Medicines / Molecules / Neomycin + Beclomethasone + Clotrimazole + Lidocaine
Neomycin + Beclomethasone + Clotrimazole + LidocaineEvery pack, by price.
11 packs of Neomycin + Beclomethasone + Clotrimazole + Lidocaine on NPPA's price list for July 2026: 11 brands from 11 companies, in 5 forms and strengths.
- Packs
- 11
- Brands
- 11
- Companies
- 11
- Forms and strengths
- 5
- Price-controlled packs
- 0 of 11
Packs, lowest price per unit first
Neomycin + Beclomethasone + Clotrimazole + Lidocaine Ear Drops
5 packs, ₹8.44 to ₹16.07 per ml.
- ₹8.44/mlElerose Plus · 5 ml ear dropsLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹42.19
- ₹9.28/mlFinerose Plus · 5 ml ear dropsLucrose Pharma · MRP ₹46.40
- ₹12.00/mlClozotic · 5 ml ear dropsUniversal Twin Labs · MRP ₹60.00
- ₹12.00/mlE Fab · 5 ml ear dropsSmartway Wellness · MRP ₹60.00
- ₹16.07/mlMentcin · 5 ml ear dropsMaxrelief Pharmaceuticals · MRP ₹80.37
Neomycin + Beclomethasone + Clotrimazole + Lidocaine Ear Drops 0.5/0.025/1/2 %
3 packs, ₹6.19 to ₹20.20 per ml.
- ₹6.19/mlMonpic BN · 10 ml ear dropsAtopic Laboratories · MRP ₹61.88
- ₹20.20/mlGlybiotic Plus · 5 ml ear dropsTorque Pharmaceuticals · MRP ₹101.00
- ₹20.20/mlOto Sap N · 5 ml ear dropsSapient · MRP ₹101.00
Neomycin + Beclomethasone + Clotrimazole + Lidocaine Ear Drops 0.3/1/2/0.025 %
1 pack, ₹19.80 per ml.
- ₹19.80/mlDrep New · 5 ml ear dropsDWD Pharmaceuticals · MRP ₹99.00
Neomycin + Beclomethasone + Clotrimazole + Lidocaine Ear Drops 0.5/0.025 %
1 pack, ₹18.00 per ml.
- ₹18.00/mlEarfix · 5 ml ear dropsAlkem Laboratories · MRP ₹90.00
Neomycin + Beclomethasone + Clotrimazole + Lidocaine Ear Drops 0.025/0.5/1/2 %
1 pack, ₹23.49 per ml.
- ₹23.49/mlOtiflox New · 5 ml ear dropsCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹117.46
Companies marketing it
- Universal Twin Labs1 pack
- DWD Pharmaceuticals1 pack
- Alkem1 pack
- Smartway Wellness1 pack
- Lifecom Pharmaceuticals1 pack
- Lucrose Pharma1 pack
- Torque Pharmaceuticals1 pack
- Maxrelief Pharmaceuticals1 pack
- Atopic Laboratories1 pack
- Centaur Pharmaceuticals1 pack
- Sapient1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.