Medicines / Molecules / Ondansetron

OndansetronEvery pack, by price.

310 packs of Ondansetron on NPPA's price list for July 2026: 155 brands from 111 companies, in 25 forms and strengths.

Packs
310
Brands
155
Companies
111
Forms and strengths
25
Price-controlled packs
118 of 310

Packs, lowest price per unit first

Ondansetron Tablet 4 mg

52 packs, ₹0.69 to ₹20.00 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹5.26 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹0.69/tabletOnsopil · 10 tabletPsychotropics India · MRP ₹6.87
  2. ₹1.00/tabletZyset · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹10.00
  3. ₹1.20/tabletVomigo · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹12.00
  4. ₹2.00/tabletEezem · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹20.00
  5. ₹2.26/tabletVomigon · 10 tabletIntra Labs · MRP ₹22.60
  6. ₹2.50/tabletOndoc · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹25.00
  7. ₹2.80/tabletVomison · 10 tabletPatson Laboratories · MRP ₹28.00
  8. ₹2.88/tabletVomiban · 10 tabletHelios Pharmaceuticals · MRP ₹28.75
  9. ₹3.32/tabletOdanson · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹33.20
  10. ₹3.50/tabletOnset · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹35.00
  11. ₹4.10/tabletVomitus · 10 tabletAptus Pharma · MRP ₹41.00
  12. ₹4.22/tabletAnset · 10 tabletMypher Pharmaceuticals · MRP ₹42.19
The other 40 by price per tablet
  1. ₹4.37/tabletNeomit · 10 tabletNeon Laboratories · MRP ₹43.66
  2. ₹4.59/tabletNavoset (Medisun) · 10 tabletMedisun Pharma · MRP ₹45.90
  3. ₹4.95/tabletOndeon · 10 tabletInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹49.50
  4. ₹4.98/tabletOnsat · 10 tabletST Morrison · MRP ₹49.80
  5. ₹5.00/tabletStop EM · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹50.00
  6. ₹5.00/tabletVomiford · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹50.00
  7. ₹5.06/tabletAnset · 10 tabletMypher Pharmaceuticals · MRP ₹50.63
  8. ₹5.13/tabletNauset (Themis) · 10 tabletThemis Medicare · MRP ₹51.29
  9. ₹5.13/tabletSet NV · 10 tabletMapra Laboratories · MRP ₹51.30
  10. ₹5.15/tabletVomiset · 10 tabletIndi Pharma · MRP ₹51.46
  11. ₹5.38/tabletOndewar · 10 tabletBio Warriors Pharmaceuticals · MRP ₹53.81
  12. ₹5.39/tabletNovotam · 10 tabletLupin · MRP ₹53.85
  13. ₹5.40/tabletProspect · 10 tabletSkymax Laboratories · MRP ₹54.00
  14. ₹5.40/tabletVomiset O · 10 tabletBiological E · MRP ₹53.97
  15. ₹5.47/tabletInstaset ID · 15 tabletVotary Laboratories · MRP ₹82.03
  16. ₹5.48/tabletDomi UP · 10 tabletLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹54.81
  17. ₹5.48/tabletNuavomin · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹54.84
  18. ₹5.48/tabletOndiron · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹54.78
  19. ₹5.48/tabletOnsett · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹54.81
  20. ₹5.48/tabletRgnil Mdt · 10 tabletUnicure Remedies · MRP ₹54.79
  21. ₹5.49/tabletAudon · 10 tabletAurz Pharmaceuticals · MRP ₹54.90
  22. ₹5.49/tabletEmeset Odt · 10 tabletCipla · MRP ₹54.90
  23. ₹5.49/tabletEmigo · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹54.90
  24. ₹5.49/tabletEmitus · 10 tabletIcarus Healthcare Primus · MRP ₹54.89
  25. ₹5.49/tabletEmless · 10 tabletIndian Drug & Pharmaceuticals LTD (Idpl) · MRP ₹54.91
  26. ₹5.49/tabletOmihalt MD · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹54.91
  27. ₹5.49/tabletPeriset · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹54.91
  28. ₹5.50/tabletZonde · 10 tabletZee Laboratories · MRP ₹55.00
  29. ₹5.51/tabletZofer · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹55.14
  30. ₹5.52/tabletEmeset · 10 tabletCipla · MRP ₹55.23
  31. ₹5.52/tabletOndanep · 10 tabletNarankaa Pharma · MRP ₹55.23
  32. ₹5.52/tabletOndem · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹55.20
  33. ₹5.52/tabletOndgro · 10 tabletAggrowin Pharma · MRP ₹55.23
  34. ₹5.63/tabletVomitron · 10 tabletMarc Laboratories · MRP ₹56.25
  35. ₹5.75/tabletOndedom · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹57.51
  36. ₹8.90/tabletOnswift · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹89.00
  37. ₹9.15/tabletEmsetron · 6 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹54.91
  38. ₹9.40/tabletEmefilm · 30 tabletDelvin Formulations · MRP ₹282.00
  39. ₹16.50/tabletOndiset O · 10 tabletZen Labs India · MRP ₹165.00
  40. ₹20.00/tabletEmdosin · 15 tabletEmtreat Pharmaceuticals · MRP ₹300.00

Ondansetron Tablet MD 4 mg

50 packs, ₹0.58 to ₹53.40 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹0.58/tabletOtroy · 10 tablet mdTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹5.75
  2. ₹0.63/tabletVomce · 10 tablet mdComed Chemicals · MRP ₹6.25
  3. ₹0.68/tabletOnet (Eld) · 10 tablet mdElder Labs · MRP ₹6.75
  4. ₹3.21/tabletVomirek · 10 tablet mdRekvina Pharmaceuticals · MRP ₹32.13
  5. ₹3.30/tabletEterna · 10 tablet mdBlue Cross Laboratories · MRP ₹33.00
  6. ₹4.20/tabletOndion · 10 tablet mdKnoll Healthcare · MRP ₹42.00
  7. ₹4.26/tabletOndagen · 10 tablet mdAcme Pharmaceuticals · MRP ₹42.63
  8. ₹4.30/tabletOndivom · 10 tablet mdAcme Pharmaceuticals · MRP ₹42.95
  9. ₹4.50/tabletVisiron (Uniserve) · 10 tablet mdUniserve Health Care · MRP ₹45.00
  10. ₹4.55/tabletOset · 10 tablet mdMedley Pharmaceuticals · MRP ₹45.51
  11. ₹4.70/tabletOndavom · 10 tablet mdAcron Pharmaceuticals · MRP ₹47.00
  12. ₹4.78/tabletXenater · 10 tablet mdBiomax Biotechnics · MRP ₹47.81
The other 38 by price per tablet
  1. ₹4.81/tabletVomikind · 10 tablet mdMankind Pharmaceuticals · MRP ₹48.11
  2. ₹4.90/tablet4 ON · 10 tablet mdGraf Laboratories · MRP ₹49.00
  3. ₹4.94/tabletVonaril · 10 tablet mdEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹49.35
  4. ₹5.10/tabletEmiof · 10 tablet mdHLL Life Care · MRP ₹51.00
  5. ₹5.13/tabletOntic · 10 tablet mdCorona · MRP ₹51.28
  6. ₹5.30/tabletOnsat · 10 tablet mdST Morrison · MRP ₹52.95
  7. ₹5.36/tabletOzotron · 10 tablet mdOzone Pharmaceuticals · MRP ₹53.60
  8. ₹5.39/tabletOnditron · 10 tablet mdWockhardt · MRP ₹53.87
  9. ₹5.47/tabletOnd MD · 10 tablet mdBestochem Formulations · MRP ₹54.68
  10. ₹5.48/tabletEmitino · 10 tablet mdCachet Pharmaceuticals · MRP ₹54.80
  11. ₹5.48/tabletHonda · 10 tablet mdOlcare · MRP ₹54.80
  12. ₹5.48/tabletOndamac · 10 tablet mdMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹54.84
  13. ₹5.48/tabletOnvin · 10 tablet mdCadila Pharmaceuticals · MRP ₹54.81
  14. ₹5.48/tabletVomiover · 10 tablet mdMankind Pharmaceuticals · MRP ₹54.77
  15. ₹5.48/tabletVomiset · 10 tablet mdIndi Pharma · MRP ₹54.80
  16. ₹5.48/tabletZofer · 10 tablet mdSun Pharma Laboratories · MRP ₹54.79
  17. ₹5.48/tabletZyset · 10 tablet mdZydus Healthcare · MRP ₹54.78
  18. ₹5.49/tabletEmegon · 10 tablet mdAristo Laboratories · MRP ₹54.90
  19. ₹5.49/tabletEmigo · 10 tablet mdZuventus Healthcare · MRP ₹54.90
  20. ₹5.49/tabletLesetron · 10 tablet mdLeo Life Science · MRP ₹54.90
  21. ₹5.49/tabletOndafresh · 10 tablet mdSmart Laboratories · MRP ₹54.92
  22. ₹5.49/tabletOndapil · 10 tablet mdPsychotropics India · MRP ₹54.91
  23. ₹5.49/tabletOndiset (Micro) · 10 tablet mdMicro Labs · MRP ₹54.91
  24. ₹5.49/tabletOndiset (Micro) · 10 tablet mdMicro Labs · MRP ₹54.91
  25. ₹5.49/tabletOndy MD · 10 tablet mdRonyd Health Care · MRP ₹54.90
  26. ₹5.49/tabletOnkam · 10 tablet mdKamron Laboratories · MRP ₹54.91
  27. ₹5.49/tabletPeriset · 10 tablet mdIpca Laboratories · MRP ₹54.91
  28. ₹5.49/tabletVomishunt · 10 tablet mdCipla · MRP ₹54.90
  29. ₹5.51/tabletOnsurge · 10 tablet mdObsurge Biotech · MRP ₹55.14
  30. ₹5.51/tabletVomigo(aurum) · 10 tablet mdAurum Life Science · MRP ₹55.13
  31. ₹5.52/tabletIsv · 10 tablet mdGalpha Laboratories · MRP ₹55.19
  32. ₹5.52/tabletOndaheal · 10 tablet mdHealing Pharma India · MRP ₹55.23
  33. ₹5.52/tabletOndem · 10 tablet mdAlkem Laboratories · MRP ₹55.20
  34. ₹5.52/tabletOndemet · 10 tablet mdInvision Medi Sciences · MRP ₹55.20
  35. ₹5.75/tabletEdgon · 10 tablet mdIndchemie Health Specialities · MRP ₹57.50
  36. ₹5.75/tabletOdanse · 10 tablet mdIndchemie Health Specialities · MRP ₹57.45
  37. ₹5.85/tabletVomirid · 10 tablet mdInvision Medi Sciences · MRP ₹58.50
  38. ₹53.40/tabletOdiwin · 10 tablet mdIntra Labs · MRP ₹534.00

Ondansetron Injection 2 mg

49 packs, ₹0.72 to ₹40.00 per ml. Price-controlled: ceiling ₹6.10 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.72/mlOndet(intas) · 10 ml injectionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹7.15
  2. ₹0.76/mlZyset · 10 ml injectionZydus Healthcare · MRP ₹7.63
  3. ₹0.88/mlOtroy · 10 ml injectionTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹8.77
  4. ₹1.81/mlZoftaron · 2 ml injectionElder Projects · MRP ₹3.62
  5. ₹2.50/mlOndiset O · 2 ml injectionZen Labs India · MRP ₹5.00
  6. ₹3.18/mlOndet(intas) · 4 ml injectionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹12.72
  7. ₹3.28/mlEmitiva · 4 ml injectionCachet Pharmaceuticals · MRP ₹13.10
  8. ₹3.76/mlEterna · 10 ml injectionBlue Cross Laboratories · MRP ₹37.60
  9. ₹4.03/mlOnd 2 · 10 ml injectionBestochem Formulations · MRP ₹40.28
  10. ₹4.78/mlPeriset · 10 ml injectionIpca Laboratories · MRP ₹47.77
  11. ₹4.98/mlEmsetron · 2 ml injectionSun Pharma Laboratories · MRP ₹9.95
  12. ₹5.20/mlOnvin · 10 ml injectionCadila Pharmaceuticals · MRP ₹51.97
The other 37 by price per ml
  1. ₹5.81/mlMentiset · 4 ml injectionAkumentis Healthcare · MRP ₹23.25
  2. ₹6.00/mlVomishield · 2 ml injectionLeeford Healthcare · MRP ₹12.00
  3. ₹6.12/mlOndewar · 2 ml injectionBio Warriors Pharmaceuticals · MRP ₹12.23
  4. ₹6.26/mlOndee · 2 ml injectionZydus Healthcare · MRP ₹12.52
  5. ₹6.30/mlHonda · 2 ml injectionOlcare · MRP ₹12.60
  6. ₹6.30/mlOminil · 2 ml injectionLaborate Pharmaceutical · MRP ₹12.60
  7. ₹6.33/mlNovotam · 2 ml injectionLupin · MRP ₹12.65
  8. ₹6.33/mlOndatero · 2 ml injectionHetero Healthcare · MRP ₹12.65
  9. ₹6.34/mlOtroy · 2 ml injectionTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹12.67
  10. ₹6.36/mlDomi UP · 2 ml injectionLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹12.72
  11. ₹6.36/mlEmitino · 2 ml injectionCachet Pharmaceuticals · MRP ₹12.72
  12. ₹6.36/mlEmitus · 2 ml injectionIcarus Healthcare Primus · MRP ₹12.72
  13. ₹6.36/mlMentiset · 2 ml injectionAkumentis Healthcare · MRP ₹12.72
  14. ₹6.36/mlNuavomin · 2 ml injectionAbbott Healthcare · MRP ₹12.72
  15. ₹6.36/mlOndem · 4 ml injectionAlkem Laboratories · MRP ₹25.45
  16. ₹6.36/mlOndiron · 2 ml injectionZydus Healthcare · MRP ₹12.72
  17. ₹6.36/mlOnsurge · 2 ml injectionObsurge Biotech · MRP ₹12.72
  18. ₹6.36/mlOnvin · 2 ml injectionCadila Pharmaceuticals · MRP ₹12.72
  19. ₹6.36/mlOzotron · 2 ml injectionOzone Pharmaceuticals · MRP ₹12.72
  20. ₹6.36/mlPeriset · 4 ml injectionIpca Laboratories · MRP ₹25.45
  21. ₹6.36/mlVomigo · 2 ml injectionIndswift Laboratories · MRP ₹12.72
  22. ₹6.38/mlEterna · 2 ml injectionBlue Cross Laboratories · MRP ₹12.75
  23. ₹6.40/mlOndamac · 2 ml injectionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹12.80
  24. ₹6.40/mlRanidom ON · 2 ml injectionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹12.79
  25. ₹6.41/mlOmihalt · 2 ml injectionIpca Laboratories · MRP ₹12.81
  26. ₹6.41/mlOnsett · 2 ml injectionCadila Pharmaceuticals · MRP ₹12.81
  27. ₹6.41/mlPeriset · 2 ml injectionIpca Laboratories · MRP ₹12.81
  28. ₹6.56/mlOnd 2 · 2 ml injectionBestochem Formulations · MRP ₹13.12
  29. ₹6.65/mlOnsat · 2 ml injectionST Morrison · MRP ₹13.30
  30. ₹9.15/mlDomi UP · 4 ml injectionLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹36.60
  31. ₹10.57/mlOnkam · 2 ml injectionKamron Laboratories · MRP ₹21.13
  32. ₹12.01/mlOnbit · 2 ml injectionCubit Healthcare · MRP ₹24.01
  33. ₹12.72/mlOndascore · 2 ml injectionSmart Laboratories · MRP ₹12.72
  34. ₹13.57/mlVorast · 2 ml injectionFDC · MRP ₹13.57
  35. ₹16.00/mlOnset · 2 ml injectionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹32.00
  36. ₹33.35/mlEmistal · 2 ml injectionAnthus Pharmaceuticals · MRP ₹66.70
  37. ₹40.00/mlOnset · 4 ml injectionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹40.00

Ondansetron Syrup 2 mg

48 packs, ₹1.02 to ₹33.38 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹1.02/mlFultos NS · 200 ml syrupShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹203.77
  2. ₹1.05/mlVonaril · 30 ml syrupEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹31.63
  3. ₹1.12/mlOnset · 30 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹33.50
  4. ₹1.17/ml4 ON · 30 ml syrupGraf Laboratories · MRP ₹35.00
  5. ₹1.18/mlVomirek · 30 ml syrupRekvina Pharmaceuticals · MRP ₹35.25
  6. ₹1.20/mlEterna · 30 ml syrupBlue Cross Laboratories · MRP ₹35.85
  7. ₹1.26/mlInstaset · 30 ml syrupVotary Laboratories · MRP ₹37.80
  8. ₹1.26/mlOndewar · 30 ml syrupBio Warriors Pharmaceuticals · MRP ₹37.76
  9. ₹1.30/mlOnsat · 30 ml syrupST Morrison · MRP ₹38.90
  10. ₹1.30/mlOzotron · 30 ml syrupOzone Pharmaceuticals · MRP ₹38.89
  11. ₹1.31/mlOnkam · 30 ml syrupKamron Laboratories · MRP ₹39.38
  12. ₹1.31/mlVentto(coxswain) · 30 ml syrupCoxswain Healthcare · MRP ₹39.38
The other 36 by price per ml
  1. ₹1.32/mlOnditron · 30 ml syrupWockhardt · MRP ₹39.72
  2. ₹1.33/mlHonda · 30 ml syrupOlcare · MRP ₹40.00
  3. ₹1.33/mlOndafresh · 30 ml syrupSmart Laboratories · MRP ₹40.00
  4. ₹1.33/mlOndaheal · 30 ml syrupHealing Pharma India · MRP ₹40.00
  5. ₹1.33/mlOndy · 30 ml syrupRonyd Health Care · MRP ₹40.00
  6. ₹1.33/mlOset · 30 ml syrupMedley Pharmaceuticals · MRP ₹40.00
  7. ₹1.33/mlProspect · 30 ml syrupSkymax Laboratories · MRP ₹40.00
  8. ₹1.34/mlDomi UP · 30 ml syrupLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹40.32
  9. ₹1.34/mlEmeset · 30 ml syrupCipla · MRP ₹40.31
  10. ₹1.34/mlEmeset · 30 ml syrupCipla · MRP ₹40.31
  11. ₹1.34/mlEmigo · 30 ml syrupZuventus Healthcare · MRP ₹40.31
  12. ₹1.34/mlEmitino · 30 ml syrupCachet Pharmaceuticals · MRP ₹40.06
  13. ₹1.34/mlEmitus · 30 ml syrupIcarus Healthcare Primus · MRP ₹40.31
  14. ₹1.34/mlEmless · 30 ml syrupIndian Drug & Pharmaceuticals LTD (Idpl) · MRP ₹40.30
  15. ₹1.34/mlEpinorm · 30 ml syrupApex Laboratories · MRP ₹40.32
  16. ₹1.34/mlOmetic · 30 ml syrupJupiter Pharmaceuticals · MRP ₹40.31
  17. ₹1.34/mlOmihalt · 30 ml syrupIpca Laboratories · MRP ₹40.31
  18. ₹1.34/mlOnd · 30 ml syrupBestochem Formulations · MRP ₹40.28
  19. ₹1.34/mlOndatero · 30 ml syrupHetero Healthcare · MRP ₹40.30
  20. ₹1.34/mlOndicure · 30 ml syrupGrandcure Healthcare · MRP ₹40.06
  21. ₹1.34/mlOnsett · 30 ml syrupCadila Pharmaceuticals · MRP ₹40.06
  22. ₹1.34/mlOnvin · 30 ml syrupCadila Pharmaceuticals · MRP ₹40.06
  23. ₹1.34/mlPeriset · 30 ml syrupIpca Laboratories · MRP ₹40.31
  24. ₹1.34/mlSet NV · 30 ml syrupMapra Laboratories · MRP ₹40.31
  25. ₹1.34/mlVomison · 30 ml syrupPatson Laboratories · MRP ₹40.30
  26. ₹1.34/mlVomitus · 30 ml syrupAptus Pharma · MRP ₹40.31
  27. ₹1.34/mlZofer · 30 ml syrupSun Pharma Laboratories · MRP ₹40.06
  28. ₹1.35/mlIsv · 30 ml syrupGalpha Laboratories · MRP ₹40.49
  29. ₹1.35/mlLesetron · 30 ml syrupLeo Life Science · MRP ₹40.38
  30. ₹1.35/mlOndem · 30 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹40.49
  31. ₹1.35/mlVomishunt · 30 ml syrupCipla · MRP ₹40.62
  32. ₹1.35/mlZonde · 30 ml syrupZee Laboratories · MRP ₹40.60
  33. ₹1.40/mlVomisave · 30 ml syrupEris Lifesciences · MRP ₹42.00
  34. ₹1.43/mlVomipen · 30 ml syrupMorepen Laboratories · MRP ₹43.00
  35. ₹1.83/mlVomiford · 30 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹55.00
  36. ₹33.38/mlDomi UP · 5 ml syrupLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹166.88

Ondansetron Syrup

20 packs, ₹0.45 to ₹1.45 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.45/mlOndaplus · 30 ml syrupAjanta Pharma · MRP ₹13.50
  2. ₹0.45/mlOtroy · 30 ml syrupTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹13.53
  3. ₹0.50/mlOndilium · 30 ml syrupUniventis Medicare · MRP ₹15.00
  4. ₹0.99/mlOnstal (Sta) · 30 ml syrupStallion Laboratories · MRP ₹29.66
  5. ₹1.13/mlOndicon · 30 ml syrupConcept Pharmaceuticals · MRP ₹33.84
  6. ₹1.14/mlOnicure · 30 ml syrupLorance Pharma · MRP ₹34.09
  7. ₹1.15/mlEmepress · 30 ml syrupHiglance Laboratories · MRP ₹34.59
  8. ₹1.16/mlOndeon · 30 ml syrupInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹34.75
  9. ₹1.24/mlFultos NS · 100 ml syrupShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹123.69
  10. ₹1.32/mlVomiset O · 30 ml syrupBiological E · MRP ₹39.68
  11. ₹1.33/mlOdn · 30 ml syrupLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹40.00
  12. ₹1.33/mlOndatreat · 30 ml syrupSmartway Wellness · MRP ₹40.00
The other 8 by price per ml
  1. ₹1.33/mlOndegram · 30 ml syrupNexa Wellness · MRP ₹40.00
  2. ₹1.34/mlEmon · 30 ml syrupEmbiotic Lab · MRP ₹40.32
  3. ₹1.34/mlOndacool · 30 ml syrupJB Chemicals · MRP ₹40.32
  4. ₹1.34/mlOnvin NF · 30 ml syrupCadila Pharmaceuticals · MRP ₹40.06
  5. ₹1.34/mlVomiprl · 30 ml syrupPristine Pearl Pharma · MRP ₹40.32
  6. ₹1.35/mlEmegon · 30 ml syrupAristo Laboratories · MRP ₹40.56
  7. ₹1.35/mlOndanep · 30 ml syrupNarankaa Pharma · MRP ₹40.63
  8. ₹1.45/mlHT Blok · 100 ml syrupNoel Pharmaceuticals · MRP ₹145.00

Ondansetron Injection 4 mg

13 packs, ₹3.85 to ₹58.65 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹3.85/mlOndace · 2 ml injectionOaknet Healthcare · MRP ₹7.70
  2. ₹3.94/mlAnset · 10 ml injectionMypher Pharmaceuticals · MRP ₹39.38
  3. ₹4.18/mlOntix · 3 ml injectionIntel Pharmaceuticals · MRP ₹12.55
  4. ₹6.26/mlIsv · 2 ml injectionGalpha Laboratories · MRP ₹12.51
  5. ₹6.34/mlNeomit · 2 ml injectionNeon Laboratories · MRP ₹12.68
  6. ₹6.36/mlAnset · 2 ml injectionMypher Pharmaceuticals · MRP ₹12.72
  7. ₹6.36/mlEmeset · 2 ml injectionCipla · MRP ₹12.72
  8. ₹6.36/mlEmigo · 2 ml injectionZuventus Healthcare · MRP ₹12.71
  9. ₹6.36/mlOnsopil · 2 ml injectionPsychotropics India · MRP ₹12.72
  10. ₹6.36/mlZofer · 2 ml injectionSun Pharma Laboratories · MRP ₹12.72
  11. ₹6.37/mlOndem · 2 ml injectionAlkem Laboratories · MRP ₹12.73
  12. ₹15.45/mlOndiron · 2 ml injectionZydus Healthcare · MRP ₹15.45
The other 1 by price per ml
  1. ₹58.65/mlOnvin · 2 ml injectionCadila Pharmaceuticals · MRP ₹117.30

Ondansetron Injection

13 packs, ₹2.00 to ₹62.50 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹2.00/mlWomiwal · 2 ml injectionWallace Pharmaceuticals · MRP ₹4.00
  2. ₹2.06/mlVomishunt · 2 ml injectionCipla · MRP ₹4.12
  3. ₹2.18/mlOndacool · 2 ml injectionJB Chemicals · MRP ₹4.35
  4. ₹3.84/mlFleximedd · 3 ml injectionShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹11.53
  5. ₹4.20/mlOndegram · 10 ml injectionNexa Wellness · MRP ₹42.00
  6. ₹6.24/mlVomitus · 2 ml injectionAptus Pharma · MRP ₹12.47
  7. ₹6.36/mlVomiover · 2 ml injectionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹12.71
  8. ₹6.37/mlOndanaus · 2 ml injectionAlkem Laboratories · MRP ₹12.73
  9. ₹6.40/mlOndegram · 2 ml injectionNexa Wellness · MRP ₹12.80
  10. ₹10.48/mlOnicure · 4 ml injectionLorance Pharma · MRP ₹41.90
  11. ₹12.50/mlVomset(zee) · 2 ml injectionZee Laboratories · MRP ₹25.00
  12. ₹12.70/injectionQuick Set · 1 injectionEcon Healthcare · MRP ₹12.70
The other 1 by price per ml
  1. ₹62.50/mlOcther · 2 ml injectionOctane Biotech · MRP ₹125.00

Ondansetron Tablet 8 mg

10 packs, ₹2.40 to ₹30.00 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹9.28 per tablet.

  1. ₹2.40/tabletEezem · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹24.00
  2. ₹5.26/tabletOntix · 10 tabletIntel Pharmaceuticals · MRP ₹52.59
  3. ₹7.61/tabletDomi UP · 10 tabletLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹76.10
  4. ₹8.70/tabletAnset · 10 tabletMypher Pharmaceuticals · MRP ₹87.00
  5. ₹8.93/tabletPeriset · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹89.25
  6. ₹9.67/tabletZofer · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹96.68
  7. ₹9.68/tabletEmeset · 10 tabletCipla · MRP ₹96.80
  8. ₹9.74/tabletOndem · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹97.44
  9. ₹9.75/tabletVomitron · 10 tabletMarc Laboratories · MRP ₹97.50
  10. ₹30.00/tabletEmdosin · 15 tabletEmtreat Pharmaceuticals · MRP ₹450.00

Ondansetron Drops 2 mg

10 packs, ₹0.50 to ₹1.35 per ml.

  1. ₹0.50/mlOndi · 30 ml dropsGalpha Laboratories · MRP ₹15.00
  2. ₹0.63/mlOndiset O · 30 ml dropsZen Labs India · MRP ₹18.75
  3. ₹0.93/mlVomidot O · 30 ml dropsInvision Medi Sciences · MRP ₹28.00
  4. ₹1.30/mlVomiford · 30 ml dropsLeeford Healthcare · MRP ₹39.00
  5. ₹1.30/mlVomishield · 30 ml dropsLeeford Healthcare · MRP ₹39.00
  6. ₹1.31/mlZoftaron · 30 ml dropsElder Projects · MRP ₹39.38
  7. ₹1.34/mlOndfast · 30 ml dropsForgen Healthcare · MRP ₹40.34
  8. ₹1.34/mlOndiron · 30 ml dropsZydus Healthcare · MRP ₹40.31
  9. ₹1.34/mlZyset · 30 ml dropsZydus Healthcare · MRP ₹40.06
  10. ₹1.35/mlAudon · 30 ml dropsAurz Pharmaceuticals · MRP ₹40.60

Ondansetron Injection 8 mg

7 packs, ₹5.35 to ₹12.72 per ml.

  1. ₹5.35/mlAnset · 4 ml injectionMypher Pharmaceuticals · MRP ₹21.38
  2. ₹6.35/mlNeomit · 4 ml injectionNeon Laboratories · MRP ₹25.40
  3. ₹6.36/mlEmeset · 4 ml injectionCipla · MRP ₹25.44
  4. ₹6.36/mlEmigo · 4 ml injectionZuventus Healthcare · MRP ₹25.44
  5. ₹6.36/mlZofer · 4 ml injectionSun Pharma Laboratories · MRP ₹25.44
  6. ₹11.53/mlVomirid · 2 ml injectionInvision Medi Sciences · MRP ₹23.06
  7. ₹12.72/mlEmeset · 20 ml injectionCipla · MRP ₹254.40

Ondansetron Tablet

7 packs, ₹1.53 to ₹5.42 per tablet.

  1. ₹1.53/tabletLesetron · 10 tabletLeo Life Science · MRP ₹15.31
  2. ₹4.25/tabletFlatron · 10 tabletST Morrison · MRP ₹42.50
  3. ₹4.97/tabletOndfast · 10 tabletForgen Healthcare · MRP ₹49.72
  4. ₹5.03/tabletEpinorm MD · 10 tabletApex Laboratories · MRP ₹50.30
  5. ₹5.40/tabletOndatreat MD · 10 tabletSmartway Wellness · MRP ₹54.00
  6. ₹5.40/tabletOndoc · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹53.96
  7. ₹5.42/tabletOndfast · 10 tabletForgen Healthcare · MRP ₹54.20

Ondansetron Tablet MD 8 mg

6 packs, ₹2.25 to ₹9.74 per tablet.

  1. ₹2.25/tabletVomikind · 10 tablet mdMankind Pharmaceuticals · MRP ₹22.50
  2. ₹4.50/tabletVomiford · 10 tablet mdLeeford Healthcare · MRP ₹45.00
  3. ₹9.00/tabletVomishield · 10 tablet mdLeeford Healthcare · MRP ₹90.00
  4. ₹9.60/tabletOndaheal · 10 tablet mdHealing Pharma India · MRP ₹96.00
  5. ₹9.67/tabletZofer · 10 tablet mdSun Pharma Laboratories · MRP ₹96.68
  6. ₹9.74/tabletOndem · 10 tablet mdAlkem Laboratories · MRP ₹97.44

Ondansetron Oral Solution 2 mg

4 packs, ₹1.10 to ₹1.35 per ml. Price-controlled: ceiling ₹1.29 per ml.

  1. ₹1.10/mlIndowel · 30 ml oral solutionAkumentis Healthcare · MRP ₹33.12
  2. ₹1.34/mlAldon · 30 ml oral solutionAlde Medi Impex · MRP ₹40.30
  3. ₹1.35/mlOndamac · 30 ml oral solutionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹40.49
  4. ₹1.35/mlStop EM · 30 ml oral solutionWinsome Lab · MRP ₹40.63

Ondansetron Tablet MD

4 packs, ₹4.99 to ₹5.49 per tablet.

  1. ₹4.99/tabletOndegram · 10 tablet mdNexa Wellness · MRP ₹49.90
  2. ₹5.46/tabletOnicure · 10 tablet mdLorance Pharma · MRP ₹54.59
  3. ₹5.49/tabletOndet(intas) · 10 tablet mdIntas Pharmaceuticals · MRP ₹54.85
  4. ₹5.49/tabletOndilium · 10 tablet mdUniventis Medicare · MRP ₹54.91

Ondansetron Suspension 2 mg

3 packs, ₹1.28 to ₹1.35 per ml.

  1. ₹1.28/mlEnseon · 30 ml suspensionZovaitalia Bio Tech · MRP ₹38.50 · price-controlled
  2. ₹1.32/mlVomiwill · 30 ml suspensionWilshire Health Care · MRP ₹39.65 · price-controlled
  3. ₹1.35/mlVomipen P · 30 ml suspensionMorepen Laboratories · MRP ₹40.63 · price-controlled

Ondansetron Syrup 4 mg

2 packs, ₹1.35 to ₹1.63 per ml.

  1. ₹1.35/mlOndavom · 30 ml syrupAcron Pharmaceuticals · MRP ₹40.60
  2. ₹1.63/mlAnset · 30 ml syrupMypher Pharmaceuticals · MRP ₹49.00

Ondansetron Oral Spray 2 mg

2 packs, ₹11.00 to ₹11.13 per ml.

  1. ₹11.00/mlEmesafe · 15 ml oral sprayWallace Pharmaceuticals · MRP ₹165.00
  2. ₹11.13/mlDomi UP · 15 ml oral sprayLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹166.88

Ondansetron Suspension

2 packs, ₹1.04 to ₹1.35 per ml.

  1. ₹1.04/mlOndgro · 30 ml suspensionAggrowin Pharma · MRP ₹31.10
  2. ₹1.35/mlFlatron · 30 ml suspensionST Morrison · MRP ₹40.63

Ondansetron Disintegrating Strip 4 mg

2 packs, ₹9.55 to ₹20.92 per unit.

  1. ₹9.55/unitMD Stron · 1 disintegrating stripHetero Healthcare · MRP ₹9.55
  2. ₹20.92/unitVomikind Fast · 1 disintegrating stripMankind Pharmaceuticals · MRP ₹20.92

Ondansetron Strips 2 mg

1 pack, ₹18.00 per unit.

  1. ₹18.00/unitEezem · 1 stripsDr. Reddys Laboratories · MRP ₹18.00

Ondansetron Sachet 2 mg

1 pack, ₹37.72 per sachet.

  1. ₹37.72/sachetEmefilm · 1 sachetDelvin Formulations · MRP ₹37.72

Ondansetron Tablet DT 4 mg

1 pack, ₹5.48 per tablet.

  1. ₹5.48/tabletOndatero MD · 10 tablet dtHetero Healthcare · MRP ₹54.80

Ondansetron Drops 4 mg

1 pack, ₹0.83 per ml.

  1. ₹0.83/mlOndoc · 15 ml dropsMorepen Laboratories · MRP ₹12.50

Ondansetron Tablet 2 mg

1 pack, ₹3.24 per tablet.

  1. ₹3.24/tabletVentto(coxswain) · 10 tabletCoxswain Healthcare · MRP ₹32.37

Ondansetron Tablet MD 2 mg

1 pack, ₹5.10 per tablet.

  1. ₹5.10/tabletVomikind · 10 tablet mdMankind Pharmaceuticals · MRP ₹51.04

Ceiling prices fixed by NPPA

This formulation is in Schedule I of the Drugs (Prices Control) Order, 2013. No pack may be sold above the ceiling price per unit, plus taxes.

  1. 25 Mar 2026Injection 2 mg · ceiling 6.10 ₹ (1 ML)Order S.O. 1575(E)
  2. 25 Mar 2026Oral Solution 2 mg · ceiling 1.29 ₹ (1 ML)Order S.O. 1575(E)
  3. 25 Mar 2026Tablet 4 mg · ceiling 5.26 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)
  4. 25 Mar 2026Tablet 8 mg · ceiling 9.28 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.