Medicines / Molecules / Olanzapine

OlanzapineEvery pack, by price.

241 packs of Olanzapine on NPPA's price list for July 2026: 71 brands from 57 companies, in 23 forms and strengths.

Packs
241
Brands
71
Companies
57
Forms and strengths
23
Price-controlled packs
0 of 241

Packs, lowest price per unit first

Olanzapine Tablet 10 mg

50 packs, ₹2.40 to ₹12.00 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹2.40/tabletSchizol (Gentech) · 10 tabletGentech Healtcare · MRP ₹24.00
  2. ₹3.70/tabletOzip · 10 tabletMedley Pharmaceuticals · MRP ₹37.00
  3. ₹4.50/tabletOlpine · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹45.04
  4. ₹4.67/tabletOlpin · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹46.70
  5. ₹4.70/tabletOlexar · 10 tabletCipla · MRP ₹47.00
  6. ₹5.13/tabletOliza · 30 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹153.80
  7. ₹5.72/tabletOtzup · 10 tabletMSN Laboratories · MRP ₹57.20
  8. ₹6.01/tabletOpin · 10 tabletTriton Health Care · MRP ₹60.09
  9. ₹6.07/tabletNzipo · 10 tabletSeptalyst Lifesciences · MRP ₹60.71
  10. ₹6.08/tabletConsern · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹60.84
  11. ₹6.34/tabletSupral · 10 tabletA N Pharmacia · MRP ₹63.35
  12. ₹6.41/tabletOlaped · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹64.06
The other 38 by price per tablet
  1. ₹6.75/tabletCnpinex · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹67.49
  2. ₹6.84/tabletOlarc · 10 tabletSigmund Promedica · MRP ₹68.40
  3. ₹7.01/tabletOlitabs · 10 tabletK C Laboratories · MRP ₹70.10
  4. ₹7.27/tabletOltha · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹72.65
  5. ₹7.31/tabletOlanzapik · 10 tabletAarpik Remedies · MRP ₹73.13
  6. ₹7.50/tabletOlanzalive · 10 tabletAllysia Lifesciences · MRP ₹75.00
  7. ₹7.50/tabletOlapil · 10 tabletKloster Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
  8. ₹7.50/tabletOlaset · 10 tabletArdent Life Sciences · MRP ₹75.00
  9. ₹7.71/tabletLezapin · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹77.14
  10. ₹7.84/tabletOline · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹78.44
  11. ₹7.94/tabletOlapax · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹79.41
  12. ₹7.96/tabletOlan · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹79.60
  13. ₹8.16/tabletOlzic · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹81.56
  14. ₹8.33/tabletOline · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹83.25
  15. ₹8.60/tabletKola · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹85.97
  16. ₹8.60/tabletMeltonz · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹85.97
  17. ₹8.69/tabletOlinstab · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹86.90
  18. ₹8.70/tabletMovapin · 10 tabletMova Pharmaceuticals · MRP ₹87.00
  19. ₹8.70/tabletOlez · 10 tabletSynokem Pharmaceuticals · MRP ₹87.00
  20. ₹9.10/tabletOlay · 10 tabletTalent India · MRP ₹91.00
  21. ₹9.27/tabletElanza · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹92.68
  22. ₹9.27/tabletSizomelt · 10 tabletWander Medicare · MRP ₹92.68
  23. ₹9.28/tabletOla · 10 tabletZeus Pharma · MRP ₹92.80
  24. ₹9.47/tabletOlbrace · 15 tabletHBC Healthcare · MRP ₹142.00
  25. ₹10.03/tabletOlzic MT · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹100.31
  26. ₹10.13/tabletOlace · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹101.25
  27. ₹10.68/tabletOlanex · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹106.76
  28. ₹10.80/tabletOlaford · 10 tabletOxford Pharmaceuticals · MRP ₹108.00
  29. ₹10.84/tabletOliramp · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹108.42
  30. ₹10.88/tabletKolzep MM · 10 tabletTriko Pharmaceuticals · MRP ₹108.80
  31. ₹10.97/tabletOleanz · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹109.69
  32. ₹11.34/tabletOlapax · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹113.44
  33. ₹11.44/tabletOlet (Alteus) · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹171.54
  34. ₹11.45/tabletOlapin · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹114.46
  35. ₹11.49/tabletOlimelt · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹114.90
  36. ₹11.49/tabletOliza · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹114.90
  37. ₹11.81/tabletMeltolan · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹118.10
  38. ₹12.00/tabletOleanz RT (Rapi Tab) · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹120.00

Olanzapine Tablet 5 mg

49 packs, ₹2.40 to ₹7.06 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹2.40/tabletMeltolan · 15 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹36.00
  2. ₹2.60/tabletZepol (Olc) · 10 tabletOlcare · MRP ₹26.00
  3. ₹2.78/tabletOlpine · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹27.84
  4. ₹3.31/tabletConsern · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹33.09
  5. ₹3.39/tabletNzipo · 10 tabletSeptalyst Lifesciences · MRP ₹33.93
  6. ₹3.40/tabletOlitabs · 10 tabletK C Laboratories · MRP ₹34.00
  7. ₹3.48/tabletOlapad · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹34.83
  8. ₹3.48/tabletOlaped · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹34.83
  9. ₹3.48/tabletSchizol (Gentech) · 10 tabletGentech Healtcare · MRP ₹34.80
  10. ₹3.52/tabletOlarc · 10 tabletSigmund Promedica · MRP ₹35.20
  11. ₹3.65/tabletOlnee · 10 tabletKnoll Healthcare · MRP ₹36.50
  12. ₹3.75/tabletOlanzapik · 10 tabletAarpik Remedies · MRP ₹37.50
The other 37 by price per tablet
  1. ₹3.79/tabletSupral · 10 tabletA N Pharmacia · MRP ₹37.86
  2. ₹3.94/tabletOltha · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹39.40
  3. ₹3.94/tabletOpin · 10 tabletTriton Health Care · MRP ₹39.39
  4. ₹4.03/tabletOlzic · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹40.30
  5. ₹4.21/tabletOlan · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹42.10
  6. ₹4.31/tabletOla · 10 tabletZeus Pharma · MRP ₹43.10
  7. ₹4.44/tabletOlbrace · 15 tabletHBC Healthcare · MRP ₹66.56
  8. ₹4.44/tabletOlpin · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹44.41
  9. ₹4.59/tabletOlapax · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹45.94
  10. ₹4.66/tabletKola · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹46.64
  11. ₹4.66/tabletMeltonz · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹46.64
  12. ₹4.69/tabletOline · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹46.91
  13. ₹4.78/tabletOlay · 10 tabletTalent India · MRP ₹47.81
  14. ₹4.80/tabletCnpinex · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹48.00
  15. ₹4.82/tabletOlinstab · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹48.20
  16. ₹5.00/tabletPsyolaz · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹50.00
  17. ₹5.04/tabletSizomelt · 10 tabletWander Medicare · MRP ₹50.39
  18. ₹5.20/tabletOline · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹52.04
  19. ₹5.43/tabletOlzic MT · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹54.30
  20. ₹5.52/tabletOlapil · 10 tabletKloster Pharmaceuticals · MRP ₹55.22
  21. ₹5.54/tabletElanza · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹55.43
  22. ₹5.56/tabletOlace · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹55.55
  23. ₹5.57/tabletOlaset · 10 tabletArdent Life Sciences · MRP ₹55.68
  24. ₹5.60/tabletOlaford · 10 tabletOxford Pharmaceuticals · MRP ₹56.00
  25. ₹5.66/tabletOlapin · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹56.57
  26. ₹5.67/tabletOliramp · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹56.72
  27. ₹5.67/tabletOlisur · 10 tabletSalas Pharma · MRP ₹56.72
  28. ₹5.77/tabletOleanz RT (Rapi Tab) · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹57.66
  29. ₹5.81/tabletKolzep MM · 10 tabletTriko Pharmaceuticals · MRP ₹58.10
  30. ₹5.98/tabletOlet (Alteus) · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹89.66
  31. ₹6.00/tabletOleanz · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹60.00
  32. ₹6.05/tabletOlanex · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹60.47
  33. ₹6.08/tabletLezapin · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹60.78
  34. ₹6.23/tabletOlimelt · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹62.30
  35. ₹6.23/tabletOliza · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹62.30
  36. ₹6.91/tabletOlapax · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹69.09
  37. ₹7.06/tabletMeltolan · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹70.60

Olanzapine Tablet 2.5 mg

33 packs, ₹1.84 to ₹5.88 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹1.84/tabletOlpin · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹18.36
  2. ₹2.06/tabletOlapad · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹20.63
  3. ₹3.05/tabletKola · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹30.52
  4. ₹3.08/tabletOlitabs · 10 tabletK C Laboratories · MRP ₹30.75
  5. ₹3.49/tabletOline · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹34.92
  6. ₹3.60/tabletCnpinex · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹36.00
  7. ₹3.60/tabletOlace · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹35.95
  8. ₹3.84/tabletOlinstab · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹38.35
  9. ₹3.85/tabletOlan · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹38.50
  10. ₹3.92/tabletOlapax · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹39.19
  11. ₹3.96/tabletConsern · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹39.60
  12. ₹3.96/tabletOlarc · 10 tabletSigmund Promedica · MRP ₹39.60
The other 21 by price per tablet
  1. ₹3.98/tabletSupral · 10 tabletA N Pharmacia · MRP ₹39.84
  2. ₹4.02/tabletLezapin · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹40.21
  3. ₹4.03/tabletOlay · 10 tabletTalent India · MRP ₹40.31
  4. ₹4.07/tabletOlaset · 10 tabletArdent Life Sciences · MRP ₹40.73
  5. ₹4.20/tabletKolzep MM · 10 tabletTriko Pharmaceuticals · MRP ₹42.00
  6. ₹4.27/tabletOliramp · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹42.66
  7. ₹4.40/tabletOlzic · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹44.00
  8. ₹4.60/tabletOltha · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹46.00
  9. ₹4.64/tabletOlisur · 10 tabletSalas Pharma · MRP ₹46.41
  10. ₹4.65/tabletElanza · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹46.51
  11. ₹4.65/tabletSizomelt · 10 tabletWander Medicare · MRP ₹46.51
  12. ₹4.74/tabletOlapax · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹47.44
  13. ₹4.80/tabletOlanex · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹48.04
  14. ₹4.95/tabletOlaford · 10 tabletOxford Pharmaceuticals · MRP ₹49.50
  15. ₹5.00/tabletOlapin · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹50.03
  16. ₹5.08/tabletOlet (Alteus) · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹76.25
  17. ₹5.16/tabletOlimelt · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹51.56
  18. ₹5.16/tabletOliza · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹51.56
  19. ₹5.25/tabletOleanz · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹52.50
  20. ₹5.34/tabletMeltolan · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹53.40
  21. ₹5.88/tabletOpin · 10 tabletTriton Health Care · MRP ₹58.78

Olanzapine Tablet 7.5 mg

25 packs, ₹3.75 to ₹12.29 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹3.75/tabletOlitabs · 10 tabletK C Laboratories · MRP ₹37.48
  2. ₹5.20/tabletOlaset · 10 tabletArdent Life Sciences · MRP ₹52.00
  3. ₹5.39/tabletOlapad · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹53.90
  4. ₹5.76/tabletOline · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹57.64
  5. ₹6.46/tabletOltha · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹64.64
  6. ₹6.70/tabletConsern · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹67.00
  7. ₹7.20/tabletCnpinex · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹72.00
  8. ₹7.40/tabletOlay · 10 tabletTalent India · MRP ₹74.00
  9. ₹7.62/tabletOlbrace · 15 tabletHBC Healthcare · MRP ₹114.28
  10. ₹7.80/tabletKola · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹78.00
  11. ₹8.17/tabletOlarc · 10 tabletSigmund Promedica · MRP ₹81.66
  12. ₹8.35/tabletOlaford · 10 tabletOxford Pharmaceuticals · MRP ₹83.50
The other 13 by price per tablet
  1. ₹8.44/tabletKolzep MM · 10 tabletTriko Pharmaceuticals · MRP ₹84.40
  2. ₹8.73/tabletOlanex · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹87.26
  3. ₹8.77/tabletOlapax · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹87.66
  4. ₹8.91/tabletOlace · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹89.06
  5. ₹9.14/tabletSizomelt (Sol) · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹91.35
  6. ₹9.37/tabletOlinstab · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹93.70
  7. ₹9.97/tabletOliramp · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹99.72
  8. ₹10.13/tabletOleanz · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹101.25
  9. ₹10.70/tabletOlet (Alteus) · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹160.48
  10. ₹11.72/tabletMeltolan · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹117.15
  11. ₹11.81/tabletOlapin · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹118.06
  12. ₹12.29/tabletOlimelt · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹122.90
  13. ₹12.29/tabletOliza · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹122.90

Olanzapine Tablet 15 mg

21 packs, ₹6.63 to ₹26.86 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹6.63/tabletOla · 10 tabletZeus Pharma · MRP ₹66.25
  2. ₹7.00/tabletConsern · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹70.00
  3. ₹7.88/tabletOlapad · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹78.75
  4. ₹8.20/tabletOltha R · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹81.96
  5. ₹10.89/tabletOline · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹108.86
  6. ₹13.50/tabletOlay · 10 tabletTalent India · MRP ₹135.00
  7. ₹13.90/tabletKola · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹139.00
  8. ₹14.47/tabletOlace · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹144.70
  9. ₹15.23/tabletOltha · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹152.30
  10. ₹15.34/tabletOliramp · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹153.43
  11. ₹15.56/tabletKolzep MM · 10 tabletTriko Pharmaceuticals · MRP ₹155.60
  12. ₹15.99/tabletMovapin · 10 tabletMova Pharmaceuticals · MRP ₹159.90
The other 9 by price per tablet
  1. ₹17.72/tabletOlzic MT · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹177.19
  2. ₹17.77/tabletElanza · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹177.71
  3. ₹18.46/tabletOlapin · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹184.55
  4. ₹18.56/tabletOlaford · 10 tabletOxford Pharmaceuticals · MRP ₹185.62
  5. ₹20.20/tabletOleanz Rapitab · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹202.00
  6. ₹20.75/tabletOlimelt · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹207.50
  7. ₹20.75/tabletOliza · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹207.50
  8. ₹23.91/tabletMeltolan · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹239.05
  9. ₹26.86/tabletOlet (Alteus) · 10 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹268.57

Olanzapine Tablet 20 mg

18 packs, ₹8.13 to ₹29.90 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹8.13/tabletKola · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹81.25
  2. ₹10.40/tabletOlpin · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹104.00
  3. ₹10.78/tabletConsern · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹107.80
  4. ₹11.16/tabletOlapad · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹111.61
  5. ₹12.17/tabletOline · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹121.67
  6. ₹12.80/tabletOlapax · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹128.00
  7. ₹15.63/tabletOltha · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹156.28
  8. ₹18.03/tabletOlace · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹180.25
  9. ₹18.12/tabletOliramp · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹181.17
  10. ₹19.63/tabletElanza · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹196.28
  11. ₹20.95/tabletOlisur · 10 tabletSalas Pharma · MRP ₹209.53
  12. ₹21.37/tabletOlzic MT · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹213.70
The other 6 by price per tablet
  1. ₹22.57/tabletOlapin · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹225.69
  2. ₹24.56/tabletOleanz Rapitab · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹245.63
  3. ₹24.75/tabletOlaford · 10 tabletOxford Pharmaceuticals · MRP ₹247.50
  4. ₹25.55/tabletOlimelt · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹255.47
  5. ₹25.57/tabletOliza · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹255.70
  6. ₹29.90/tabletMeltolan · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹299.00

Olanzapine Tablet MD 10 mg

8 packs, ₹5.36 to ₹11.26 per tablet.

  1. ₹5.36/tabletOzmat · 10 tablet mdMatias Healthcare · MRP ₹53.58
  2. ₹5.75/tabletZyopin · 10 tablet mdUnistar Biotech · MRP ₹57.53
  3. ₹5.94/tabletWalzap · 10 tablet mdWalnut Life Sciences · MRP ₹59.38
  4. ₹7.90/tabletOlanmat · 10 tablet mdMatteo Healthcare · MRP ₹79.00
  5. ₹8.87/tabletOlagress · 10 tablet mdLa Renon Healthcare · MRP ₹88.68
  6. ₹8.91/tabletOlay · 10 tablet mdTalent India · MRP ₹89.06
  7. ₹10.17/tabletSolanav · 10 tablet mdSanix Formulations · MRP ₹101.66
  8. ₹11.26/tabletOzapin MD · 10 tablet mdIpca Laboratories · MRP ₹112.55

Olanzapine Tablet MD 5 mg

8 packs, ₹3.56 to ₹6.10 per tablet.

  1. ₹3.56/tabletWalzap · 10 tablet mdWalnut Life Sciences · MRP ₹35.64
  2. ₹3.75/tabletZyopin · 10 tablet mdUnistar Biotech · MRP ₹37.50
  3. ₹4.59/tabletOlagress · 10 tablet mdLa Renon Healthcare · MRP ₹45.93
  4. ₹5.05/tabletSolanav · 10 tablet mdSanix Formulations · MRP ₹50.47
  5. ₹5.10/tabletOzmat · 10 tablet mdMatias Healthcare · MRP ₹51.00
  6. ₹5.49/tabletOlapin (Crp) · 10 tablet mdCrescent Formulations · MRP ₹54.85
  7. ₹6.10/tabletOlanmat · 10 tablet mdMatteo Healthcare · MRP ₹61.00
  8. ₹6.10/tabletOzapin MD · 10 tablet mdIpca Laboratories · MRP ₹61.03

Olanzapine Tablet MD 2.5 mg

6 packs, ₹2.23 to ₹4.89 per tablet.

  1. ₹2.23/tabletOzmat · 10 tablet mdMatias Healthcare · MRP ₹22.33
  2. ₹2.24/tabletZyopin · 10 tablet mdUnistar Biotech · MRP ₹22.40
  3. ₹3.60/tabletOlanmat · 10 tablet mdMatteo Healthcare · MRP ₹36.00
  4. ₹3.81/tabletOlagress · 10 tablet mdLa Renon Healthcare · MRP ₹38.14
  5. ₹4.60/tabletSolanav · 10 tablet mdSanix Formulations · MRP ₹46.03
  6. ₹4.89/tabletOzapin MD · 10 tablet mdIpca Laboratories · MRP ₹48.94

Olanzapine Tablet MD 7.5 mg

4 packs, ₹4.90 to ₹9.59 per tablet.

  1. ₹4.90/tabletOzmat · 10 tablet mdMatias Healthcare · MRP ₹49.00
  2. ₹5.40/tabletOlanmat · 10 tablet mdMatteo Healthcare · MRP ₹54.00
  3. ₹9.32/tabletSolanav · 10 tablet mdSanix Formulations · MRP ₹93.24
  4. ₹9.59/tabletOzapin MD · 10 tablet mdIpca Laboratories · MRP ₹95.86

Olanzapine Tablet 1.25 mg

3 packs, ₹1.79 to ₹4.62 per tablet.

  1. ₹1.79/tabletOlapad · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹17.86
  2. ₹4.17/tabletOlaset · 10 tabletArdent Life Sciences · MRP ₹41.72
  3. ₹4.62/tabletOlet (Alteus) · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹69.35

Olanzapine Tablet

3 packs, ₹5.16 to ₹11.06 per tablet.

  1. ₹5.16/tabletV Gon D · 10 tabletAarpik Remedies · MRP ₹51.56
  2. ₹8.50/tabletOlotab · 10 tabletSynovia Life Sciences · MRP ₹85.00
  3. ₹11.06/tabletOlaset F · 10 tabletArdent Life Sciences · MRP ₹110.63

Olanzapine Tablet MD 15 mg

2 packs, ₹11.80 to ₹12.09 per tablet.

  1. ₹11.80/tabletOlapax MD · 10 tablet mdReliance Formulation · MRP ₹118.00
  2. ₹12.09/tabletOzmat · 10 tablet mdMatias Healthcare · MRP ₹120.94

Olanzapine Injection 10 mg

2 packs, ₹65.70 to ₹98.00 per ml.

  1. ₹65.70/mlOliza · 2 ml injectionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹131.40
  2. ₹98.00/mlOleanz · 1 ml injectionSun Pharma Laboratories · MRP ₹98.00

Olanzapine Capsule 20 mg

1 pack, ₹4.00 per capsule.

  1. ₹4.00/capsuleOlee · 10 capsuleRanbaxy Laboratories · MRP ₹40.00

Olanzapine Eye Drops

1 pack, ₹67.90 per ml.

  1. ₹67.90/mlPatine PF · 10 ml eye dropsHis Eyeness Opthalmics · MRP ₹679.00

Olanzapine Tablet DT 10 mg

1 pack, ₹11.02 per tablet.

  1. ₹11.02/tabletTolaz · 15 tablet dtTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹165.35

Olanzapine Tablet DT 2.5 mg

1 pack, ₹4.69 per tablet.

  1. ₹4.69/tabletTolaz · 15 tablet dtTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹70.40

Olanzapine Tablet DT 5 mg

1 pack, ₹6.55 per tablet.

  1. ₹6.55/tabletTolaz · 15 tablet dtTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹98.25

Olanzapine Tablet DT 7.5 mg

1 pack, ₹10.46 per tablet.

  1. ₹10.46/tabletTolaz · 10 tablet dtTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹104.55

Olanzapine Injection 210 mg

1 pack, ₹1,700 per ml.

  1. ₹1,700/mlTolaz LA · 1 ml injectionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹1,700

Olanzapine Injection 300 mg

1 pack, ₹2,054 per ml.

  1. ₹2,054/mlTolaz LA · 1 ml injectionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹2,054

Olanzapine Injection 405 mg

1 pack, ₹2,241 per ml.

  1. ₹2,241/mlTolaz LA · 1 ml injectionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹2,241

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.