Medicines / Molecules / Oxybutynin

OxybutyninEvery pack, by price.

10 packs of Oxybutynin on NPPA's price list for July 2026: 5 brands from 4 companies, in 5 forms and strengths.

Packs
10
Brands
5
Companies
4
Forms and strengths
5
Price-controlled packs
0 of 10

Packs, lowest price per unit first

Oxybutynin Tablet 5 mg

4 packs, ₹8.58 to ₹24.84 per tablet.

  1. ₹8.58/tabletOxybutin · 10 tabletTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹85.79
  2. ₹22.03/tabletTropan · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹220.31
  3. ₹23.81/tabletCystran · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹238.13
  4. ₹24.84/tabletOxyspas · 10 tabletCipla · MRP ₹248.44

Oxybutynin Tablet 2.5 mg

3 packs, ₹12.09 to ₹13.43 per tablet.

  1. ₹12.09/tabletTropan · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹120.94
  2. ₹12.56/tabletCystran · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹125.63
  3. ₹13.43/tabletOxyspas · 10 tabletCipla · MRP ₹134.25

Oxybutynin Syrup 2.5 mg

1 pack, ₹1.21 per ml.

  1. ₹1.21/mlTropan · 100 ml syrupSun Pharma Laboratories · MRP ₹120.94

Oxybutynin Tablet XL 2.5 mg

1 pack, ₹34.00 per tablet.

  1. ₹34.00/tabletTropan XL · 10 tablet xlSun Pharma Laboratories · MRP ₹340.00

Oxybutynin Tablet XL 5 mg

1 pack, ₹22.50 per tablet.

  1. ₹22.50/tabletTropan XL · 10 tablet xlSun Pharma Laboratories · MRP ₹225.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.