Medicines / Molecules / Paracetamol + Pseudoephedrine + Chlorpheniramine

Paracetamol + Pseudoephedrine + ChlorpheniramineEvery pack, by price.

10 packs of Paracetamol + Pseudoephedrine + Chlorpheniramine on NPPA's price list for July 2026: 8 brands from 8 companies, in 8 forms and strengths.

Packs
10
Brands
8
Companies
8
Forms and strengths
8
Price-controlled packs
0 of 10

Packs, lowest price per unit first

Paracetamol + Pseudoephedrine + Chlorpheniramine Tablet

2 packs, ₹1.50 to ₹5.10 per tablet.

  1. ₹1.50/tabletKofcold(snk) · 10 tabletSynokem Pharmaceuticals · MRP ₹15.00
  2. ₹5.10/tabletSynacold · 10 tabletKim Lab · MRP ₹51.00

Paracetamol + Pseudoephedrine + Chlorpheniramine Syrup

2 packs, ₹1.03 to ₹1.50 per ml.

  1. ₹1.03/mlSreyas P · 60 ml syrupS K N Organics · MRP ₹61.76
  2. ₹1.50/mlSynacold · 50 ml syrupKim Lab · MRP ₹74.80

Paracetamol + Pseudoephedrine + Chlorpheniramine Tablet 650/60/2.5 mg

1 pack, ₹8.91 per tablet.

  1. ₹8.91/tabletAlerfri SF · 10 tabletNavil Laboratories · MRP ₹89.06

Paracetamol + Pseudoephedrine + Chlorpheniramine Tablet 500/60/2 mg

1 pack, ₹4.68 per tablet.

  1. ₹4.68/tabletAnti CC · 10 tabletEmbiotic Lab · MRP ₹46.80

Paracetamol + Pseudoephedrine + Chlorpheniramine Tablet 500/60/4 mg

1 pack, ₹18.50 per tablet.

  1. ₹18.50/tabletCold Cam · 10 tabletUnicure Remedies · MRP ₹185.00

Paracetamol + Pseudoephedrine + Chlorpheniramine Suspension 125/15/1 mg

1 pack, ₹0.63 per ml.

  1. ₹0.63/mlHatric-3 · 60 ml suspensionAristo Pharmaceuticals · MRP ₹37.75

Paracetamol + Pseudoephedrine + Chlorpheniramine Syrup 125/15/1 mg

1 pack, ₹0.60 per ml.

  1. ₹0.60/mlRhinoryl · 60 ml syrupTorque Pharmaceuticals · MRP ₹36.00

Paracetamol + Pseudoephedrine + Chlorpheniramine Drops

1 pack, ₹4.77 per ml.

  1. ₹4.77/mlSynacold · 15 ml dropsKim Lab · MRP ₹71.60

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.