Medicines / Molecules / Paracetamol + Phenylpropanolamine + Chlorpheniramine
Paracetamol + Phenylpropanolamine + ChlorpheniramineEvery pack, by price.
15 packs of Paracetamol + Phenylpropanolamine + Chlorpheniramine on NPPA's price list for July 2026: 10 brands from 10 companies, in 13 forms and strengths.
- Packs
- 15
- Brands
- 10
- Companies
- 10
- Forms and strengths
- 13
- Price-controlled packs
- 0 of 15
Packs, lowest price per unit first
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Chlorpheniramine Tablet
2 packs, ₹1.48 to ₹5.07 per tablet.
- ₹1.48/tabletDecold · 10 tabletM D C Pharmaceuticals · MRP ₹14.75
- ₹5.07/tabletColdact Plus · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹50.72
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Chlorpheniramine Tablet 125/12.5/1 mg
2 packs, ₹0.75 to ₹1.80 per tablet.
- ₹0.75/tabletWincold · 10 tabletWings Pharmaceuticals · MRP ₹7.50
- ₹1.80/tabletWincold · 20 tabletWings Pharmaceuticals · MRP ₹36.00
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Chlorpheniramine Syrup
1 pack, ₹0.28 per ml.
- ₹0.28/mlBycold · 60 ml syrupParenteral Drugs (India) · MRP ₹17.00
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Chlorpheniramine Syrup 1.25/2.5/1 mg
1 pack, ₹1.00 per ml.
- ₹1.00/mlCorrectal Plus · 60 ml syrupUnion Drug · MRP ₹60.00
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Chlorpheniramine Syrup 250/10/2 mg
1 pack, ₹1.09 per ml.
- ₹1.09/mlDecoril Plus · 60 ml syrupStadchem of India · MRP ₹65.50
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Chlorpheniramine Tablet 500/12.5/2 mg
1 pack, ₹0.63 per tablet.
- ₹0.63/tabletM Cold Plus · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹6.25
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Chlorpheniramine Oral Liquid 125/2.5/1 mg
1 pack, ₹1.82 per ml.
- ₹1.82/mlNcold Plus · 60 ml oral liquidZydus Healthcare · MRP ₹109.12
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Chlorpheniramine Syrup 125/2.5/1 mg
1 pack, ₹1.25 per ml.
- ₹1.25/mlNotril Plus · 60 ml syrupWinsome Lab · MRP ₹75.00
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Chlorpheniramine Suspension 125/12.5/1 mg
1 pack, ₹1.16 per ml.
- ₹1.16/mlSneezy · 60 ml suspensionCadila Pharmaceuticals · MRP ₹69.75
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Chlorpheniramine Tablet 500/25/2 mg
1 pack, ₹4.49 per tablet.
- ₹4.49/tabletSneezy · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹44.86
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Chlorpheniramine Syrup 125/5/1 mg
1 pack, ₹0.21 per ml.
- ₹0.21/mlSneezy · 60 ml syrupCadila Pharmaceuticals · MRP ₹12.38
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Chlorpheniramine Tablet 325/5/2 mg
1 pack, ₹1.13 per tablet.
- ₹1.13/tabletSneezy · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹11.25
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Chlorpheniramine Syrup 125/12.5/1 mg
1 pack, ₹0.23 per ml.
- ₹0.23/mlWincold · 60 ml syrupWings Pharmaceuticals · MRP ₹13.71
Companies marketing it
- Cadila Pharmaceuticals4 packs
- Wings Pharmaceuticals3 packs
- Parenteral Drugs (India)1 pack
- Sun Pharma1 pack
- Union Drug1 pack
- M D C Pharmaceuticals1 pack
- Stadchem of India1 pack
- Abbott1 pack
- Zydus1 pack
- Winsome Lab1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.