Medicines / Molecules / Naproxen
NaproxenEvery pack, by price.
29 packs of Naproxen on NPPA's price list for July 2026: 12 brands from 10 companies, in 8 forms and strengths.
- Packs
- 29
- Brands
- 12
- Companies
- 10
- Forms and strengths
- 8
- Price-controlled packs
- 0 of 29
Packs, lowest price per unit first
Naproxen Tablet 500 mg
10 packs, ₹8.88 to ₹21.66 per tablet.
- ₹8.88/tabletProxidom · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹88.79
- ₹10.21/tabletNaprostrong · 15 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹153.12
- ₹10.84/tabletNaprosyn · 15 tabletRPG Life Sciences · MRP ₹162.53
- ₹11.00/tabletNapropass · 15 tabletSmart Laboratories · MRP ₹165.00
- ₹11.20/tabletNaprowel · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹112.00
- ₹11.20/tabletNaxpesure · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹112.00
- ₹11.25/tabletArthopan · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹112.50
- ₹12.39/tabletNaproprym · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹123.90
- ₹12.47/tabletNaproheal · 15 tabletHealing Pharma India · MRP ₹187.00
- ₹21.66/tabletNapripla · 10 tabletCipla · MRP ₹216.56
Naproxen Tablet 250 mg
9 packs, ₹1.20 to ₹7.97 per tablet.
- ₹1.20/tabletNaprowel · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹12.00
- ₹4.84/tabletNapripla · 10 tabletCipla · MRP ₹48.43
- ₹6.85/tabletProxidom · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹68.46
- ₹6.87/tabletNaproheal · 15 tabletHealing Pharma India · MRP ₹103.00
- ₹7.18/tabletNaprostrong · 15 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹107.75
- ₹7.47/tabletNapropass · 15 tabletSmart Laboratories · MRP ₹112.00
- ₹7.95/tabletNaprosyn · 15 tabletRPG Life Sciences · MRP ₹119.30
- ₹7.97/tabletArthopan · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹79.69
- ₹7.97/tabletArthopan · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹79.69
Naproxen Tablet 275 mg
4 packs, ₹1.94 to ₹7.95 per tablet.
- ₹1.94/tabletXenobid · 10 tabletShreya Life Sciences · MRP ₹19.35
- ₹6.38/tabletNaprosyn · 10 tabletRPG Life Sciences · MRP ₹63.75
- ₹6.52/tabletXenobid · 10 tabletShreya Life Sciences · MRP ₹65.21
- ₹7.95/tabletNaprosyn · 15 tabletRPG Life Sciences · MRP ₹119.30
Naproxen Tablet 550 mg
2 packs, ₹8.69 to ₹10.84 per tablet.
- ₹8.69/tabletNaprosyn · 10 tabletRPG Life Sciences · MRP ₹86.85
- ₹10.84/tabletNaprosyn · 15 tabletRPG Life Sciences · MRP ₹162.53
Naproxen Oral Suspension 125 mg
1 pack, ₹0.69 per ml.
- ₹0.69/mlNaprosyn · 100 ml oral suspensionRPG Life Sciences · MRP ₹68.81
Naproxen Suspension 125 mg
1 pack, ₹0.63 per ml.
- ₹0.63/mlNaprosyn · 60 ml suspensionRPG Life Sciences · MRP ₹37.54
Naproxen Tablet SR 750 mg
1 pack, ₹9.49 per tablet.
- ₹9.49/tabletNaprosyn · 10 tablet srRPG Life Sciences · MRP ₹94.93
Naproxen Gel 10 %
1 pack, ₹4.04 per unit.
- ₹4.04/unitNaprosyn Plus · 35 gelRPG Life Sciences · MRP ₹141.23
Companies marketing it
- RPG Life Sciences10 packs
- Crescent Formulations3 packs
- Leeford Healthcare3 packs
- Cipla2 packs
- Healing Pharma India2 packs
- Smart Laboratories2 packs
- Mankind2 packs
- Arinna Lifesciences2 packs
- Shreya Life Sciences2 packs
- Abbott1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.