Medicines / Molecules / Other L-Arginine Combination
Other L-Arginine CombinationEvery pack, by price.
57 packs of Other L-Arginine Combination on NPPA's price list for July 2026: 51 brands from 44 companies, in 17 forms and strengths.
- Packs
- 57
- Brands
- 51
- Companies
- 44
- Forms and strengths
- 17
- Price-controlled packs
- 0 of 57
Packs, lowest price per unit first
Other L-Arginine Combination Sachet
25 packs, ₹2.15 to ₹135.25 per sachet. The 12 lowest per sachet come first.
- ₹2.15/sachetMbryosafe · 30 sachetShield Healthcare · MRP ₹64.41
- ₹6.84/gAlamin Rld · 10 gm sachetAlbert David · MRP ₹68.43
- ₹7.00/gArzistal · 10 gm sachetLeeford Healthcare · MRP ₹70.00
- ₹7.21/gRG Mac · 6.5 gm sachetMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹50.47
- ₹7.60/gArgiwell · 4.5 gm sachetUniwell Medicare · MRP ₹38.00
- ₹8.80/gArgipath · 5 gm sachetVotary Laboratories · MRP ₹44.00
- ₹9.64/gPregargine · 5 gm sachetSignova Pharma · MRP ₹48.20
- ₹10.50/sachetProcibel F · 10 sachetCibeles Pharmaceuticals · MRP ₹105.00
- ₹10.97/gUrg 9 · 5 gm sachetZelleven Healthcare · MRP ₹54.85
- ₹11.20/gArginix · 5 gm sachetEra Pharmaceuticals · MRP ₹56.00
- ₹11.20/gArgivital · 5 gm sachetMascot Health Series · MRP ₹56.00
- ₹11.80/gAlr · 5 gm sachetAlde Medi Impex · MRP ₹59.00
The other 13 by price per sachet
- ₹12.19/gArgin Plus · 7.5 gm sachetFourrts India Laboratories · MRP ₹97.50
- ₹12.40/gLycored Preg · 5 gm sachetJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹62.00
- ₹13.80/gRigin Plus · 5 gm sachetPharmed · MRP ₹69.00
- ₹13.80/gRigin Plus · 5 gm sachetPharmed · MRP ₹69.00
- ₹14.13/gMatreheal · 7.5 gm sachetFourrts India Laboratories · MRP ₹113.00
- ₹14.60/gNitroxid · 5 gm sachetRemember India Medicos · MRP ₹73.00
- ₹15.25/gAlamin Tkr · 7 gm sachetAlbert David · MRP ₹106.77
- ₹15.56/gHermin · 5 gm sachetAlembic · MRP ₹77.81
- ₹20.40/gAminofit · 4.5 gm sachetUniversal Nutriscience · MRP ₹102.00
- ₹22.40/gArgimune · 10 gm sachetLa Renon Healthcare · MRP ₹224.04
- ₹45.94/sachetArdiflow Combi Cap · 1 sachetJ S Labortories · MRP ₹45.94
- ₹67.77/gFocii GR · 10 gm sachetEris Lifesciences · MRP ₹677.72
- ₹135.25/sachetCitforce · 1 sachetMova Pharmaceuticals · MRP ₹135.25
Other L-Arginine Combination Tablet
10 packs, ₹6.90 to ₹65.60 per tablet.
- ₹6.90/tabletRigin Plus · 10 tabletPharmed · MRP ₹69.00
- ₹10.93/tabletEfert F · 10 tabletOlcare · MRP ₹109.29
- ₹15.04/tabletStaminsure · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹150.38
- ₹16.20/tabletExtend (St.morrison) · 10 tabletST Morrison · MRP ₹162.00
- ₹23.11/tabletRejulox T · 10 tabletMSN Laboratories · MRP ₹231.08
- ₹25.20/tabletOvicyst · 10 tabletMacmillon Pharmaceuticals · MRP ₹252.00
- ₹48.90/tabletArgigold Max · 10 tabletHBC Healthcare · MRP ₹489.00
- ₹49.38/tabletVifert CQ · 10 tabletColinz Laboratories · MRP ₹493.83
- ₹50.83/tabletNurewire · 30 tabletCelagenex Research (India) · MRP ₹1,525
- ₹65.60/tabletPrelox · 20 tabletRegaliz Medicare · MRP ₹1,312
Other L-Arginine Combination Capsule
4 packs, ₹23.55 to ₹54.90 per capsule.
- ₹23.55/capsuleConsevel · 10 capsuleSun Pharma Laboratories · MRP ₹235.50
- ₹23.55/capsuleConsevel · 10 capsuleSun Pharma Laboratories · MRP ₹235.50
- ₹27.50/capsuleRejiyana · 10 capsuleCelagenex Research (India) · MRP ₹275.00
- ₹54.90/capsuleNurewire · 10 capsuleCelagenex Research (India) · MRP ₹549.00
Other L-Arginine Combination Softgel Capsule
3 packs, ₹9.72 to ₹55.17 per unit.
- ₹9.72/unitFertirise SG · 10 softgel capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹97.20
- ₹52.97/unit4UQ · 10 softgel capsuleDr. Johns Laboratories · MRP ₹529.69
- ₹55.17/unitRekonduct · 10 softgel capsuleAlniche Life Sciences · MRP ₹551.69
Other L-Arginine Combination Oral Powder
2 packs, ₹4.48 to ₹8.31 per g.
- ₹4.48/gAlbumen Rrt · 200 gm oral powderB V Bio Corp · MRP ₹895.00
- ₹8.31/gArginox · 5 gm oral powderElement Pharmaceuticals · MRP ₹41.53
Other L-Arginine Combination Granules
2 packs, ₹10.20 to ₹10.30 per g.
- ₹10.20/gElmonea · 5 gm granulesAkesiss Pharma · MRP ₹51.00
- ₹10.30/gArginol · 5 gm granulesOlcare · MRP ₹51.50
Other L-Arginine Combination Sachet 4 GM/40 MG/10 iu
1 pack, ₹20.56 per g.
- ₹20.56/gArgibuild · 10 gm sachetLa Renon Healthcare · MRP ₹205.55
Other L-Arginine Combination Sachet 3000/75 mg
1 pack, ₹9.38 per g.
- ₹9.38/gArgichamp · 6.5 gm sachetCadila Pharmaceuticals · MRP ₹65.63
Other L-Arginine Combination Oral Liquid 3000/10/1.5 mg
1 pack, ₹5.89 per ml.
- ₹5.89/mlArgihope Plus · 90 ml oral liquidCorona · MRP ₹530.00
Other L-Arginine Combination Tablet 100 mg
1 pack, ₹25.00 per tablet.
- ₹25.00/tabletCubiq · 10 tabletMascot Health Series · MRP ₹250.00
Other L-Arginine Combination Tablet 250 mcg
1 pack, ₹38.70 per tablet.
- ₹38.70/tabletErectin · 10 tabletAr-Ex Laboratories · MRP ₹387.00
Other L-Arginine Combination Sachet 3000 Mg/400 mg
1 pack, ₹14.60 per g.
- ₹14.60/gMbryosafe · 5 gm sachetShield Healthcare · MRP ₹73.00
Other L-Arginine Combination Oral Paste
1 pack, ₹73.00 per unit.
- ₹73.00/unitNyros Myo · 1 oral pasteNutragenix Healthcare · MRP ₹73.00
Other L-Arginine Combination Tablet 500 mg
1 pack, ₹3.96 per tablet.
- ₹3.96/tabletQucee · 15 tabletQuality Pharma · MRP ₹59.33
Other L-Arginine Combination Cream
1 pack, ₹8.39 per g.
- ₹8.39/gRezoxy · 50 gm creamPalsons Derma · MRP ₹419.48
Other L-Arginine Combination Tablet 200/200 mg
1 pack, ₹44.05 per tablet.
- ₹44.05/tabletVibrocar AG · 10 tabletKepler Health Care · MRP ₹440.47
Other L-Arginine Combination Syrup
1 pack, ₹4.00 per ml.
- ₹4.00/mlVibrocar AG · 200 ml syrupKepler Health Care · MRP ₹800.85
Companies marketing it
- Celagenex Research (India)3 packs
- Pharmed3 packs
- Albert David2 packs
- La Renon Healthcare2 packs
- Olcare2 packs
- Fourrts India Laboratories2 packs
- Mascot Health Series2 packs
- Leeford Healthcare2 packs
- Sun Pharma2 packs
- Shield Healthcare2 packs
- Kepler Health Care2 packs
- Dr. Johns Laboratories1 pack
- B V Bio Corp1 pack
- Alde Medi Impex1 pack
- Universal Nutriscience1 pack
- J S Labortories1 pack
- Cadila Pharmaceuticals1 pack
- HBC1 pack
- Corona1 pack
- Era Pharmaceuticals1 pack
- Element Pharmaceuticals1 pack
- Votary Laboratories1 pack
- Uniwell Medicare1 pack
- Mova Pharmaceuticals1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.