Medicines / Molecules / Ofloxacin

OfloxacinEvery pack, by price.

308 packs of Ofloxacin on NPPA's price list for July 2026: 192 brands from 139 companies, in 42 forms and strengths.

Packs
308
Brands
192
Companies
139
Forms and strengths
42
Price-controlled packs
0 of 308

Packs, lowest price per unit first

Ofloxacin Tablet 200 mg

123 packs, ₹1.04 to ₹18.56 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹1.04/tabletOflotac · 10 tabletElder Labs · MRP ₹10.43
  2. ₹1.07/tabletOcin (Concept Bio) · 10 tabletConcept Biosciences · MRP ₹10.69
  3. ₹1.25/tabletOffrate · 10 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹12.50
  4. ₹1.25/tabletOftak · 10 tabletConcept Biosciences · MRP ₹12.50
  5. ₹1.25/tabletOzel · 10 tabletKhandelwal Laboratories · MRP ₹12.50
  6. ₹1.26/tabletTroflocin · 10 tabletTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹12.56
  7. ₹1.44/tabletOftivent · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹14.43
  8. ₹2.50/tabletOflage · 10 tabletKim Lab · MRP ₹25.00
  9. ₹3.80/tabletOfson · 10 tabletPatson Laboratories · MRP ₹38.00
  10. ₹4.08/tabletOL (Leben) · 10 tabletLeben Laboratories · MRP ₹40.75
  11. ₹4.50/tabletFlaver · 10 tabletIva Healthcare · MRP ₹45.00
  12. ₹4.61/tabletOfsun · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹46.11
The next 48 by price per tablet
  1. ₹4.64/tabletObact · 10 tabletCipla · MRP ₹46.41
  2. ₹4.85/tabletOflocare · 10 tabletTablets India · MRP ₹48.47
  3. ₹4.91/tabletOfline · 10 tabletShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹49.11
  4. ₹4.95/tabletOflotag · 10 tabletInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹49.50
  5. ₹4.95/tabletOfzen · 10 tabletSain Medicaments · MRP ₹49.50
  6. ₹4.98/tabletOfnij · 10 tabletSunij Pharma · MRP ₹49.75
  7. ₹4.98/tabletZopi · 10 tabletST Morrison · MRP ₹49.80
  8. ₹5.00/tabletDigaflox · 10 tabletLucrose Pharma · MRP ₹50.00
  9. ₹5.00/tabletOftac · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹50.00
  10. ₹5.00/tabletOxan · 10 tabletMidas Care Pharmaceuticals · MRP ₹49.95
  11. ₹5.00/tabletPizof · 10 tabletST Morrison · MRP ₹50.00
  12. ₹5.15/tabletBenzon · 10 tabletOrganic Laboratories · MRP ₹51.50
  13. ₹5.20/tabletOflagard · 10 tabletBiomax Biotechnics · MRP ₹52.00
  14. ₹5.30/tabletNovofran · 10 tabletSeagull Labs · MRP ₹52.97
  15. ₹5.30/tabletOfmax · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹53.00
  16. ₹5.30/tabletTablo · 10 tabletMedopharm · MRP ₹53.00
  17. ₹5.47/tabletOfbid · 10 tabletAarpik Remedies · MRP ₹54.70
  18. ₹5.50/tabletOflofresh · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹55.00
  19. ₹5.50/tabletOfron · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹55.00
  20. ₹5.50/tabletOplus · 10 tabletLeo Life Science · MRP ₹55.00
  21. ₹5.52/tabletJox · 10 tabletDr. Johns Laboratories · MRP ₹55.23
  22. ₹5.52/tabletOribro · 10 tabletWilshire Pharmaceuticals · MRP ₹55.22
  23. ₹5.55/tabletOfen · 10 tabletWens Pharma · MRP ₹55.50
  24. ₹5.56/tabletOfla · 10 tabletAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹55.58
  25. ₹5.60/tabletBacter · 10 tabletCubit Healthcare · MRP ₹56.00
  26. ₹5.60/tabletOftop · 10 tabletStadchem of India · MRP ₹56.00
  27. ₹5.62/tabletBioff · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹56.20
  28. ₹5.63/tabletBoxer · 10 tabletShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹56.25
  29. ₹5.63/tabletZynoff · 10 tabletNri Vision Care · MRP ₹56.25
  30. ₹5.80/tabletZanovid · 10 tabletBal Pharma · MRP ₹58.00
  31. ₹5.90/tabletOflazest · 10 tabletElinor Pharma · MRP ₹59.00
  32. ₹5.90/tabletOjen · 10 tabletJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹59.00
  33. ₹5.94/tabletNormesis · 10 tabletLupin · MRP ₹59.35
  34. ₹6.00/tabletFlan · 10 tabletPharmtak · MRP ₹60.00
  35. ₹6.00/tabletNozo · 10 tabletKaiser Pharmaceuticals · MRP ₹60.00
  36. ₹6.00/tabletOfast (Pacific) · 10 tabletPacific Drugs & Chemicals · MRP ₹59.95
  37. ₹6.00/tabletOflotreat · 10 tabletSmartway Wellness · MRP ₹60.00
  38. ₹6.00/tabletOfloxamac · 10 tabletTorque Pharmaceuticals · MRP ₹60.00
  39. ₹6.00/tabletOxel · 10 tabletMedley Pharmaceuticals · MRP ₹60.00
  40. ₹6.07/tabletOflowock · 10 tabletWockhardt · MRP ₹60.70
  41. ₹6.08/tabletZeof · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹60.82
  42. ₹6.09/tabletOflopar · 10 tabletShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹60.94
  43. ₹6.09/tabletOpec (Shrinivas Guj) · 10 tabletShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹60.94
  44. ₹6.09/tabletZerocin · 10 tabletRekvina Pharmaceuticals · MRP ₹60.94
  45. ₹6.10/tabletOflobe · 10 tabletSapient · MRP ₹61.00
  46. ₹6.19/tabletEldeflox (Elder Projects) · 10 tabletElder Projects · MRP ₹61.88
  47. ₹6.19/tabletOptra · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹61.88
  48. ₹6.21/tabletMexaflo · 10 tabletNovartis India · MRP ₹62.10

Ofloxacin Tablet 400 mg

25 packs, ₹2.77 to ₹52.40 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹2.77/tabletOflacad · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹27.72
  2. ₹6.50/tabletBestoflox · 10 tabletBestochem Formulations · MRP ₹65.00
  3. ₹6.50/tabletLox · 10 tabletNeon Laboratories · MRP ₹65.00
  4. ₹8.00/tabletAflox (Psyco Remedies) · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹80.00
  5. ₹8.29/tabletOptra · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹82.86
  6. ₹8.30/tabletRonflox · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹83.00
  7. ₹8.50/tabletNozo · 10 tabletKaiser Pharmaceuticals · MRP ₹85.00
  8. ₹8.50/tabletTerflox (Stallion) · 10 tabletStallion Laboratories · MRP ₹85.00
  9. ₹9.50/tabletOlox · 10 tabletCipla · MRP ₹95.00
  10. ₹9.90/tabletZocin(wsl) · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹99.00
  11. ₹12.00/tabletOflochem · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹120.00
  12. ₹12.25/tabletZO · 10 tabletFDC · MRP ₹122.50
The other 13 by price per tablet
  1. ₹12.50/tabletOflobid · 10 tabletOlcare · MRP ₹125.00
  2. ₹12.56/tabletBroadbact · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹125.63
  3. ₹13.60/tabletOfron · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹136.00
  4. ₹13.97/tabletJox · 10 tabletDr. Johns Laboratories · MRP ₹139.70
  5. ₹14.30/tabletEcoflox (East West) · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹143.00
  6. ₹17.02/tabletZenflox · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹170.15
  7. ₹18.57/tabletOfler · 10 tabletAristo Laboratories · MRP ₹185.70
  8. ₹18.75/tabletOflokem · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹187.50
  9. ₹20.93/tabletOflomac · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹209.34
  10. ₹25.78/tabletOflin · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹257.81
  11. ₹29.53/tabletZanocin · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹295.31
  12. ₹36.46/tabletOflox · 10 tabletCipla · MRP ₹364.61
  13. ₹52.40/tabletZanocin · 5 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹262.00

Ofloxacin Suspension 50 mg

19 packs, ₹0.52 to ₹2.40 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.52/mlEufox · 30 ml suspensionLupin · MRP ₹15.62
  2. ₹0.70/mlOftop · 60 ml suspensionStadchem of India · MRP ₹42.00
  3. ₹0.71/mlInflobid · 60 ml suspensionIntra Labs · MRP ₹42.36
  4. ₹0.73/mlUneek · 60 ml suspensionOzone Pharmaceuticals · MRP ₹43.75
  5. ₹0.76/mlOfior · 60 ml suspensionBio Warriors Pharmaceuticals · MRP ₹45.36
  6. ₹0.83/mlBestoflox · 60 ml suspensionBestochem Formulations · MRP ₹50.00
  7. ₹0.87/mlOflokem · 30 ml suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹26.00
  8. ₹0.88/mlOpec (Shrinivas) · 60 ml suspensionShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹52.50
  9. ₹0.89/mlSureof · 60 ml suspensionAkumentis Healthcare · MRP ₹53.61
  10. ₹0.96/mlEufox · 60 ml suspensionLupin · MRP ₹57.80
  11. ₹0.98/mlOtox · 60 ml suspensionFranklin Laboratories (India) · MRP ₹59.06
  12. ₹1.12/mlOflopen (Morepen) · 30 ml suspensionMorepen Laboratories · MRP ₹33.68
The other 7 by price per ml
  1. ₹1.13/mlOflokem · 60 ml suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹67.50
  2. ₹1.35/mlOF · 60 ml suspensionJB Chemicals · MRP ₹80.82
  3. ₹1.37/mlOflomac · 60 ml suspensionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹82.26
  4. ₹1.37/mlOjen · 60 ml suspensionJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹82.49
  5. ₹1.46/mlOflox · 60 ml suspensionCipla · MRP ₹87.65
  6. ₹1.50/mlOflomac · 30 ml suspensionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹44.85
  7. ₹2.40/mlZocin M · 30 ml suspensionWinsome Lab · MRP ₹72.00

Ofloxacin Infusion 200 mg

16 packs, ₹0.18 to ₹2.37 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.18/mlFestive · 100 ml infusionLaborate Pharmaceutical · MRP ₹17.50
  2. ₹0.19/mlOfloxacin (Fresenius) · 100 ml infusionFresenius Kabi India · MRP ₹18.75
  3. ₹0.42/mlOlfi · 100 ml infusionIpca Laboratories · MRP ₹42.00
  4. ₹0.62/mlOflobid · 100 ml infusionOlcare · MRP ₹61.75
  5. ₹0.77/mlZO · 100 ml infusionFDC · MRP ₹77.25
  6. ₹0.81/mlCuradex · 100 ml infusionClaris Lifesciences · MRP ₹80.53
  7. ₹0.99/mlZanovid · 100 ml infusionBal Pharma · MRP ₹99.00
  8. ₹1.00/mlOfler · 100 ml infusionAristo Laboratories · MRP ₹100.15
  9. ₹1.69/mlOF · 100 ml infusionJB Chemicals · MRP ₹168.61
  10. ₹1.73/mlOflotas · 100 ml infusionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹172.97
  11. ₹1.87/mlZanocin · 100 ml infusionRanbaxy Laboratories · MRP ₹186.56
  12. ₹1.95/mlOslocure · 100 ml infusionEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹195.00
The other 4 by price per ml
  1. ₹2.00/mlOfloxacin(bax) · 100 ml infusionBaxter India · MRP ₹200.00
  2. ₹2.03/mlOflokem · 100 ml infusionAlkem Laboratories · MRP ₹203.40
  3. ₹2.16/mlOflox · 100 ml infusionCipla · MRP ₹216.45
  4. ₹2.37/mlOflin · 100 ml infusionZydus Healthcare · MRP ₹237.19

Ofloxacin Eye Drops 0.3 %

14 packs, ₹1.25 to ₹17.01 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹1.25/mlZuflo · 10 ml eye dropsMorepen Laboratories · MRP ₹12.50
  2. ₹3.47/mlOflup Neo · 10 ml eye dropsLupin · MRP ₹34.69
  3. ₹3.80/mlZanocin · 10 ml eye dropsRanbaxy Laboratories · MRP ₹38.00
  4. ₹5.63/mlFlan · 5 ml eye dropsPharmtak · MRP ₹28.13
  5. ₹6.00/mlAflox · 5 ml eye dropsAppsamy Ocular Devices · MRP ₹30.00
  6. ₹6.01/mlZenflox · 10 ml eye dropsMankind Pharmaceuticals · MRP ₹60.09
  7. ₹7.40/mlZynoff · 5 ml eye dropsNri Vision Care · MRP ₹37.00
  8. ₹8.40/mlOflobe · 5 ml eye dropsSapient · MRP ₹42.00
  9. ₹8.63/mlOflo (Sunways) · 5 ml eye dropsSunways (India) · MRP ₹43.13
  10. ₹11.11/mlZO ED · 5 ml eye dropsFDC · MRP ₹55.55
  11. ₹11.80/mlFlojo · 5 ml eye dropsChethana Pharmaceuticals · MRP ₹59.00
  12. ₹13.69/mlOmeflox · 5 ml eye dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹68.44
The other 2 by price per ml
  1. ₹14.37/mlBell Ofc · 5 ml eye dropsBell Pharma · MRP ₹71.84
  2. ₹17.01/mlExocin · 5 ml eye dropsAllergan India · MRP ₹85.05

Ofloxacin Tablet 100 mg

12 packs, ₹2.08 to ₹562.50 per tablet.

  1. ₹2.08/tabletOflodex · 10 tabletParenteral Drugs (India) · MRP ₹20.80
  2. ₹2.19/tabletEufox · 10 tabletLupin · MRP ₹21.87
  3. ₹3.12/tabletShilof · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹31.20
  4. ₹3.72/tabletOfbid · 10 tabletAarpik Remedies · MRP ₹37.22
  5. ₹4.31/tabletVitor · 10 tabletMcastro Pharma · MRP ₹43.13
  6. ₹4.38/tabletZenflox · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹43.82
  7. ₹4.64/tabletOfal · 10 tabletHi Tec Pharmaceuticals · MRP ₹46.41
  8. ₹5.34/tabletOxa(rai) · 10 tabletRavian Pharmaceuticals · MRP ₹53.44
  9. ₹6.66/tabletZanocin · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹66.56
  10. ₹6.91/tabletOflomac · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹69.09
  11. ₹562.50/tabletOxalator · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹5,625
  12. ₹0.00Bestoflox · 10 tabletBestochem Formulations · MRP ₹0.00

Ofloxacin Suspension 100 mg

11 packs, ₹0.82 to ₹3.72 per ml.

  1. ₹0.82/mlObakterie · 60 ml suspensionHegde & Hegde · MRP ₹49.00
  2. ₹1.02/mlOflotag · 60 ml suspensionInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹61.25
  3. ₹1.02/mlZocin DS · 60 ml suspensionWinsome Lab · MRP ₹60.94
  4. ₹1.07/mlNex O · 60 ml suspensionRonyd Health Care · MRP ₹64.00
  5. ₹1.32/mlNovofran · 30 ml suspensionSeagull Labs · MRP ₹39.67
  6. ₹1.35/mlJox · 60 ml suspensionDr. Johns Laboratories · MRP ₹80.88
  7. ₹1.49/mlOfior · 60 ml suspensionBio Warriors Pharmaceuticals · MRP ₹89.61
  8. ₹1.64/mlSureof · 60 ml suspensionAkumentis Healthcare · MRP ₹98.46
  9. ₹1.92/mlOF · 60 ml suspensionJB Chemicals · MRP ₹114.99
  10. ₹3.09/mlOflox · 60 ml suspensionCipla · MRP ₹185.39
  11. ₹3.72/mlOlife · 30 ml suspensionLife Line Biotech · MRP ₹111.56

Ofloxacin Drops 0.3 %

9 packs, ₹3.69 to ₹23.51 per ml.

  1. ₹3.69/mlBestoflox · 5 ml dropsBestochem Formulations · MRP ₹18.46
  2. ₹4.98/mlOxop · 10 ml dropsCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹49.77
  3. ₹5.30/mlFestive · 10 ml dropsLaborate Pharmaceutical · MRP ₹53.00
  4. ₹9.38/mlSensofi · 5 ml dropsSenses Pharmaceuticals · MRP ₹46.88
  5. ₹10.13/mlOflox · 5 ml dropsCipla · MRP ₹50.63
  6. ₹11.43/mlOfax Eye · 5 ml dropsOptho Remedies · MRP ₹57.17
  7. ₹12.56/mlOflacin Drops · 5 ml dropsMicro Labs · MRP ₹62.80
  8. ₹12.75/mlTisol · 5 ml dropsEast India Pharmaceutical Works · MRP ₹63.75
  9. ₹23.51/mlOfc (Jawa) · 5 ml dropsJawa Laboratories · MRP ₹117.56

Ofloxacin Syrup 50 mg

9 packs, ₹0.69 to ₹3.04 per ml.

  1. ₹0.69/mlZevolex · 200 ml syrupKregar Pharma · MRP ₹137.92
  2. ₹0.88/mlBoxer · 60 ml syrupShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹52.50
  3. ₹0.89/mlToflox · 60 ml syrupLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹53.53
  4. ₹0.92/mlOffmax · 60 ml syrupSkymax Laboratories · MRP ₹55.00
  5. ₹1.03/mlOflab M · 60 ml syrupConcept Pharmaceuticals · MRP ₹61.88
  6. ₹1.25/mlOxa(rai) · 60 ml syrupRavian Pharmaceuticals · MRP ₹75.28
  7. ₹1.30/mlOflobid · 30 ml syrupOlcare · MRP ₹39.00
  8. ₹1.39/mlZanocin · 60 ml syrupRanbaxy Laboratories · MRP ₹83.44
  9. ₹3.04/mlBestoflox · 30 ml syrupBestochem Formulations · MRP ₹91.07

Ofloxacin Eye Ointment 0.3 %

6 packs, ₹3.84 to ₹13.31 per g.

  1. ₹3.84/gOflo (Sunways) · 5 gm eye ointmentSunways (India) · MRP ₹19.22
  2. ₹5.63/gFlan · 5 gm eye ointmentPharmtak · MRP ₹28.13
  3. ₹9.49/gOfax · 5 gm eye ointmentOptho Remedies · MRP ₹47.44
  4. ₹11.37/gExocin · 5 gm eye ointmentAllergan India · MRP ₹56.87
  5. ₹12.56/gOflacin · 5 gm eye ointmentMicro Labs · MRP ₹62.80
  6. ₹13.31/gOmeflox · 5 gm eye ointmentEntod Pharmaceuticals · MRP ₹66.56

Ofloxacin Injection 200 mg

6 packs, ₹0.20 to ₹115.50 per ml.

  1. ₹0.20/mlNormesis · 100 ml injectionLupin · MRP ₹20.25
  2. ₹1.33/mlOflofast · 100 ml injectionAkumentis Healthcare · MRP ₹132.66
  3. ₹1.42/mlOflomac · 100 ml injectionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹141.56
  4. ₹1.80/mlQmax · 100 ml injectionAlkem Laboratories · MRP ₹180.00
  5. ₹2.06/mlOfuxin · 100 ml injectionNeon Laboratories · MRP ₹206.20
  6. ₹115.50/injectionOfloglan · 1 injectionGland Pharma · MRP ₹115.50

Ofloxacin Syrup 100 mg

6 packs, ₹0.02 to ₹2.69 per ml.

  1. ₹0.02/mlOlife (Celsius) · 60 ml syrupCelsius Healthcare · MRP ₹1.25
  2. ₹1.08/mlOltef · 60 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹65.00
  3. ₹1.48/mlOffmax · 60 ml syrupSkymax Laboratories · MRP ₹89.00
  4. ₹2.38/mlOflomac · 30 ml syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹71.25
  5. ₹2.66/mlZanocin · 60 ml syrupRanbaxy Laboratories · MRP ₹159.38
  6. ₹2.69/mlOflomac · 60 ml syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹161.64

Ofloxacin Eye/ear Drops 0.3 %

5 packs, ₹3.30 to ₹9.95 per ml.

  1. ₹3.30/mlOfloxamac · 10 ml eye/ear dropsTorque Pharmaceuticals · MRP ₹33.00
  2. ₹3.50/mlOfron · 10 ml eye/ear dropsLeeford Healthcare · MRP ₹35.00
  3. ₹3.75/mlOflokem · 10 ml eye/ear dropsAlkem Laboratories · MRP ₹37.50
  4. ₹5.00/mlOfal · 10 ml eye/ear dropsHi Tec Pharmaceuticals · MRP ₹50.00
  5. ₹9.95/mlOxop · 5 ml eye/ear dropsCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹49.77

Ofloxacin Suspension

4 packs, ₹0.63 to ₹2.08 per ml.

  1. ₹0.63/mlDsp (Leben) · 60 ml suspensionLeben Laboratories · MRP ₹38.00
  2. ₹0.81/mlBidof · 30 ml suspensionMeditia Labs · MRP ₹24.19
  3. ₹0.93/mlComoflox (Life) · 60 ml suspensionLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹56.00
  4. ₹2.08/mlZenkind · 30 ml suspensionMankind Prime Labs · MRP ₹62.38

Ofloxacin Suspension 200 mg

4 packs, ₹0.45 to ₹9.90 per ml.

  1. ₹0.45/mlOtox · 30 ml suspensionFranklin Laboratories (India) · MRP ₹13.50
  2. ₹0.93/mlFestive · 30 ml suspensionLaborate Pharmaceutical · MRP ₹28.00
  3. ₹1.77/mlNovofran · 60 ml suspensionSeagull Labs · MRP ₹105.90
  4. ₹9.90/mlObact (Bio Vitamins) · 5 ml suspensionBio Vitamins · MRP ₹49.50

Ofloxacin Eye Drops

4 packs, ₹2.40 to ₹16.69 per ml.

  1. ₹2.40/mlOflotrex · 10 ml eye dropsZee Laboratories · MRP ₹24.00
  2. ₹3.89/mlOpec (Shrinivas) · 10 ml eye dropsShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹38.91
  3. ₹9.00/mlOflobe · 5 ml eye dropsSapient · MRP ₹45.00
  4. ₹16.69/mlOshield · 5 ml eye dropsBerry & Herbs Pharma · MRP ₹83.44

Ofloxacin Infusion 100 mg

3 packs, ₹0.65 to ₹1.22 per ml.

  1. ₹0.65/mlDioflox · 100 ml infusionDivine Lifecare · MRP ₹65.00
  2. ₹0.94/mlOflodex · 100 ml infusionParenteral Drugs (India) · MRP ₹93.60
  3. ₹1.22/mlOflup · 100 ml infusionLupin · MRP ₹121.64

Ofloxacin Tablet

3 packs, ₹7.57 to ₹9.20 per tablet.

  1. ₹7.57/tabletOvuin · 21 tabletGrace Derma Healthcare · MRP ₹159.00
  2. ₹8.60/tabletZevolex · 10 tabletKregar Pharma · MRP ₹86.00
  3. ₹9.20/tabletFantamin · 10 tabletGrace Derma Healthcare · MRP ₹92.00

Ofloxacin Syrup 200 mg

2 packs, ₹0.83 to ₹1.17 per ml.

  1. ₹0.83/mlBrutaflox · 30 ml syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹24.93
  2. ₹1.17/mlOfal · 60 ml syrupHi Tec Pharmaceuticals · MRP ₹69.99

Ofloxacin Tablet 300 mg

2 packs, ₹10.78 to ₹16.50 per tablet.

  1. ₹10.78/tabletOfal · 10 tabletHi Tec Pharmaceuticals · MRP ₹107.81
  2. ₹16.50/tabletOflomac · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹165.00

Ofloxacin Tablet DT 100 mg

2 packs, ₹3.82 to ₹4.71 per tablet.

  1. ₹3.82/tabletOflox · 10 tablet dtCipla · MRP ₹38.18
  2. ₹4.71/tabletZO · 10 tablet dtFDC · MRP ₹47.06

Ofloxacin Ear Drops 0.3 %

2 packs, ₹7.00 to ₹10.20 per ml.

  1. ₹7.00/mlOtek-O · 5 ml ear dropsFDC · MRP ₹35.00
  2. ₹10.20/mlOjen · 5 ml ear dropsJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹51.00

Ofloxacin Syrup

2 packs, ₹0.72 to ₹1.47 per ml.

  1. ₹0.72/mlUlcigard O · 100 ml syrupMeridian Medicare · MRP ₹72.00
  2. ₹1.47/mlOtox M · 30 ml syrupFranklin Laboratories (India) · MRP ₹44.06

Ofloxacin Dry Syrup

1 pack, ₹2.19 per ml.

  1. ₹2.19/mlBestoflox OR · 30 ml dry syrupBestochem Formulations · MRP ₹65.63

Ofloxacin Infusion

1 pack, ₹1.15 per ml.

  1. ₹1.15/mlDenocin · 100 ml infusionDenis Chem Lab · MRP ₹115.00

Ofloxacin Oral Drops

1 pack, ₹4.40 per ml.

  1. ₹4.40/mlDsp (Leben) · 10 ml oral dropsLeben Laboratories · MRP ₹44.00

Ofloxacin Injection

1 pack, ₹2.56 per ml.

  1. ₹2.56/mlEnrox · 100 ml injectionAlembic · MRP ₹256.20

Ofloxacin Patch 5 %

1 pack, ₹417.00 per patch.

  1. ₹417.00/patchLox · 1 patchNeon Laboratories · MRP ₹417.00

Ofloxacin Drops 0.5 %

1 pack, ₹12.00 per ml.

  1. ₹12.00/mlMoxifresh · 5 ml dropsSmart Laboratories · MRP ₹60.00

Ofloxacin Injection 500 mg

1 pack, ₹1.58 per ml.

  1. ₹1.58/mlNicoflox(phc) · 100 ml injectionAbbott Healthcare · MRP ₹158.38

12 further forms and strengths with fewer packs are on the price list and reachable from each brand's page.

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.