Medicines / Molecules / Ornidazole + Ofloxacin
Ornidazole + OfloxacinEvery pack, by price.
256 packs of Ornidazole + Ofloxacin on NPPA's price list for July 2026: 246 brands from 181 companies, in 17 forms and strengths.
- Packs
- 256
- Brands
- 246
- Companies
- 181
- Forms and strengths
- 17
- Price-controlled packs
- 0 of 256
Packs, lowest price per unit first
Ornidazole + Ofloxacin Tablet 500/200 mg
203 packs, ₹0.01 to ₹23.20 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹0.01/tabletOlife OZ (Celsius) · 10 tabletCelsius Healthcare · MRP ₹0.13
- ₹1.87/tabletOffrate OZ · 10 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹18.73
- ₹1.88/tabletZuflo OZ · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹18.75
- ₹2.63/tabletOxo-Ord · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹26.25
- ₹3.00/tabletOflacad OR · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹30.00
- ₹3.40/tabletTariflox OZ · 10 tabletCipla · MRP ₹34.00
- ₹4.59/tabletOfzo · 20 tabletComed Chemicals · MRP ₹91.73
- ₹5.00/tabletQuinoflox OZ · 10 tabletOctane Biotech · MRP ₹50.00
- ₹5.20/tabletOflodex OZ · 10 tabletParenteral Drugs (India) · MRP ₹52.00
- ₹5.80/tabletBactezoa · 10 tabletStedman Pharmaceuticals · MRP ₹58.00
- ₹5.90/tabletOffice OZ · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹59.00
- ₹6.20/tabletOflason OZ · 10 tabletInga Laboratories · MRP ₹62.00
The next 48 by price per tablet
- ₹6.25/tabletOfvista OZ · 10 tabletElder Projects · MRP ₹62.50
- ₹6.42/tabletOrniflox (Ajanta) · 6 tabletAjanta Pharma · MRP ₹38.50
- ₹6.71/tabletOflomil-Oz · 10 tabletGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹67.13
- ₹6.79/tabletEnterozol O2 · 10 tabletUnion Drug · MRP ₹67.90
- ₹6.80/tabletChange · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹68.00
- ₹6.80/tabletZof OZ (Estragen) · 10 tabletEstragen Pharma · MRP ₹68.00
- ₹6.89/tabletLoc OZ · 10 tabletOmega Remedies · MRP ₹68.91
- ₹6.90/tabletOden O · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹69.00
- ₹6.95/tabletOflotag OZ · 10 tabletInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹69.50
- ₹6.99/tabletOflix OZ · 10 tabletTablets India · MRP ₹69.90
- ₹7.02/tabletNex OZ · 10 tabletRonyd Health Care · MRP ₹70.22
- ₹7.03/tabletOfnij OZ · 10 tabletSunij Pharma · MRP ₹70.27
- ₹7.05/tabletAcflox OZ · 10 tabletAcron Pharmaceuticals · MRP ₹70.50
- ₹7.10/tabletEcoflox OR · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹71.00
- ₹7.11/tabletPizof OZ · 10 tabletST Morrison · MRP ₹71.06
- ₹7.17/tabletOut · 10 tabletElder Projects · MRP ₹71.71
- ₹7.20/tabletOfnet OZ · 10 tabletGentech Healtcare · MRP ₹72.00
- ₹7.25/tabletZeof O · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹72.50
- ₹7.27/tabletOciz OR · 10 tabletRitz Pharma · MRP ₹72.65
- ₹7.30/tabletOfc OZ · 10 tabletReckitt Benckiser · MRP ₹72.95
- ₹7.30/tabletOson O · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹73.00
- ₹7.31/tabletHanuflox OZ · 10 tabletRavian Pharmaceuticals · MRP ₹73.14
- ₹7.45/tabletOfloter Plus · 10 tabletGujarat Terce Laboratories · MRP ₹74.50
- ₹7.50/tabletFrimixon · 10 tabletNovartis India · MRP ₹75.00
- ₹7.50/tabletOfben OZ · 10 tabletLeben Laboratories · MRP ₹75.00
- ₹7.52/tabletEraflox OZ · 10 tabletEra Pharmaceuticals · MRP ₹75.23
- ₹7.61/tabletShilof OZ · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹76.13
- ₹7.70/tabletOsmoflox OZ · 10 tabletOxford Pharmaceuticals · MRP ₹77.00
- ₹7.80/tabletOffilex-Oz · 10 tabletZee Laboratories · MRP ₹78.00
- ₹7.88/tabletZero M · 10 tabletRekvina Pharmaceuticals · MRP ₹78.75
- ₹7.90/tabletOflobe OZ · 10 tabletSapient · MRP ₹79.00
- ₹7.90/tabletOflobid R · 10 tabletOlcare · MRP ₹79.00
- ₹7.90/tabletZifi OZ Neo · 10 tabletFDC · MRP ₹79.00
- ₹7.96/tabletOrniflox (Ajanta) · 10 tabletAjanta Pharma · MRP ₹79.59
- ₹7.97/tabletDouble O · 10 tabletRusi Remedies · MRP ₹79.69
- ₹8.00/tabletAF O2 · 10 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹80.00
- ₹8.00/tabletOfal OZ · 10 tabletHi Tec Pharmaceuticals · MRP ₹80.00
- ₹8.00/tabletOriox OZ · 10 tabletOrison Pharmaceuticals · MRP ₹80.00
- ₹8.00/tabletSepticure O · 10 tabletGraf Laboratories · MRP ₹80.00
- ₹8.18/tabletOflopen OR · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹81.81
- ₹8.20/tabletO2MAX · 10 tabletSkymax Laboratories · MRP ₹82.00
- ₹8.28/tabletFlowin OZ · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹82.80
- ₹8.34/tabletBenzon OZ · 10 tabletOrganic Laboratories · MRP ₹83.44
- ₹8.34/tabletInflobid OZ · 10 tabletIntra Labs · MRP ₹83.40
- ₹8.44/tabletEmelflox OD · 10 tabletMedico Labs · MRP ₹84.38
- ₹8.44/tabletOfson OZ (Patson) · 10 tabletPatson Laboratories · MRP ₹84.38
- ₹8.44/tabletTot OZ · 10 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹84.38
- ₹8.50/tabletOfron OZ · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹85.00
Ornidazole + Ofloxacin Tablet
25 packs, ₹2.00 to ₹16.22 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹2.00/tabletZnox Ord · 10 tabletZen Labs India · MRP ₹20.00
- ₹2.50/tabletZenmark OZ · 10 tabletUnimarck Healthcare · MRP ₹25.00
- ₹3.90/tabletOfzen OZ · 10 tabletSain Medicaments · MRP ₹39.00
- ₹4.61/tabletOfoxo OZ · 10 tabletKnoll Healthcare · MRP ₹46.13
- ₹5.45/tabletLorof OZ · 10 tabletLorance Pharma · MRP ₹54.47
- ₹5.71/tabletOffside · 10 tabletM D C Pharmaceuticals · MRP ₹57.13
- ₹6.84/tabletOfloza OZ · 10 tabletMedinza Biotech · MRP ₹68.44
- ₹7.07/tabletFrezex O · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹70.74
- ₹7.20/tabletOriflox OZ · 10 tabletOrison Pharmaceuticals · MRP ₹72.00
- ₹8.20/tabletHealing O2 · 10 tabletHealing Pharma India · MRP ₹82.00
- ₹8.50/tabletO2 Scope · 10 tabletNarankaa Pharma · MRP ₹85.00
- ₹9.00/tabletOflotreat OZ · 10 tabletSmartway Wellness · MRP ₹90.00
The other 13 by price per tablet
- ₹9.28/tabletOfsal O · 10 tabletKloster Pharmaceuticals · MRP ₹92.81
- ₹9.38/tabletMetrodif OO · 10 tabletEmpiai Pharmaceuticals · MRP ₹93.75
- ₹9.50/tabletOflatop OZ · 10 tabletZee Laboratories · MRP ₹95.00
- ₹9.50/tabletOftivent OZ · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹95.00
- ₹9.65/tabletOflamoon OZ · 10 tabletMoonstar Lifecare · MRP ₹96.50
- ₹10.30/tabletUsbact · 10 tabletUniserve Health Care · MRP ₹103.00
- ₹10.78/tabletFloxet-O (Prism) · 10 tabletPrism Lifescience · MRP ₹107.80
- ₹11.06/tabletFlaver OZ · 10 tabletIva Healthcare · MRP ₹110.60
- ₹11.78/tabletTagrid O · 10 tabletAbaris Healthcare · MRP ₹117.80
- ₹13.00/tabletOfdi OZ · 10 tabletAustro Lab · MRP ₹130.00
- ₹13.61/tabletOrnion O · 10 tabletNoel Pharmaceuticals · MRP ₹136.13
- ₹15.00/tabletOmarin · 10 tabletJenova Laboratories · MRP ₹150.00
- ₹16.22/tabletZenkind OZ · 10 tabletMankind Prime Labs · MRP ₹162.20
Ornidazole + Ofloxacin Syrup
5 packs, ₹0.26 to ₹3.41 per ml.
- ₹0.26/mlO2 Red · 200 ml syrupMedley Pharmaceuticals · MRP ₹51.79
- ₹0.41/mlOfoxo OZ · 30 ml syrupKnoll Healthcare · MRP ₹12.25
- ₹1.24/mlOftra M · 30 ml syrupAbaris Healthcare · MRP ₹37.30
- ₹1.67/mlOfast M · 60 ml syrupPacific Drugs & Chemicals · MRP ₹99.95
- ₹3.41/mlOfronic OZ · 30 ml syrupAbbott Healthcare · MRP ₹102.19
Ornidazole + Ofloxacin Tablet 200/500 mg
4 packs, ₹2.75 to ₹14.72 per tablet.
- ₹2.75/tabletMicrobid OZ · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹27.50
- ₹6.25/tabletOrflo (Vhb) · 10 tabletVHB Life Sciences · MRP ₹62.50
- ₹6.90/tabletAlproxen O · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹69.00
- ₹14.72/tabletTaxim Ofz · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹147.15
Ornidazole + Ofloxacin Suspension
3 packs, ₹1.03 to ₹2.83 per ml.
- ₹1.03/mlLamizol M · 60 ml suspensionLeben Laboratories · MRP ₹61.80
- ₹2.58/mlChange M · 60 ml suspensionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹154.50
- ₹2.83/mlChange M · 30 ml suspensionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹84.89
Ornidazole + Ofloxacin Syrup 125/50 mg
3 packs, ₹1.20 to ₹4.10 per ml.
- ₹1.20/mlOrnidox · 30 ml syrupSymbiotic Drugs · MRP ₹36.00
- ₹1.53/mlOflokay OZ · 30 ml syrupKhandelwal Laboratories · MRP ₹46.00
- ₹4.10/mlOfen OZ · 30 ml syrupWens Pharma · MRP ₹123.00
Ornidazole + Ofloxacin Capsule 500/200 mg
2 packs, ₹8.70 to ₹12.64 per capsule.
- ₹8.70/capsuleO F K OZ · 10 capsuleSignova Pharma · MRP ₹87.00
- ₹12.64/capsuleDobact Core · 10 capsuleTidal Laboratories · MRP ₹126.42
Ornidazole + Ofloxacin Tablet 250/100 mg
2 packs, ₹12.16 to ₹13.36 per tablet.
- ₹12.16/tabletOflomac OZ · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹121.59
- ₹13.36/tabletO2 · 10 tabletMedley Pharmaceuticals · MRP ₹133.60
Ornidazole + Ofloxacin Tablet 200 mg
1 pack, ₹18.75 per tablet.
- ₹18.75/tabletAznesita OZ · 10 tabletDaylon Healthcare · MRP ₹187.50
Ornidazole + Ofloxacin Sachet 500/200 mg
1 pack, ₹26.50 per g.
- ₹26.50/gBoldi · 1 gm sachetMedicross Pharmaceuticals · MRP ₹26.50
Ornidazole + Ofloxacin Tablet 250/10 mg
1 pack, ₹10.90 per tablet.
- ₹10.90/tabletDto H · 10 tabletDWD Pharmaceuticals · MRP ₹109.00
Ornidazole + Ofloxacin Injection
1 pack, ₹1.59 per ml.
- ₹1.59/mlNicoflox OZ · 100 ml injectionAbbott Healthcare · MRP ₹159.00
Ornidazole + Ofloxacin Syrup 50/125 mg
1 pack, ₹0.43 per ml.
- ₹0.43/mlOflobest OZ · 30 ml syrupBestochem Formulations · MRP ₹12.93
Ornidazole + Ofloxacin Suspension 125/50 mg
1 pack, ₹1.30 per ml.
- ₹1.30/mlOflotag OZ · 30 ml suspensionInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹38.95
Ornidazole + Ofloxacin Tablet 125/50 mg
1 pack, ₹2.00 per tablet.
- ₹2.00/tabletOfrex OR · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹20.00
Ornidazole + Ofloxacin Tablet 50/125 mg
1 pack, ₹9.38 per tablet.
- ₹9.38/tabletOrnidox · 10 tabletSymbiotic Drugs · MRP ₹93.75
Ornidazole + Ofloxacin Oral Suspension
1 pack, ₹0.55 per ml.
- ₹0.55/mlPowergyl NF · 60 ml oral suspensionCipla · MRP ₹32.76
Companies marketing it
- Alkem10 packs
- Zydus8 packs
- Micro Labs5 packs
- Elder Projects4 packs
- Abbott4 packs
- Cipla4 packs
- Torrent Pharmaceuticals3 packs
- Lupin3 packs
- M D C Pharmaceuticals3 packs
- Leben Laboratories3 packs
- Mankind3 packs
- Medley Pharmaceuticals3 packs
- Macleods Pharmaceuticals3 packs
- Macmillon Pharmaceuticals2 packs
- Bestochem Formulations2 packs
- Shrinivas Gujarat Laboratories2 packs
- Vasu Organics2 packs
- DWD Pharmaceuticals2 packs
- Winsome Lab2 packs
- Ravian Pharmaceuticals2 packs
- Noel Pharmaceuticals2 packs
- Emcure2 packs
- Skymax Laboratories2 packs
- Indswift Laboratories2 packs
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.