Medicines / Molecules / Piracetam

PiracetamEvery pack, by price.

136 packs of Piracetam on NPPA's price list for July 2026: 51 brands from 49 companies, in 16 forms and strengths.

Packs
136
Brands
51
Companies
49
Forms and strengths
16
Price-controlled packs
0 of 136

Packs, lowest price per unit first

Piracetam Tablet 800 mg

39 packs, ₹0.01 to ₹73.90 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹0.01/tabletPircetam · 10 tabletKnoll Healthcare · MRP ₹0.13
  2. ₹7.41/tabletNoofit · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹74.13
  3. ₹8.05/tabletMentoplast · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹80.50
  4. ₹8.48/tabletPiraniche · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹84.82
  5. ₹8.50/tabletGencephal · 10 tabletGentech Healtcare · MRP ₹85.00
  6. ₹8.50/tabletTam · 10 tabletOctane Biotech · MRP ₹85.00
  7. ₹9.23/tabletMarcetam · 10 tabletMarsha Pharma · MRP ₹92.33
  8. ₹9.28/tabletPiranerve · 10 tabletMatias Healthcare · MRP ₹92.81
  9. ₹9.80/tabletNeurox · 10 tabletApex Laboratories · MRP ₹98.00
  10. ₹9.87/tabletNeuropil · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹98.71
  11. ₹10.09/tabletMoracetam · 10 tabletMova Pharmaceuticals · MRP ₹100.86
  12. ₹12.00/tabletMaxitam · 10 tabletInvision Medi Sciences · MRP ₹120.00
The other 27 by price per tablet
  1. ₹13.13/tabletNurest · 10 tabletAarpik Remedies · MRP ₹131.25
  2. ₹13.59/tabletDalus · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹135.88
  3. ₹13.85/tabletNeurofit · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹138.50
  4. ₹14.43/tabletCereflo · 10 tabletSigmund Promedica · MRP ₹144.30
  5. ₹14.91/tabletCeretor · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹149.06
  6. ₹14.95/tabletPiratone · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹149.48
  7. ₹15.47/tabletFlocetam · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹154.69
  8. ₹15.84/tabletPirasure · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹158.44
  9. ₹17.00/tabletNeurocet · 10 tabletZeus Pharma · MRP ₹170.00
  10. ₹17.72/tabletSumocetam · 10 tabletTalent India · MRP ₹177.19
  11. ₹18.01/tabletCognitam · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹180.05
  12. ₹18.15/tabletNicetam · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹181.50
  13. ₹18.70/tabletTritam · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹187.00
  14. ₹20.06/tabletPirapil · 10 tabletGladstone Pharma India · MRP ₹200.63
  15. ₹20.09/tabletCerebrax · 10 tabletA N Pharmacia · MRP ₹200.89
  16. ₹20.51/tabletCeact · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹205.09
  17. ₹20.75/tabletCerecetam · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹207.50
  18. ₹20.84/tabletPira · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹208.39
  19. ₹21.65/tabletPirament · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹216.47
  20. ₹22.41/tabletPirahenz · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹224.06
  21. ₹22.97/tabletNeurofit · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹229.69
  22. ₹23.09/tabletNeurocetam · 30 tabletMicro Labs · MRP ₹692.80
  23. ₹23.46/tabletPiranage · 10 tabletSanix Formulations · MRP ₹234.56
  24. ₹29.30/tabletNormabrain · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹293.01
  25. ₹36.14/tabletNootropil · 30 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹1,084
  26. ₹45.00/tabletCeremax Plus · 10 tabletSolis Pharmaceuticals · MRP ₹450.00
  27. ₹73.90/tabletNeurocetam · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹739.00

Piracetam Syrup 500 mg

27 packs, ₹0.98 to ₹4.63 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.98/mlOxcetam · 100 ml syrupOxford Pharmaceuticals · MRP ₹97.50
  2. ₹0.98/mlPira · 100 ml syrupEast West Pharma · MRP ₹98.00
  3. ₹1.09/mlMentoplast · 100 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹109.00
  4. ₹1.41/mlCerebrax · 250 ml syrupA N Pharmacia · MRP ₹353.44
  5. ₹1.47/mlCitalexia · 200 ml syrupKloster Pharmaceuticals · MRP ₹293.91
  6. ₹1.80/mlCeretor · 200 ml syrupKivi Labs · MRP ₹360.94
  7. ₹1.88/mlCeretor · 100 ml syrupKivi Labs · MRP ₹187.50
  8. ₹1.88/mlGencephal · 100 ml syrupGentech Healtcare · MRP ₹188.00
  9. ₹2.00/mlNeetam · 100 ml syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹199.65
  10. ₹2.06/mlNicetam · 100 ml syrupReliance Formulation · MRP ₹206.25
  11. ₹2.14/mlNupic · 100 ml syrupLa Pharmaceuticals · MRP ₹213.75
  12. ₹2.20/mlCereflo · 100 ml syrupSigmund Promedica · MRP ₹220.00
The other 15 by price per ml
  1. ₹2.21/mlDalus · 200 ml syrupDycine Pharmaceuticals · MRP ₹441.72
  2. ₹2.30/mlBrainox · 100 ml syrupAlde Medi Impex · MRP ₹229.50
  3. ₹2.32/mlTritam · 100 ml syrupTripada Healthcare · MRP ₹232.03
  4. ₹2.56/mlNurest · 100 ml syrupAarpik Remedies · MRP ₹256.00
  5. ₹2.61/mlNeurofit · 200 ml syrupShine Pharmaceuticals · MRP ₹522.38
  6. ₹2.82/mlPiratone · 100 ml syrupSolvate Laboratories · MRP ₹282.36
  7. ₹2.86/mlPirament · 100 ml syrupIpca Laboratories · MRP ₹285.50
  8. ₹2.96/mlCognitam · 100 ml syrupLinux Laboratories · MRP ₹296.00
  9. ₹2.97/mlSumocetam · 100 ml syrupTalent India · MRP ₹297.00
  10. ₹3.28/mlNeurofit · 100 ml syrupShine Pharmaceuticals · MRP ₹328.10
  11. ₹3.57/mlCerecetam · 100 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹356.50
  12. ₹3.84/mlNeurocetam · 100 ml syrupMicro Labs · MRP ₹384.30
  13. ₹3.84/mlPirapil · 100 ml syrupGladstone Pharma India · MRP ₹384.38
  14. ₹4.53/mlNormabrain · 100 ml syrupTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹453.30
  15. ₹4.63/mlNootropil · 100 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹463.28

Piracetam Tablet 400 mg

18 packs, ₹4.20 to ₹11.24 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹4.20/tabletNoofit · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹42.00
  2. ₹4.66/tabletMarcetam · 10 tabletMarsha Pharma · MRP ₹46.62
  3. ₹5.23/tabletNeuropil · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹52.25
  4. ₹5.34/tabletRenervol P · 10 tabletK C Laboratories · MRP ₹53.37
  5. ₹7.03/tabletNupic · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹70.31
  6. ₹7.20/tabletBrainox · 10 tabletAlde Medi Impex · MRP ₹72.00
  7. ₹7.39/tabletCereflo · 10 tabletSigmund Promedica · MRP ₹73.90
  8. ₹7.39/tabletCeretor · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹73.88
  9. ₹7.64/tabletPiratone · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹76.41
  10. ₹8.60/tabletOxcetam · 10 tabletOxford Pharmaceuticals · MRP ₹86.00
  11. ₹8.81/tabletCerecetam · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹88.13
  12. ₹9.00/tabletFlocetam · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹90.00
The other 6 by price per tablet
  1. ₹9.04/tabletCognitam · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹90.35
  2. ₹9.50/tabletPirapil · 10 tabletGladstone Pharma India · MRP ₹95.00
  3. ₹9.64/tabletCeact · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹96.41
  4. ₹9.76/tabletPira · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹97.56
  5. ₹9.78/tabletPirament · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹97.83
  6. ₹11.24/tabletNicetam · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹112.41

Piracetam Injection 200 mg

11 packs, ₹2.83 to ₹15.34 per ml.

  1. ₹2.83/mlNacetam · 15 ml injectionNeon Laboratories · MRP ₹42.50
  2. ₹4.53/mlCerecetam · 30 ml injectionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹135.94
  3. ₹6.65/mlPirapil · 60 ml injectionGladstone Pharma India · MRP ₹399.00
  4. ₹7.13/mlCerecetam · 15 ml injectionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹106.90
  5. ₹7.54/mlNeurofit · 15 ml injectionShine Pharmaceuticals · MRP ₹113.11
  6. ₹9.19/mlPirahenz · 15 ml injectionLa Renon Healthcare · MRP ₹137.81
  7. ₹10.59/mlNicetam · 15 ml injectionReliance Formulation · MRP ₹158.81
  8. ₹11.00/mlNootropil · 60 ml injectionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹660.23
  9. ₹13.67/mlNormabrain · 15 ml injectionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹205.00
  10. ₹14.06/mlNeurocetam · 15 ml injectionMicro Labs · MRP ₹210.90
  11. ₹15.34/mlNootropil · 15 ml injectionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹230.15

Piracetam Tablet 1200 mg

9 packs, ₹7.05 to ₹38.16 per tablet.

  1. ₹7.05/tabletNurest · 10 tabletAarpik Remedies · MRP ₹70.45
  2. ₹19.50/tabletCeretor · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹195.00
  3. ₹19.50/tabletGencephal · 10 tabletGentech Healtcare · MRP ₹195.00
  4. ₹20.06/tabletPirapil · 10 tabletGladstone Pharma India · MRP ₹200.63
  5. ₹21.19/tabletFlocetam · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹211.88
  6. ₹28.88/tabletCerecetam · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹288.75
  7. ₹29.81/tabletNeurocetam · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹298.10
  8. ₹30.00/tabletNeurofit-12 · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹300.00
  9. ₹38.16/tabletNootropil · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹381.56

Piracetam Injection 500 mg

8 packs, ₹6.19 to ₹10.67 per ml.

  1. ₹6.19/mlCereflo · 15 ml injectionSigmund Promedica · MRP ₹92.81
  2. ₹8.18/mlCeretor · 15 ml injectionKivi Labs · MRP ₹122.72
  3. ₹8.66/mlNacetam · 60 ml injectionNeon Laboratories · MRP ₹519.80
  4. ₹8.75/mlFlocetam · 15 ml injectionIcon Lifesciences · MRP ₹131.25
  5. ₹9.32/mlCognitam · 60 ml injectionLinux Laboratories · MRP ₹559.10
  6. ₹9.33/mlCognitam · 15 ml injectionLinux Laboratories · MRP ₹139.95
  7. ₹10.62/mlNacetam · 15 ml injectionNeon Laboratories · MRP ₹159.35
  8. ₹10.67/mlZuphil · 15 ml injectionAnax Life Sciences · MRP ₹160.00

Piracetam Capsule 400 mg

6 packs, ₹7.05 to ₹13.44 per capsule.

  1. ₹7.05/capsuleNurest · 10 capsuleAarpik Remedies · MRP ₹70.45
  2. ₹9.84/capsuleSumocetam · 10 capsuleTalent India · MRP ₹98.44
  3. ₹10.81/capsuleNeurofit · 10 capsuleShine Pharmaceuticals · MRP ₹108.05
  4. ₹11.34/capsuleTritam · 10 capsuleTripada Healthcare · MRP ₹113.44
  5. ₹11.50/capsuleNeurocetam · 10 capsuleMicro Labs · MRP ₹115.00
  6. ₹13.44/capsuleNormabrain · 10 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹134.40

Piracetam Syrup

4 packs, ₹1.61 to ₹3.20 per ml.

  1. ₹1.61/mlMycetam · 100 ml syrupMarc Laboratories · MRP ₹160.71
  2. ₹1.73/mlCerafit · 200 ml syrupUnistar Biotech · MRP ₹345.00
  3. ₹2.06/mlPiranerver · 100 ml syrupMatias Healthcare · MRP ₹206.00
  4. ₹3.20/mlPiranage · 100 ml syrupSanix Formulations · MRP ₹319.89

Piracetam Syrup 400 mg

4 packs, ₹1.20 to ₹4.37 per ml.

  1. ₹1.20/mlNoofit · 100 ml syrupConsern Pharma · MRP ₹120.00
  2. ₹1.70/mlNeuropil · 100 ml syrupPsycormedies · MRP ₹169.64
  3. ₹3.74/mlNeurocet · 100 ml syrupZeus Pharma · MRP ₹374.00
  4. ₹4.37/mlRenervol P · 100 ml syrupK C Laboratories · MRP ₹437.02

Piracetam Infusion 200 mg

3 packs, ₹5.27 to ₹8.59 per ml.

  1. ₹5.27/mlCereflo · 60 ml infusionSigmund Promedica · MRP ₹316.00
  2. ₹6.55/mlCerecetam · 60 ml infusionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹393.28
  3. ₹8.59/mlNeurocetam · 60 ml infusionMicro Labs · MRP ₹515.60

Piracetam Tablet 500 mg

2 packs, ₹10.00 to ₹58.50 per tablet.

  1. ₹10.00/tabletCitalexia · 10 tabletKloster Pharmaceuticals · MRP ₹100.00
  2. ₹58.50/tabletCeretor · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹585.00

Piracetam Tablet

1 pack, ₹20.70 per tablet.

  1. ₹20.70/tabletCeremax · 10 tabletStadchem of India · MRP ₹207.00

Piracetam Syrup 800 mg

1 pack, ₹2.99 per ml.

  1. ₹2.99/mlFlocetam · 100 ml syrupIcon Lifesciences · MRP ₹299.06

Piracetam Injection 400 mg

1 pack, ₹11.60 per ml.

  1. ₹11.60/mlNeurocet · 15 ml injectionZeus Pharma · MRP ₹174.00

Piracetam Infusion

1 pack, ₹1.24 per ml.

  1. ₹1.24/mlNeurofresh · 100 ml infusionZovaitalia Bio Tech · MRP ₹123.50

Piracetam Capsule 1200 mg

1 pack, ₹20.63 per capsule.

  1. ₹20.63/capsuleSumocetam · 10 capsuleTalent India · MRP ₹206.25

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.