Medicines / Molecules / Omeprazole + Domperidone
Omeprazole + DomperidoneEvery pack, by price.
121 packs of Omeprazole + Domperidone on NPPA's price list for July 2026: 111 brands from 83 companies, in 13 forms and strengths.
- Packs
- 121
- Brands
- 111
- Companies
- 83
- Forms and strengths
- 13
- Price-controlled packs
- 0 of 121
Packs, lowest price per unit first
Omeprazole + Domperidone Capsule 20/10 mg
84 packs, ₹0.65 to ₹15.84 per capsule. The 12 lowest per capsule come first.
- ₹0.65/capsuleEldeom D · 10 capsuleElder Projects · MRP ₹6.52
- ₹0.90/capsuleSiozole D · 15 capsuleAlbert David · MRP ₹13.50
- ₹1.00/capsuleOmel D · 10 capsuleJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹10.00
- ₹1.10/capsuleLupome-D · 10 capsuleLupin · MRP ₹11.00
- ₹1.63/capsuleOkacid D · 10 capsuleCipla · MRP ₹16.25
- ₹1.88/capsuleOmicad D · 10 capsuleZydus Healthcare · MRP ₹18.75
- ₹2.19/capsuleOzson D · 10 capsuleUnison Pharmaceuticals · MRP ₹21.90
- ₹4.00/capsulePropin D · 10 capsuleMedisun Pharma · MRP ₹40.00
- ₹4.20/capsuleOmefol D · 15 capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹63.00
- ₹4.20/capsuleOmifyl D · 15 capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹63.00
- ₹4.23/capsuleOmzee D · 10 capsuleTaurus Laboratories · MRP ₹42.30
- ₹4.25/capsuleOmemax D · 10 capsuleAlembic · MRP ₹42.50
The next 48 by price per capsule
- ₹4.49/capsuleOmdom · 10 capsuleBestochem Formulations · MRP ₹44.90
- ₹4.50/capsuleCucid DM · 10 capsuleCubit Healthcare · MRP ₹45.00
- ₹4.53/capsuleOmewal D · 15 capsuleWallace Pharmaceuticals · MRP ₹68.00
- ₹4.54/capsuleWinom D · 10 capsuleWinsome Lab · MRP ₹45.35
- ₹4.60/capsuleCoolfresh D · 10 capsuleSmart Laboratories · MRP ₹46.00
- ₹4.61/capsuleGaspaz · 15 capsuleBiological E · MRP ₹69.11
- ₹4.64/capsulePizol D · 10 capsuleRekvina Pharmaceuticals · MRP ₹46.41
- ₹4.92/capsuleGaspaz · 10 capsuleBiological E · MRP ₹49.15
- ₹4.95/capsuleOsif D · 10 capsuleSifco Pharma · MRP ₹49.50
- ₹4.99/capsuleLitom D · 10 capsuleST Morrison · MRP ₹49.90
- ₹5.16/capsuleDozem · 10 capsuleLesanto Laboratories · MRP ₹51.56
- ₹5.20/capsuleDomicid · 10 capsuleM D C Pharmaceuticals · MRP ₹52.00
- ₹5.20/capsuleOmezole D · 10 capsuleTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹52.00
- ₹5.24/capsuleOmetor D · 15 capsuleLaborate Pharmaceutical · MRP ₹78.65
- ₹5.34/capsuleTrustocid D · 10 capsuleZuventus Healthcare · MRP ₹53.40
- ₹5.50/capsuleOmanteric D · 10 capsuleEl-Dorado Bio-Tech · MRP ₹55.00
- ₹5.50/capsuleOmcure D · 10 capsuleFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹55.00
- ₹5.53/capsuleGasoc DM · 10 capsuleOctane Biotech · MRP ₹55.31
- ₹5.64/capsuleOricid D · 10 capsuleOrison Pharmaceuticals · MRP ₹56.37
- ₹5.88/capsuleOraj D · 10 capsuleKivi Labs · MRP ₹58.78
- ₹5.90/capsuleOlzoled · 10 capsuleOlcare · MRP ₹59.00
- ₹5.94/capsuleRaim · 15 capsuleHelios Pharmaceuticals · MRP ₹89.06
- ₹6.03/capsuleOmlink D · 10 capsuleLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹60.28
- ₹6.09/capsuleDomo · 10 capsuleMedicross Pharmaceuticals · MRP ₹60.90
- ₹6.09/capsuleGasofresh D · 10 capsuleMoonstar Lifecare · MRP ₹60.94
- ₹6.09/capsuleOmesec-Rd · 10 capsuleRanbaxy Laboratories · MRP ₹60.94
- ₹6.09/capsuleWinocid D · 10 capsuleWinsome Lab · MRP ₹60.94
- ₹6.22/capsuleOmperi · 100 capsuleNational C & Pharma · MRP ₹621.87
- ₹6.23/capsuleOmtec D · 10 capsuleFranklin Laboratories (India) · MRP ₹62.25
- ₹6.33/capsuleOmos D · 15 capsuleAustro Lab · MRP ₹95.00
- ₹6.44/capsuleOmerax-D · 10 capsuleZydus Healthcare · MRP ₹64.41
- ₹6.50/capsuleOmeness D · 10 capsuleSmartway Wellness · MRP ₹65.00
- ₹6.54/capsuleOmey-Dm · 10 capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹65.39
- ₹6.73/capsuleOmimac D · 15 capsuleTorque Pharmaceuticals · MRP ₹101.00
- ₹6.80/capsuleOmidom · 10 capsuleMankind Pharmaceuticals · MRP ₹68.00
- ₹7.00/capsuleDomase RD · 10 capsuleIntel Pharmaceuticals · MRP ₹70.00
- ₹7.06/capsuleOmizac D · 20 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹141.14
- ₹7.19/capsuleOrdom (Bestochem) · 15 capsuleBestochem Formulations · MRP ₹107.81
- ₹7.30/capsuleUlcicure D · 10 capsuleGraf Laboratories · MRP ₹73.00
- ₹7.45/capsuleAcio · 10 capsuleBennet Pharmaceuticals · MRP ₹74.50
- ₹7.50/capsuleOmriz D · 10 capsuleRitz Pharma · MRP ₹75.00
- ₹7.99/capsuleOD (Alembic) · 15 capsuleAlembic · MRP ₹119.90
- ₹8.00/capsuleKemopraz D · 10 capsuleAlkem Laboratories · MRP ₹80.00
- ₹8.00/capsuleOmezeg D · 10 capsuleUniversal Life Science · MRP ₹80.00
- ₹8.21/capsuleProstal · 10 capsulePsychotropics India · MRP ₹82.06
- ₹8.44/capsuleUlcigard D · 10 capsuleMeridian Medicare · MRP ₹84.38
- ₹8.59/capsuleOmlek D · 20 capsuleJB Chemicals · MRP ₹171.78
- ₹8.73/capsuleOmepil D · 15 capsulePsychotropics India · MRP ₹131.02
Omeprazole + Domperidone Tablet 20/10 mg
13 packs, ₹0.23 to ₹9.90 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹0.23/tabletParacitamol Win · 1000 tabletMakers Labs · MRP ₹225.00
- ₹1.00/tabletRanilup-D · 10 tabletLupin · MRP ₹10.01
- ₹2.08/tabletLokcidom · 15 tabletTas Med (India) · MRP ₹31.20
- ₹4.16/tabletGasoc DM · 100 tabletOctane Biotech · MRP ₹415.88
- ₹5.07/tabletRanidom NF · 20 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹101.40
- ₹6.31/tabletAciloc RD · 15 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹94.69
- ₹6.31/tabletAciloc RD · 30 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹189.38
- ₹6.50/tabletOmtech D · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹65.00
- ₹6.56/tabletOmee RD · 20 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹131.25
- ₹6.60/tabletUlcicap D · 10 tabletSterkem · MRP ₹66.00
- ₹9.38/tabletProtosec DM · 10 tabletSymbiotic Drugs · MRP ₹93.75
- ₹9.70/tabletD Tac · 10 tabletMenarini India · MRP ₹97.00
The other 1 by price per tablet
- ₹9.90/tabletElcid DM · 10 tabletEmbiotic Lab · MRP ₹99.00
Omeprazole + Domperidone Capsule 20/30 mg
6 packs, ₹4.13 to ₹18.22 per capsule.
- ₹4.13/capsuleOmido DSR · 10 capsuleShine Pharmaceuticals · MRP ₹41.25
- ₹4.89/capsuleOmeday D · 10 capsuleBio Vitamins · MRP ₹48.87
- ₹5.33/capsuleOmepren D · 15 capsuleBlue Cross Laboratories · MRP ₹80.00
- ₹9.66/capsuleOskar DSR · 10 capsuleMankind Pharmaceuticals · MRP ₹96.61
- ₹15.98/capsuleRzole DSR · 10 capsuleAbbott Healthcare · MRP ₹159.81
- ₹18.22/capsuleOcid-Dsr · 15 capsuleZydus Healthcare · MRP ₹273.23
Omeprazole + Domperidone Capsule 10/10 mg
5 packs, ₹2.49 to ₹12.67 per capsule.
- ₹2.49/capsuleGaspaz · 15 capsuleBiological E · MRP ₹37.31
- ₹2.65/capsuleGaspaz · 10 capsuleBiological E · MRP ₹26.54
- ₹4.19/capsuleDomitin O · 10 capsuleNavil Laboratories · MRP ₹41.92
- ₹7.50/capsuleOmed D · 10 capsuleMedico Labs · MRP ₹75.00
- ₹12.67/capsuleDomstal O · 15 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹190.07
Omeprazole + Domperidone Capsule
4 packs, ₹0.67 to ₹11.00 per capsule.
- ₹0.67/capsuleOmefa D · 15 capsuleKnoll Healthcare · MRP ₹10.00
- ₹4.52/capsuleOmore-D · 10 capsuleBiomax Biotechnics · MRP ₹45.20
- ₹5.50/capsuleRoton D · 10 capsuleMedico Labs · MRP ₹55.00
- ₹11.00/capsuleOmeonce D · 20 capsuleSmart Laboratories · MRP ₹220.00
Omeprazole + Domperidone Capsule SR 20/30 mg
2 packs, ₹4.35 to ₹13.67 per capsule.
- ₹4.35/capsuleOmerd · 10 capsule srBlue Cross Laboratories · MRP ₹43.50
- ₹13.67/capsuleOmez D · 15 capsule srDr. Reddys Laboratories · MRP ₹205.00
Omeprazole + Domperidone Tablet SR 20/30 mg
1 pack, ₹7.35 per tablet.
- ₹7.35/tabletAdom(tablets) · 10 tablet srTablets India · MRP ₹73.48
Omeprazole + Domperidone Tablet 10/15 mg
1 pack, ₹2.50 per tablet.
- ₹2.50/tabletDomli R · 10 tabletST Morrison · MRP ₹24.95
Omeprazole + Domperidone Tablet
1 pack, ₹0.67 per tablet.
- ₹0.67/tabletOmefiz D · 15 tabletUniventis Medicare · MRP ₹10.00
Omeprazole + Domperidone Tablet 10/20 mg
1 pack, ₹5.24 per tablet.
- ₹5.24/tabletOmestar D · 10 tabletAkumentis Healthcare · MRP ₹52.37
Omeprazole + Domperidone Capsule SR 20/10 mg
1 pack, ₹3.61 per capsule.
- ₹3.61/capsuleOzson D · 10 capsule srUnison Pharmaceuticals · MRP ₹36.10
Omeprazole + Domperidone Suspension
1 pack, ₹0.76 per ml.
- ₹0.76/mlRanidom NF · 170 ml suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹130.00
Omeprazole + Domperidone Tablet 20/30 mg
1 pack, ₹10.21 per tablet.
- ₹10.21/tabletStarcid D · 10 tabletStartos Health Care · MRP ₹102.09
Companies marketing it
- Zydus5 packs
- Mankind5 packs
- Biological E4 packs
- Alkem4 packs
- Alembic4 packs
- Cadila Pharmaceuticals3 packs
- Torrent Pharmaceuticals3 packs
- Psychotropics India3 packs
- Abbott3 packs
- Bennet Pharmaceuticals2 packs
- Smart Laboratories2 packs
- ST Morrison2 packs
- Octane Biotech2 packs
- Lupin2 packs
- Cipla2 packs
- Bestochem Formulations2 packs
- Medico Labs2 packs
- Leeford Healthcare2 packs
- Blue Cross Laboratories2 packs
- Micro Labs2 packs
- Unison Pharmaceuticals2 packs
- Winsome Lab2 packs
- Tablets India1 pack
- Indian Drug & Pharmaceuticals LTD (Idpl)1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.