Medicines / Molecules / Oseltamivir

OseltamivirEvery pack, by price.

24 packs of Oseltamivir on NPPA's price list for July 2026: 12 brands from 12 companies, in 11 forms and strengths.

Packs
24
Brands
12
Companies
12
Forms and strengths
11
Price-controlled packs
0 of 24

Packs, lowest price per unit first

Oseltamivir Capsule 75 mg

9 packs, ₹47.50 to ₹129.00 per capsule.

  1. ₹47.50/capsuleStarflu (Strides) · 10 capsuleStrides Shasun · MRP ₹475.00
  2. ₹50.00/capsuleOselneed · 10 capsuleMankind Pharmaceuticals · MRP ₹500.00
  3. ₹51.56/capsuleNatflu · 10 capsuleNatco Pharma · MRP ₹515.63
  4. ₹53.50/capsuleOlsivir · 10 capsuleGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹535.00
  5. ₹56.50/capsuleTamibid · 10 capsuleZorvia Healthcare · MRP ₹565.00
  6. ₹59.50/capsuleOltavir · 10 capsuleJB Chemicals · MRP ₹594.99
  7. ₹60.01/capsuleFlucover · 10 capsuleOverseas Healthcare · MRP ₹600.09
  8. ₹90.68/capsuleAntiflu · 10 capsuleCipla · MRP ₹906.79
  9. ₹129.00/capsuleTamiflu · 10 capsuleRoche · MRP ₹1,290

Oseltamivir Tablet 75 mg

3 packs, ₹46.43 to ₹56.56 per tablet.

  1. ₹46.43/tabletOselow · 10 tabletMSN Laboratories · MRP ₹464.28
  2. ₹50.53/tabletFluvir · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹505.25
  3. ₹56.56/tabletFluvia · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹565.59

Oseltamivir Oral Suspension

3 packs, ₹7.00 to ₹10.50 per ml.

  1. ₹7.00/mlOselneed · 75 ml oral suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹525.00
  2. ₹7.83/mlTamibid · 75 ml oral suspensionZorvia Healthcare · MRP ₹587.00
  3. ₹10.50/mlOltavir · 75 ml oral suspensionJB Chemicals · MRP ₹787.50

Oseltamivir Suspension 12 mg

2 packs, ₹5.88 to ₹7.84 per ml.

  1. ₹5.88/mlFluvia · 100 ml suspensionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹587.81
  2. ₹7.84/mlFluvia · 75 ml suspensionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹587.81

Oseltamivir Syrup 12 mg

1 pack, ₹11.57 per ml.

  1. ₹11.57/mlAntiflu · 75 ml syrupCipla · MRP ₹867.75

Oseltamivir Drops 75 mg

1 pack, ₹0.25 per ml.

  1. ₹0.25/mlAntiflu · 5 ml dropsCipla · MRP ₹1.25

Oseltamivir Dry Syrup

1 pack, ₹7.60 per ml.

  1. ₹7.60/mlFlucover · 75 ml dry syrupOverseas Healthcare · MRP ₹570.00

Oseltamivir Oral Suspension 12 mg

1 pack, ₹8.30 per ml.

  1. ₹8.30/mlFluvia · 30 ml oral suspensionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹249.00

Oseltamivir Dry Syrup 30 mg

1 pack, ₹7.12 per ml.

  1. ₹7.12/mlFluvir · 75 ml dry syrupHetero Healthcare · MRP ₹534.25

Oseltamivir Tablet 30 mg

1 pack, ₹25.78 per tablet.

  1. ₹25.78/tabletFluvir · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹257.75

Oseltamivir Syrup

1 pack, ₹7.50 per ml.

  1. ₹7.50/mlFluvir · 30 ml syrupHetero Healthcare · MRP ₹225.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.