Medicines / Molecules / Nimesulide + Paracetamol

Nimesulide + ParacetamolEvery pack, by price.

179 packs of Nimesulide + Paracetamol on NPPA's price list for July 2026: 156 brands from 106 companies, in 21 forms and strengths.

Packs
179
Brands
156
Companies
106
Forms and strengths
21
Price-controlled packs
0 of 179

Packs, lowest price per unit first

Nimesulide + Paracetamol Tablet 100/325 mg

69 packs, ₹0.37 to ₹12.30 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹0.37/tabletNumic Plus · 10 tabletSymbiotic Drugs · MRP ₹3.68
  2. ₹0.56/tabletNimuace Plus · 10 tabletWallace Pharmaceuticals · MRP ₹5.62
  3. ₹1.72/tabletWinaid · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹17.20
  4. ₹2.24/tabletNap Plus · 10 tabletCubit Healthcare · MRP ₹22.35
  5. ₹2.69/tabletNimosis Plus · 10 tabletTycoon Pharmaceuticals · MRP ₹26.87
  6. ₹2.80/tabletNedolide P · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹28.00
  7. ₹2.80/tabletNeopar Plus · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹28.00
  8. ₹2.90/tabletArthorid P · 10 tabletDr. Johns Laboratories · MRP ₹29.00
  9. ₹3.06/tabletNimunice P · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹30.61
  10. ₹3.09/tabletGersulideplus · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹30.85
  11. ₹3.09/tabletWinaidp · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹30.94
  12. ₹3.20/tabletMegagesic P · 10 tabletSwastik Pharmaceuticals · MRP ₹32.00
The next 48 by price per tablet
  1. ₹3.47/tabletBestogesic Plus · 20 tabletBestochem Formulations · MRP ₹69.44
  2. ₹3.50/tabletNimudex · 10 tabletAbaris Healthcare · MRP ₹35.00
  3. ₹3.60/tabletNimumac Plus (Alu) · 10 tabletTorque Pharmaceuticals · MRP ₹36.00
  4. ₹3.62/tabletNormopar · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹36.18
  5. ₹3.75/tabletNimprex P · 15 tabletSeagull Pharma · MRP ₹56.24
  6. ₹4.10/tabletArsulide P · 10 tabletSterkem · MRP ₹41.00
  7. ₹4.22/tabletOxin P · 10 tabletSynokem Pharmaceuticals · MRP ₹42.20
  8. ₹4.31/tabletPazz Plus (Exotic Lab) · 10 tabletExotic Laboratories · MRP ₹43.10
  9. ₹4.40/tabletNimutal (Elder Projects) · 10 tabletElder Projects · MRP ₹44.00
  10. ₹4.41/tabletRenormal · 10 tabletHelios Pharmaceuticals · MRP ₹44.06
  11. ₹4.67/tabletNimeson P · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹46.69
  12. ₹4.72/tabletNimucet · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹47.15
  13. ₹4.82/tabletNimtech Plus · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹48.18
  14. ₹4.98/tabletTromamol Plus · 10 tabletPsychotropics India · MRP ₹49.77
  15. ₹4.98/tabletTromanil Plus · 10 tabletPsychotropics India · MRP ₹49.77
  16. ₹5.05/tabletNimeter A · 10 tabletGujarat Terce Laboratories · MRP ₹50.50
  17. ₹5.10/tabletRulia · 10 tabletAurz Pharmaceuticals · MRP ₹51.00
  18. ₹5.34/tabletNimkul Para · 10 tabletFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹53.44
  19. ₹5.35/tabletNimupara · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹53.50
  20. ₹5.39/tabletDolamide · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹53.91
  21. ₹5.45/tabletGenlide Plus · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹54.52
  22. ₹5.58/tabletNimrest Plus · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹55.78
  23. ₹5.67/tabletNimodex (Khandelwal) · 10 tabletKhandelwal Laboratories · MRP ₹56.72
  24. ₹5.88/tabletNimdis P · 10 tabletBio Vitamins · MRP ₹58.75
  25. ₹5.91/tabletNimze P · 10 tabletFranklin Laboratories (India) · MRP ₹59.10
  26. ₹5.96/tabletNodard-Plus · 10 tabletCipla · MRP ₹59.55
  27. ₹6.00/tabletNimucet · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹60.00
  28. ₹6.00/tabletNimucet Gold · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹60.00
  29. ₹6.04/tabletNimulid Plus · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹60.37
  30. ₹6.05/tabletNimudec Plus · 10 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹60.50
  31. ₹6.09/tabletNimbond P · 10 tabletAurz Pharmaceuticals · MRP ₹60.93
  32. ₹6.50/tabletNovolid Plus · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹65.00
  33. ₹6.66/tabletNimatex P · 10 tabletAjanta Pharma · MRP ₹66.56
  34. ₹6.70/tabletDflam · 10 tabletUnimarck Healthcare · MRP ₹67.03
  35. ₹6.71/tabletNicip Plus · 10 tabletCipla · MRP ₹67.13
  36. ₹6.78/tabletLupisulide-P · 10 tabletLupin · MRP ₹67.75
  37. ₹7.02/tabletNimek Para · 15 tabletJB Chemicals · MRP ₹105.31
  38. ₹7.03/tabletNimupain Plus · 10 tabletCipla · MRP ₹70.33
  39. ₹7.47/tabletNimetrol P · 15 tabletEntod Pharmaceuticals · MRP ₹112.00
  40. ₹7.49/tabletNaproluc D · 10 tabletLucrose Pharma · MRP ₹74.90
  41. ₹7.50/tabletNimsaid P · 10 tabletMedley Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
  42. ₹7.59/tabletBestogesic Plus · 10 tabletBestochem Formulations · MRP ₹75.94
  43. ₹7.59/tabletPamagin Gold · 10 tabletCachet Pharmaceuticals · MRP ₹75.90
  44. ₹7.70/tabletNimulid HF · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹77.03
  45. ₹8.07/tabletNock 2 · 10 tabletWanbury · MRP ₹80.67
  46. ₹8.17/tabletNimcet Plus · 10 tabletManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹81.66
  47. ₹8.20/tabletTromanil Plus · 20 tabletPsychotropics India · MRP ₹164.06
  48. ₹8.34/tabletBiogesic-P · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹83.43

Nimesulide + Paracetamol Tablet 100/500 mg

43 packs, ₹0.50 to ₹13.15 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹0.50/tabletNimus P · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹5.00
  2. ₹0.52/tabletNimeka Plus · 15 tabletTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹7.87
  3. ₹0.56/tabletJ P Nimu P · 10 tabletJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹5.62
  4. ₹0.56/tabletNimugesic P · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹5.62
  5. ₹0.80/tabletTromanil · 10 tabletPsychotropics India · MRP ₹8.00
  6. ₹1.35/tabletNimoline Plus · 10 tabletShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹13.50
  7. ₹2.29/tabletNimvid P · 10 tabletTaurus Laboratories · MRP ₹22.85
  8. ₹2.90/tabletZelid Plus · 10 tabletZee Laboratories · MRP ₹29.00
  9. ₹2.98/tabletMesu P · 10 tabletST Morrison · MRP ₹29.80
  10. ₹3.00/tabletNyde P · 10 tabletPatson Laboratories · MRP ₹30.00
  11. ₹3.20/tabletOlid Plus · 10 tabletOrison Pharmaceuticals · MRP ₹32.00
  12. ₹3.31/tabletNimumac MR Plus · 10 tabletTorque Pharmaceuticals · MRP ₹33.10
The other 31 by price per tablet
  1. ₹3.64/tabletNicet · 10 tabletBennet Pharmaceuticals · MRP ₹36.42
  2. ₹3.90/tabletNimik Plus · 10 tabletKaiser Pharmaceuticals · MRP ₹39.00
  3. ₹3.92/tabletVin P · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹39.15
  4. ₹4.00/tabletOpel (Organic) · 10 tabletOrganic Laboratories · MRP ₹40.00
  5. ₹4.30/tabletNifen · 10 tabletMeridian Medicare · MRP ₹43.00
  6. ₹4.41/tabletEndolide (Endocard) · 10 tabletEndocard · MRP ₹44.06
  7. ₹4.50/tabletDispar NP · 10 tabletRekvina Pharmaceuticals · MRP ₹45.00
  8. ₹4.50/tabletNimustar P · 10 tabletInvision Medi Sciences · MRP ₹45.00
  9. ₹4.51/tabletNimeka Plus · 10 tabletTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹45.10
  10. ₹4.59/tabletNimpara · 10 tabletDWD Pharmaceuticals · MRP ₹45.90
  11. ₹4.64/tabletMazic Plus · 10 tabletShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹46.41
  12. ₹4.74/tabletNimtop P · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹47.44
  13. ₹4.90/tabletNimcox P · 10 tabletElder Projects · MRP ₹49.00
  14. ₹4.95/tabletParanim · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹49.50
  15. ₹5.15/tabletDisnim P · 10 tabletStadchem of India · MRP ₹51.50
  16. ₹5.50/tabletNile Plus · 10 tabletIntra Labs · MRP ₹55.00
  17. ₹5.62/tabletNim-A · 10 tabletMedisun Pharma · MRP ₹56.20
  18. ₹5.91/tabletDolide Cold · 10 tabletEmbiotic Lab · MRP ₹59.06
  19. ₹5.98/tabletLupisulide-P · 10 tabletLupin · MRP ₹59.80
  20. ₹5.99/tabletNimesel P · 10 tabletWaves Biotech · MRP ₹59.90
  21. ₹6.00/tabletParashoot · 10 tabletNational C & Pharma · MRP ₹60.00
  22. ₹6.28/tabletNeulab Active · 10 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹62.81
  23. ₹6.40/tabletNceta · 10 tabletMeditia Labs · MRP ₹64.00
  24. ₹6.50/tabletConim P · 10 tabletM D C Pharmaceuticals · MRP ₹65.00
  25. ₹6.70/tabletGesnim P · 10 tabletAarpik Remedies · MRP ₹67.00
  26. ₹6.90/tabletNimdex P · 10 tabletOctane Biotech · MRP ₹69.00
  27. ₹7.02/tabletNimotil Plus · 10 tabletIntel Pharmaceuticals · MRP ₹70.22
  28. ₹7.45/tabletNimatex P Gold · 10 tabletAjanta Pharma · MRP ₹74.53
  29. ₹7.97/tabletPrenovil · 10 tabletNavil Laboratories · MRP ₹79.69
  30. ₹9.09/tabletWingesic · 10 tabletWings Pharmaceuticals · MRP ₹90.94
  31. ₹13.15/tabletAlgiril · 10 tabletP &B Laboratories · MRP ₹131.46

Nimesulide + Paracetamol Tablet

36 packs, ₹0.43 to ₹7.90 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹0.43/tabletNiles Plus · 10 tabletKnoll Healthcare · MRP ₹4.25
  2. ₹0.50/tabletSomee · 10 tabletConcept Pharmaceuticals · MRP ₹5.00
  3. ₹0.63/tabletNimsim Plus · 10 tabletZen Labs India · MRP ₹6.25
  4. ₹0.63/tabletNimuvent P · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹6.25
  5. ₹0.70/tabletFepasulide P · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹6.95
  6. ₹0.88/tabletNemomoon P · 10 tabletMoonstar Lifecare · MRP ₹8.75
  7. ₹0.98/tabletPainheal Plus Gold · 10 tabletHealing Pharma India · MRP ₹9.75
  8. ₹1.00/tabletNemomoon Plus Gold · 10 tabletMoonstar Lifecare · MRP ₹10.00
  9. ₹1.23/tabletLupisulide-P (Silver) · 10 tabletLupin · MRP ₹12.29
  10. ₹1.23/tabletNymost Cold & Flu · 10 tabletAustro Lab · MRP ₹12.25
  11. ₹1.99/tabletNimgreatp · 10 tabletNexa Wellness · MRP ₹19.90
  12. ₹2.50/tabletNimilide Plus · 10 tabletZee Laboratories · MRP ₹25.00
The other 24 by price per tablet
  1. ₹2.50/tabletPanid P · 10 tabletMedico Labs · MRP ₹25.00
  2. ₹2.68/tabletNirmol P · 10 tabletMedico Labs · MRP ₹26.79
  3. ₹2.80/tabletPnt JR · 15 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹42.00
  4. ₹2.99/tabletLitnim · 10 tabletST Morrison · MRP ₹29.90
  5. ₹3.21/tabletNimtech Plus · 15 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹48.18
  6. ₹3.35/tabletNimdosa Plus · 10 tabletIntra Life · MRP ₹33.48
  7. ₹4.20/tabletPynor · 10 tabletBiomax Biotechnics · MRP ₹42.00
  8. ₹4.65/tabletNimget Plus · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹46.50
  9. ₹5.00/tabletNimget Gold · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹50.00
  10. ₹5.16/tabletNicet Activ · 10 tabletBennet Pharmaceuticals · MRP ₹51.56
  11. ₹5.44/tabletLupisulide-P (Clear) · 10 tabletLupin · MRP ₹54.40
  12. ₹5.50/tabletNimsquare P · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹55.00
  13. ₹5.62/tabletPnt · 10 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹56.20
  14. ₹5.63/tabletNuleb P · 10 tabletLeben Laboratories · MRP ₹56.25
  15. ₹5.95/tabletPainfree NP · 10 tabletKoye Pharmaceuticals · MRP ₹59.53
  16. ₹6.10/tabletNymost · 10 tabletAustro Lab · MRP ₹61.00
  17. ₹6.47/tabletNeede Plus · 10 tabletVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹64.69
  18. ₹6.64/tabletNimekind Plus Gold · 10 tabletMankind Prime Labs · MRP ₹66.39
  19. ₹6.66/tabletNimodol Plus · 10 tabletAristo Laboratories · MRP ₹66.56
  20. ₹6.66/tabletNimodol Plus · 10 tabletAristo Laboratories · MRP ₹66.56
  21. ₹6.78/tabletLupisulide-P (Amber) · 10 tabletLupin · MRP ₹67.75
  22. ₹6.79/tabletNock P · 10 tabletWanbury · MRP ₹67.87
  23. ₹6.92/tabletSunace N · 10 tabletSunberry Lifesciences · MRP ₹69.20
  24. ₹7.90/tabletNimedon P · 10 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹79.00

Nimesulide + Paracetamol Syrup 50/125 mg

8 packs, ₹0.48 to ₹1.47 per ml.

  1. ₹0.48/mlNeulab Active · 60 ml syrupLaborate Pharmaceutical · MRP ₹29.00
  2. ₹0.60/mlKayslide Plus · 60 ml syrupKhandelwal Laboratories · MRP ₹36.00
  3. ₹0.75/mlNopel · 60 ml syrupOrganic Laboratories · MRP ₹44.90
  4. ₹0.88/mlNimotas-P · 60 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹52.50
  5. ₹0.92/mlTromanil Plus · 60 ml syrupPsychotropics India · MRP ₹54.90
  6. ₹0.97/mlDisnim P · 60 ml syrupStadchem of India · MRP ₹58.00
  7. ₹1.28/mlBestogesic Plus · 60 ml syrupBestochem Formulations · MRP ₹76.88
  8. ₹1.47/mlBiogesic-P · 60 ml syrupZydus Healthcare · MRP ₹88.15

Nimesulide + Paracetamol Syrup

3 packs, ₹0.62 to ₹1.42 per ml.

  1. ₹0.62/mlBestogesic · 60 ml syrupBestochem Formulations · MRP ₹37.00
  2. ₹1.02/mlPnt DS · 60 ml syrupLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹60.90
  3. ₹1.42/mlBestogesic Plus · 60 ml syrupBestochem Formulations · MRP ₹85.31

Nimesulide + Paracetamol Syrup 100/325 mg

2 packs, ₹0.86 to ₹1.27 per ml.

  1. ₹0.86/mlParashoot · 60 ml syrupNational C & Pharma · MRP ₹51.56
  2. ₹1.27/mlDolide Plus · 60 ml syrupEmbiotic Lab · MRP ₹75.94

Nimesulide + Paracetamol Suspension 50/125 mg

2 packs, ₹0.47 to ₹0.52 per ml.

  1. ₹0.47/mlEndolide (Endocare) · 60 ml suspensionEndocard · MRP ₹28.05
  2. ₹0.52/mlOlnim P · 60 ml suspensionOlcare · MRP ₹31.00

Nimesulide + Paracetamol Suspension 100/325 mg

2 packs, ₹0.55 to ₹1.09 per ml.

  1. ₹0.55/mlNP · 60 ml suspensionIndoco Remedies · MRP ₹33.12
  2. ₹1.09/mlNicip Plus · 60 ml suspensionCipla · MRP ₹65.10

Nimesulide + Paracetamol Tablet 100 Mg/500 mg

2 packs, ₹2.94 to ₹6.20 per tablet.

  1. ₹2.94/tabletNimlin P (Stallion) · 10 tabletStallion Laboratories · MRP ₹29.43
  2. ₹6.20/tabletNimpee · 10 tabletStadchem of India · MRP ₹62.00

Nimesulide + Paracetamol Tablet 50/125 mg

1 pack, ₹6.09 per tablet.

  1. ₹6.09/tabletBestogesic · 10 tabletBestochem Formulations · MRP ₹60.94

Nimesulide + Paracetamol Suspension 100/500 mg

1 pack, ₹0.16 per ml.

  1. ₹0.16/mlLupisulide-P · 60 ml suspensionLupin · MRP ₹9.37

Nimesulide + Paracetamol Tablet 325/100 mg

1 pack, ₹6.78 per tablet.

  1. ₹6.78/tabletLupisulide-P · 10 tabletLupin · MRP ₹67.78

Nimesulide + Paracetamol Gel 100/325 mg

1 pack, ₹4.06 per g.

  1. ₹4.06/gMonogesic Plus (Bal) · 30 gm gelBal Pharma · MRP ₹121.88

Nimesulide + Paracetamol Tablet 250/325 mg

1 pack, ₹23.49 per tablet.

  1. ₹23.49/tabletNano · 3 tabletKivi Labs · MRP ₹70.47

Nimesulide + Paracetamol Tablet DT 100/325 mg

1 pack, ₹4.00 per tablet.

  1. ₹4.00/tabletNeopar Plus · 10 tablet dtLeeford Healthcare · MRP ₹40.00

Nimesulide + Paracetamol Tablet DT

1 pack, ₹3.20 per tablet.

  1. ₹3.20/tabletNicemol Plus · 10 tablet dtIva Healthcare · MRP ₹32.01

Nimesulide + Paracetamol Capsule 20 mg

1 pack, ₹1.38 per capsule.

  1. ₹1.38/capsuleNimilide · 10 capsuleZee Laboratories · MRP ₹13.75

Nimesulide + Paracetamol Syrup 100/500 mg

1 pack, ₹0.47 per ml.

  1. ₹0.47/mlNimotil Plus · 60 ml syrupIntel Pharmaceuticals · MRP ₹28.00

Nimesulide + Paracetamol Suspension 50/250 mg

1 pack, ₹0.76 per ml.

  1. ₹0.76/mlNock 2 Suspension · 60 ml suspensionWanbury · MRP ₹45.55

Nimesulide + Paracetamol Drops

1 pack, ₹28.13 per ml.

  1. ₹28.13/mlNypa · 5 ml dropsNri Vision Care · MRP ₹140.63

Nimesulide + Paracetamol Tablet 100/350 mg

1 pack, ₹5.50 per tablet.

  1. ₹5.50/tabletOlnim P · 10 tabletOlcare · MRP ₹55.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.