Medicines / Molecules / Norfloxacin

NorfloxacinEvery pack, by price.

18 packs of Norfloxacin on NPPA's price list for July 2026: 15 brands from 12 companies, in 6 forms and strengths.

Packs
18
Brands
15
Companies
12
Forms and strengths
6
Price-controlled packs
0 of 18

Packs, lowest price per unit first

Norfloxacin Tablet 400 mg

13 packs, ₹0.05 to ₹54.00 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹0.05/tabletN Flox · 250 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹12.50
  2. ₹2.06/tabletInor · 10 tabletNoel Pharmaceuticals · MRP ₹20.62
  3. ₹2.14/tabletN Flox · 10 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹21.35
  4. ₹2.17/tabletUtiquin · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹21.65
  5. ₹2.98/tabletEnflox · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹29.75
  6. ₹3.12/tabletFlox (Lark) · 10 tabletLark Laboratories · MRP ₹31.22
  7. ₹4.90/tabletNoxitef · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹49.00
  8. ₹5.00/tabletNorfloxacin (Cadila) · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹50.00
  9. ₹8.00/tabletNorfresh · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹80.00
  10. ₹8.44/tabletNorflokem · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹84.35
  11. ₹8.77/tabletNflox B · 10 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹87.66
  12. ₹9.74/tabletNorflox LB · 10 tabletCipla · MRP ₹97.38
The other 1 by price per tablet
  1. ₹54.00/tabletNorfloxacin · 10 tabletJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹540.00

Norfloxacin Syrup 100 mg

1 pack, ₹0.62 per ml.

  1. ₹0.62/mlFlox · 60 ml syrupLark Laboratories · MRP ₹37.40

Norfloxacin Suspension 100 mg

1 pack, ₹0.95 per ml.

  1. ₹0.95/mlN Flox · 30 ml suspensionLaborate Pharmaceutical · MRP ₹28.50

Norfloxacin Eye/ear Drops 0.3 %

1 pack, ₹2.01 per ml.

  1. ₹2.01/mlNorflox · 10 ml eye/ear dropsCipla · MRP ₹20.08

Norfloxacin Tablet 200 mg

1 pack, ₹4.90 per tablet.

  1. ₹4.90/tabletNorflox LB · 10 tabletCipla · MRP ₹48.98

Norfloxacin Tablet 100 mg

1 pack, ₹1.70 per tablet.

  1. ₹1.70/tabletNorspan · 10 tabletBlue Cross Laboratories · MRP ₹17.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.