Medicines / Molecules / Paracetamol + Phenylpropanolamine + Cetirizine
Paracetamol + Phenylpropanolamine + CetirizineEvery pack, by price.
14 packs of Paracetamol + Phenylpropanolamine + Cetirizine on NPPA's price list for July 2026: 9 brands from 9 companies, in 10 forms and strengths.
- Packs
- 14
- Brands
- 9
- Companies
- 9
- Forms and strengths
- 10
- Price-controlled packs
- 0 of 14
Packs, lowest price per unit first
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Cetirizine Tablet 500/25/5 mg
3 packs, ₹2.63 to ₹6.58 per tablet.
- ₹2.63/tabletFricold · 10 tabletLeben Laboratories · MRP ₹26.33
- ₹4.40/tabletCetfast Cold · 10 tabletElder Projects · MRP ₹44.00
- ₹6.58/tabletOkacet Cold · 10 tabletCipla · MRP ₹65.79
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Cetirizine Tablet
3 packs, ₹2.40 to ₹3.16 per tablet.
- ₹2.40/tabletTerizine Plus · 10 tabletTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹24.03
- ₹2.95/tabletMucobrex · 10 tabletInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹29.50
- ₹3.16/tabletChest Kold · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹31.60
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Cetirizine Suspension 500/25/5 mg
1 pack, ₹0.94 per ml.
- ₹0.94/mlFricold · 60 ml suspensionLeben Laboratories · MRP ₹56.25
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Cetirizine Syrup
1 pack, ₹0.49 per ml.
- ₹0.49/mlg Cet Plus · 60 ml syrupGraf Laboratories · MRP ₹29.50
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Cetirizine Suspension 150/2.5/2 mg
1 pack, ₹0.62 per ml.
- ₹0.62/mlMucobrex · 60 ml suspensionInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹37.00
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Cetirizine Drops 150/2.5/5 mg
1 pack, ₹2.13 per ml.
- ₹2.13/mlMucobrex · 15 ml dropsInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹31.95
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Cetirizine Tablet 500/10/5 mg
1 pack, ₹8.47 per tablet.
- ₹8.47/tabletOkacet Cold · 10 tabletCipla · MRP ₹84.70
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Cetirizine Suspension 125/2.5/1 mg
1 pack, ₹0.70 per ml.
- ₹0.70/mlTancet Cold · 60 ml suspensionZydus Healthcare · MRP ₹42.20
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Cetirizine Tablet 325/5/5 mg
1 pack, ₹3.92 per tablet.
- ₹3.92/tabletTancet Cold · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹39.16
Paracetamol + Phenylpropanolamine + Cetirizine Syrup 500/5/5 mg
1 pack, ₹1.35 per ml.
- ₹1.35/mlVilcold · 60 ml syrupVilco Laboratories · MRP ₹80.90
Companies marketing it
- Innovative Pharmaceuticals3 packs
- Leben Laboratories2 packs
- Cipla2 packs
- Zydus2 packs
- Elder Projects1 pack
- Micro Labs1 pack
- Graf Laboratories1 pack
- Troikaa Pharmaceuticals1 pack
- Vilco Laboratories1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.