Medicines / Molecules / Paracetamol + Racemethionine

Paracetamol + RacemethionineEvery pack, by price.

5 packs of Paracetamol + Racemethionine on NPPA's price list for July 2026: 3 brands from 3 companies, in 5 forms and strengths.

Packs
5
Brands
3
Companies
3
Forms and strengths
5
Price-controlled packs
0 of 5

Packs, lowest price per unit first

Paracetamol + Racemethionine Suspension 125/10 mg

1 pack, ₹0.48 per ml.

  1. ₹0.48/mlDexia · 50 ml suspensionRND Laboratories · MRP ₹23.86

Paracetamol + Racemethionine Suspension 250/25 mg

1 pack, ₹0.71 per ml.

  1. ₹0.71/mlDexia · 60 ml suspensionRND Laboratories · MRP ₹42.79

Paracetamol + Racemethionine Tablet 650/65 mg

1 pack, ₹2.11 per tablet.

  1. ₹2.11/tabletDexia · 10 tabletRND Laboratories · MRP ₹21.10

Paracetamol + Racemethionine Suspension 325/10 mg

1 pack, ₹1.16 per ml.

  1. ₹1.16/mlDiapar · 60 ml suspensionNavil Laboratories · MRP ₹69.38

Paracetamol + Racemethionine Tablet 325/50 mg

1 pack, ₹1.70 per tablet.

  1. ₹1.70/tabletPamela · 10 tabletGeno Pharmaceuticals · MRP ₹17.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.