Medicines / Molecules / Ofloxacin + Lactobacillus

Ofloxacin + LactobacillusEvery pack, by price.

6 packs of Ofloxacin + Lactobacillus on NPPA's price list for July 2026: 4 brands from 3 companies, in 5 forms and strengths.

Packs
6
Brands
4
Companies
3
Forms and strengths
5
Price-controlled packs
0 of 6

Packs, lowest price per unit first

Ofloxacin + Lactobacillus Tablet 200 MG/60 M

2 packs, ₹5.53 to ₹8.44 per tablet.

  1. ₹5.53/tabletUneek · 10 tabletOzone Pharmaceuticals · MRP ₹55.31
  2. ₹8.44/tabletOflab · 10 tabletConcept Pharmaceuticals · MRP ₹84.38

Ofloxacin + Lactobacillus Tablet DT 100 MG/30 M

1 pack, ₹5.17 per tablet.

  1. ₹5.17/tabletOflab · 10 tablet dtConcept Pharmaceuticals · MRP ₹51.66

Ofloxacin + Lactobacillus Tablet 400 MG/60 M

1 pack, ₹12.19 per tablet.

  1. ₹12.19/tabletOflab · 10 tabletConcept Pharmaceuticals · MRP ₹121.88

Ofloxacin + Lactobacillus Suspension 50 Mg/150 miu

1 pack, ₹0.95 per ml.

  1. ₹0.95/mlOflab Kit · 60 ml suspensionConcept Pharmaceuticals · MRP ₹57.20

Ofloxacin + Lactobacillus Tablet

1 pack, ₹1.20 per tablet.

  1. ₹1.20/tabletRonflox LB · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹12.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.