Medicines / Molecules / Oxetacaine + Aluminium + Dimethicone + Magnesium
Oxetacaine + Aluminium + Dimethicone + MagnesiumEvery pack, by price.
13 packs of Oxetacaine + Aluminium + Dimethicone + Magnesium on NPPA's price list for July 2026: 8 brands from 8 companies, in 9 forms and strengths.
- Packs
- 13
- Brands
- 8
- Companies
- 8
- Forms and strengths
- 9
- Price-controlled packs
- 0 of 13
Packs, lowest price per unit first
Oxetacaine + Aluminium + Dimethicone + Magnesium Suspension 10/300/40/250 mg
4 packs, ₹0.73 to ₹1.16 per ml.
- ₹0.73/mlDiovol LA · 200 ml suspensionWallace Pharmaceuticals · MRP ₹145.00
- ₹0.98/mlDiovol LA · 200 ml suspensionWallace Pharmaceuticals · MRP ₹196.50
- ₹1.16/mlDiovol LA · 170 ml suspensionWallace Pharmaceuticals · MRP ₹196.50
- ₹1.16/mlDiovol LA · 170 ml suspensionWallace Pharmaceuticals · MRP ₹196.50
Oxetacaine + Aluminium + Dimethicone + Magnesium Oral Liquid 10/250/50/250 mg
2 packs, ₹1.04 to ₹1.17 per ml.
- ₹1.04/mlAcinil O · 200 ml oral liquidAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹207.47
- ₹1.17/mlAcinil O · 120 ml oral liquidAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹140.06
Oxetacaine + Aluminium + Dimethicone + Magnesium Syrup 10/300/40/250 mg
1 pack, ₹1.16 per ml.
- ₹1.16/mlDiovol LA · 170 ml syrupWallace Pharmaceuticals · MRP ₹196.50
Oxetacaine + Aluminium + Dimethicone + Magnesium Syrup 10/300/25/150 mg
1 pack, ₹0.54 per ml.
- ₹0.54/mlDuracid O · 170 ml syrupOrganic Laboratories · MRP ₹91.88
Oxetacaine + Aluminium + Dimethicone + Magnesium Syrup 10/300/50/250 mg
1 pack, ₹1.17 per ml.
- ₹1.17/mlLokcid O · 170 ml syrupTas Med (India) · MRP ₹199.07
Oxetacaine + Aluminium + Dimethicone + Magnesium Suspension 10/300/50/250 mg
1 pack, ₹1.09 per ml.
- ₹1.09/mlNubase · 200 ml suspensionBiomiicron Pharmaceuticals · MRP ₹218.00
Oxetacaine + Aluminium + Dimethicone + Magnesium Oral Suspension 10/250/50/250 mg
1 pack, ₹0.78 per ml.
- ₹0.78/mlOmez O · 200 ml oral suspensionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹155.85
Oxetacaine + Aluminium + Dimethicone + Magnesium Syrup 10/250/50/250 mg
1 pack, ₹1.00 per ml.
- ₹1.00/mlOntogo · 170 ml syrupNarankaa Pharma · MRP ₹170.00
Oxetacaine + Aluminium + Dimethicone + Magnesium Suspension 10/250/50/250 mg
1 pack, ₹0.87 per ml.
- ₹0.87/mlPan Mps O · 200 ml suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹173.40
Companies marketing it
- Wallace Pharmaceuticals5 packs
- Aurobindo2 packs
- Organic Laboratories1 pack
- Tas Med (India)1 pack
- Biomiicron Pharmaceuticals1 pack
- Dr. Reddy's1 pack
- Narankaa Pharma1 pack
- Alkem1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.