Medicines / Molecules / Other Antifungals Topical
Other Antifungals TopicalEvery pack, by price.
9 packs of Other Antifungals Topical on NPPA's price list for July 2026: 6 brands from 6 companies, in 6 forms and strengths.
- Packs
- 9
- Brands
- 6
- Companies
- 6
- Forms and strengths
- 6
- Price-controlled packs
- 0 of 9
Packs, lowest price per unit first
Other Antifungals Topical Cream
2 packs, ₹6.50 to ₹10.94 per g.
- ₹6.50/gCordes KT · 15 gm creamAjanta Pharma · MRP ₹97.50
- ₹10.94/gFungicrush · 15 gm creamRusi Remedies · MRP ₹164.06
Other Antifungals Topical Cream 1 %
2 packs, ₹5.50 to ₹5.87 per g.
- ₹5.50/gCpx · 30 gm creamBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹165.00
- ₹5.87/gCpx · 15 gm creamBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹88.00
Other Antifungals Topical Powder
2 packs, ₹2.05 to ₹2.23 per g.
- ₹2.05/gDermacharge · 100 gm powderAimil Pharmaceutical (India) · MRP ₹205.00
- ₹2.23/gDermacharge · 50 gm powderAimil Pharmaceutical (India) · MRP ₹111.56
Other Antifungals Topical Soap
1 pack, ₹1.53 per g.
- ₹1.53/gAactaril · 75 gm soapHimalaya Drug Company · MRP ₹115.00
Other Antifungals Topical Nail Lacquer 8 %
1 pack, ₹54.00 per ml.
- ₹54.00/mlCpx · 5 ml nail lacquerBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹270.00
Other Antifungals Topical Ointment
1 pack, ₹6.00 per g.
- ₹6.00/gDermiford (Concept) · 15 gm ointmentConcept Biosciences · MRP ₹90.00
Companies marketing it
- Brinton Pharmaceuticals3 packs
- Aimil Pharmaceutical (India)2 packs
- Himalaya Drug Company1 pack
- Ajanta Pharma1 pack
- Concept Biosciences1 pack
- Rusi Remedies1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.