Medicines / Molecules / Oxetacaine + Aluminium + Magnesium + Simethicone
Oxetacaine + Aluminium + Magnesium + SimethiconeEvery pack, by price.
18 packs of Oxetacaine + Aluminium + Magnesium + Simethicone on NPPA's price list for July 2026: 15 brands from 15 companies, in 11 forms and strengths.
- Packs
- 18
- Brands
- 15
- Companies
- 15
- Forms and strengths
- 11
- Price-controlled packs
- 0 of 18
Packs, lowest price per unit first
Oxetacaine + Aluminium + Magnesium + Simethicone Suspension 10/300/150/125 mg
5 packs, ₹0.45 to ₹1.02 per ml.
- ₹0.45/mlCyra Mps · 200 ml suspensionSystopic Laboratories · MRP ₹89.00
- ₹0.57/mlLoapep O · 170 ml suspensionInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹96.09
- ₹0.65/mlNeutral · 170 ml suspensionSkymax Laboratories · MRP ₹110.00
- ₹0.82/mlAncool · 170 ml suspensionZuventus Healthcare · MRP ₹139.00
- ₹1.02/mlAncool · 200 ml suspensionZuventus Healthcare · MRP ₹204.25
Oxetacaine + Aluminium + Magnesium + Simethicone Suspension 10/250/250/50 mg
2 packs, ₹0.59 to ₹0.66 per ml.
Oxetacaine + Aluminium + Magnesium + Simethicone Suspension 10/600/300/25 mg
2 packs, ₹0.78 to ₹1.03 per ml.
- ₹0.78/mlB4 Bite · 170 ml suspensionAnax Life Sciences · MRP ₹132.00
- ₹1.03/mlPH4 O · 200 ml suspensionBiological E · MRP ₹205.84
Oxetacaine + Aluminium + Magnesium + Simethicone Syrup 10/250/250/50 mg
2 packs, ₹0.77 per ml.
- ₹0.77/mlDisocain · 175 ml syrupConcept Pharmaceuticals · MRP ₹135.00
- ₹0.77/mlSomi Mps · 200 ml syrupDesun Pharma · MRP ₹154.69
Oxetacaine + Aluminium + Magnesium + Simethicone Syrup 10/600/300/25 mg
1 pack, ₹1.11 per ml.
- ₹1.11/mlDigecaine · 200 ml syrupAbbott India · MRP ₹221.62
Oxetacaine + Aluminium + Magnesium + Simethicone Oral Gel 10/600/300/25 mg
1 pack, ₹1.30 per ml.
- ₹1.30/mlHappicid · 120 ml oral gelZydus Healthcare · MRP ₹155.77
Oxetacaine + Aluminium + Magnesium + Simethicone Syrup 100/250/250/50 mg
1 pack, ₹0.57 per ml.
- ₹0.57/mlMtacid · 170 ml syrupMeditia Labs · MRP ₹97.00
Oxetacaine + Aluminium + Magnesium + Simethicone Tablet 500 mg
1 pack, ₹5.34 per tablet.
- ₹5.34/tabletPepticaine · 30 tabletPfizer · MRP ₹160.20
Oxetacaine + Aluminium + Magnesium + Simethicone Tablet 750 mg
1 pack, ₹7.12 per tablet.
- ₹7.12/tabletPepticaine · 30 tabletPfizer · MRP ₹213.60
Oxetacaine + Aluminium + Magnesium + Simethicone Suspension 10/300/150/25 mg
1 pack, ₹0.64 per ml.
- ₹0.64/mlSolacid-O · 170 ml suspensionDeys Medical · MRP ₹108.75
Oxetacaine + Aluminium + Magnesium + Simethicone Oral Gel 10/300/150/125 mg
1 pack, ₹1.02 per ml.
- ₹1.02/mlTricaine Mps · 200 ml oral gelRPG Life Sciences · MRP ₹204.17
Companies marketing it
- FDC2 packs
- Emcure2 packs
- Pfizer2 packs
- Anax Life Sciences1 pack
- Systopic Laboratories1 pack
- Abbott1 pack
- Concept Pharmaceuticals1 pack
- Zydus1 pack
- Innovative Pharmaceuticals1 pack
- Meditia Labs1 pack
- Skymax Laboratories1 pack
- Biological E1 pack
- Deys Medical1 pack
- Desun Pharma1 pack
- RPG Life Sciences1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.