Medicines / Molecules / Niacinamide
NiacinamideEvery pack, by price.
7 packs of Niacinamide on NPPA's price list for July 2026: 7 brands from 7 companies, in 6 forms and strengths.
- Packs
- 7
- Brands
- 7
- Companies
- 7
- Forms and strengths
- 6
- Price-controlled packs
- 0 of 7
Packs, lowest price per unit first
Niacinamide Cream
2 packs, ₹8.33 to ₹34.50 per g.
- ₹8.33/gSebogel · 30 gm creamEthicare Remedies · MRP ₹250.00
- ₹34.50/gObril · 20 gm creamBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹690.00
Niacinamide Serum
1 pack, ₹22.67 per ml.
- ₹22.67/mlBlemguard · 30 ml serumKLM Laboratories · MRP ₹680.00
Niacinamide Capsule
1 pack, ₹52.76 per capsule.
- ₹52.76/capsuleCrosta · 10 capsuleAlteus Biogenics · MRP ₹527.56
Niacinamide Gel
1 pack, ₹13.50 per ml.
- ₹13.50/mlFernblok · 50 ml gelTas Med (India) · MRP ₹675.00
Niacinamide Cream 4 %
1 pack, ₹25.85 per g.
- ₹25.85/gIlumax · 20 gm creamAjanta Pharma · MRP ₹517.00
Niacinamide Serum 10 %
1 pack, ₹29.97 per ml.
- ₹29.97/mlNiaglow · 30 ml serumRely On Pharmaceuticals · MRP ₹899.00
Companies marketing it
- KLM Laboratories1 pack
- Alteus Biogenics1 pack
- Tas Med (India)1 pack
- Ajanta Pharma1 pack
- Rely On Pharmaceuticals1 pack
- Brinton Pharmaceuticals1 pack
- Ethicare Remedies1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.