ml injectionCadila Pharmaceuticals · MRP ₹20,321
Polyethelene Glycol And Combinations Liquid 13.125 gm
1 pack, ₹1.90 per ml.
- ₹1.90/mlMovicol · 200 ml liquidWin-Medicare · MRP ₹380.00
Polyethelene Glycol And Combinations Capsule
1 pack, ₹4.90 per capsule.
- ₹4.90/capsulePregacipm Plus · 10 capsuleCipla · MRP ₹49.00
Polyethelene Glycol And Combinations Suspension
1 pack, ₹0.73 per ml.
- ₹0.73/mlRelaks · 175 ml suspensionDrakt Phrma · MRP ₹127.00
Companies marketing it
- Win-Medicare4 packs
- Dr. Reddy's4 packs
- Lupin4 packs
- Modi Mundi Pharma3 packs
- Delvin Formulations2 packs
- Alkem2 packs
- Emcure2 packs
- La Renon Healthcare2 packs
- Eskag Pharma2 packs
- Eris1 pack
- Apex Laboratories1 pack
- Abbott1 pack
- Nouveau Medicament1 pack
- Franklin Laboratories (India)1 pack
- MSN Laboratories1 pack
- Praise Pharma1 pack
- Cadila Pharmaceuticals1 pack
- Tas Med (India)1 pack
- Fourrts India Laboratories1 pack
- Intas1 pack
- Alniche Life Sciences1 pack
- Sun Pharma1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- Hetero1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.