Medicines / Molecules / Other Betamethasone Combinations

Other Betamethasone CombinationsEvery pack, by price.

4 packs of Other Betamethasone Combinations on NPPA's price list for July 2026: 2 brands from 2 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
4
Brands
2
Companies
2
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 4

Packs, lowest price per unit first

Other Betamethasone Combinations Cream

1 pack, ₹11.25 per g.

  1. ₹11.25/gFineface · 20 gm creamLucrose Pharma · MRP ₹225.00

Other Betamethasone Combinations Facewash

1 pack, ₹1.95 per ml.

  1. ₹1.95/mlFineface · 100 ml facewashLucrose Pharma · MRP ₹195.00

Other Betamethasone Combinations Soap

1 pack, ₹1.67 per g.

  1. ₹1.67/gFineface · 75 gm soapLucrose Pharma · MRP ₹125.00

Other Betamethasone Combinations Tube

1 pack, ₹3.60 per g.

  1. ₹3.60/gQudermis · 10 gm tubeSyncom Formulations · MRP ₹36.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.