Medicines / Molecules / Paracetamol + Caffeine + Phenylephrine

Paracetamol + Caffeine + PhenylephrineEvery pack, by price.

10 packs of Paracetamol + Caffeine + Phenylephrine on NPPA's price list for July 2026: 8 brands from 7 companies, in 7 forms and strengths.

Packs
10
Brands
8
Companies
7
Forms and strengths
7
Price-controlled packs
0 of 10

Packs, lowest price per unit first

Paracetamol + Caffeine + Phenylephrine Tablet 500/32/10 mg

4 packs, ₹3.26 to ₹4.35 per tablet.

  1. ₹3.26/tabletD Cold Total · 12 tabletReckitt Benckiser · MRP ₹39.08
  2. ₹3.90/tabletD Cold Total · 6 tabletReckitt Benckiser · MRP ₹23.37
  3. ₹4.02/tabletCrocin Cold N Flu Max · 15 tabletGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹60.31
  4. ₹4.35/tabletLemolate(ysp) · 10 tabletJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹43.50

Paracetamol + Caffeine + Phenylephrine Tablet

1 pack, ₹2.29 per tablet.

  1. ₹2.29/tabletD Cold · 6 tabletReckitt Benckiser · MRP ₹13.75

Paracetamol + Caffeine + Phenylephrine Syrup 500/2/10 mg

1 pack, ₹0.45 per ml.

  1. ₹0.45/mlInstaryl Cold · 60 ml syrupAglowmed Pharmaceuticals · MRP ₹26.92

Paracetamol + Caffeine + Phenylephrine Syrup

1 pack, ₹1.00 per ml.

  1. ₹1.00/mlKaisryl · 60 ml syrupKaiser Pharmaceuticals · MRP ₹60.00

Paracetamol + Caffeine + Phenylephrine Tablet 325/32/10 mg

1 pack, ₹4.35 per tablet.

  1. ₹4.35/tabletLemolate(mpn) · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹43.50

Paracetamol + Caffeine + Phenylephrine Syrup 325/32/10 mg

1 pack, ₹1.22 per ml.

  1. ₹1.22/mlLemolate(ysp) · 60 ml syrupJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹73.00

Paracetamol + Caffeine + Phenylephrine Tablet 500/30/10 mg

1 pack, ₹4.20 per tablet.

  1. ₹4.20/tabletNew Dolo Cold · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹42.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.